[ misa2000 @ 07.05.2009. 18:03 ] @
Imam velike probleme sa jednom hosting kompanijom koje izgleda ne mogu rešiti regularnim putem (uz svu moju dobru volju), pa me zanima koja institucija ili ustanova može da me zaštiti od samovolje i bezobrazluka. Konkretno čovek je "pukao" i na sve moguće i nemoguće načine me sprečava da prebacim hosting i domen kod drugih... (verovatno vam je već jasno i o kom se radi)
[ srlexic @ 07.05.2009. 18:58 ] @
Zaista ne znam o kome se radi, ali najjednostavnije je da pred nadležnim Sudom pokreneš tužbu - dovoljno ti je da imaš račun (fakturu) koju je izdala tzv. hosting kompanija, i da je tužiš i bez problema dobiješ spor.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 07.05.2009. 19:34 ] @
Reč je o ovom provajderu, koji je otkrio neke derače kože i ko fol se ujedinjuju.

Poštovani klijenti,

Zbog problema koje smo imali sa islamskim hakerima a u cilju povecanja bezbednosti klijenata, pruzanja kvalitetnije podrske i podizanja nivoa usluga, Oklop Srbija ce u naredne 2 nedelje izvrsiti spajanje sa preduzecima Fast Print d.o.o.(osnivacem Eutelnet-a) iz beograda i preduzecem Panet d.o.o. iz Panceva.

Svi klijentski nalozi bice prebaceni na servere koji se nalaze u Srbiji cime cemo - drasticno ubrzati pristup sajtovima, poboljsati nivo sigurnosti servera i obezbediti kvalitetniju tehnicku podrsku. Svi vasi sajtovi nece imati ni minuta zastoja, sve ce se odraditi "u hodu". Klijenti koji nemaju domene registrovane na Oklopu dobice mail sa uputstvom za promenu nameservera na nove servere.

Od danas sva narucivanja ce klijenti raditi na Eutelnet sajtu. Obnove domena i hostinga ce u narednom periodu do potpunog prelaska na Eutelnet servere klijenti moci izvrsiti kao i do sada.

Takodje, obavestavamo Vas da cete preko Eutelnet-a moci izvrsiti registraciju .rs domena.

S poštovanjem,
Vojin Petrović
direktor Oklop Srbija

Pre dva dana sam mu poslao mejl da mi da kodove zadnja dva domena da ih prebacim na moj Godady račun i ništa. Idem negde da zapalim dimni signal, možda uoči.
[ Dusan Filiferovic @ 07.05.2009. 21:48 ] @
Vlado Vlado opet ti :)
[ Stefan Jocic @ 07.05.2009. 23:38 ] @
Znaci OKLOP se spaja sa jos nekoliko firmi...nadam se da ce promeniti dosadasnje navike!
[ curug07 @ 07.05.2009. 23:47 ] @
Opet ista priča...
E da sam ja o ovome pisao, već bi bilo obrisano
Polako bre.
Bez panike.
Titanik je tek počeo da tone
[ Dusan Filiferovic @ 08.05.2009. 06:19 ] @
Ne znam zasto ljudi na ovakve stvari uvek gledaju lose.
[ curug07 @ 08.05.2009. 07:04 ] @
A kako to neko daje 200 dinara hosting godišnje, a neko 600 hosting godišnje.
To meni nije jasno
[ misa2000 @ 08.05.2009. 09:46 ] @
Sud je izvesno dobra opcija osim kada se ima u vidu trajanje cele price, zar ovo ne spada pod udar neke od inspekcija! Naravno da nije bilo teshko pogoditi o kome je rech. Covek je prodao firmu i sada pokusava da nas spreci da odemo dok on ne dobije lovu... Dakle osim suda ima li neko ideju?
[ misa2000 @ 08.05.2009. 18:30 ] @
Ischupah najzad kod (lakshe bih nekom nogu ishchupao) uz pomoc carobnih sprpskih reci "inspekcija" i "sud", ali zalosno je sto nema nijedno telo specijalizovano za ove probleme. Na telefon Inspekcije za telekomunikacije se u podne javlja automatski fax i sl.
[ curug07 @ 08.05.2009. 19:02 ] @
Citat:
misa2000: Ischupah najzad kod (lakshe bih nekom nogu ishchupao) uz pomoc carobnih sprpskih reci "inspekcija" i "sud", ali zalosno je sto nema nijedno telo specijalizovano za ove probleme. Na telefon Inspekcije za telekomunikacije se u podne javlja automatski fax i sl.

E ovo je korisna informacija!!!
Ni ja nemam nameru da ostanem tamo ako se cene drastično promene, a koliko sam gledao- cene zaista jesu "drastične", da ne kažem - prenaduvane.
Zato ovde možeš da ostaviš informaciju - kome se obratiti za ovakve stvari.
Ipak kada zapretiš nekom inspekcijom, proradi "savest" nesavesnima...
...
Dakle , informacija jeste bitna- kome se obratiti.
Ja sam ugovor pravio sa Oklopom i Vojinom, a ne sa trećim licem koje svoje usluge višestruko skuplje naplaćuje!!!
[ srpsko gradjevinarstvo @ 11.05.2009. 10:27 ] @
ajde Mišo Molim te objasni kako si izčupao domene. Ja sam pisao i tikete i e-mail više puta i ništa. Zvao sam i čuvenog Zokija u Usa koji isto beži. Pre bi ta dva dali dušu đavolu nego naše domene.

Imam još dva domena da ubacim u svoj GD nalog i da se rešim bede.
[ CreepyBre @ 27.05.2009. 09:58 ] @
Meni je jutros stigao mail od GoDaddy-a da je glupi Oklop najzad potvrdio moj transfer domena, ali sad shvatam da mi treba jos taj kod da bi transfer bio kompletan.
[ Dusan Filiferovic @ 27.05.2009. 12:49 ] @
A pogodi ko treba da ti da kod :D
[ ivanbj @ 27.05.2009. 14:27 ] @
Citat:
CreepyBre: Meni je jutros stigao mail od GoDaddy-a da je glupi Oklop najzad potvrdio moj transfer domena, ali sad shvatam da mi treba jos taj kod da bi transfer bio kompletan.


Kada transferuješ domen stari registrar treba da ga otključa za transfer i dostavi ti EPP kod.

Zatim novi registrar ili ti sam započnete proceduru transfera pomoću EPP (autorizacionog) koda koji je neka vrsta domenskog passworda.

Treći korak je konfirmacioni mail koji služi da registrant potvrdi transfer i on stiže na mail koji je naveden prilikom registracije domena (nekada je tvoj, a nekada mail hosting provajdera kod koga si domen registrovao).

Ukoliko se transfer pokrene, a ne unese se EPP kod onda transfer neće proći.

Obrati pažnju i da domen koji uskoro ističe nije moguće transferovati bez da ga produžoš kod starog registrara.
[ Dusan Filiferovic @ 27.05.2009. 16:14 ] @
Moze i ako istice uskoro, provereno.
[ ivanbj @ 27.05.2009. 16:16 ] @
Zavisi šta smatraš pod uskoro, iz mog iskustva zavisno od registrara taj period može bit između nedelju i mesec dana.
[ view @ 27.05.2009. 16:23 ] @
Moze!ja sam vise puta transferovao domen skoro zadnji dan.
[ CreepyBre @ 27.05.2009. 16:41 ] @
Nije problem u tome kad istice, ja sam dobio od Vojina Petrovica prosledjeni (forward) mail koji je on dobio o GoDaddy-a, i tu pisu neki security code i transfer ID koji treba da unesem, ali mi traze i Authorization Code koji treba da dobijem od starog registra (tj. Oklopa). Sad me zanima zasto mi lepo nisu u tom mailu stavili i taj authorization code kad su mi vec prosledili mail, nego moram opet da ih cimam.
[ Dusan Filiferovic @ 27.05.2009. 19:02 ] @
5 dana minimalno traje transfer, a maskimalno.... :)
[ view @ 27.05.2009. 20:51 ] @
moja iskustva su da kada zapocnem transfer odmah mi stize mail d godadija sa secur code i transfer id a pre toga obezbedim auth code od starog registra domena i kada sve to ukucam ostaje mi da cekam 5-7 dana za transfer
[ Stefan Jocic @ 27.05.2009. 22:15 ] @
Enom je dosta spor po pitanjanju transfera. Da bi ste domen transferovali sa Enoma na GoDaddy treba Vam nekih 6-7 dana. Tj. ceka se da Enom potvrdi transfer domena. Zato je GoDaddy bolji, i zato preko njih domene narucujem. A koliko vidim Oklop registruje kod Enoma... tako da budite strpljivi.
[ curug07 @ 28.05.2009. 00:11 ] @
Meni samo nije jasno kako od toliko hostera da se Oklop odluči baš za ovog?
Ja ne videh da iko ima ovako "sulud" cenovnik.
Od nekog ko je bio ultra povoljan, pa do nekog ko je najskuplji valjda na balkanu..
Meni to nikako nije jasno, a kad čitam šta sve treba raditi da se domen prebaci... bolje sve bataliti i sagraditi kuću u drugom selu:)
[ Stefan Jocic @ 28.05.2009. 11:00 ] @
Zato sto Oklop verovatno ima reseller nalog kod Enom-a. Sa reseller nalogom su cene mnogo manje. Cini mi se da je .COM domen za reseller naloge 9.99 USD, a ovako na obican nalog oko 20 USD.
[ djricky @ 28.05.2009. 11:18 ] @
??? .com kosta ispod 9$ za obicne smrtnike kod gomile registara... kakvih crnih 20$?
[ Dusan Filiferovic @ 28.05.2009. 12:07 ] @
Transfer sa enoma traje 5 dana, provereno.

