[ owim @ 04.05.2009. 15:35 ] @
Telenor sam prepaid korisnik i karticu prakticno ne koristim.

Gledao sam sad subotu na Portalu promene u tarifnom dodatku Dodaj Internet koji je potpuno isti kao Internet prepaid, tj. promenjeni su _nekadasnji_ Internet dodaci. Gledao sam padajucu listu, i greskom izabrao "aktiviraj" i ukljucio TD koji mi apsolutno nije potreban.

- Odmah sam pozvao CC da zamolim da storniraju aktivaciju, rekli su da ne mogu.
- Poslao sam email sa Portala CC-u sa istom molbom, u nedelju u 10am dobio sam odgovor da nije moguce. Ljubazno sam ih zamolio da probaju jos jedanput i da bi mi dosta znacilo.
- U ponedeljak u 10am dobio sam mail da mi je TD _storniran_ a iznos _vracen_ u osnovni kredit.

Thumbs up!
[ zzviktor @ 04.05.2009. 15:49 ] @
Korektno od njih... Nisu morali u ovom slucaju da izadju u susret, ali su to
ucinili!!!!
[ espresso @ 04.05.2009. 19:57 ] @
Pa očigledno su mogli i tad kad su ti rekli da ne mogu. Poslovnost je ako ti to odrade kad ih zamoliš prvi put a ovako ispada da se tamo neko sažalio na tvoje dopise.
Eto meni ne bi palo na pamet da ih tri puta pitam za istu stvar očekujući da će možda neko iz druge smene imati više srca od onog iz prve. Ili ako je to isti lik onda da očekujem da će sutradan biti raspoloženiji nego danas.

Lepo što i dobio lovu nazad ali sumnjam da je to njihova praksa i da bi prema svakome tako postupili.
[ agasoft @ 04.05.2009. 21:48 ] @
Pre par meseci, dopunio sam svoj telenor. pozvao sam 9863, i pošto je bila
gužva, a ja listao da vidim jesu li na IVR sistemu izmenili opcije internet
tarifnih dodataka, i ima li neki SMS novih dodataka, IVR je pritisnuo dva
puta taster jedan, tako da je meni greškom sistema kupljen dodatak koji
nisam želeo.
Ne časeći časa ni trena, napisah reklamaciju preko WAP portala.
Posle par dana, vrativši se sa drugih mreža na Telenor, u govornoj pošti
čekala je nova poruka. Ostavila ju je izvesna Maja sa službe reklamacija,
želeći samo da me obavesti, da je dodatak poništen a novac vraćen. Dakle, to
im je ipak praksa. Niko mi nije rekao da ne može.
[ plumbum013 @ 05.05.2009. 10:42 ] @
Suvise mi naivno deluje da se sada svako hvali kako mu je Telenor vratio novac koji je korisnik svojom greskom prakticno dao Telenoru. Telenor bre nece DA PRIZNA ni svoju gresku, a kamoli tudju, i jos da se na taj nacin izvini sto ce da vrati novac, he he he.
[ agasoft @ 05.05.2009. 11:27 ] @
Plumbum, samo se ti smej, ja govorim ono što se desilo, pa bilo tebi naivno
ili ne. Jel možda treba da ti dostavljam prepisku sa reklamacijom nebi li ti
i tebi slični poverovali?
[ joes@ @ 05.05.2009. 11:42 ] @
Mislim da su veoma poslovni, mada i tamo rade ljudi koji na posao mogu doći pod teretom nekih problema i da odreaguju kako ne treba u prvom trenutku. Generalno, neophodno je da naše firme uče od njih, a imaju mnogo toga da nauče.
[ pinkpanterr @ 05.05.2009. 12:48 ] @
Citat:
joes@: Mislim da su veoma poslovni, mada i tamo rade ljudi koji na posao mogu doći pod teretom nekih problema i da odreaguju kako ne treba u prvom trenutku. Generalno, neophodno je da naše firme uče od njih, a imaju mnogo toga da nauče.

naravno kad sve naplaćuju, što je u redu ali skupo, u ovom slučaju uzeli su čoveku oko 30 dinara i vreme.
[ joes@ @ 05.05.2009. 15:37 ] @
Citat:
pinkpanterr: naravno kad sve naplaćuju, što je u redu ali skupo, u ovom slučaju uzeli su čoveku oko 30 dinara i vreme.


