[ Take 5 @ 04.05.2009. 12:47 ] @
Link za preuzimanje finalne verzije, dok se ne pojavi i na zvaničnom sajtu:

OpenOffice.org For Windows 3.1.0 Final (134MB)

[ Goran Rakić @ 04.05.2009. 16:27 ] @
Trenutno aktuelni je OOo 3.1.0 RC2 (build OOO310_m11). Veoma je izgledno da će ovo postati final, ali to se sada ne može sa sigurnošću reći.

Preuzimanje softvera sa nezvaničnih lokacija je veoma neodogovorno, jer niko ne zna da li su ovi likovi ugradili neke viruse u softver.

OOo 3.1.0 RC2 može se preuzeti sa http://download.openoffice.org/next/ ili iz extended fascikle sa nekog od mirrora. Na http://ftp5.gwdg.de/pub/openoffice/extended/3.1.0rc2/ su dostupne i lokalizovane varijante. Valjanost ovih instalacionih datoteka je moguće proveriti preko MD5 otiska, referentni otisci su dostupni na http://download.openoffice.org/next/md5sums/3.1.0rc2_md5sums.txt


[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 04.05.2009. u 17:42 GMT+1]
[ Catch 22 @ 04.05.2009. 20:59 ] @
^ Kroz ovu priču smo već prolazili!
Major Geeks nisu tamo "neki likovi", sajt je proveren i zvanično autorizovan da hostuje fajlove za preuzimanje softvera raznih autora, kao i linkove za preuzimanje sa zvaničnih sajtova!
Nije ništa neobično da se nove verzije prvo pojave kod njih, pa tek nakon par sati / dana na oficijelnom sajtu.
Moje dugogodišnje iskustvo sa njima je veoma pozitivno, tako da ih "overavam" svakodnevno...



[ Goran Rakić @ 04.05.2009. 22:35 ] @
Catch 22, a ja imam malo više uvida šta momci u Hamburgu rade sa najnovijim OOo izdanjem ;)

Dakle, jedino što sada može da se preuzme jeste OOo 3.1.0 RC2 (Build: OOO310_m11). Ako se ne nađe ni jedan kritičan bug, a sva je prilika da neće, deo testova smo odradili i mi u Srbiji, ovo izdanje će biti jednostavno proglašeno za final. Ko želi da isproba, može da skine za zvaničnih linkova, nema razloga da skida sa tamo nekog geek-šta-god, jer skidanje softvera sa nezvaničnih lokacija je svakako loša sigurnosna praksa.

OOO310_m11 (OpenOffice.org 3.1.0 RC2): srpski ćirilicom, srpski latinicom, engleski.

Za jezičke pakete i sve druge lokalizacije kliknite ovde.

MD5 otiske za upoređivanje preuzmite sa http://download.openoffice.org/next/md5sums/3.1.0rc2_md5sums.txt
[ Hackman @ 05.05.2009. 01:39 ] @
Pitanje za korisnike Jawsa
> koih ima na ovoj listi, dali se isplati da skidamo ovaj open ofis dali
> skripta postoji za njega u jawsu 10 ili nekojpredhodnoj verziji.
[ Catch 22 @ 05.05.2009. 10:04 ] @
Citat:
Goran Rakić: Catch 22, a ja imam malo više uvida šta momci u Hamburgu rade sa najnovijim OOo izdanjem

Dakle, jedino što sada može da se preuzme jeste OOo 3.1.0 RC2 (Build: OOO310_m11). Ako se ne nađe ni jedan kritičan bug, a sva je prilika da neće, deo testova smo odradili i mi u Srbiji, ovo izdanje će biti jednostavno proglašeno za final...