A oklop sve svoje domene radi preko enoma, i to je provereno :).
[ V.I.T.R.I.O.L. @ 28.05.2009. 13:51 ] @
Dobro i šta ja sadda radim? nemam nameru da oivima plaćam po ovom cenovniku, na kontrol panel ne mogu da se ulogujem od kako je oklop bio hakovan, ne mogu da pristupim ni mejlovima? Ovi novi nemaju ni telefon da ih pitam, a poučen iskustvom sa oklopom kojem sam slao tikete podrške na koje nikad nisam dobijao nikakve odgovore, niti je problem rešavan ne znam sad koje uopšte imam opcije?
[ curug07 @ 28.05.2009. 14:14 ] @
Citat:
V.I.T.R.I.O.L.: Dobro i šta ja sadda radim? nemam nameru da oivima plaćam po ovom cenovniku, na kontrol panel ne mogu da se ulogujem od kako je oklop bio hakovan, ne mogu da pristupim ni mejlovima? Ovi novi nemaju ni telefon da ih pitam, a poučen iskustvom sa oklopom kojem sam slao tikete podrške na koje nikad nisam dobijao nikakve odgovore, niti je problem rešavan ne znam sad koje uopšte imam opcije?

Kontaktiraj ove.
Odgovoriće ti.
I meni su.
Napravili su neke modifikacije i dodali nove pakete.
Pogledaj pa ćeš onda videti šta da radiš.
Uglavnom-- odgovoriće ti ako ih kontaktiraš i to vrlo brzo..
Bar je samnom takav slučaj bio.
[ Stefan Jocic @ 28.05.2009. 14:21 ] @
Citat:
djricky: ??? .com kosta ispod 9$ za obicne smrtnike kod gomile registara... kakvih crnih 20$?


Da znam da .COM kosta ispod 9 USD, npr. kod GoDaddy jos pomo kod...milina. Kod enoma na reseller nalogu .COM domen kosta 9.99 USD, to je sigurno provereno jer ja imam reseller nalog na Enom-u. A 20 USD je standardna cena .COM domena na obicnom Enom nalogu.

Citat:
V.I.T.R.I.O.L.: Dobro i šta ja sadda radim? nemam nameru da oivima plaćam po ovom cenovniku, na kontrol panel ne mogu da se ulogujem od kako je oklop bio hakovan, ne mogu da pristupim ni mejlovima? Ovi novi nemaju ni telefon da ih pitam, a poučen iskustvom sa oklopom kojem sam slao tikete podrške na koje nikad nisam dobijao nikakve odgovore, niti je problem rešavan ne znam sad koje uopšte imam opcije?


Jedini najbrzi nacin jeste da nabavis Enom reseller nalog, i onda ces platiti 9.99 USD-a za obnovu. Cini mi se da reseller nalozi nisu besplatni i da se ne mogu registrovati preko njihovog sajta for free. Ja sam svoj reseller nalog dobio besplatno uz licencu WHMCS-a! Ali prvo moraju da ti odrade push domena na tvoj Enom nalog...

Evo trenutnog cenovnika za reseller nalog na enomu:

[ V.I.T.R.I.O.L. @ 28.05.2009. 14:54 ] @
Hvala na odgovoru, ali ja ne znam šta je taj Enom reseller nalog niti kako daga nabavim, ne znam šta je puš domena i sl. Ja sam platio hosting i domen i ne znam što bih sad plaćao išta ponovo? Platiš svoje za godinu dana i jedan jedini dinar preko toga ne bi trebalo dodatno da daš. Kontaktiraću ovu firmu još danas, samo mi sve ovo izgleda potpuno besmisleno.
[ Dusan Filiferovic @ 28.05.2009. 14:58 ] @
Reseller nalog na enomu je besplatan, ali mora depozit da se ostavi, ja na enomu imam domene koje mi drugi prebacuju, ne registrujem nove tamo.
[ Stefan Jocic @ 28.05.2009. 15:02 ] @
@Dule91

Da na to sam mislio...
[ curug07 @ 28.05.2009. 16:08 ] @
Citat:
V.I.T.R.I.O.L.: Hvala na odgovoru, ali ja ne znam šta je taj Enom reseller nalog niti kako daga nabavim, ne znam šta je puš domena i sl. Ja sam platio hosting i domen i ne znam što bih sad plaćao išta ponovo? Platiš svoje za godinu dana i jedan jedini dinar preko toga ne bi trebalo dodatno da daš. Kontaktiraću ovu firmu još danas, samo mi sve ovo izgleda potpuno besmisleno.

Potpuno se sa tobom slažem.
I mene zabole djon i za enom i go dady i seller i reseller....
Platio sam da drugi o tome razmišlja, a ne da i ja sada postanem hoster pa da se razumem u cene ovog i onog..
Potpuno se sa tobom slažem i ja sam svoje interne odluke već doneo po pitanju mojih domena kod gore pomenutih subjekata...
Sreća je pa sam bio pametan i ulazio oprezno u sve to..
Oduvek sam govorio, a i marfijev zakon kaže- Ako je nešto suviše dobro da bi tako bilo-- zaista je tako..
Ovo je bilo suviše suviše jeftinije od svega ostalog, i moralo je jednog dana sve da pukne..
Sreća moja da sam najbitnije sajtove na vreme obnovio, a za ove druge.. nek im je alal...
Ja se bavim drugim stvarima i za te svari sam expert..
Ne zanima me godady,enom bla bla...
Platio sam da o tome drugi razmišlja, a pošto ne razmišlja ići ću kod onog ko će biti skuplji ali će pošteno raditi svoj posao..
I naravno, svaka škola se plaća..
Imao sam sreće ovaj put ipak kada sve saberem i kada se setim kako je sve moglo da bude da sam bio neoprezan i da sam mojim klijentima hostovao sajtove na ovakva mesta...
Ko zna koliko bi me stotina evra sada koštalo obnavljanje domena i na koji način bih ja to morao da saopštim svojim klijentima koji me pamte kao poštenog i odgovornog...
Ja sam svoj obraz spasao i to mi je najbitnije, a enom, go dady, go mamy , go sister-- baš me briga za to...
[ view @ 28.05.2009. 19:16 ] @
Transfer domena je jako jednostavan ako imas auth kod

Ako je nekome potreban enom reseller nalog mogu odmah besplatno da zavrsim samo neka mi se javi na pp

Citat:
Dule91: Reseller nalog na enomu je besplatan, ali mora depozit da se ostavi, ja na enomu imam domene koje mi drugi prebacuju, ne registrujem nove tamo.


kad direktno hoces da uzmes od enoma onda moras da ostavis depozit od 2000-3000$ (ne znam tacno) a ima fora koju ja mogu da zavrsim besplatan reseller samo je potrebno da se uplati 100$ pocetnog kredita koji moze odmah da se iskoristi za registraciju novih domena.a moze da posluzi i za transfer sa oklopovog resellera na taj enom reseller nalog koji cete kreirati i to je potpuno besplatno jer je to transfer sa jednog naloga na drugi u okviru iste firme.

[ V.I.T.R.I.O.L. @ 28.05.2009. 19:51 ] @
Ja se izvinjavam na neobaveštenosti, ali kakvih 2000-3000 dolara? Što bih ja uplaćivao i tih 100 dolara za neki depotit kad mi ne trebaju novi domeni? Ja sam korisnik kome je potrebno da nekom plati, uzme domen i prostor, tu mi postave joomlu u kojoj se radi jednostavno i lako i to je to. Nisam ja programer, neću da budem provajder, neću da drugima prodajem domene. Platim i neću da mislim dok mi ne istekne zakup. Ja sam platio jednima, oni su imali nekakav hakerski napad, nakon toga sajt mi je ponovo bio dostupan, ali ne i kontrol panel. Onda dobijem obaveštenje da ti prvi više ne postoje i da se javim nekim drugim koji imaju neke pakete koji su basnoslovno skupi. Ok, videću sa njima kako stoje stvari, ali mene niko nije pitao da li ja pristajem da se moj sajt prebaci kod nekog drugog? Nemam ja ništa protiv tih drugih ljudi, tek ću videti kako oni funkcionišu, ali ja sam napravio svoj iizbor kada sam birao provajdera. Ovakav ili onakav, sad sam stavljen pred svršen čin. Ne pada mi napamet da polažem neke depozite, zašto bih to radio? Ništa meni nije jasno, bez ljutnje, to što vi pričate. Nisu svi ljudi tehnički upućeni u sve te finese hosting posla, meni je potrebno da imam par sajtova, ne da se razumem i u poslove tehničke podrške. Ovo što je Oklop uradio je jednostavno ne samo neozbiljno. već i, izvinjavam se na grubom rečniku, bezobrazno.
[ Stefan Jocic @ 28.05.2009. 20:00 ] @
@V.I.T.R.I.O.L.

Korisnici view i Dule91 su govorili o domain reseller nalogu na Enom-u. Ovo tebi i ne treba.

Da bi neko bio u mogucnosti da ti pomogne, moras reci da li ti je odradjen push domena ili si zahtevao transfer na nekog drugog registra. Push domena je besplatan, jer je u okviru jedne firme kao sto view rece. Pod transferom se podrazumeva promena ovlascenog registranta, ta opcija ti produzuje registraciju domena za jos jednu dodatnu godinu, ali se i placa shodno cenovniku registranta gde zelis da prebacis (transferujes) domen.
[ V.I.T.R.I.O.L. @ 28.05.2009. 20:17 ] @
Uzeo sam domen i hosting paket na Oklopu u trajanju od godinu dana. To sam uplatio njima i sad ne vidim kome i šta ja moram da ponovo plaćam? Pod uslovom naravno da mi uopšte neko i bude tražio da im platim. U to kakav odnos ima Oklop sa tom drugom firmom ne ulazim i ne interesuje me ni najmanje. A taj push da li mi je uradjen ni ne znam šta je to. Hvala na objašnjenju situacije, ali ja to ništa, ali ama baš ništa, ne kapiram.
[ Stefan Jocic @ 28.05.2009. 20:41 ] @
Koliko vidim tvoj problem jeste što ti uskoro ističe domen, a ti ne želis da platiš obnovu po trenutnom cenovniku tvog hosting provajdera. Tu ti niko ne može pomoci. Rešenje je jednostavno:

1. Otvoriš GoDaddy nalog (besplatno)
2. Tražiš da ti provajder da nephodne auth kodove za tvoje domene.
3. Preko GoDaddy započneš transfer tih domena (to se već placa, ali dobijaš produžetak od godinu dana na sve domene)
4. Sačekaš 6-7 dana da se završi transfer i onda imas potpunu kontrolu nad tvojim domenima i produžuješ ih po aktuelnom cenovniku tvog ovlašćenog registranta (u ovom slučaju GoDaddy).

