[ toplim @ 03.05.2009. 15:55 ] @
Primetio sam da ima dosta tema koje se odnose na izgled windowsa. To jesu obicne aplikacije, ali bez obzira sto je windows samo windows, ipak tendencije su da se grafika i vizuelizacija odvoji od same srzi operativnog sistema. Ako ne kao sastavni deo sistema, bar za sada postoje aplikacije koje zavrsavaju posao. Style xp, windows blinds, theme... A takodje sve je vise gedgeta koji imaju ulogu da nam ulepsaju izgled deska. Mislim da bi bilo jako dobro kada bi se u okviru windows foruma, pored windows desktop i windows aplikacije nalazio forum windows gadget. Ali dobro to sad...razmislite i sami.
Ja inace imam jedno pitanje iz te sfere pa cu nadam se ubosti pravi forum.

Svako dobro!
[ Miroslav Jeftić @ 03.05.2009. 16:09 ] @
Nisam za to... zato što takvi "programi" znaju ponekad da zabaguju ceo sistem/naprave dosta problema, pa ih ne bih ni preporučivao nikome za instalaciju, a još manje promovisao kroz poseban podforum.
[ toplim @ 03.05.2009. 16:43 ] @
Zabaguju kad si krekovani. Uglavnom programi za izgled deska i funkcionalnost, sat, kalendar, pokretne trake, brzi pokretaci, gadgeti... su realnost i ima ih na netu gomila.
[ Miroslav Jeftić @ 03.05.2009. 18:28 ] @
Svejedno, onda bismo mogli da dodamo i sekcije za arhivere, različite tuneup alatke, download menadžere, itd. Nisam siguran da ima dovoljan broj tema/zainteresovanih za ceo novi forum.
[ toplim @ 03.05.2009. 20:45 ] @
A dobro, ja sam dao ideju. Samo da znas, i od samog podforuma sa jednom top temom moze da se razvije ogromna diskusija. Mozda neko pozeli da implementira neko open sourse graficko okruzenje :)
pozdrav
[ Miroslav Jeftić @ 03.05.2009. 21:35 ] @
Nemam protiv, ako se budu javljali ljudi i pokretali teme, na kraju će i dobiti forum, to je redovan proces.
[ Catch 22 @ 03.05.2009. 23:49 ] @
^ Imam utisak da nekim ljudima, koji na [es] stignu sa drugih foruma, cesto nedostaje "ustrojstvo" na koje su tamo mozda navikli.
S druge strane, velikom broju redovnih clanova [es]-a ne bi bas odgovaralo da se metamorfoze desavaju u tom smeru.
Ovaj forum bi morao da zadrzi vlastiti, prepoznatljivi identitet, koji ga i odvaja od ostalih...
[ toplim @ 04.05.2009. 14:59 ] @
@Catch 22:
Ako se to mozda odnosi na mene, samo da znas ja sam se registrovao na ovom forumu mnogo pre tebe i po meni ovo je najbolji sajt na ovom prostoru a sa tematikom koju obradjuje.
A to sto si ti stigao da iskucas toliko poruka, to je tvoja stvar. ;)

[ Catch 22 @ 04.05.2009. 21:21 ] @
^ Nije se odnosilo eksplicitno na tebe, jer bih inače uključio nekakav deo tvoje poruke kao citat.
Moja druga opaska bi bila da sve više ima članova foruma koji su odmah spremni na svađu, "skače se u oči" oko bilo čega...

PS
Razmisli o sledećim stvarima:
Postoji li način da dobješ nekavu "prvoboračku spomenicu", obzirom na to da si se mnogo pre mene učlanio na forum?
Ima li možda šanse da sam forum posećivao godinama pre nego što sam se registrovao, ili sam možda ranije bio registrovan pod drugim nadimkom?
Da bih što efikasnije "nakucavao poruke" na forumu verovatno imam registrovano nekoliko različitih imena ovde, pa bi to nadležni trebalo da provere i spreče takvo manijakalno ponašanje!


[ toplim @ 08.05.2009. 07:22 ] @
Catch me if you can :)
[ Catch 22 @ 08.05.2009. 10:51 ] @
^ Beware of "The Catcher in the Rye"!
[ Milan Gligorijevic @ 08.05.2009. 13:38 ] @
Za sada nema dovoljno tema i ne pokreću se toliko često da postoji potreba za podforumom.
Citat:
Miroslav Jeftić: ako se budu javljali ljudi i pokretali teme, na kraju će i dobiti forum, to je redovan proces