Poštujem tvoj angažman oko OOo projekta!
Pojavila se ista verzija na još nekim sajtovima koji hostuju legalan softver, kako god bilo krajnji rezultat je ovakav

[att_img]




PS
Samo da ponovo napomenem "Major Geeks" je autorizovan, respektabilan sajt, to što ti nisi čuo za njega ne mora automatski da ga svrstava "u tamo neke sumnjive..."
[ Goran Rakić @ 05.05.2009. 20:18 ] @
Da, to je OOO310_m11 o kome sam pričao i koji može da se preuzme sa http://download.openoffice.org/next
[ Hackman @ 06.05.2009. 21:23 ] @
Koliko ja znam ranije verzije open ofisa nisu sarađivale sa Jawsom, ne znam
kakva je trenutno situacija po tom pitanju sa verzijom Jawsa 10. Dali su
prilagođene skripte za njega ili nisu.O tome može nešto Iksi da napiše pošto
je malo veći stručnjak od mene po tom pitanju. Nebi bilo loše da se open
ofis ako ne u ovoj a ono u sledećoj verziji prilagodi za Jaws ako već i nije
kako bi slepi i slabovidi mogli da ga koriste bez problema.
[ Goran Rakić @ 07.05.2009. 09:29 ] @
OK, final je tu :)
[ Catch 22 @ 07.05.2009. 10:44 ] @
^ Da li je ostao isti Build: OOO310m11 (Build9399)?

PS
Link za preuzimanje zvanične verzije na srpskom (ćirilična ili latinična) je još uvek za prethodnu verziju 3.0.1, od verzije 3.1.0 ni traga ni glasa?!?


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 07.05.2009. u 12:47 GMT+1]
[ 93 Stefan @ 07.05.2009. 12:30 ] @
Pa nije čudo da još nema naše verzije, tek je na 5-6 jezika prevedena ova verzija. Da li neko zna kad će se pojaviti srpsko izdanje? Za dan, dva, mesec?
P.S. Ti gore si sigurno jedini koji nije čuo za taj sajt. Šta ti napriča o njima...
[ Goran Rakić @ 07.05.2009. 17:10 ] @
Da, isti je kao i OOO310_m11. Srpska lokalizacija (ćirilična i latinična) je dostupna za sve platforme (Win, Lin 32bit i 64bit, Mac OSX PowerPC i x86, Solaris SPARC i x86).

OOo 3.1 donosi brojne super novine za korisnike, a najvažnije stvari su opisane u dokumentu na srpskom koji se može preuzeti u PDF ili ODT formatu.

Instalacione datoteke se mogu preuzeti sa http://ooo.matf.bg.ac.rs/strane/preuzimanje.html

Instalacioni disk za Microsoft Windows, objava i linkovi na http://sr.openoffice.org će biti ažurirani u ponedeljak.


PS - Nije ni čudo što Windows korisnici navuku viruse kada svi trče da kliknu na prvi link sa Google-a. Nije bitno da li je onaj sajt kredibilan ili ne, reč je o principu da softver ne bi trebalo preuzimati sa nezvaničnih lokacija. Ko razume shvatiće ;)
[ 93 Stefan @ 07.05.2009. 20:58 ] @
Citat:
Goran Rakić:PS - Nije ni čudo što Windows korisnici navuku viruse kada svi trče da kliknu na prvi link sa Google-a. Nije bitno da li je onaj sajt kredibilan ili ne, reč je o principu da softver ne bi trebalo preuzimati sa nezvaničnih lokacija. Ko razume shvatiće ;)

Znam da ćete obrisati i ako to uradite molim vas obrišite i ovaj offtopic i flame gore.
Stvarno ovo više prerasta u paranoju, ludilo nazovite kako oćete. Čudi me da ti uopšte koristiš internet jer ipak i ti zvanični sajtovi mogu da budu uhakovani i mogu da te zaraze, ili što je još gore da se desi nešto poput onoga šta je bilo sa Shareazom: da neko otkupi njihov sajt i postavi trojanca za učitavanje. A da ne pričamo o tome da može da ti upadne neki haker...