Naravno ne moraš da koristiš GoDaddy za transfer domena, ali ti ih ja svakako preporučujem zbog odnosa cene i brzine kojom rade.
[ V.I.T.R.I.O.L. @ 28.05.2009. 21:58 ] @
Ma ne ističe mi uskoro. Ima još dopsta do isticanja. Alisam dobio sledeću poruku:

"U slucaju da su internet usluge (registracija domena,webhosting) koje trenutno koristite a sa rokom isteka istih u narednih 1-12 meseca, a zainteresovani ste da nastavite koriscenje XXXXXXXX servisa, molimo da se opredelite za jedan od 5 paketa iz nase ponude.

Tek po prijemu Vase odluke o odabiru paketa, bicete ubaceni u atomatski sistem i posle toga cete imati mogucnost upravljanja vasim domenom/domenima."
[ Stefan Jocic @ 28.05.2009. 22:04 ] @
Pa tebi je onda problem i hosting i domeni. Najbolja solucija za domene je kao sto sam ti vec rekao da ih prebacis na tvoj nalog, preporucujem da koristis usluge GoDaddy-ja. Oni su za domene najbolji i najjeftiniji. Otprilike vec za 6 USD imas .COM . A ako ti cena novih hosting paketa kod tvog hosting provajdera ne odgovara, jednostavno ga promeni.
[ V.I.T.R.I.O.L. @ 28.05.2009. 22:18 ] @
OK, hajde onda ovako. Ja sam platio kod Oklopa hosting i domen. Sad Oklop mi javio da moj sajt prebacuje kod druge firme na server, a ta druga firma mi javila da mogu da biram njihov paket? A šta je sa onim što sam platio Oklopu i što mi ističe sledeće godine? Po kom osnovu su oni uzeli moj sajt i sad mi traže pare za paket koji je kod njih najskuplji u celom regionu? Platio sam i domen i hosting Oklopu, što sad da plaćam još jednom?
[ Stefan Jocic @ 28.05.2009. 22:22 ] @
To vec moras pitati vlasnika Oklopa da ti objasni.
[ view @ 28.05.2009. 22:22 ] @
Treba procitati oklopove uslove koriscenja i verovatno su stavili da mogu da rade sa tvojim nalogom sta hoce i da nisu odgovorni nizasta.Mislim da se oklop tu vise nista ne pita i da je skroz pukao a sad je dosao novi gazda,nova firma,nova pravila pa kome se svidja nek izvoli...
[ srpsko gradjevinarstvo @ 29.05.2009. 05:12 ] @
Vojin ovde ne sme od Oktobra da se pojavi, od kada je počeo da bude aljkav i bezobziran. Sve je sam uništio što je stvorio za dve godine. Hvala Bogu iščupao sam svoje domene i sa tim lošim ljudima nemam ništa.

Ta nova firma je vrlo ozbiljna kad nema ni telefon. Verovatno kontaktira putem dimnih signala. Neki lik se krije s druge strane i očigledno mu nije čista savest kada nema telefon.
[ V.I.T.R.I.O.L. @ 29.05.2009. 10:16 ] @
Pisaću im pa ću videti. ZA telefon se slažem, mada i Oklop ga je imao, samo šta je to vredelo kada se javljala sekretarica? Mene interesuje da li je neko uspeo da ostvari kontakt sa ovim novim ljudima i šta je od njih čuo? IHvala.
[ curug07 @ 29.05.2009. 11:30 ] @
Citat:
V.I.T.R.I.O.L.: OK, hajde onda ovako. Ja sam platio kod Oklopa hosting i domen. Sad Oklop mi javio da moj sajt prebacuje kod druge firme na server, a ta druga firma mi javila da mogu da biram njihov paket? A šta je sa onim što sam platio Oklopu i što mi ističe sledeće godine? Po kom osnovu su oni uzeli moj sajt i sad mi traže pare za paket koji je kod njih najskuplji u celom regionu? Platio sam i domen i hosting Oklopu, što sad da plaćam još jednom?

Ti si jedini koji ovde "govori srpski" , pa bih i druge zamolio, da nas ceo svet razume..
Gledam samo ove koji pričaju o godaddy!!!
Pa nema svako visa i pay pal ljudi.. aloooo..
Kako ja da to kupim kada ne mogu i nemam načina.
Hajd da je to u dinarima, stigne mi predračun, i mirna Bačka i severni Banat..
Šta ja sad treba da se lomatam po netu i tražim puševe i addovo add ono???
Vidim da je ovo odlična prilika da se neki istaknu stručnim stvarima.
Pa to može svako.
Evo mogu ja da se zainteresujem za tu tematiku i za mesec dana da se "frljam terminima" koji se ovde promovišu..
Jednostavno kao i VITRIOL, želim da mi se na srpskom kaže šta da radim, a ne tu da mi se neko pravi pametan i priča stvari u koje je verziran, a ja nisam..
Hajd onda da i ja pričam o stvarima u koje se razumem i da vas zatrpavam stručnim terminima iz te oblasti, pa da vidimo..
Očito je da ne želite konkretno da pomognete, već da sebe promovišete..
VITRIOL, evo ja da ti kažem......
Ja sam dobio obaveštenje da ono što sam platio Oklopu, ostaje tako do isteka od godinu dana..
Nakon tog roka, odlučiću se koji od njihovih paketa da prihvatim i DA LI HOĆU DA PRIHVATIM...
Dakle, imao sam sreće pa sam najbitnije sajtove uplatio u pravo vreme, tj obnovio...
Bez nekih ću ostati, jer nemam ja sad nekoliko stotina evra na bacanje , da bih birao "njihove pakete"...
Ja sam sa Oklopom sklopio ugovor.
Ovo je Oklopova krivica ( ne kažem da je svesna i namerna, ali je krivica).
Oklop je sa svoje strane "narušio naš ugovor" i ja tu nisam kriv ništa...
VITRIOL, daj mi na pvt linkove do tvojih sajtova ako nije tajna, pa da ti dam neki svoj savet jer imam iskustva sa mnogim provajderima i hosterima...

PS.
Molim "stručnjake" da nas "laike" ne zbunjuju stručnim terminima, već da to jednostavnije objasne..
Najviše mi smeta pominjanje stranih sajtova gde se sve plaća preko Pay Pal, Visa i sličnih instrumenata, A MI TO NEMAMO..
Očigledno je dakle da se radi o ličnoj promociji pojedinaca, a ne o nameri da se iskreno pomogne..
Hvala.
[ ivanbj @ 29.05.2009. 11:53 ] @
Po meni, trebalo bi da kontaktirate oklop i pitate ih zašto vam ukidaju uslugu koju ste platili kod prethodnog vlasnika pošto to nije u redu (ako sam dobro razumeo o tome se radi što se tiče hostinga).

Slažem se da je bespotrebno da se baviš celokupnom hosting tematikom ukoliko samo želiš da zakupiš par domena. Nađi drugu hosting firmu i vidi sa njima da urade sve umesto tebe.

Znam da te ceo postupak prebacivanja verovatno ne zanima, ali ipak postoji deo koji u prebacivanju domena koji moraš da uradiš ti - tačnije od sadašnje hosting firme moraš tražiti da otključaju domen za transfer i da ti dostave EPP kod. Možeš tražiti od novog hostera da to uradi umesto tebe, ali većina firmi ne želi da ove podatke da bilo kome sem klijentu direktno (što ima smisla). Možda ćeš morati da klikneš i na konfirmacioni link koji će ti stići mailom.
[ CreepyBre @ 29.05.2009. 11:57 ] @
E ovako, koliko sam ja razumeo, naši domeni i hostinzi su prebačeni na eutelnet, znači ističu onda kada bi trebalo da isteknu kao da su ostali na oklopu, a posle toga - snalazimo se kako znamo i prebacujemo ih gde hoćemo. (tačnije domene moramo tranferovati pre isteka, jer bi u suprotnom morali da ih produžavamo kod eutelnet-a)
Ja sam kontaktirao dotičnu firmu na mail (office@[imefirme].com) i u vrlo kratkom roku dobio authorisation code za domen koji sam transferovao na GoDaddy.
Ono što ću uraditi sa ostalim domenima i hostinzima je sledeće:
mesec dana pre isteka uradim transfer na GoDaddy (ili neku domaći firmu kod koje mogu da platim putem računa), uzmem neki 'veći' host (od 1GB pa na više) i na njega hostujem sve one sitne sajtove koje sam kod Oklopa imao, tako da mi u principu dodje na isto.
Naj više sam se plašio da će mi auth. kodovi biti zarobljeni na oklopu i da neću moći da uradim transfer, ali koliko vidim za sada biće ok.. :)

[ Tyler Durden @ 29.05.2009. 12:09 ] @
Citat:
Molim "stručnjake" da nas "laike" ne zbunjuju stručnim terminima, već da to jednostavnije objasne..
Najviše mi smeta pominjanje stranih sajtova gde se sve plaća preko Pay Pal, Visa i sličnih instrumenata, A MI TO NEMAMO..
Očigledno je dakle da se radi o ličnoj promociji pojedinaca, a ne o nameri da se iskreno pomogne..
Hvala.


A da ti ipak pokusas da malo shvatis sta oni pricaju posto to nije nikakva nuklearna fizika. Jednostavnije od toga ne moze jer to su neke osnovne stvari. Mozda jedino da se umjesto Pay Pal od sada pise Prijatelj za Placanje?
[ curug07 @ 29.05.2009. 12:13 ] @
Citat:
CreepyBre: E ovako, koliko sam ja razumeo, naši domeni i hostinzi su prebačeni na eutelnet, znači ističu onda kada bi trebalo da isteknu kao da su ostali na oklopu, a posle toga - snalazimo se kako znamo i prebacujemo ih gde hoćemo. (tačnije domene moramo tranferovati pre isteka, jer bi u suprotnom morali da ih produžavamo kod eutelnet-a)
Ja sam kontaktirao dotičnu firmu na mail (office@[imefirme].com) i u vrlo kratkom roku dobio authorisation code za domen koji sam transferovao na GoDaddy.
Ono što ću uraditi sa ostalim domenima i hostinzima je sledeće:
mesec dana pre isteka uradim transfer na GoDaddy (ili neku domaći firmu kod koje mogu da platim putem računa), uzmem neki 'veći' host (od 1GB pa na više) i na njega hostujem sve one sitne sajtove koje sam kod Oklopa imao, tako da mi u principu dodje na isto.
Naj više sam se plašio da će mi auth. kodovi biti zarobljeni na oklopu i da neću moći da uradim transfer, ali koliko vidim za sada biće ok..

