[ krle22 @ 05.12.2003. 23:07 ] @
Totalni sam laik za Mac racunare, ali su mi dopali saka par Mac-ova (Power PC, 7200) pa sam resio da (probam) da instaliram Yellow Dog.
Ima li iko iskustva sa ovim da mi da pocetna uputstva ? Kako da dodjem do nekog uputstva za instalaciju ? Postoji li uopste na netu neko uputstvo za to ?

Puno hvala unapred.
[ MrNo @ 05.12.2003. 23:28 ] @
Nikad nisam probao da ga instaliram ali uputstvo mozes da nadjes ovde:
http://www.yellowdoglinux.com/support/installation/
[ caboom @ 06.12.2003. 13:16 ] @
ja nisam preterano zadovoljan yellow dog-om. bio sam ga stavio na notebook (powerbook g3 300Mhz) i posto je prethodno stajao netbsd na toj masinici trebalo je srediti hd i i promeniti partition type (sunufs->mac), ali yellow dog dolazi sa bug-ovitim parted-om tako da je tokom instalacije uleteo u mrtvu ok/cancel petlju, takodje lose radi default instalaciju yaboot-a i generalno mi se cini bagovit i nedoradjen. gentoo za ppc je daleko bolje odradjen, ali to je vec stvar ukusa, tj. ako vec moras da se cimas by-hand onda je bolje da odradis instalaciju potpuno samostalno. jedini problem je sto bi u slucaju tvoje masine npr. gentoo-ov bootstrap trajao prilicno dugo, posto update/instalacija ide kompletno iz source-a.

p.s. : tvoj mac pripada takozvanom old-world svetu (dakle imaju tradicionalni Macintosh ROM), tako da neces moci da boot-ujes yellow dog linux instalaciju sa cd-a posto dolazi sa yaboot-om koji lepo saradjuje samo sa new-world masinama. pretpostavljam da postoji neki scenario sa boot disketama i BootX-om koji se najcesce koristi za old-world masine, ali za to je vec najbolje da pogledas gore-pomenuti support page, ili potrazis neki README za pravljenje boot disketa na prvom instalacionom cd-u (hrabra pretpostavka... mrzi me da trazim diskove po policama).