Stvarno ne razumem šta su umislili svi ti koji koriste Linux, da su svi korisnici Wina retardi ili šta? Samo ne znam baš ko je ovde debil :)
[ Catch 22 @ 07.05.2009. 21:43 ] @
^ Ne moraš baš tako da reaguješ! Čovek je samo oprezan...
A da li je "Major Geeks" sajt od poverenja ili nije, može svako da prosudi po slobodnoj volji.
Ili eventualno pogleda oficijelnu preporuku nekog autora za sajtove koji hostuju njegov softver


[att_img]
[ 93 Stefan @ 08.05.2009. 13:20 ] @
Učitao sam onu instalaciju odozgo sa srpskim i latinicom i goru nisam u životu video. Po brzini se kolje sa igricama. Znate onaj program Digsby? Nešto poput Pidgin-a. E ja čisto kliknuo na gmail i otvorilo mi se malo prozorče i instalacija se na pola prekinula!!! I piše mi lepo da zatvorim to. Onda jednom mi se ukočilo kada je Avast! pošto je predugo trajala instalacija počeo da pravi VRDB! 4 puta sam instalirao i 2 puta popravljao i nijednom nije uspelo do kraja da mi odradi! Ali poslednji put sam imao sreće pa se ukočilo kada je uklanjalo one privremene fajlove.
[ Goran Rakić @ 08.05.2009. 15:55 ] @
O čemu ti pričaš? Avast, Pidgin, Digsby, gmail, kakve to veze ima sa OpenOffice.org-om?
[ 93 Stefan @ 08.05.2009. 16:01 ] @
Ja pričam o instalaciji i problemima koji su se desili dok sam pokušavao to da odradim. Nikada mi se nije ništa slično desilo. Mogli bi to malo više da srede.
[ Goran Rakić @ 09.05.2009. 00:08 ] @
Ja te zaista ne razumem. Ako želiš odgovor, uloži malo više truda u pitanje i pojasni ga. Instalirao sam lično baš tu verziju na nekoliko različitih računara i opštih problema zaista nema - instalacija kao i svaka druga.
[ Take 5 @ 09.05.2009. 08:37 ] @
^ Sudeći po podacima iz profila Stefan je 16-togodišnjak, učlanio se na forum nedelju dana nakon svog 16. rođendana. Ti "instalacioni problemi" su prirodna pojava u njegovom (hormonskom) uzrastu., rekao bih...
[ 93 Stefan @ 09.05.2009. 11:48 ] @
E zeznuo si se. Nisam se tad učlanio! Pre toga sam se, pa me je markom banovao, bio sam Stefan 93. Ali izvinio mi se, nije znao da sam sve sredio sa Gojkom.
Ja stvarno ne razumem šta vi očekujete da vam kažem? Možda oćete tačan fajl na kom se instalacija koči, ili šta već što u svakom slučaju ne mogu da vam nabavim? Rekoh gore da ne može temp fajlove da očisti i da se tada ukoči. Stvarno vas ne razumem.
[ Goran Rakić @ 09.05.2009. 23:37 ] @
1) Pišeš gore da si nešto dva puta popravljao, o čemu je tačno reč?
2) Da li već imaš instaliran OOo i koju verziju?
3) Koju instalacionu datoteku si tačno preuzeo i kolika je njena veličina?
4) Kakve veze sa ovim imaju Digsby, Pidgin, gmail,...?
[ 93 Stefan @ 10.05.2009. 11:01 ] @
Citat:
Goran Rakić: 1) Pišeš gore da si nešto dva puta popravljao, o čemu je tačno reč?

Popravljao sam instalaciju OO.o-a posle neuspeha.
Citat:
Goran Rakić: 2) Da li već imaš instaliran OOo i koju verziju?

Imao sam 3.0.1 na engleskom, pre prve instalacije, onda je to bilo obrisano, pa je ostala oštećena ova 3.1.0 na srpskom i latinici, pa sam onda brisao skroz iz sistema pa radio totalno novu instalaciju. Svaki put je bilo isto.
Citat:
Goran Rakić: 3) Koju instalacionu datoteku si tačno preuzeo i kolika je njena veličina?