Ovo na kraju si najbolje rekao: "Biće ok"..
To se momentalno digla prašina i nas je uhvatila panika (mene ne) kako ćemo i šta ćemo.
Ponoviću da sam bio oprezan i zato me sve ovo nije pogodilo koliko je moglo.
Ne znam koliko ti je pametna ideja da sve sajtove staviš na isti hosting???
Šta ako taj server jednog dana padne??
Svi sajtovi će kompletno tj. u paketu da padnu.. i šta onda???
Ja sam došao do zaključka da ovde treba "Znati Plivati" kao i svuda u životu.
Moj je zaključak takodje da je najbolje sajtove rasporedjivati na više hostera, tako da nikada ne može da se desi da svi budu porušeni..
Mojim najozbiljnijim klijentima hostujem sajtove kod "najvećih" gde je podrška 24 časa i koji imaju filijale u mnogo gradova.
Kada završim sajt, kažem--- "Vaš sajt je sada u njihovim rukama"..
Naravno, ja odgovaram za održavanje i ažuriranje, ali ako sajt padne-- odmah klijent zna ko je kriv...

Naravoučenije:
Rešěnje je - držati sajtove kod više hostera.
To je moj definitivan zaključak.
[ CreepyBre @ 29.05.2009. 12:32 ] @
Trenutno imam samo dva sajta koja su mi bitna i na koje imam sql baze, tako da ću za njih videti da nađem neki pouzdan host dok ne istekne ovaj, a oni ostali su proste html prezentacije i ne zauzimaju sve ukupno ni 10mb, njih mogu u slucaju pada hosta da prebacim bilo gde, bitno mi je samo da je domen pouzdan.
[ curug07 @ 29.05.2009. 12:35 ] @
Citat:
Tyler Durden: A da ti ipak pokusas da malo shvatis sta oni pricaju posto to nije nikakva nuklearna fizika. Jednostavnije od toga ne moze jer to su neke osnovne stvari. Mozda jedino da se umjesto Pay Pal od sada pise Prijatelj za Placanje?

Shvatam ja mnogo više nego što to pokazujem, ali mi smeta kada neko priča o nekim stvarima , a svestan je da to ne može svako da priušti.
Nemam Visa.
Nemam pay pal.
Ne mogu da kupim ništa na stranim sajtovima, jer je to jedini način, pa samim tim ne mogu ni na godaddy da idem sa dinarima u džepu
Znam ja engleski i nisam ja dao ima tim karticama.
I jeste, učimo svi mi kroz komunikaciju, ali kada je neko u problemu, ne treba ga "impresionirati" svojim briljantnim umom, već prosto objasniti.
Sve u svemu stvari su ovde mnogo prostije nego što izgledaju.
Ja ću uraditi ovako:
Kada se slegne prašina, i kada prodje koji mesec i vidim da mi ističe domen i hosting, lepo ću kontaktirati ljude i kazati im da ne želim da koristim njihove usluge jer su "predobri i preskupi za mene" .
Tražiću sve potrebne podatke i oni će me "voditi" kroz postupak.
Prosto zar ne?
A sajtove sam već neke prebacio, neke preimenovao, neke ću zatvoriti i nove otvoriti...
Tržište se menja.
Situacija se menja.
Potrebe se takodje menjaju.
Treba biti fleksibilan i prilagodjavati se.
Ništa ovo nije dramatično.
Najgore je prošlo jer su nam sajtovi ipak ponovo vidljivi.
Svi moji sajtovi imaju extra rejting, a da ne govorim o poziciji na pretraživačima;)
Elem.
Tajler potpuno si u pravu.
Sve je to mnogo jednostavnije nego što izgleda.
[ Stefan Jocic @ 29.05.2009. 13:00 ] @
@curug07

Kako nemas mogucnosti za placanje na GoDaddy? Potrebna ti je Visa Electron koju mozes dobiti u svakoj banci u roku od 7 radnih dana od datuma zasnivanja ugovora. Kao sto rece Tyler, prostije od ovoga ne moze biti.
[ Dusan Filiferovic @ 29.05.2009. 13:46 ] @
Citat:
jockeal: @curug07
koju mozes dobiti u svakoj banci u roku od 7 radnih dana


laze! skoro 3 meseca sam cekao! :D
[ Stefan Jocic @ 29.05.2009. 13:48 ] @
@Dule91
Ja sam cekao svega 10 dana....

Odosmo u off...
[ curug07 @ 29.05.2009. 14:03 ] @
Pa, ajd dogovorite se
Koja to banka daje i pod kojim uslovima??
Pa danas neće svaka banka ni da otvori dinarski tekući račun ako ne ispunjavaš odredjene uslove
[ view @ 29.05.2009. 15:40 ] @
Citat:
Shvatam ja mnogo više nego što to pokazujem, ali mi smeta kada neko priča o nekim stvarima , a svestan je da to ne može svako da priušti.
Nemam Visa.
Nemam pay pal.
Ne mogu da kupim ništa na stranim sajtovima, jer je to jedini način, pa samim tim ne mogu ni na godaddy da idem sa dinarima u džepu
Znam ja engleski i nisam ja dao ima tim karticama.

Ok kad znas sta je engleski i sta su kartice onda lepo odsetas do banke intesa i kazes da zelis da koristis njihovu visa internet karticu i potpises ugovor sa njima,sacekas jedno 15-20 dana i opet odes u bank i dobijes karticu za placanje preko interneta za dzabe bez mesecnog odrzavanja,samo uplatis 10-20e i mozes da kupujes za sve te pare sta hoces na netu.To ti je najjeftinije resenje

E sad najbrze resenje ti je da odes u Erste banku i trazis erste poklon karticu i dobijes je odmah!
Izdavanje ove kartice je nekih 200 dinara i nema mesecnog odrzavanja ali kartica vazi samo tri tvoje uplate na racun (max.uplata moze biti 500.000 dinara)


Takodje mozes otici u meridian banku i otvoriti racun kod njih,sa njihovom visa karticom takodje mozes placati preko interneta.karticu dobijas za nekih 7 dana i koliko para uplatis toliko imas za trosenje.U meridian banci mislim da se placa mesecno odrzavanje od 100 dinara

U rajfajzen banci imas visa virtuon karticu za koju moras da ostavis depozit u iznosu od 20e i kartica vazi 10 meseci posle isteka tog perioda dobijas nazad 20e.ne znam dali se placa mesecno odrzavanje za visa virtuon.

Ja najvise koristim visa internet iz bance intesa i erste poklon karticu.

Lepo odes uzmes karticu u nekoj banci,zakupis domen na godaddy,1&1,namecheap....hosting takodje uzmes kod nekog svetski poznatog provajdera i ne cimas se vise sa oklopom.

Oklop je ispario,kao sjedinili se sa drugom firmom :) NEMA IH VISE!
Kad si potpisao ugovor sa oklopom :-)?

Iskreno nemoj da se ljutis ali oklop je pukao od pravde nema nista,cupaj epp kodove i one podatke i sajtove koje mozes i bezi na drugi server.Ovaj novi provajder ti nece dati hosting po oklopovim cenama u to budi siguran.
[ curug07 @ 30.05.2009. 10:29 ] @
Citat:

Lepo odes uzmes karticu u nekoj banci,zakupis domen na godaddy,1&1,namecheap....hosting takodje uzmes kod nekog svetski poznatog provajdera i ne cimas se vise sa oklopom.

Oklop je ispario,kao sjedinili se sa drugom firmom NEMA IH VISE!
Kad si potpisao ugovor sa oklopom ?

Iskreno nemoj da se ljutis ali oklop je pukao od pravde nema nista,cupaj epp kodove i one podatke i sajtove koje mozes i bezi na drugi server.Ovaj novi provajder ti nece dati hosting po oklopovim cenama u to budi siguran.

View- jesi ti bankar
Svaka ti čast.
Obuhvatio si sve samo nisi Vojvodjansku banku i Poštansku štedionicu gde imam otvorene račune
Ali, hvala na ovom baš konstruktivnom postu.
Ovo što si napisao, malo osoba zna, tj. znaju samo one koje se ovim bave.
Šta znači "svetski poznat" .
Evo ima ova dva koja se reklamiraju na ovom sajtu... Jedan je svima poznat, a drugi je strani sa ogromnim prostorom koji nudi.
Šta će meni 1 GB prostora, kada radim sajt za neku firmicu kojoj je i 10MB sasvim dovoljno - sa sve bogatom galerijom fotografija
I šta opet kada dodju oni na red od nekih novih hackera, pa sve hostujem tamo i sve mi u paketu poruše i postave onog dečačića i onu pesmicu o "Gaza pojasu"
Znam da je Oklop "nestao".
Jedan čovek je to sve držao nakon raskola, i taj čovek ne verujem da će to više da radi, jer je dovoljno živaca izgubio u svemu tome.
Sigurno je i finansijski to sve uticalo na njega.
Neću čoveku da stajem na muku.
Naravno da znam da mi neće dati "Oklopove cene", već ono što sam uplatio "do isteka zakupa neće dirati"...

PS.
Hajde kada baš polemišemo i učimo kroz polemiku da mi neko ovde kaže, jer znam da se ovde neki bave i hostingom, - zašto su ovi toliko skupi i zar oni misle da su ljudi toliko naivni i neobavešteni?
U čemu je tu logika ja zaista ne razumem - mislim na previsoke cene naravno???
Ja mislim da oni funkcionišu nešto po sistemu "bloga"...
Ono.. ne pije vode, može da stoji.... Ako se neko upeca i uplati- dobro je, ako se niko ne upeca, opet dobro- jer oni od toga očito nemaju prihoda..
Dakle, može li neko da mi objasni tu "filozofiju basnoslovnih i nerazumnih cena"...
Hvala.
[ view @ 30.05.2009. 11:16 ] @
Citat:
View- jesi ti bankar
Svaka ti čast.
Obuhvatio si sve samo nisi Vojvodjansku banku i Poštansku štedionicu gde imam otvorene račune
Ali, hvala na ovom baš konstruktivnom postu.
Ovo što si napisao, malo osoba zna, tj. znaju samo one koje se ovim bave.

