[ flighter_022 @ 02.05.2009. 22:52 ] @
Softver koji radim (VB.NET 2008) koristi SQL (express edition), i sve radi sasvim fino. naravno, instalacija SQL Express moze lako da se podesi da bude deo instalacionog paketa gde, verujem, ime SQL servera je isto kao i ime racunara na kome se instalira ili se koristi (local). Same fajlove SQL baze (MDF, LDF) mogu da ubacim u instalacioni paket. Mogu da podesim da budu smesteni u neki pod-folder unutar instalacionog foldera aplikacije. E sad, moj problem je u sledecem:

1. Kako da nateram upravo instalirani SQL Server Express Edition da uradi ATTACH te baze (pod zadatim imenom).

2. Kako da, u okviru instalacionog sistema, podesim da se kreira ODBC resurs ka toj bazi, a sto ce kasnije biti koristeno iz aplikacije.


Razvoj aplikacije je u pocetnoj fazi, tako da nije kasno da promenim neke koncepte, pod uslovom da i dalje bude u upotrebi SQL Express kao baza, a kako ce se njoj pristupati i nije mi toliko bitno.

[ Pjer_Nis @ 13.05.2009. 21:27 ] @
Ne moras da ides na attach baze, nego napravi jedan skript koji ce da ti kreira bazu i resotoruje je iz fajla koji ide uz instalaciju. Posle ti ne treba ni resurs fajl ako je server na istoj masini, u skriptu mozes da kreiras i usera koji posle koristi aplikacija, a za samo pokretanje skripta koristi windows authentication.
[ govinda @ 25.05.2009. 00:45 ] @
Ja bih to reshio ovako... Bazu bi napravio kao .mdf file i koristio bi putanju u kojoj se nalazi sam program tj. bio bi u istom folderu gde je i program. U programu bi naveo relativnu putanju baze (~\baza.mdf) u connection stringu. A SQL server express bi pustio da se instalira normalno jer je on potreban da bi .mdf radio. Posle ti mozesh kad god hocesh da attechujesh bazu za Managment studio. Sta ce ti ODBC???. Ja sam problem instalacije reshio sa Nullsoft instalerom koji je besplatan a mogu da se naprave mnogo mocne instalacije. Ako neko ima pametniji predlog neka napishe :)