Sa onog linka koji si ti ostavio, srpski sa latinicom, veličina je 139.466.416 bytes:
http://ooo.matf.bg.ac.rs/Build....1.0_Win32Intel_install_sh.exe
Citat:
Goran Rakić: 4) Kakve veze sa ovim imaju Digsby, Pidgin, gmail,...?

To sam pričao prilikom čega mi se sve kočila instalacija ili me obaveštavala da moram da zatvorim taj program.
[ Goran Rakić @ 10.05.2009. 12:42 ] @
A kako si to brisao prethodnu i popravljao novu instalaciju? Da li postoji unos "OpenOffice.org" u Add/Remove programs?
[ 93 Stefan @ 10.05.2009. 12:57 ] @
Prvi put sam obrisao iz setup fajla koji je extractovan iz onoga što sam učitao, što sam dao link gore, a drugi put sam iz Smarty Uninstaller 2009. Sigurno nije postojao unos. Svaki put sam iz tog setup fajla popravljao.
Poslednji put kad sam instalirao sam samo ušao u Task Manager kada se ukočila instalacija i našao njene procese i ubio ih. Tada je već uklanjao Temp fajlove, pa sam ostavio to na kompu, iako nije skroz završilo. Ušao sam u Writer i nije mi pokazao nikakvu grešku, verovatno je sve u redu.
[ Goran Rakić @ 10.05.2009. 13:29 ] @
Očigledno da taj Smart Unistaller pravi neke probleme, ko zna šta još imaš na računaru od softvera za "održavanje".

Ako je na kraju sve u redu, čemu ovo piskaranje?
[ Catch 22 @ 10.05.2009. 14:03 ] @
^ Mala opaska vezana za trenutnu diskusiju:
Na jednom novom računaru pod Vista SP1 je bio instaliran MS Office 2007 SP2 uz sve moguće updates automatski preuzete sa interneta.
Nakon instalacije "OO.org 3.1.0 [En]", bilo je neophodno uraditi repair instalaciju "Office 2K7" da bi sistemski asocirane ekstenzije svih dokumenata ponovo pokazivale na Office 2K7 programe.
Sve dovde je OK i to su uobičajeni zahvati.
Problem je nastao kada je nakon par dana trebalo deinstalirati MS Office iz Control Panel / Programs And Features.
Ikonica je bila tamo, ali deinstalacija nije bila moguća pošto je Vista ispisivala poruku da ne može da pronađe nijedan softverski paket koji bi mogao da se deinstalira.
Rešenje je bilo u pokretanju Setup.exe sa instalacionog diska za Office 2007 i biranja opcije "Remove".
Tek nakon ovoga je Office 2007 uspešno deinstaliran!?!
[ Goran Rakić @ 10.05.2009. 14:57 ] @
Ako sam dobro razumeo ovo je pitanje za Microsoft podršku (nakon popravke instalacije, program nije moguće ukloniti) ali ovaj workaround možda nekome bude koristan.

Nego čudno mi je to što bi od 3.0 OpenOffice.org trebalo da preuzima samo slobodne asocijacije, tj. ako je vrsta datoteke asocirana sa Microsoft Office, OpenOffice.org ne bi trebalo da je preuzima.

Citat:

If any other application has already registered for a MSO file type, OOo will not register itself as the default application for a binary and/or an OO XML format of MSO with two exceptions:
1.It will also register if Word format is registered to WordPad application
2.or if any MSO format is registered by another installation of OOo or StarOffice. In this case the last installation will win.

Registration of Microsoft file formats can be forces or suppressed by command line switches:
/msoreg=1 will force registration of OOo for MSO file formats (binary and XML)
/msoreg=0 will suppress registration of OOo for any MSO file format
Instead of using the above command line switches of the setup application, you can use the corresponding msi properties, too. /msoreg=1 maps to REGISTER_ALL_MSO_TYPES=1 and /msoreg=0 maps to REGISTER_NO_MSO_TYPES=1. When you use both msi properties at the same time, REGISTER_NO_MSO_TYPES will be used.