Pa pazi meni to nije niko rekao nego sam lepo prosetao do banke i pitao,logicno je da se u banci izdaju kartice a ne u mesari :-) ljudi shvataju placanje preko interneta kao nesto njima ne dostupno i to su videli u americkim filmovima E PA NIJE TAKO I SRBIJA IMA KARTICE! :-)
Ima i VB karticu za net ali drugar mi se zali da treba dosta vremena da prodje od kada uplati pare na svoj racun pa do trenutka kada mozes da ih koristis.Za postansku stedionicu nisam siguran...

Citat:
Šta znači "svetski poznat" .

http://www.webhosting-top10.com/hosttop10.html

To ti je neka top lista najacih hostera e sad na svakom od nas je da odlucimo koje je pravo resenje za nas

Citat:
Šta će meni 1 GB prostora, kada radim sajt za neku firmicu kojoj je i 10MB sasvim dovoljno - sa sve bogatom galerijom fotografija

potpuno si u pravu ali ako hoster nudi opciju addon domain (vise sajtova na jednom nalogu) onda taj ogromni prostor bas ti koji radis sajtove mozes da ga potpuno iskoristis.Ne zaboravi da taj prostor i protok sluzi i za mailove pa ako uzmes neki hosting od 10MB i popunis ga sa galerijom slika koliko ce ti mailbox imati prostora?

Citat:
I šta opet kada dodju oni na red od nekih novih hackera, pa sve hostujem tamo i sve mi u paketu poruše i postave onog dečačića i onu pesmicu o "Gaza pojasu"

Hoster je duzan da brani svoj server od takvih stvari ali jednostavno koliko god zastitis server opet ce se naci neki pametniji haker da to sve zaobidje.
Ista prica sa virusima i antivirusima...
Kao sto ti telekom ne garantuje za telefonski aparat ako grom udari u banderu tako ti ni hoster ne moze garantovati da ni jedan haker ne moze da upadne na tvoj nalog to je jednostavno visa sila.

Citat:
Znam da je Oklop "nestao".
Jedan čovek je to sve držao nakon raskola, i taj čovek ne verujem da će to više da radi, jer je dovoljno živaca izgubio u svemu tome.
Sigurno je i finansijski to sve uticalo na njega.
Neću čoveku da stajem na muku.
Naravno da znam da mi neće dati "Oklopove cene", već ono što sam uplatio "do isteka zakupa neće dirati"...


Jedan covek moze da drzi web hosting servis ali vec dedicated i vps prodaju ne moze da radi jedan covek.
Mislim da je oklop postao baksuzna firma i sta god da su uradili i koliko god para da su ulozili opet su imali ogromne probleme.

Citat:
PS.
Hajde kada baš polemišemo i učimo kroz polemiku da mi neko ovde kaže, jer znam da se ovde neki bave i hostingom, - zašto su ovi toliko skupi i zar oni misle da su ljudi toliko naivni i neobavešteni?
U čemu je tu logika ja zaista ne razumem - mislim na previsoke cene naravno???
Ja mislim da oni funkcionišu nešto po sistemu "bloga"...
Ono.. ne pije vode, može da stoji.... Ako se neko upeca i uplati- dobro je, ako se niko ne upeca, opet dobro- jer oni od toga očito nemaju prihoda..
Dakle, može li neko da mi objasni tu "filozofiju basnoslovnih i nerazumnih cena"...


Mislim da si sam sebi dao odgovor.Ja znam jednog domaceg provajdera koji ima servere u srbiji i najjeftiniji paket mu je od 300Mb i 30gb protoka koji naplacuje 30000 dinara mesecno i to sve ogranicno 1mysql baza 5 mailova....Mislim sta reci vise osim da dobro pregledas ponude onih koji prodaju web hosting.
[ Stefan Jocic @ 30.05.2009. 11:44 ] @
@curug07

Ako vec imas "krupne" klijente koji zahtevaju da im je sajt 24/7 online, a ne verujes hosting provajderima, uzmi lepo zakupi VPS (Virtual Private Server). Firme koje nude VPS, Semi-Dedicated i Dedicated servere su jake firme, tako da incidente sa njima ne bi trebalo da imas. Moja preporuka ti je neki VPS sa mnogo resursa, mozes naci vec za 30-35 funti, sto znaci da ces mesecno placati 3000-3600 dinara, i imati odlican uptime, server load itd. Verujem da ta para i nije nesto prevelika za tebe, uzeci u obzir da imas "krupne" klijente. Mada ne vidim zasto se toliko plasis hosting provajdera...vecina ljudi koriste shared hosting naloge. Nemoj niko da te zavarava ne postoji siguran server sa 100% uptime. Po tvojoj prici se izgleda serveri dele na one koji su uvek online (100% uptime) i one koji jedva rade. Jednostavno sigurnost zavisi od onih koji ga odrzavaju (mada ni oni nisu krivi za neku HW gresku, koja se moze desiti bilo kad)...
[ Silencer @ 30.05.2009. 11:47 ] @
Moja prporuka svima koji se igraju sa sajtovima. Ne poslujte sa Srbima koji prodaju Hosting.
Jedino mogu da kazem da birate Eunet, Loopia i Sezamhosting, ako ste pravno lice, pa mora da plati firma i da sve ide preko racuna.

Sto se tice privanih hostinga, uzmite negde gde je ozbiljnije evo ja imam na namecheap.com domene i dva hostinga. A zakupio sam na eroute.net VPS nalog gde drzim svoje sajtove.

Meni posle tri godine gubljenje vremena sa Srbima, ovo sada sto imam mi je milina, jer evo vec je godinu i 6 meseci kako nemam nijedan problem. A da kucnem u drvo nemam problema, a i da imam svaki dan u ponoc mi se automatski backupuje ceo hosting i salje na moju kucnu masinu gde imam sve sacuvano.

Nije poenta da vam sajt izgleda lepo i da imate big community, treba da znate da isiti odrzavate.

E sad da se vratim na temu. Nemas kome da se zalis jer se covek (Oklop) fino zastitio.
[ Stefan Jocic @ 30.05.2009. 11:53 ] @
Molim Vas da se drzite teme i da diskusiju ne pretvarate u domaci vs. strani hosting provajderi, jer su takve teme vec obradjene.
[ view @ 30.05.2009. 13:51 ] @
Tema je malo otisla u off ali mislim da vise nema sta ni da se kaze,nemas vise kome da se zalis samo pokupi ono sto mozes od podataka i epp kodove i predji kod nekog normalinijeg provajdera a oklop je pukao pre jedno 2 godine kad sam i ja pobegao od njih.
[ curug07 @ 30.05.2009. 14:02 ] @
Citat:
jockeal: Molim Vas da se drzite teme i da diskusiju ne pretvarate u domaci vs. strani hosting provajderi, jer su takve teme vec obradjene.

Ma držimo se teme.
Nema naše- vaše.. Sve je naše
Jasno mi je ovo oko prenaduvanih cena.
Sećam se kada sam pratio konkurenciju i naidjem na jednu firmu koja se bavi web dizajnom-- imao sam šta da vidim...
Lik je nudio izradu web sajtova za pravna i fizička lica i to su cene bile neverovatne.
Za najobičniji html sajt za fizička lica je minimum bio čini mi se 300 evra.
A za pravna lica isto tako najobičniji html sajt , ne više od 3-5 strana, koštao je minimum 400 evra...
Još je plus imao kao neke "pakete", pa kada doda neku "sitnicu" kao što je na primer kontakt forma, ili animacija, ili muzika, on je to naplačivao malte ne kao polovan Yugo
E kada sam to video, doneo sam odluku da ću ja da pravim sajtove i za one koji nemaju ni dinara u džepu, i za one koji hoće ultra dobar flash sajt...
Kao što je meni Tajler rekao pre nekkoliko postova "to nije nuklearna fizika", tako sam i ja govorio i čak pisao na svojim prezentacijama da "izrada sajtova nije atomska fizika", pa da se to toliko naplaćuje.
Ok.
Dakle Vojvodjanka Banka će mi obezbediti paypal ili visa.. to mi je bitno za početak.

PS. Silencer, ti nabroja baš hostere koji se ovde reklamiraju.
Koja koincidencija
[ view @ 30.05.2009. 19:11 ] @
Ne moze vojvodjanska banka da ti obezbedi paypal vec visa karticu za placanje preko neta
Paypal nevoli srbiju :-)
[ SpLaSh89 @ 01.06.2009. 13:36 ] @
Nisam bas bio ukljucen u ovu raspravu ali evo sad citam sta ste pisali ovde i vidim da da bi se izvuko domen od oklopa mora da se nadje taj Vojin ili njihova tehnicka podrska. Ja otiso na oklop.com kad tamo hostgator-ova stranica. Klijent mi trazi da izvucem nekako njegov domen od njih ali kako? Osim ako se oni nekim cudom sami ne jave. Moze li neko da mi da neke kontakt podatke ili brojeve telefona na koje mogu da ih dobijem?

Uz domen je vezana email adresa koju necu da objavljujem. Poslao sam email na tu adresu ali za sada nista.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 04.06.2009. 12:08 ] @
Evo malo komunikacije sa naslednikom Oklopa da ne bi bilo kasnije kuku lele - spašavaj i koga da jurimo?


Citat:
Postovani,

U prethodnih 20-tak dana, za vreme takoreci 24casovnog radnog vremena uspeli smo da sredimo najveci deo tehnickih problema nastalih posle hakerskog napada na servere OKLOP-a.

U slucaju da Vi ili Vasi klijenti i dalje imate tehnicke probleme, molimo da nam se sto pre obratite putem e-maila.

Potrudicemo se da u maksimalno kratkom roku resimo svaki tehnicki problem.


S postovanjem

EUTELNET INTERNET SERVICES



Citat:
Poštovani,

ja sam prekinuo svu saradnju sa Oklop, pre nego što je Vojin pobegao. Sklonio sve sajtove i domene. Sa vama nemam nameru da sarađujem jer ne volim da se igram gluvih telefona. Nepostojanje telefona i licemerne cene hostinga sve o vama govore. To još u Srbiji može da prođe. Od vas i Vojina čovek ne može ništa ni da očekuje. Krijete se jer vam verovatno nije čista savest.

