[ zolazr @ 04.05.2009. 19:14 ] @
Igram na jednom serveru vec duze od 5-6 meseci konkretno Rikosher fun serveru i nikad nisam imao problema sto se tice prozivanja za cheat i pre par dana dobijem ban plus sto ne mogu da se registrujem na forum pa me interesuje da li postoji neki nacin da skinem sam BAn?.....
[ RobertNestaMarley @ 04.05.2009. 19:27 ] @
Reinstaliraj CS. Pre toga backup mape. To je to. Uzivaj.
A za forum ... smaraj.... administraciju.


__________ Information from ESET Smart Security, version of virus signature database 4052 (20090504) __________

The message was checked by ESET Smart Security.

http://www.eset.com
[ Milos Dedijer @ 04.05.2009. 19:32 ] @
Hmmm... Ne znam kolko da ti verujem al bolje da ti objasnim nego da dodjes na terra gde sam ja admin. :)

Promenis ip, nick i obrises config.cfg i user config.cfg iz cstrike foldera i zamenis ih sa svezim configom sa instalacije (iskopaj bilo ciji cfg sa neta sk-gaming.com ili slicno).
[ aleksv @ 10.05.2009. 19:36 ] @
Ili jednostavno IP Changer.
[ Milos Dedijer @ 10.05.2009. 19:49 ] @
Na counter strike-u se dele cfg banovi pa nije dovoljan.
[ 3puss @ 16.06.2009. 16:38 ] @
Za 1,6 stvarno ne znam. (mislim da igraš 1.6 zbog servera koji si naveo)! ja igram CSS i što se njega tiče, ako je server stavio novi patch (a većina servera jeste ) nema ti boga da skineš ban zato što dobijaš steam ID koji je od tvoje mrežne karte... Tako da ti ni reinstall ni bilo šta drugo ne pomaže! (osim nove mrežne) zato ti je bolje ako već ne možeš da igraš 1,6 pređeš na CSS (po meni mnogo bolji)!
[ cacafaca @ 01.07.2009. 15:13 ] @
Citat:
3puss: nema ti boga da skineš ban zato što dobijaš steam ID koji je od tvoje mrežne karte... Tako da ti ni reinstall ni bilo šta drugo ne pomaže!

Milim da postoje programi koji mogu da promene MAC adresu mrezne karte.
[ zolazr @ 28.07.2009. 12:15 ] @
Probao sam sa reinstalacijom i zamenom jedino IP nisam menjao jer imam SBB ali nema veze

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 28.07.2009. u 17:27 GMT+1]
[ deki77 @ 28.07.2009. 12:21 ] @
verovatno si dobio dinamički ban
[ brainface @ 05.08.2009. 14:47 ] @
Postoji više načina na koji su te mogli banati, a to su: ban nickname-a, IP adrese, Steam ID-a ...
U ovom slučaju su vjerovatno zabranili pristup serveru tvom Steam ID-u, a ako želiš ponovno igrati na tome serveru, onda ćeš morati kreirati novi Steam account i ponovno kupiti originalan Counter-Strike.

Ako si dobio IP ban, naravno - moraš promijeniti IP adresu.

Nikakve reinstalacije, brisanja configa i slično ti neće pomoći.

Citat:
3pusszato što dobijaš steam ID koji je od tvoje mrežne karte...

Steam ID je jedinstveni skup brojeva koji je dodijeljen svakome korisniku registriranom na Steam platformu bilo da on igra CS, TF, ili neku treću igru kupljenu putem Steam platforme i nema nikakve veze sa mrežnom karticom.


[ tnenad @ 06.08.2009. 04:38 ] @
Promeni IP adresu. Probaj:
Start --> Run --> cmd

Ukucaj:
Code:
ipconfig/release


nakon toga:
Code:
ipconfig/renew
[ Milos Dedijer @ 25.12.2009. 14:16 ] @
Malo kasnite al ajdee...

Decko je naveo server na kome je dobio ban i kolko ja vidim on nije steam server tako da nema veze sa steam id-em. Obican cfg ban je u pitanju. Dakle:

menjaj ip;
menjaj nick;
reinstaliraj cs;
nemoj da vratis stari cfg nego namestaj iz pocetka;

Btw zadnji put kad sam gledao u pripremi su bili i file banovi... U principu kad se prikljucujete u igru zatrazi vam se file, vi ga nemate i skidate ga sa game servera. Ukoliko vas banuju switch stanje se promeni i dok god je tu taj file ne mozete da udjete. Samo sto ja ne znam dal mogu i smeju da napuste /cstrike pa mislim da i dan danas reinstalacija from scratch resava problem iako su najavljivali da ni to nece biti dovoljno.

I predjite na steam, igrate po 10 godina igru a niste spremni da odvojite 500din za original.
[ rumencanin @ 17.02.2011. 00:25 ] @
Poceo sam malo da igram, ali vec imam problem, igrao sam na serveru, admin me je banovao (valjda).

Uglavnom, sada kada krene igra sta god da stisnem odmah umrem, o cemu se radi? Cak i kad startujem lokalnu igru protiv botova, cim nesto stisnem odmah umrem :/
[ deki77 @ 17.02.2011. 05:38 ] @
probaj sa deinstalacijom
[ Milos Dedijer @ 17.02.2011. 10:05 ] @
Skini sa neta config neki (evo ti jedan - http://www.sk-gaming.com/dl/file/4008721fdeba8f10 ) pa ga ubaci u cstrike folder. Ako nece onda uradi re-install. Al omasio si forum za ovakvu temu.

A pre svega toga probaj samo da ides na kontrole i da ih vratis na defaultne, mozda ti je neko izbindao kill komandu kojekude.
[ rumencanin @ 17.02.2011. 12:45 ] @
Uradio sam prvo deinstalaciju i nije pomoglo.

Onda sam otisao na kontrole i vratio na defaultne, i sada radi :))) Hvala puno!
[ mirkocvetkovic @ 18.07.2011. 18:26 ] @
pa igrajte posteno pa necete imati problema kao ja
[ CelaviTheQm @ 06.09.2011. 12:29 ] @
Moguce je promeniti Steam ID ukoliko si koristio protokol 48, ne znam kako ali imao sam problem sa igracima na Gather-u,
banujemo ih zbog WallHack-a on za 2 minuta promeni steam ID registruje se ponovo na drugi nick drugi email i nastavi da igra i tako u beskonacnost -_- stalno smo ih jurili banovali dok se nisu smorili.
Dakle zakljucak mozes 100% da promenis Steam ID ako igras sa p48 ali ne znam kako.
Pokusacu da nadjem nesto pa ako usmem javljam.