[ ban17 @ 06.05.2009. 22:42 ] @
Interesuje me vaše mišljenje o sajtu http://gde.rs , osim za dizajn voleo bih da čujem kritike vezano za funkcionalnost sajta i eventualno vaše mišljenje o tematici sajta tj. mislite li da je ideja originalna ili vam sajt liči na gomilu drugih. 99% koda je napisano od nule tako da verujem da će biti više negativnih nego pozitivnih kritika, u svakom slučaju unapred sam zahvalan i za jedne i za druge.
A posebno bih bio zahvalan za kritike vezano za usability i za deo sajta namenjen registrovanim korisnicima (naravno ako neko hoće da pogleda taj deo), jer mi je to dvoje najbitnije.
[ Stranger2 @ 07.05.2009. 10:42 ] @
ja sam pogledao za sada samo pocetnu stranu pa cu prokomentarisati:

- dizajn nije los (s obzirom da je namenjen ozbiljnijim posetiocima) mada moze biti i drugaciji.
- po meni bi trebalo promeniti zaglavlje. mozda da ga obojis u zelenkastu kao u naslovima u meniju sa leve strane...
- onaj deo gde su polja za login, bi trebao bi trebao imati istaknutiju pozadinu. npr. isto onakvu zelenu. ..da se bolje uocava i izdvaja od reklame koja je ispod njega.

- sto se originalnosti tice. pretpostavljam da slicnih web servisa ima, ali pretpostavljam ad ce ga vecinai doziveti kao originalnog.

- ne znam zasto je sajt ogranicen samo na firme u Beogradu. sigurno bi mogao imati i korisnike i iz drugih gradova.

-mozda najveca zamerka je na ime sajta. gde.rs me ne asocira na ono sto sajt nudi. "gde?" takodje. Moj prvi utisak je bio da se sajt bavi mestima za provod ili turistickim lokacijama.
- posto je cilj sajta prilicno ambiciozan, moralo bi to biti mnogo bolje. Treba ti ime koje se lako pamti i da se moze lako od tog imena napravi neki simpatican slogan. Ako je moguce ime bi trebalo i da bude u skladu sa ozbiljnoscu sajta jer je namenjen firmama. postojece ime nije neozbiljno ali nesto mu fali.

- Da bi bilo sanse da privuces vecinu firmi na tvoj sajt moras misliti i na sledece: Mnoge firme vode racuna o svom ugledu i utisku koji ostavljaju. Sajt mora delovati tako da sefovi firmi budu uvereni da ucestvovanje na tom sajtu nece narusiti njihov ugled. To prvenstveno znaci da bar graficki gledano sajt ne sme imati nedostataka ili nekih znakova nedovrsenosti ili pocetnickih gresaka.

-Jako dobro zvuci ono sto sajt nudi (opisano ispod naslova "sta sve dobijate"). Nisam imao vremena da to proverim pa ne mogu da prokomentarisem kako to sljaka u praksi.

- za sada pocetna stranica dobro pokazuje sta sajt nudi firmama koje nemaju svoj saj. Ali nedostaju elementi koji bi bili namenjeni za posetioce koji traze neku firmu.

---
eto to je ono sto sam prvo primetio. ako budem imao vremena pogledacu jos pa cu prokomentarisati.
[ Joker @ 07.05.2009. 11:31 ] @
Adresu sajta firme treba resiti ili poddomenom ili na neki drugi nacin, jer kako neko moze na neki flajer, vizit kartu staviti ovakvu adresu http://gde.rs/o/67/ ?
[ ban17 @ 07.05.2009. 16:22 ] @
@Joker
Moraću da poradim na tome, mislim da mi je to trenutno glavni nedostatak na sajtu.

@Stranger2
Hvala na tako detaljnom odgovoru.
- Sajt je trenutno ograničen na Beograd, a proširiću ga kad skupim dovoljno veliki broj objekata i otklonim preostale bagove.
- Ime sajta sam sa još nekoliko ljudi birao između gomile potencijalnih, ovo je izabrano jer je kratko i ipak je vezano sa tematikom sajta a ako budem postavljao prezentacije na zasebne poddomene lepše zvuči sa kraktim pamtljivim imenom.

Sve ostalo što si rekao dobro ću razmotriti i videću šta ću od toga da primenim.

Hvala još jednom.
[ Stranger2 @ 07.05.2009. 23:35 ] @
Citat:
- Ime sajta sam sa još nekoliko ljudi birao između gomile potencijalnih, ovo je izabrano jer je kratko i ipak je vezano sa tematikom sajta a ako budem postavljao prezentacije na zasebne poddomene lepše zvuči sa kraktim pamtljivim imenom.

onda pokusaj dodati neki slogan koji ce pomoci i da se taj naziv pamti i da (pomalo) opisuje sta je to. na primer "gde da stavim sajt? kod nas", "gde? na gde.rs"... ili tako nesto...