Obrišite me sa vaše spam liste.

Vlada Radojević



Citat:
Postovani,



Zahvaljujemo na Vasem e-mailu i saopstavanju Vasih zakljucaka.

Zao nam je sto niste bili u mogucnosti da nas kontaktirate putem telefona (sto je bila i zelja drugih oko 700 klijenata cije tehnicke probleme smo preuzeli na sebe – da ih resavamo jedan po jedan jer je tako jedino bilo moguce – i da se pohvalimo: uspevamo).



Da bismo valjano uradili ono sto imo u evidenciji molimo da potvrdite da li mozemo da sa naseg servera obrisemo cPanel/direktorijum i sve vezano za www.garmak.com .

Razlog zasto ste dobili od nas mass mail je taj sto Vas cPanel jos uvek stoji na nasem serveru i izvinjavamo se za uznemiravanje: mailove od nas necete dobijati cim potvrdite brisanje cPanela.



Kada zavrsimo sa sredjivanjem svih tehnickih problema vezanih z aklijente OKLOP-a, mozemo se tada cuti telefonom, posto, koliko vidimo to Vam mnogo znaci. No, politika EUTELNET-a je da se sva komunikacija vrsi ISKLJUCIVO PISANIM PUTEM i zao nam je sto Vam ta varijanta nije odgovarala.



Sa druge strane postujemo Vase izjave, koje nas naravno ne doticu jer VI niste nas klijent pa predlazemo da slican mail posaljete i drugim firmama sa kojima nemate nikakav poslovni odnos iznoseci svoje ispravne/neispravne zakljucke.



Zelimo Vam puno uspeha u poslu.



S postovanjem



EUTELNET INTERNET SERVICES

www.eutelnet.com

www.eutelnet.biz



Citat:
Obrišite sve i taj cpanel. Gramak.com radi kod Inventa Hostinga. Možete vi da uvedete i princip dimnih signala, ako to nekome odgovara. Ja sam pošto mi je dokurčilo natezanje sa raznim poput Vojina pre mesec dana kupio semi dedi i pored svojih sajtova hostujem besplatno i druge kojima treba hosting. I naravno imam dva telefona da se mogu čuti sa ljudima. Iz ličnog iskustva, a probao sam gomilu domaćih hosting servisa, čim ne postoji telefon, znam da je neka mućka u pitanju.

Želim vam sve najbolje,

Vladimir Tomić Radojević


Toliko o profesionalnosti u ovoj firmi. Nešto boli čim nema telefon.

[ vojjin @ 10.06.2009. 11:29 ] @
Citam komentare koje pisete i zao mi je sto tako mislite. Najlakse je pljuvati nekoga, a niko ne razmislja kako je biti u toj kozi. Pogotovu gradjevinac, koji sve firme redom pljuje. Tako je pljuvao i prethodnu kad je prelazio na oklop, verovatno ce i sledecu kad bude odlazio od njih (ovo je poruka za kompaniju ge on bude presao).

Oklop je hteo da pokusa da nasem trzistu dodeli jeftiniji hosting, a ne losiji. Ako pogledate ponude domacih "velikih" provajdera, a razumete se imalo u to, videcete da je to cisto mazanje ociju za velike pare. Loopia nudi 1 Gb prostora, a neupuceni klijent misli da moze da stavi 1 gb fajlova. Malo morgen. Moze samo 200 Mb. Isto i sa sezamom. No, to je njihova politika, i izgleda je veoma uspesna, jer, na zalost, u Srbiji je narod jos uvek nepismen po tom pitanju. Govorim generalno, ne mislim nikog ovde da uvredim.

Jedan od razloga neuspeha je bio i slab marketing sto je moja krivica, koje je rezultiralo drasticvno smanjenom broju prodatih hostinga, i sto se odrazilo na kompaniju. Kap je prelila hakerska akcija palestinaca, za koju ne mogu da kazem da je bila ili nije bila dirigovana od nase konkurencije.

Tako da sam odlucio da zatvorim firmu. Mogao sam na dva nacina: da ugasim servere i odselim se :) ili na ovaj nacin, da platim servere jos 2 meseca unapred, da se potrudim da svi nalozi budu prebaceni, da svi domeni budu prebaceni, kako klijenti ne bi bili osteceni. naravno, ja (za razliku od nekih ovde) imam obraz i zelim da mirno spavam bez obzira na finansijske probleme koje imam.

Najsmesnije je sto je lepo pisalo da ce svi klijenti biti prebaceni i DA IM SE NECE NAPLACIVATI hosting sve do isteka koji su platili Oklopu, a svi mislite da ce Eutelnet da vam nesto naplati. Nece. Pogresno ste razumeli. Ako je neko platio mesec dana pred gasenje oklopa, bice 11 meseci hostovan kod Eutelneta, i tek onda ce dobiti nove racune - ako budu zeleli da nastave.

Neki ovde pisu da nisu dobili odgovor na tiket? Desava se kad dobijete stotinu tiketa dnevno da se neki i propusti. Nismo mi roboti. A ja licno dobijem svaki dan u inbox ~500 mailova. I naravno da ce se desiti da se neki preskoci. Ali vi to ne razumete, i ne zelite da razumete, i ja vas razumem.

I prestanite da pljujete druge bez jakog obrazlozenja, lako je nekog pljuvati, ali je tesko napraviti to sto vi pljujete jer ste za pravljenje iste stvari nesposobni.

I jos da dodam na komentar da nisam bio 5-6 meseci, da "nisam smeo" da se oglasim. Smeo sam, ali znam da neko oglasavanje ovde se svodi samo na pljuvacinu (cak i od strane pojedinih moderatora, kojima se od samog pocetka rada ne svidjamo), a ne na konstruktivnu diskusiju, i zato nisam zeleo da se oglasim. I vise necu nikad (ne po ovoj temi).

Srdacan pozdrav svima.
[ view @ 10.06.2009. 17:00 ] @
Citat:
Citam komentare koje pisete i zao mi je sto tako mislite. Najlakse je pljuvati nekoga, a niko ne razmislja kako je biti u toj kozi. Pogotovu gradjevinac, koji sve firme redom pljuje. Tako je pljuvao i prethodnu kad je prelazio na oklop, verovatno ce i sledecu kad bude odlazio od njih (ovo je poruka za kompaniju ge on bude presao).


Slazem se za ovo pljuvanje ali ne treba dozvoliti da neko ima jake argumente da te pljuje!Gradjevinac je sada kod mene,ok je decko i placa sve na vreme cak i pre vremena i za to zeli da dobije uslugu koju je platio sto je i ok sa njegove strane...Njegov problem je sto je bio kod vecine domacih provajdera i svako ga je za nesto zaje*ao...On ima veci broj sajtova,placa raznim firmama hostinge kod razlicitih provajdera ima domene i sa svakim ima problema i onda kad kod nekog iskopa neku sitnicu onda ispadne da je taj previse los,malo preterano sa njegove strane ali pouzdano znam da je imao dosta losih iskustava a da je on vise nego korektan.

Citat:
Oklop je hteo da pokusa da nasem trzistu dodeli jeftiniji hosting, a ne losiji. Ako pogledate ponude domacih "velikih" provajdera, a razumete se imalo u to, videcete da je to cisto mazanje ociju za velike pare. Loopia nudi 1 Gb prostora, a neupuceni klijent misli da moze da stavi 1 gb fajlova. Malo morgen. Moze samo 200 Mb. Isto i sa sezamom. No, to je njihova politika, i izgleda je veoma uspesna, jer, na zalost, u Srbiji je narod jos uvek nepismen po tom pitanju. Govorim generalno, ne mislim nikog ovde da uvredim.

Potpuno se slazem,udaraju po usima kao da prodaju dijamante.



Citat:
Jedan od razloga neuspeha je bio i slab marketing sto je moja krivica, koje je rezultiralo drasticvno smanjenom broju prodatih hostinga, i sto se odrazilo na kompaniju. Kap je prelila hakerska akcija palestinaca, za koju ne mogu da kazem da je bila ili nije bila dirigovana od nase konkurencije.

Tako da sam odlucio da zatvorim firmu. Mogao sam na dva nacina: da ugasim servere i odselim se :) ili na ovaj nacin, da platim servere jos 2 meseca unapred, da se potrudim da svi nalozi budu prebaceni, da svi domeni budu prebaceni, kako klijenti ne bi bili osteceni. naravno, ja (za razliku od nekih ovde) imam obraz i zelim da mirno spavam bez obzira na finansijske probleme koje imam.


Sasvim korektno sa tvoje strane,samo si trebao mnogo ranije to da uradis ili smislis neko drugo resenje.zamerka je na tome sto si drzao najjeftiniji host a naloge si prebacio na jedan od naskupljih hostova u SVETU!mogao si nekog normalnijeg provajdera da nadjes.



Citat:
I prestanite da pljujete druge bez jakog obrazlozenja, lako je nekog pljuvati, ali je tesko napraviti to sto vi pljujete jer ste za pravljenje iste stvari nesposobni.
Imaju ljudi pravu da pljuju jer nisu dobili ono sto su platili a to je 99% uptime a drugi su razlozi zasto to nisu dobili ali to njih ne interesuje


Sta da ti kazem osim da je steta sto prestajes da se bavis ovim poslom,ipak si privukao dosta klijenta i vidi se da ti je to islo od ruke.Preporucujem ti da krenes ispocetka pod nekim drugim imenom firme jer nisi ti kao VOJIN na losem glasu nego ceo oklop a o tebi sam cuo sve najbolje tako da bi bila velika steta da prestanes da radis ono sto ti je islo od rue.Valjda sa novim nazivom firme neces biti toliki baksuz i privlaciti probleme koje si imao.Na tebi je da odlucis,u svakom slucaju srecno!
[ Tyler Durden @ 10.06.2009. 19:09 ] @
Jel to hosting022.com malo offline trenutno...? :)
[ n.nemanja @ 10.06.2009. 19:48 ] @
Koliko vidim nije,sve je ok.
[ Tyler Durden @ 10.06.2009. 20:21 ] @
hehhe, bio je kad sam ja pisao.... nema veze, svakom se desava ponekad.. :D
[ Dusan Filiferovic @ 10.06.2009. 20:50 ] @
Kakve veze ima hosting022 sa ovom temom? :)
[ view @ 10.06.2009. 22:00 ] @
Tyler bas si brz!

