[ adopilot @ 04.05.2009. 08:16 ] @
Poštovani !
Interesuje me da li SQL za pojedinu bazu ima neki svoj jedinstveni ključ kako bi aplikacija koju razvijam mogla znati sa kojom je predhotno Bazom radila
Kako ne bi moglo doći do greške u integridetu podataka.
Znam da je naziv jedinstven za baze u SQL serveru ali je to na nivo jednog servera, Što me je opet strah ako neko zaluta na neki drugi SQL server pa tamo
naiđe na isti naziv baze da onda aplikacija ne napravi glupost.
Inače aplikacija radi sa dvije baze, Jedna Centralna koja predstavlja kompletnu logiku preduzeća, dok je druga lokalna i služi kao spona između POS kasa i Centralnog Servera.
Sad ja pokušavam izbijeći da neki stučnjak povuče podatke sa jednog preduzeća u lokalnu bazu a nakon toga te iste podatke pošalje na drugi server.
Ako ima neki bolji način da napravim fiksan par između dvije baze, (centralne SQL i lokalne SQL expres) vrlo rado cu ga prihvatiti.

Unaprijed zahvalan
[ DarkMan @ 04.05.2009. 11:55 ] @
Mozda gresim ali mislim da nema. Jedan od nacina je na primer da sam generises hash na osnovu sheme baze.
Na primer, napravis funkciju koja ce izvrsiti sledece upite:
Code:

select * from INFORMATION_SCHEMA.TABLES
select * from INFORMATION_SCHEMA.COLUMNS
select * from INFORMATION_SCHEMA.TABLE_CONSTRAINTS
select * from INFORMATION_SCHEMA.KEY_COLUMN_USAGE
select * from INFORMATION_SCHEMA.REFERENTIAL_CONSTRAINTS

zatim te podatke stavi u neki buffer i iz njega izgenerisi na primer MD5 hash koji ce ti posluziti kao kljuc.
[ aldabic @ 07.05.2009. 11:03 ] @
A da koristis tip kolone u nekoj tablei unique identifier?
Pa tvoja aplikacija procita taj broj..
[ adopilot @ 07.05.2009. 15:14 ] @
Shvatio sam I ja da je to relativno lagano izvesti,
Napraviti ću tabelu u bazi koja ce imati samo jedan zapis sa takvim Identifikatorom,
Poslije toga ću taj indetifikator prepisati u lakalnu bazu kako bi kod Postavljanja konekciski parametara u
aplikaciji mogao usporediti da li postojeća lokalna baza ima podatke koji su projeklom iz baze na centralnom serveru.

Samo sam mislio da za to posoji neki Best Practice ili nešto slično.

U svakom slučaju hvala na odgovorima