Možeš li da potvrdiš nekorektno ponašanje i otvoriš prijavu greške na http://qa.openoffice.org/issue_handling/pre_submission.html ?
[ 93 Stefan @ 10.05.2009. 17:25 ] @
Citat:
Goran Rakić: Očigledno da taj Smart Unistaller pravi neke probleme, ko zna šta još imaš na računaru od softvera za "održavanje".

To već pričaš napamet... Probao sam nekoliko programa koji rade te stvari i ovaj mi se najbolje pokazao. Ovo nema nikakve veze sa njim. Pa čitaj čoveče da sam jednom i iz tog setup fajla od OO.o-a obrisao i nije bilo nikakve razlike.
Citat:
Goran Rakić: Ako je na kraju sve u redu, čemu ovo piskaranje?

Stvarno nemam pojma Samo sam komentarisao kolike sam probleme imao tokom instalacije, izgubih ja više od pola sata...
[ Goran Rakić @ 10.05.2009. 23:52 ] @

http://sr.openoffice.org/servlets/NewsItemView?newsItemID=661

Beograd/ Hamburg (Nemačka), 11. maj 2009. —
Zajednica OpenOffice.org projekta sa zadovoljstvom oglašava dostupnost OpenOffice.org 3.1, značajnog unapređenja vodećeg slobodnog kancelarijskog paketa koji možete preuzeti sa stranice projekta http://sr.openoffice.org/preuzmi.html. Od objavljivanja izdanja 3.0 prošlog oktobra preuzeto je preko 60 miliona kopija samo sa stranice OpenOffice.org. Lokalizacija na srpski jezik je objavljena u novembru i sa naših stranica preuzeta 19.000 puta. OpenOffice.org je tu da probije ove rekorde.

Zahvaljujući glasanju korisnika prethodnih izdanja prepoznali smo njihove želje i pretočili to u stvarnost. Novo izdanje sadrži i mehanizam za automatsko istraživanje o načinima kako se sve koristi OpenOffice.org kome korisnici mogu da pristupe i automatski dojave programerima na koje delove paketa se treba fokusirati u budućnosti.

Najveća i najvidljivija novina u izdanju (pola miliona linija programskog koda) je veliko unapređenje kako OpenOffice.org prikazuje grafiku na ekranu. Računardžije ovo zovu umekšavanje (engl. anti-aliasing), a korisnici primete kako je grafika sada mnogo prijatnija na ekranu. Unapređeni izgled se ogleda i na manje vidnim mestima: prikaz slika pri prevlačenju, prikaz obeleženog teksta i mogućnost za nadvlačenje teksta.

Saznajte više o najvažnijim novinama u dokumentu na srpskom jeziku koji možete preuzeti u otvorenom dokument-formatu ili kao PDF dokument.

OpenOffice.org 3.1 pokazuje da umemo da saslušamo korisnike i onda, zahvaljujući dugoročnoj podršci naših partnera, uložimo vreme i stručnost i postignemo značajna unapređenja u softveru“ izjavio je John McCreesh, koordinator OpenOffice.org marketing projekta. „OpenOffice.org sadrži sve što korisnici žele, lagan je za korišćenje i slobodan je. Poručujem svima da ga preuzmu i isprobaju već danas.



U saradnji zajednice korisnika u Srbiji i Matematičkog fakulteta u Beogradu, a kroz projekat Ministarstva za telekomunikacije i informaciono društvo Republike Srbije čiji je nosilac prof. dr. Duško Vitas, sučelje programa je kompletno prevedeno na srpski, ćirilicom i latinicom. Od prethodnog izdanja dopunjeno je i ispravljeno preko 3500 poruka, a za razliku od ranijih lokalizovanih izdanja sada je omogućeno automatsko ažuriranje paketa.

