[ nightryder @ 30.04.2009. 13:00 ] @
Pokusao sam da flesujem Motorolu E8 modovanim softwarom posle cega se vise nije probudila,ne moze da se udje u boot mod(* + #) samo na trenutak zasvetli displej i ugasi se. Nosio sam je u par servisa ali su me serviseri gledali bledo kao da taj tel vide prvi put u zivotu (neki od njih verovatno da) i jednostavno mi kazu da ne moze nista tu da se uradi, bez bilo kakvog pokusaja. Ima li nade za ovaj tel steta bi bilo da ide u staro gvozdje jer je nov, zna li neko neki servis u kom bi neko bar pokusao da ga probudi?
[ svakaVamcast @ 30.04.2009. 13:15 ] @
Resenje postoji,samo sto je po pravilniku foruma zabranjeno preporucivati da korisnik odnese telefon u servis.

sorry
[ nightryder @ 30.04.2009. 15:35 ] @
..."Resenje postoji"... bar da cujem reci ohrabrenja, samo mi reci koje je.
[ svakaVamcast @ 01.05.2009. 07:03 ] @
Pa odgovorio sam ti u prethodnom...

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 01.05.2009. u 13:10 GMT+1]
[ ognjenr @ 07.05.2009. 20:07 ] @
proguglaj malo, naci ces resenje,imas par sajta koje se bave iskljucivo modovanjem i flesovanjem motorola.Pozz
@moderator
daj ostavi adresu i broj servisa, tako da se ljudi vise ne muce postavljajuci pitanja na ovom forumu, nego neka lepo nazovu tebe i donesu svoje telefone na popravku, a ovaj forum koji je pre par godina zaista resavao probleme , a koji je sada samo bleda senka onog starog, da se ugasi.
Poz.
[ Aleksandar Vasic @ 07.05.2009. 20:18 ] @
Pravilnik

Citat:
• Nije dozvoljeno u odgovoru upućivati korisnike u servis, reklamirati određeni servis, preporučivati odlazak u servis umesto odrađivanja posla kod kuće, i slično tome, takođe nije dozvoljeno tražiti od drugih korisnika da vas upute u neki servis


Citat:
nego neka lepo nazovu tebe i donesu svoje telefone na popravku


- nit imam servis, nit se razumem u mobilne telefone
[ svakaVamcast @ 08.05.2009. 06:29 ] @
Citat:
ognjenr: proguglaj malo, naci ces resenje,imas par sajta koje se bave iskljucivo modovanjem i flesovanjem motorola.Pozz
@moderator
daj ostavi adresu i broj servisa, tako da se ljudi vise ne muce postavljajuci pitanja na ovom forumu, nego neka lepo nazovu tebe i donesu svoje telefone na popravku, a ovaj forum koji je pre par godina zaista resavao probleme , a koji je sada samo bleda senka onog starog, da se ugasi.
Poz.


Zasto je toliko tesko da se susretnes sa jednom cinjenicom, a ta je da je pre par godina (citaj 6)u HM (u home made) varijanti u poznavanje osnova elektrotehnike moglo da se uradi 90% telefona.
Ali se stvar promenula u zadnjih 5-6 godina. Jednostavno nije moguce odradjivati telefone bez sofisticirane opreme, namenjene samo za to. Modovanjem i pecovanjem koje ima da se nadje free na netu, je jednim velikim delom sarena laza, koja u cestim slucajevima dovodi do slicnih ili skoro istih situacija kao i "kolegi" gore u pocetku posta. Tako zeznuti telefoni se ili jako tesko ili nikako mogu vratiti u zivot. I gde smo onda sada......na samom pocetku price, o kojoj ja ovde pokusavam da duze vreme pricam.

P.S. Moja je preporuka korisnicima telefona -> sve sto mozes preko BT-a radi i koristi,ne mozes nista jakoooo veliko da napravis. A sve sto ide na bilo kakav kabel...........ne pipaj,moze samo da te dovede u goru situaciju nego sto jeste. (ovo je samo dobronameran savet) !

[ svakaVamcast @ 08.05.2009. 06:35 ] @
#2

@ognjenr

Ajde da se dogovorimo ovako, ja ti platim gorivo,dnevnicu.....sve da dodjes kod mene (u Vrbas) i dam ti 200e da ga vratis u zivot,bez icega sem data kabela !

Ako uspes, dobijes sve sto sam ti obecao, ako ne ti meni das sve to gore navedeno !

Besmisleno je savetovati nesto u sta se razumes povrsno ili nikako, zar ne ?
[ legija @ 08.05.2009. 12:04 ] @
Nije lako prevariti ARM TRUSTZONE (c) :D

@nigtryder

Sta si tacno uradio telefonu ? Flesao samo patched firmware, ili si pre toga flesao patched bootloader ?

Inace ako motorola bilo koja nece da udje u bootloader mode, mozes samo da je ostavis za dijelove, tu nema lijeka ni u kakvoj varijanti.
[ ognjenr @ 08.05.2009. 16:01 ] @
@svakavamcast
Oprema koja se koristila, kako ti kazes, pre sest godina nije bila sofisticirana, a sada jeste ,hm....
Druze, pogledaj vecinu svojih postova ovde, skoro 90 procenata se svodi na recenicu nosi u servis. Svi , sem tebe, koji drze servise nisu strucni i nemaju pojma, jedino si ti bogom dan da popravljas telefone. To sto si odvojio kintu za kupovinu box-ova ni malo te ne cini strucnjakom, bez uvrede, ali ako nemas neki pametan savet, nema potrebe da se reklamiras na ovom forumu. Pogledaj starije postove na ovom forumu, videces odgovore pravih servisera.I da, motorole se mogu povratiti preko testpointa,da ne idem vise u off,pozdrav svima.


[Ovu poruku je menjao ognjenr dana 09.05.2009. u 16:15 GMT+1]
[ svakaVamcast @ 08.05.2009. 19:36 ] @
@ognjen

Ti si ocigledno u zabludi i totalno neupucen, narocito u Motorolu..........ako gresim ti mi dokazi, daj meni ovde soluciju kako E8 da odradim na TP. Kada mi to pokazes ja cu priznati da nisam majstor, vazi ? A sta cemo ako mi ti ne das soluciju ?

Nigde nikome nisam rekao da donese kod mene u servis, jednostavno to je pravilo foruma, a kao sto sam rekao, ali sto to tebe uopste brine. Imam ja posla bez ovoga ovde..........

Da vredja me kada me neko ko nema ama bas nikakvog znanja ili saznanja o meni da prica o tome kakav je i sta je. Dali ti uopste znas ko sam ja ?


P.S. Kazi mi kako da das savet nekome ko nema opremu (a bez nje nema teoretske sanse da odradi posao) ?
[ ognjenr @ 09.05.2009. 11:27 ] @
Majstore, nesto moras i sam da naucis, ukoliko toga nema netu, ili kao savet kod drugog kolege, zavuci rukave pa prokljuvi. Svaka motorola moze da se odradi preko TP,pa i ova. Nemas potrebe da se nerviras, niko ne spori tvoje znanje i umece, ali ipak shvati da nisi Dejan Kaljevic,
toliko od mene
Poz.