Citat:
Dusan Filiferovic: Kakve veze ima hosting022 sa ovom temom? :)

Nemam pojma ali hvala za besplatnu reklamu
[ vojjin @ 10.06.2009. 22:28 ] @
Citat:
Slazem se za ovo pljuvanje ali ne treba dozvoliti da neko ima jake argumente da te pljuje!Gradjevinac je sada kod mene,ok je decko i placa sve na vreme cak i pre vremena i za to zeli da dobije uslugu koju je platio sto je i ok sa njegove strane...Njegov problem je sto je bio kod vecine domacih provajdera i svako ga je za nesto zaje*ao...On ima veci broj sajtova,placa raznim firmama hostinge kod razlicitih provajdera ima domene i sa svakim ima problema i onda kad kod nekog iskopa neku sitnicu onda ispadne da je taj previse los,malo preterano sa njegove strane ali pouzdano znam da je imao dosta losih iskustava a da je on vise nego korektan.

Ne daj boze da ti nesto nekad zapne.... bices "najgori provajder na svetu, bezobrazan, ...".... zivi bili pa videli

Citat:
Imaju ljudi pravu da pljuju jer nisu dobili ono sto su platili a to je 99% uptime a drugi su razlozi zasto to nisu dobili ali to njih ne interesuje

Uptime je bio vise od 99% - sve do prokletog palestinskog udara... ebo ih Izrael... desavalo se i vecim (konkretno mislim na Site5) da budu i po 4-5 dana offline neki serveri. Svakom moze da se desi, samo neki su milionske firme pa ih 1 server i nesto malo klijenata ne brine, za razliku od bilo kog domaceg hostera.

Citat:
Sta da ti kazem osim da je steta sto prestajes da se bavis ovim poslom,ipak si privukao dosta klijenta i vidi se da ti je to islo od ruke.Preporucujem ti da krenes ispocetka pod nekim drugim imenom firme jer nisi ti kao VOJIN na losem glasu nego ceo oklop a o tebi sam cuo sve najbolje tako da bi bila velika steta da prestanes da radis ono sto ti je islo od rue.Valjda sa novim nazivom firme neces biti toliki baksuz i privlaciti probleme koje si imao.Na tebi je da odlucis,u svakom slucaju srecno!

Ko kaze da sam prestao? Idem privatno, sa nekoliko klijenata koje nisam mogao prebaciti bilo gde, i sa onima koji su insistirali da ostanu. To je sve privatna, nesluzbena linija.

Svrha ovoga sto sam napisao (iako sam rekao da necu, ali sam ispustio) da nasi ljudi, kada nekom ide lose, umesto da pokusaju razumeti zasto i kako nastaju odredjeni problemi, da pokusaju zajedno da rese, ili da se jednostavno raspitaju o razlogu pojave problema i kako ga resiti, oni iz sve snage zdusno pljuju po nama, izbacuju iz sebe sve frustracije koje imaju. Ne samo po Oklopu, po svima ce. To rade jer smo takav, proklet narod. Nepismen. Zaeban mentalitet nachisto. Evo da dam primer: Desava se na SBB da nema signala... I naravno nema ni tv ni neta. Vecina ljudi ih zove i "nanu im naninu preko tel", to znam, i znam da ljudima tamo nije lako. Ali kad mi covek kaze da se radi servis na nasem podrucju, ili je jednostavno prekid, iz bilo kog razloga, sta ja imam njima da solim pamet ili da ih vredjam i sl? Niko nije kriv za to, prekid je verovatno nastao iz 1000 mogucih razloga, najcesce nije ljudski faktor.
Meni su u jednom mailu napisali "Sto radim hosting kad sam nesposoban da odbranim server". Da taj i taj malo bolje poznaje materiju znao bi da nijedan server nije neoboriv, pa cak i cenjeni google zna da stucne. Ali eto, najlakse je to reci i iskaliti svoj bes koji su skupili na drugima, opet iz ko zna kojih razloga (zena mu nije dala, svastika mu nije dala, mozda i ljubavnica, ko zna..)

Toliko od mene po pitanju ove teme, ja zavrsih. Vi kako hocete

Veliki pozdrav svim ucesnicima.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 10.06.2009. 23:30 ] @
Građevinac se opametio i sve svoje domene prebacio na svoj lični nalog i kontroliše ih 24h. Ja sam Oklopom bio veoma zadovoljan jer su usluge bile izvanredne. Onda je usledila jedna vrsta lenjosti i neodgovaranje na e- mail po 7 dana. Ranije je to rađeno expresno, tj. neverovatno brzo.Mni npr. treba da se radi transfer i ja se nerviram jer ne mogu iščupati kod..

Sada nemam potrebu više bilo koga da pljujem. I onog koga pohvalim pokvari se za par meseci.

I puna mi je torba hosting firmi, koje dan dva pošto uzmem hosting zovu na msn , ili se čak usude da mi pišu e-mail da dođem na msn. Sve u fazonu: "Pretio neki Joca zbog tebe..pa da mi tebe upozorimo i sl"..Ma batalite me toga..Koji je to hosting provajder ako ja moram da sedim na sajtu i da bdijem kao da je novorođenče...
[ wannadoo @ 11.06.2009. 15:12 ] @
Citat:
vojjin
Oklop je hteo da pokusa da nasem trzistu dodeli jeftiniji hosting, a ne losiji. Ako pogledate ponude domacih "velikih" provajdera, a razumete se imalo u to, videcete da je to cisto mazanje ociju za velike pare. Loopia nudi 1 Gb prostora, a neupuceni klijent misli da moze da stavi 1 gb fajlova. Malo morgen. Moze samo 200 Mb. Isto i sa sezamom. No, to je njihova politika, i izgleda je veoma uspesna, jer, na zalost, u Srbiji je narod jos uvek nepismen po tom pitanju. Govorim generalno, ne mislim nikog ovde da uvredim.

Najsmesnije je sto je lepo pisalo da ce svi klijenti biti prebaceni i DA IM SE NECE NAPLACIVATI hosting sve do isteka koji su platili Oklopu, a svi mislite da ce Eutelnet da vam nesto naplati. Nece. Pogresno ste razumeli. Ako je neko platio mesec dana pred gasenje oklopa, bice 11 meseci hostovan kod Eutelneta, i tek onda ce dobiti nove racune - ako budu zeleli da nastave.

I jos da dodam na komentar da nisam bio 5-6 meseci, da "nisam smeo" da se oglasim. Smeo sam, ali znam da neko oglasavanje ovde se svodi samo na pljuvacinu (cak i od strane pojedinih moderatora, kojima se od samog pocetka rada ne svidjamo), a ne na konstruktivnu diskusiju, i zato nisam zeleo da se oglasim. I vise necu nikad (ne po ovoj temi).

vojine - da nije malo licemerno sve ovo tvoje što si napisao.
Žao mi je što nisam bio ovde dok je bila diskusija juče, prekjuče , pa da vidiš šta bih ti ja rekao, ali nadam se da ćeš pročitati, tj. ubedjen sam.
Predug je post pa sam samo suštinu izdvojio da bih objasnio tvoje licemerstvo:
1. Govoriš o jeftinom hostingu, kritikuješ pojedine provajdere kako "varaju" za prostor - sve po sistemu "Napad je najbolja odbrana".
Svestan nisi da si sam sebe porekao i doveo u pitanje svoju čast time što si odabrao FANTOMSKU FIRMU SA ASTRONOMSKIM CENAMA.
Niti ima telefon.
Niti ima adresa.
Nema živih ljudi tamo.
Samo stižu mailovi od Pitaj Boga koga.
Nebi me čudilo da je ta firma U STVARI LIČNO TI VOJINE..
Ništa na netu nije čudno ni nemoguće..

Dakle, kako možeš govoriti o poštenju i povoljnim cenama, kada od najjeftinijeg hostinga i domena kod tebe NADJEŠ PARTNERA U NAJSKUPLJEM NA BALKANU????
Da li je to u stvari prevara sa tvoje strane Vojine?

2. Da misterija bude veća oklop.com je jednostavno NESTAO!!!
3. Tvoja "filijala" i tvoj "domen" ili šta je to već-- I TO JE NESTALO!!!
Gde si Vojine ako ti je obraz čist i mirno spavaš???
Gde su ti sajtovi kojima si se toliko dičio?
Ako.
Tebi na dušu, savest i obraz...
------------
4. Nije narod nepismen više. Onaj ko ne zna - zna koga da pita. Svakome je jasno kada neka firma nema ni telefon ni adresu, da je to nešto - najblaže rečeno SUMNJIVO, i da je svaki dinar uložen u tako nešto---- vrlo verovatno bacanje novca.
5. Niko dakle nije nepismen i znaju ljudi da im se neće naplaćivati ništa novo dok ne dodje rok za obnovu domena i hostinga.
Rekao si nešto što svi znaju ovde , a to govori da nemaš argumente i da skrećeš temu na svoju vodenicu.
Evo ja te ne pljujem i sve lepo obrazlažem i argumentujem.
Kaži , na stranu sve, ZAŠTO SI ODABRAO DERIKOŽE da se kod njih prebace tvoji "klijenti"?
Zar to nije "saučesništvo u pljački" jer mnogi su prinudjeni da ostanu kod tih FANTOMA još neko vreme.
Nisi ti oprao ruke na takav način Vojine.
Ta firma reklamira jednog dobrog hostera.
Zašto sa njima nisi napravio ugovor.
Ta firma ima i telefon, i adresu, i podršku i ŠTO JE NAJVAŽNIJE- IMA IME I KVALITET.
Zašto njih nisi odabrao časni Vojine???
6. I da zaključim - nema ovde pljuvačine.
Jeste da par njih upotrebe teške reči jer ne ume svako rečima, ali njihov bes je opravdan jer su prevareni.
Da si u nekoj drugoj državi Vojine Petroviću, možda bi sada bio kod istražnog sudije za ovo.
"Ugovor" su klijenti sklapali sa "Oklopom" i sa tobom, a ne sa tamo nekim fantomima....

Neka ti je na čast sve ovo.
Žao mi je.
Dobar si čovek, ali si jako jako loše postupio i svu svoju reputaciju pokvario za sva vremena.

