[ Vladica Savić @ 03.05.2009. 21:51 ] @
Pozdrav, zanima me kako bi ocenili sajt www.autopijaca-nis.com tj. koliko bi ga ocenili u $ (da napomenem da sajt nije na prodaju, vec me samo zanima okvirna cena iz vaseg ugla).

Pozdrav i svako dobro svima vama koji se nadjete ovde.
Vlada
[ drdrksa @ 03.05.2009. 23:52 ] @
Kakvo ti je ovo pitanje? :O
[ vatri @ 04.05.2009. 19:08 ] @
Bilo je vec tema o procjeni vrijednosti sajta, potrazi malo po forumu
[ Vladica Savić @ 04.05.2009. 20:22 ] @
Citat:
drdrksa: Kakvo ti je ovo pitanje? :O

...ne razumem sta si ovim hteo da kazes?


Citat:
vatri: Bilo je vec tema o procjeni vrijednosti sajta, potrazi malo po forumu

Znam da uvek i za sve moze da se nadje slicna tema, i, nasao sam ja te teme pre nego sam postovao ovo ovde, ali opet to nije ono sto sam ja zeleo, jer u takvim temam opet subjektivan sud donosim ja, a mene zanima i tudje misljenje, s kojim ne kazem da cu se sloziti, ali koje bih voleo da cujem da vidim kako drugi to vide iz svog ugla...
[ Joker @ 04.05.2009. 20:31 ] @
Najtacnije:
Sajt vredi onoliko koliko je neko spreman da plati za njega.
[ drdrksa @ 04.05.2009. 20:48 ] @
Joker ti je objasnio ...
[ Mister_rap @ 04.05.2009. 21:25 ] @
Ovako,

Da bi ti neko dao ocenu, pod pretpostavkom da taj neko kupuje sajtove, trebao si da ostaviš relevantne informacije.
Prvenstveno mislim na traffic, revenue, pr, starost sajta, način ažuriranja, detalje o skripti i hostingu koji je potreban za istu itd.

Kako si inicjalno temu stavio u kritikama možda si mislio da ti neko da procenu samog dizajna!?
Ako je tako onda bih ja rekao: 40$

Ako ne...
Nemam dovoljno detalja da bih išta konkretnije mogao da kažem o ceni.
Pa bi odgovor bio od 100 do 2000$
[ Vladica Savić @ 05.05.2009. 08:34 ] @
Ovako, mislio sam na kompletan sajt, ne samo dizajn.

Sto se tice podataka za koje si pitao, dakle ovako, sto se starosti sajta tice, sam domen je zakupljen jos krajem marta 2008, a radi mozemo reci nekih 6 meseci vec. Sto se broja poseta tice, sajt ima negde od 300 do 450 posetioca dnevno, alexa rank mu je trenutni 754,534 a google pagerank 3.
Sto se tice nacina azuriranja, posetioci mogu da se registruju i kao takvi da postavljaju, edituju i brisu (svoje oglase naravno), a ima i admin deo koji sluzi za isto to samo sa svim privilegijama. Za rad sajta potrebna je samo podrska za PHP i MySQL bazu.

Eto, toliko...
[ dejanet @ 05.05.2009. 09:48 ] @
Pazi imas par tehnickih propusta oko javascripta:

na pocetnoj strani

Message: Unterminated string constant
Line: 37
Char: 76
Code: 0
URI: http://www.autopijaca-nis.com/

imas promasen kodni raspored na login strani...

Popravi to ako prodajes jer upada u oci...

Pozdrav..
[ Mister_rap @ 05.05.2009. 12:16 ] @
Citat:

sajt ima negde od 300 do 450 posetioca dnevno


Sada da sam kupac, pitao bih te kakav je taj traffic!?
Serpovi, direktan itd..

Nisi nista rekao o zaradi pa u tom slucaju mislim da bi nekih 400-500$ bila realna ponuda. Naravno mozda su cene na domacem trzistu visocije ili je recimo skripta mnogo mocna, ili je 90% se traffic na sajtu itd sto svakako utice na cenu.

U principu ovo je "mlad" sajt a takve u principu nije pametno prodavati...