[ Alt-F4 @ 06.12.2003. 00:53 ] @
Da li je neko imao ovaj problem?
Instalirao sam WinXp+Apache 2.0.47+PHP 4.3.3+MySQL 4.0.16 .
Cuo sam da WAMP nikako ne treba praktikovati, kao spor je, trosi sitemske resurse itd.Mnogo bolja solucija je, instalacija na Linuxu?
[ Gojko Vujovic @ 06.12.2003. 01:40 ] @
Pokreni mysql prvo, pa probaj da se konektujes preko ip adrese ili kako ti je vec draze.
[ srdjandakic @ 06.12.2003. 01:51 ] @
Citat:
Alt+F4:
Da li je neko imao ovaj problem?
Instalirao sam WinXp+Apache 2.0.47+PHP 4.3.3+MySQL 4.0.16 .
Cuo sam da WAMP nikako ne treba praktikovati, kao spor je, trosi sitemske resurse itd.Mnogo bolja solucija je, instalacija na Linuxu?


10061 je WinSock greska kada client moze da vidi startovani server, ali mu ovaj ne dozvoljava pristup.

Nevezano za MySQL, veceras se celo vece cimam bas oko te greske, da bi na kraju ustanovio da je zbog toga sto sam ubio ZoneAlarm, ali je ostao TrueVector service aktivan koji se pravi pametan i ne dozvoljava "sumnjive" konekcije.
[ SmilieBG @ 06.12.2003. 01:59 ] @
U instalacionom foldery MySQL-a imas folder bin, a u njemu fajl: mysql.exe

u command promt-u otvori mysql.exe sa sledecom komandom:

mysql -u username -p
Enter password: ****** (ukucaj sifru)

mysql>

Ako se ovde ulogujes, onda treba da koristis user/pass koji si i ovde koristio...

i pogledaj, ako imas WinMySQLAdmin u istom folderu, pokreni ga. Ukoliko ti na semaforu stoji zeleno - znaci da MySQL radi (aktivan). Ukoliko je crvena lampica, onda uradi sledece: desno dugme na semafor, pa izaberi: Install Service. Onda bi trebao da upali zeleno svetlo.

Nakon toga (proveri user/pass u php-u za MySQL) pokreni ponovo i trebalo bi da radi...

Poz,
Smilie