Naravno da naplaćuju. Ne , radiće za džabe(?). Prošlo je to vreme "kada je sve bilo naše". Oni su privatna kompanija, i kome se ne sviđa, ima još dva operatera. Ali moja iskustva i ono što sam imao prilike da čujem, govori da oni se veoma trude da dobro rade i da razmatraju svaku vrstu sugestija od korisnika. A to se ne može reći za MTS, zar ne?
[ MP3MP3 @ 06.05.2009. 09:40 ] @
Fiksna nadoknada za svaki započeti razgovor iznosi 1,5 dinara. Razgovori u tarifnom paketu POSLE 4 tarifiraju se prema broju utrošenih minuta. Cene su prikazane bez PDV-a.


Jos uvek nisu ispravili da je prema broju zapocetih minuta uz tarifiranje na minut

jer ima mnoooogo razlike...
Zbog takvih trikova(kojih je bilo mnogo) sam ih batalio...
[ Slobodan Milivojevic @ 06.05.2009. 10:07 ] @
Da, velika je razlika broj zapocetih i broj utrosenih minuta.
[ scylerx @ 18.05.2009. 01:44 ] @
Tesko je reći da su i oni nešto poslovniji nego drugi operateri, npr. listam "moj telenor" portal i po njemu smo još u scg, slatko se nasmejah, i npr. i ovo svuda piše da se tarifni dodatak "dodaj intrenet" za postpaid tarifira po 100kb dok tamo još stoji 10kb. Sad kad ih bolje aniliziram dođe mi da plačem od muke koliko su isti. Hteo sam da dopunim prepaid telenor internet sa internet dopunom, kad ono niko na trafici nema pojima, jedna "teta" kaže da je dobila pismeno upustvo ali nikad to nije radila. Bog te mazo, ja sebi kažem, kako mi je sve ovo poznato, pozovem 9863 i pitam kako to da dopunim, pa ako nemože net dopuna da uzmem tarifni dodatak ili da karticu iz modema nosim sa sobom kada mi budu uplaćivali net dopunu, da je stavim u mob i proverim da li mi je legla jer je 15 minuta rok za reklamaciju. Zašto ŠABANI nisu pustili vaučerske dopune ili makar da imaju terminale koji ti izdaju potvrde o izvršenoj transakciji (kao što je kod drugih operatera), nego ovako da buljim u mob i da mislim da li je ukucala pravi broj i iznos "teta" u trafici, jednom mi se i desilo kada sam uplaćivao "na slepo" da mi dopuna i nije stigla, ali ko će da se smara sa svim tim. Toliko o "vrlinama", operateri nisu fudbalski timovi FK C.Zvezda ili FK Partizan, pa da se nešto favorizuju i sve što ide uz to, već provajderi usluga i ništa više. Istina je da je sad Telekom dotako ili se bliži dnu, kao što je bilo početkom milenijuma, ali to ne znači da je Telenor toliko dobar.
[ dj.dragan @ 20.05.2009. 15:58 ] @
Samo malo.Kolko je meni poznato internet dopuna se ne razlikuje uopste od klasicne.Neznam sto se uvodi taj pojam internet dopuna kada je samo potrebno dopuniti realni kredit broja i onda poslati sms za aktivaciju dodatka.Tako bar ja radim.
[ scylerx @ 20.05.2009. 17:37 ] @
imaš unapred definisane dopune za internet, to jest da ti legne tačno određena količina mb na odgovarajući internet račun, dopuna dinarskog kredita i iniciranje tarifnog dodatka je sasvim nešto drugo. glupo je što moram da vadim svaki put iz modema kad želim da dopunim kredit.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.05.2009. 17:40 ] @
Posto na trafici nisu razumeli sta trazim, otiso sam u Telenor gde sam uplatio 290 dinara i onda mi je aktiviran paket od jos 50MB.
[ scylerx @ 20.05.2009. 19:28 ] @
Meni govore da u Telenor prodavnicama nije moguće kupiti internet dopune. Znači i tebe su obradovali na trafik-ci (@Slobodan)
[ operic @ 13.12.2009. 11:02 ] @
da li su ovi sa portala duzni da odgovore u nekom odredjenom roku?
pre 10 dana sam im poslao primedbu i do danas nema odgovora.
[ 123i @ 22.12.2009. 20:44 ] @
predugo je to - verovatno misle da imaš objašnjenje na portalu pa tako nećeš ni dobiti odgovor ....
[ operic @ 25.12.2009. 12:05 ] @
nakon njihovog cutanja na moju poruku poslatu sa portala, poslao sam im mail na [email protected] po preporuci njihovog radnika u poslovnici.
automatski odgovor:

Poštovani,
Hvala Vam na ukazanom poverenju i interesovanju za usluge Telenora.
Odgovor na Vaše pismo u elektronskoj formi očekujte u narednih 8 (osam) dana.
U posebnim okolnostima, ukoliko je za obradu neophodan nešto duži vremenski period i/ili dodatne informacije, bićemo slobodni da Vas kontaktiramo.


