[ Zlokrst @ 04.05.2009. 10:57 ] @
Ovako... :)

Treba mi neki jednostavan program za sklapanje clipova. Elem,koristio sam Win Movie Maker,pa mi se nesto zbotovao u zadnje vreme i nece da mi pokaze preview clipa koji radim.

Onda sam probao sa AAE i tu sam naleteo na neku blokadu u vidu audio kanala. Nece lepo da mi se uklopi Audio u celu pricu i mnogo zauzimaju klipovi kad se naprave.

Potom sam probao sa Sony-evim Vegasom (tj nekim njihovim studiom) i sve je lepo,samo clip koji izadje nije sad velik vec je OGROMAN!

Ima li neko fine savete?

P.S.: Na kraju sam toliko bio prso,pa sam cut-ovao clipove u Movie Maker-u i save-ovao na comp da bi ga posle preneo u Sony i napravio ga. Taj preview me je bas ostetio sto ga nemam. :(

Pomoc bilo ko? :D
[ bytefx192 @ 04.05.2009. 14:58 ] @
Pa imas mnogo pisano o tome... bas mnogo !
U VEGAS, kad sklopis sve to, klip ispada ogroman zato sto exportujes u DV.... ili tako nesto !
Kada ides EXPORT ili sta ima, treba da izaberes format MPEG2 (dvd)....

zZ
[ Zlokrst @ 04.05.2009. 15:14 ] @
Nemam. Imam format Default (sto mi nista ne pomaze) i PAL i N i svi su ogromni... nemam mpeg. Toliko bih valjda provalio. :/
[ bytefx192 @ 04.05.2009. 22:40 ] @
Pa ja ne radim VEGAS. Tako da, imas u forumu VIDEO PRODUKCIJA/SOFTWARE temu VEGAS: PITANJA I OBJASNJENJA, tako se zove tema, pa tu postavi, tu su vegasovci :D

pozZ
[ Zlokrst @ 05.05.2009. 08:19 ] @
Ma program nije uopste bitan. Najlaske mi da skoknem do neta da skinem bilo koji. :P
[ Mister_rap @ 05.05.2009. 12:35 ] @
Kao sto ti rece djole imas na forumima gomilu slicnih tema...
Enivej, ako recimo tvoji avi fajlovi imaju isti frame size i framerate onda je najlaganije raditi u vdub-u.

Ako ne gomila alata ce ti pomoci..
Neki od njih su: Premiere, Vegas, Ulead, Pinacle itd...

Ako nemas File -> Render As -> Format -> Mpeg2 ili tako nesto u vegas-u probaj sa reinstalacijom istog.