Projektu lokalizacije možete se i vi jednostavno pridružiti i u slobodno vreme doprineti razvoju podrške za srpski jezik u paketu, a poznavanje engleskog jezika nije neophodan uslov. Javite nam se na javnu razvojnu dopisnu listu [email protected] ili predstavnicima projekta preko
stranice za kontakt.

Antrfile:
OpenOffice.org projekat čini međunarodni tim volontera i plaćenih
saradnika koji razvijaju, prevode, podržavaju i promovišu vodeći
slobodan kancelarijski paket, OpenOffice.org. Moderna tehnologija koja
stoji iza paketa OpenOffice.org (UNO) je dostupna i programerima, sistem
integratorima itd. za korišćenje pri pisanju proširenja za OpenOffice.org
ili za izradu novih proizvoda.

OpenOffice.org koristi Otvoreni dokument-format (engl. OpenDocument
Format, ISO/IEC 26300), a podržava i korišćene formate kao što su oni iz
paketa Microsoft Office, i dostupan je za sve glavne računarske
platforme na preko 90 jezika. Objavljuje se pod uslovima GNU Slabije
opšte javne licence (engl. GNU Lesser General Public Licence, LGPL) i
može se koristiti bez troškova licenciranja u bilo koje svrhe, lične ili
komercijalne.

OpenOffice.org zajednica odaje zahvalnost značajnoj podršci od strane
brojnih kompanija, uključujući Sun Microsystems, osnivača projekta i
glavnog pokretača razvoja.
[ 93 Stefan @ 18.05.2009. 19:51 ] @
U verziji 3.0.1 mi se dešavalo da ne može da pročita slike sa prezentacija koje su pravljene u M$O 2003, da li je to možda ispravljeno ovde (nemam sada na čemu da proverim)?
[ Catch 22 @ 31.05.2009. 03:24 ] @
Samo da konstatujem da OO.Org 3.1.0 radi bez ikakvih problema na Windows 7 RC (Build 7100)
[ Goran Rakić @ 31.05.2009. 10:45 ] @
@Catch 22: Čuo sam probleme sa prozorčetom za otvaranje/čuvanje datoteka, možeš li da to proveriš?
[ Catch 22 @ 31.05.2009. 10:53 ] @
Ne vidim ja tu nikakav problem!?



[ Goran Rakić @ 31.05.2009. 11:04 ] @
Otvori postavke (Alatke > Podešavanja) i u delu „Opšte“ isključi korišćenje OpenOffice.org prozorčića pa probaj ponovo.
[ Catch 22 @ 31.05.2009. 11:31 ] @
Sve i dalje radi bez problema kada to isključim...




[ Goran Rakić @ 31.05.2009. 11:36 ] @
Ok. Onda je verovatno neko tražio zahtev za unapređenje da se prozorčići ponašaju kao normalni u Windows 7 (npr. onaj iz notepada ili wordpada). Hvala na volji da uradiš testiranje. Još nešto, da li Wordpad u Win7 podržava ODT?
[ Catch 22 @ 31.05.2009. 11:42 ] @
Čuj, Wordpad...

Jedva ga pronađoh, to sam zadnji put koristio na Windows 95!

Podržava odt

[att_img]


PS
Uz OO.Org 3.10 sam instalirao i besplatni MS Access 2007 Runtime, zanimljiva kombinacija bez instalacije MS Office!
[ tkaranovic @ 01.06.2009. 10:41 ] @

Nisav video da piše (sem u temi pogledao sam i na drugim adresama) i iako bi mogao na neki od ovih načina da uradim interesuje me šta bi se preporučivalo ili podrazumelo. Instaliran je 3.0.0 a pre (ili posle) instaliranja 3.1.0 treba/mora/može:

1. pre instalacije 3.1.0 deinstaliranti 3.0.0, jer posle deinstalacija 3.0.0 može da promeni nešto u 3.1.0
2. prvo instalirati 3.1.0 pa deinstaliranti 3.0.0, jer...
3. svejedo šta je pre a šta posle, jer su instalacije potpuno odvojene
4. nešto četvrto
[ Goran Rakić @ 01.06.2009. 12:54 ] @
Prilikom instalacije 3.1.0 za Microsoft Windows instalater će prepoznati da 3.0.0 već postoji na računaru i prepisaće ga. Nakon instalacije imaćeš jedino 3.1.0. Nema potrebe da prethodno uklanjaš 3.0.0.
[ tkaranovic @ 01.06.2009. 17:01 ] @
Citat:
Goran Rakić:
Prilikom instalacije 3.1.0 za Microsoft Windows instalater će prepoznati da 3.0.0 već postoji na računaru i prepisaće ga. Nakon instalacije imaćeš jedino 3.1.0. Nema potrebe da prethodno uklanjaš 3.0.0.


Instalirao (ili se prepisao) sam...

3.0.0 je bila instalirana sa engleskim menijima pa su posebno instaliran prevod menija. Sada sam opet instalirao 3.1.0 sa engleskim ispisom menija a ostali su i prevodi koji su bili instalirani za 3.0.0. Da li je tu kod prevoda bilo nekih izmena?
[ Goran Rakić @ 01.06.2009. 17:10 ] @
Ima ispravki i dopuna, instaliraj i novi jezički paket.
[ daniel38 @ 15.07.2009. 17:22 ] @
Knjige radjene na http://www.antologijasrpskeknj...s/ASK_SR_PregledPoPeriodu.aspx OO nece da ucita kako treba, naravno knjige su radjene u novom Wordovom formatu.....koja god se knjiga skine na mestu slike stoji neki znak sa nazivima: Obj106, Obj107 itd....sa tekstom je sve u redu
[ 3okc @ 15.07.2009. 21:17 ] @
Ne znam koje to slike pominješ, ja sam skidao knjige sa ASK i nema ti tamo slika - osim ako ne računaš one "ukrase" u zaglavlju!? Skidao sam Milankovićeve knjige koje imam i znam da imaju ilustracije, i - ništa. Takođe, čitao sam Alasov Roman o jegulji i tamo nailazio na reference "slika 13" itd, a od slika nigde ništa, samo "suv tekst". Prilično je osrednje urađena "digitalizacija", previše su ovo niski standardi.. Pa makar bili od Majkrosofta!
[ daniel38 @ 15.07.2009. 23:11 ] @
Da mislio sam na te ukrase koje daju fensi izgled :) , posto nije u pitanju tekst ja ne znam kako drugacije da ih nazovem nego slike(simboli)...

Ajde to sa slikama al sve izgleda drugacije u OO(ruznije)....tako da sam morao citati u Wordu gde je sve lepo i pregledno,to jest, da bi uzivao u punom sjaju teksta, OO kao da sabije slova i menja font, koliko vidim u Wordu rec je o "Georgia" fontu dok OO kad obelezim da vidim koji je font u pitanju kaze "Text"

Knjigu koju sam skinuo je REČNIK SRPSKIH NARODNIH VEROVANjA O BILjKAMA - Čajkanović, Veselin
Odete na dela po azbucnom redu pa pod slovom "R" ces naci, odma prva

---------------------------------
Da ne bude zabune da omalozavam OO,on sa maticnim formatom radi super ovo ipak nije njegov format pa je razumljivo da postoje neka odstupanja pri prikazu......samo se uvek skenjam kad me doceka los prikaz teksta radjenog u Wordu posto ipak vise volim OO od MS-ovog Office-a
----------------------------------

Ako znate, mozete li mi reci dali OO menja font u kojem je radjen originalni dokumenat pri njegovom prikazu, mislim na ovaj konkretni slucaj kada je cirilicni tekst u pitanju ili se samo meni tako cini?
Zasto ne prikazuje one slike(simbole)?
[ 3okc @ 16.07.2009. 08:06 ] @
Ako ti OO prikazuje u drugom fontu onda verovatno nisi skinuo font u kom je rađeno.
Link je naveden u Uputstvu!