i evo ni posle tih 8 dana nema nikakvog odgovora niti kontakta. toliko o njihovoj "poslovnosti".
[ 123i @ 25.12.2009. 18:04 ] @
ma kažem ti ja verovatno si postavio neko bezvezno (za njih) pitanje - na koje oni kao nisu obavezni da odgovore jer ga ima na portalu ....
[ operic @ 25.12.2009. 19:51 ] @
koliko god oni mislili da je bezvezno pitanje, najosnovniji red je da ti odgovore, pa makar samo poslali link do teme na portalu. pogotovu sto su napisali da ocekujem odgovor za 8 dana. paceri.
[ mantaka @ 25.12.2009. 23:39 ] @
Da li verujete da sam nekad pisao Telenoru u subotu pre podne a dobijao odgovor istog dana, znaci u subotu popodne? To me odusevljavalo, nasiroko sam pisao o tome i nisam mogao da se iscudim kako to cudno u nasoj zemllji Srbijici zvuci, kako cudno a kako i daleko! Imali ste utisak da je Telenor tu samo zbog Vas, sto i jeste cilj pravog menadzmenta svake firme. Sta se od tada promenilo i sta je ovo danas, ne znam.....
[ operic @ 25.12.2009. 23:42 ] @
promenilo se to da ja polako prelazim na mt:s
pa nek se cheshu kad tako krenu i ostali :)
[ agasoft @ 26.12.2009. 00:19 ] @
A tamo ćeš baš da se obraduješ pogotovo na postpaidu sa najlepšim stanjem na
račucu.
A da, oni tek odgovaraju...
Ako ćemo iskreno, ovog trena Vip najbrže odgovara.
[ zvezdasbg @ 26.12.2009. 02:16 ] @
Ne znam za vas, ali kad god sam preko portala poslao pitanje odgovorili bi mi za najkasnije dva dana...
[ zALFex @ 26.12.2009. 09:09 ] @
Drug je u utorak kupio telefon uz ugovornu obavezu i još mu nisu aktivirali Besplatno za dvoje, prošlo je već 5 dana, a oni ne mogu da vide gde je greška i zašto to nije aktivirano...Razočaran sam!
[ operic @ 26.12.2009. 13:41 ] @
Citat:
zvezdasbg: Ne znam za vas, ali kad god sam preko portala poslao pitanje odgovorili bi mi za najkasnije dva dana...

bilo nekad. i meni su ranije relativno brzo odgovarali.

sada naravno nisu propustili priliku da mi sugerisu da predjem na skuplji paket ili na 'kombinuj', i u automatskom odgovoru, i u razgovoru sa radnicom, kao i u prvom odgovoru sa portala od pre par meseci. idioti pohlepni.
[ operic @ 28.12.2009. 15:55 ] @
da mi je neko pricao, ne bih verovao da ovi iz telenora mogu da budu ovoliko bezobrazni. jos uvek nema odgovora. lazovcine!


Citat:
zALFex: Drug je u utorak kupio telefon uz ugovornu obavezu i još mu nisu aktivirali Besplatno za dvoje, prošlo je već 5 dana, a oni ne mogu da vide gde je greška i zašto to nije aktivirano...Razočaran sam!
jesu li njemu odgovorili?
[ zvezdasbg @ 08.01.2010. 10:15 ] @
Postavio pitanje preko portala u vezi nacina tarifiranja MMS poruka ka inostranstvu i odgovorili su mi posle 36 sati.
[ operic @ 14.01.2010. 16:39 ] @
vec 15 dana nema odgovora na novi mail !!!


Citat:

from Servis <[email protected]>
to xxxxxx xxxxx <[email protected]>
date Wed, Dec 30, 2009 at 11:29 AM
subject RE: Pitanje sa Portala o Ostalo
mailed-by telenor.rs
hide details 12/30/09

Poštovani korisniče,
Hvala na ukazanom poverenju i interesovanju za usluge Telenora.
Vaše pismo u elektronskoj formi je primljeno. Nakon razmatranja od strane odgovarajuće službe, dobićete odgovor u najkraćem roku.

Srdačan pozdrav,
Telenor d.o.o.
Korisnički servis
Omladinskih brigada 90
11070 Novi Beograd, Srbija
E-Mail: [email protected]


sta da radim, kome da se obratim?


[Ovu poruku je menjao operic dana 14.01.2010. u 17:53 GMT+1]
[ operic @ 31.01.2010. 12:09 ] @
zamolio bih moderatore da promene ikonicu ispred ove teme jer nikako ne zasluzuje thumbs up.

ni posle vise od mesec dana nema odgovora !!!

ukratko, o cemu se radi:
koristio sam paket junior i mesecno trosio od 1500 do 3500 din.
cuo sam da su korisnicima koji su na prenesi paketu nudili promociju besplatni minuti i/ili poruke (bilo je o tome reci na ovom forumu).
pre nekoliko meseci (!!!) sam zapoceo prepisku sa njima i pitao da li ce i meni, kao 10-godisnjem korisniku, to biti omoguceno.
tek u njihovom proslom, veoma sturom (!), odgovoru su mi rekli da mogu da predjem na prenesi700 i da cu dobiti dodatnih 1000 minuta u mrezi ili 1000 poruka ili 125 minuta+poruka. to se meni uopste ne isplati jer bih placao mnogo, a ne bih iskoristio ni 10% tog paketa.

u medjuvremenu sam presao na 066 kontrolu troskova, a telenor troskove sam sveo na 500 din (prenesi 150).
sada imam mnogo vise nego ranije (imam i 66 MB i uvek mi na 066 ostane oko 500 din mesecno), a placam par stotina, pa cak i par hiljada dinara manje nego ranije.
da mi sada ovi iz telenora ponude ono sto sam ih pitao, doooobro bih razmislio, jer bi mi troskovi sigurno bili veci nego sada.


prepiska sa telenorom, kao sto vidite, jos uvek traje! uzasno sam razocaran.
evo mog poslednjeg pisma na koje mi jos nisu odgovorili (proslo je vise od mesec dana):


Postovani,

Veoma sam razocaran jer sam shvatio da su vama jedino pare bitne, a o dugogodisnjim korisnicima uopste ne vodite racuna niti vas zanimaju njihove potrebe. Na stranu to sto ste odgovorili sa nekoliko dana zakasnjenja, bez ikakvog izvinjenja i osvrta na moje prethodne poruke.

Iz vase ponude je veoma jasno da uopste niste analizirali moju mesecnu potrosnju. U suprotnom biste uvideli da ja mesecno trosim oko 100-200 minuta za razgovore ka svim mrezama, i oko 700 poruka ka svim mrezama, tako da mi ovih 700 minuta i 1700 poruka, (ili 925 minuta i 925 poruka) ne znaci nista tj. daleko prevazilazi moje mesecne potrebe. Ali naravno, bitno je da ste ovim potezom sebi hteli da obezbedite sigurnih 2560 dinara mesecno.

U skladu sa prethodno recenim, od svih postpaid paketa, meni bi najvise odgovarao "Prenesi 325" uz promociju od 500 poruka. Od radnika u vasoj poslovnici sam saznao da se broj poklon poruka iz promocije povecava odnosno smanjuje srazmerno sa promenom paketa. Npr uz "Prenesi 325" se dobija 500 poruka, dok bi se prelaskom na "Prenesi 150" broj poruka smanjio na 250, a prelaskom na "Prenesi 700" bi se povecao na 1000 itd. Zanima me da li ova srazmerna promena bonus poruka postoji negde napismeno? Ne bih zeleo da se prevarim tako sto bih se vezao ugovorom, pa da mi se kasnijim eventualnim prelaskom na neki drugi "Prenesi" paket, broj bonus poruka ne uveca (ili ne umanji) ili da mi se cak i ukine.

Ja znam da vama ne odgovara da ubuduce placam 1280 din. umesto dosadasnjih 1500-3500 dinara mesecno, ali vremena se menjaju, vasi konkurenti u nekim segmentima imaju daleko povoljnije ponude, navike i potrebe potrosaca se takodje menjaju. Isto tako vam, verujem, ne odgovara da koristim najjeftiniji paket, a da kod drugih operatera zadovoljavam preostalu vecinu svojih potreba.

Sramota je sto ja prakticno moram da se ponizavam i da vas molim da bih dobio ono sto imaju i ostali vasi korisnici!


Pozdrav,
[ operic @ 03.02.2010. 18:17 ] @
izvinili mi se na propustu (kao nisu videli pitanje u mailu... jel to znaci da treba da ignorisu svaki mail koji nema direktno pitanje?)

i odgovorili mi:

Uz Aneks ugovora, koji bi Vam bio prosledjen postom, ide i dodatno pismeno objasnjenje (prilog 1 Aneksa pretplatnickog ugovora) u kojem je naznaceno da u slucaju promene tarifnog paketa, za vreme trajanja ugovorene obaveze, vrednost promocije se menja u zavisnosti od novoizabranog tarifnog paketa.