Hvala.
PS.
Mislim da sam bio sasvim argumentovan i molio bih moderatora da ovo ne briše.
Ako neki deo ne odgovara "uredjivačkoj politici" neka se retušira.
Hvala još jednom na razumevanju i što ste pročitali moj post - argumentovan i bez pljuvanja naravno.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 11.06.2009. 16:33 ] @
Administrative, Technical Contact:
A. Vujovic, Radovan @eutelnet.com
Kneza Milosa 4
Belgrade, Serbia 11000
Yugoslavia
+38.1113344837
+38.1113342038
[ wannadoo @ 11.06.2009. 16:53 ] @
Citat:
srpsko gradjevinarstvo: Administrative, Technical Contact:
A. Vujovic, Radovan @eutelnet.com
Kneza Milosa 4
Belgrade, Serbia 11000
Yugoslavia
+38.1113344837
+38.1113342038

Ja to ne videh na stranici Kontakt na tom sajtu .
A ovo ima naravno:
Citat:
KONTAKT:
*Ime i prezime:
Naziv preduzeća:
*E-mail:
*Poruka:

Dakle, umesto da tamo stave svoje podatke, kontakt telefone, kontakt e-mail, pa i adresu firme..... stavili su formular da MI NJIMA DAMO SVOJE PODATKE!!!
Još "pretpostavljaju" da svi koji će im pisati IMAJU PREDUZEĆE...
Da nije žalosno bilo bi smešno.

I tako neko se pojavi... preuzme sve ono sa Oklopa i odreže "harač" svakome po sistemu "uzmi ili ostavi"...
Ako ne uzmeš, onda ajd šetaj po netu tamo ovamo i gubi sate i sate da bi razumeo na koji način da svoj domen (registrovan na oklopu) izvučeš iz šaka "šakala"....

Najblaže rečeno - čist amaterizam i diletantizam od strane te "firme".
Vojin jeste dobar čovek.
Zašto je ovo uradio i zašto se sa njima "udružio" - ostaće verovatno zauvek misterija...
............
mali off topic:
Sve me ovo malko podseća na Dafinu i Jezdu...
Narod se primio na niske cene domena i hostinga i kada se nakupilo klijenata-- ajd opljačkaj ih.

PS. Dafina je pokojna, a za Jezdu nisam siguran...
Žalosno sve u svemu.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 11.06.2009. 17:12 ] @
ma pusti ih. oklop je bio extra do oktobra, A onda su svi skočili kroz prozor za velikim Zokijem.
[ vojjin @ 11.06.2009. 17:33 ] @
Citat:
wannadoo: vojine - da nije malo licemerno sve ovo tvoje što si napisao.
Žao mi je što nisam bio ovde dok je bila diskusija juče, prekjuče , pa da vidiš šta bih ti ja rekao, ali nadam se da ćeš pročitati, tj. ubedjen sam.
Predug je post pa sam samo suštinu izdvojio da bih objasnio tvoje licemerstvo:
1. Govoriš o jeftinom hostingu, kritikuješ pojedine provajdere kako "varaju" za prostor - sve po sistemu "Napad je najbolja odbrana".
Svestan nisi da si sam sebe porekao i doveo u pitanje svoju čast time što si odabrao FANTOMSKU FIRMU SA ASTRONOMSKIM CENAMA.
Niti ima telefon.
Niti ima adresa.
Nema živih ljudi tamo.
Samo stižu mailovi od Pitaj Boga koga.
Nebi me čudilo da je ta firma U STVARI LIČNO TI VOJINE..
Ništa na netu nije čudno ni nemoguće..

Dakle, kako možeš govoriti o poštenju i povoljnim cenama, kada od najjeftinijeg hostinga i domena kod tebe NADJEŠ PARTNERA U NAJSKUPLJEM NA BALKANU????
Da li je to u stvari prevara sa tvoje strane Vojine?

Posto nikom ocigledno nije jasno zasto sam izabrao Eutelnet, da Vam i to objasnim. Kao prvo nisam ja, niti imam kakve koristi od prebacenih hostinga na Eutelnet (osim jednokratne provizije). Kada sam birao GDE da prebacim klijente, hteo sam da to bude hoster koji IMA SERVERE U SRBIJI. Znam da je to skuplja varijanta jer nas Telekom dere, i po hostingu i po internetu i po fiksnoj telefoniji (citaj: moze im se) zbog mnogih stvari koje verovatno ti mozes mozda razumeti, ali velika vecina ne, pa ne bih da pisem razloge nasiroko i nadugacko. I takodje sam birao firmu koja ce da radi i dalje, koja nije prevarantska (bez obzira sto nema telefona i adrese, iako ste svi vec videli u prethodnom postu, a ima razloga zasto nema) i gde ce klijentski sajtovi i domeni BITI SIGURNI.

Citat:
wannadoo: 2. Da misterija bude veća oklop.com je jednostavno NESTAO!!!
3. Tvoja "filijala" i tvoj "domen" ili šta je to već-- I TO JE NESTALO!!!

Ko kaze da je nestao? To sto sam www ne radi ne znaci da domen ne radi :) pogledaj recimo usa.oklop.com... necu da nabrajam dalje... tu je i moj "novi" sajt (doduse jos nezavrsen) sa starim klijentima koji su ostali, samo kao poddomen. I ja IMAM razloga zasto ne zelim da se www vidi. I ne zelim da ih iznosim.
Citat:
wannadoo: Gde si Vojine ako ti je obraz čist i mirno spavaš???

Ja sam kod kuce, imate svi moju adresu i telefon, pa ko je za kafu, dobrodosao je. A spavam kao bebica. :)
Citat:
wannadoo:Gde su ti sajtovi kojima si se toliko dičio?

Ne znam na koji sajt konkretno mislis da sam se ja dicio. Najvise se dicim www.zoki.com jer sam ga celog sam napravio. I sto imam 10.000 poseta dnevno. Nije mala stvar.
Citat:
wannadoo:
------------
4. Nije narod nepismen više. Onaj ko ne zna - zna koga da pita. Svakome je jasno kada neka firma nema ni telefon ni adresu, da je to nešto - najblaže rečeno SUMNJIVO, i da je svaki dinar uložen u tako nešto---- vrlo verovatno bacanje novca.

Bilo je i firmi sa telefonom i adresom, pa su pobegli glavom bez obzira i ostavili sajtove na cedilu. Znate o kome se radi.
Citat:
wannadoo: 5. Niko dakle nije nepismen i znaju ljudi da im se neće naplaćivati ništa novo dok ne dodje rok za obnovu domena i hostinga.
Rekao si nešto što svi znaju ovde , a to govori da nemaš argumente i da skrećeš temu na svoju vodenicu.
Evo ja te ne pljujem i sve lepo obrazlažem i argumentujem.

Nista nisi argumentovao, do sad je sve bilo "nasumicno", cisto nagadjanje, a to nije argument. Argument je POUZDANA informacija. A pljuvacina nije samo vredjanje, vec i iznosenje neistina ili poluistina kao argument.
Citat:
wannadoo: Kaži , na stranu sve, ZAŠTO SI ODABRAO DERIKOŽE da se kod njih prebace tvoji "klijenti"?
Zar to nije "saučesništvo u pljački" jer mnogi su prinudjeni da ostanu kod tih FANTOMA još neko vreme.
Nisi ti oprao ruke na takav način Vojine.

Da, vidis, mogao sam da ugasim servere i da kazem svima: zao mi je, ugaseni su serveri, ne mogu da pristupim backupu, vraticu svima novac... Ali nisam. Nije mi ni padalo na pamet tako nesto.
Citat:
wannadoo: Ta firma reklamira jednog dobrog hostera.
Zašto sa njima nisi napravio ugovor.
Ta firma ima i telefon, i adresu, i podršku i ŠTO JE NAJVAŽNIJE- IMA IME I KVALITET.
Zašto njih nisi odabrao časni Vojine???

Veroatno si mislio na Panet... pa pitaj Duleta iz Paneta, mozda ti on objasni.
Citat:
wannadoo:
6. I da zaključim - nema ovde pljuvačine.
Jeste da par njih upotrebe teške reči jer ne ume svako rečima, ali njihov bes je opravdan jer su prevareni.
Da si u nekoj drugoj državi Vojine Petroviću, možda bi sada bio kod istražnog sudije za ovo.
"Ugovor" su klijenti sklapali sa "Oklopom" i sa tobom, a ne sa tamo nekim fantomima....

Vec sam objasnio sta je pljuvacina. Necu komentarisati to za istraznog sudiju. Nema svrhe. Svi ste se slozili sa pravilnikom i tu nema sta da se komentarise.
Citat:
wannadoo:
Neka ti je na čast sve ovo.
Žao mi je.
Dobar si čovek, ali si jako jako loše postupio i svu svoju reputaciju pokvario za sva vremena.

Mozda sam pokvario u necijim ocima samo. Jos uvek imam ljude koji imaju poverenje u mene. Hvala Bogu da ih ima.
[ vojjin @ 11.06.2009. 17:37 ] @
Citat:
wannadoo:Citat:
KONTAKT:
*Ime i prezime:
Naziv preduzeća:
*E-mail:
*Poruka:

Dakle, umesto da tamo stave svoje podatke, kontakt telefone, kontakt e-mail, pa i adresu firme..... stavili su formular da MI NJIMA DAMO SVOJE PODATKE!!!
Još "pretpostavljaju" da svi koji će im pisati IMAJU PREDUZEĆE...
Da nije žalosno bilo bi smešno.


I ne vidis koliko si cinican. Naziv preduzeca nije obavezan. Zaslosno je i smesno na koji nacin ti prezentujes to.
[ vojjin @ 11.06.2009. 17:41 ] @
@wanadoo:

I jos nesto... Da si malo ozbiljniji, i ti bi stavio SVOJU ADRESU I FIKSNI TELEFON na svoj sajt :) Sam si sebi uskocio u usta pljujuci druge a i ti radis isto!!! Al Boze moj, nek komsiji crkne krava... Stavljanje samo mobilnog telefona je kao i da ga nema.. moz kupiti broj na svakoj trafici, i to pre i posle jela...
[ SpLaSh89 @ 11.06.2009. 17:42 ] @
Ove kilometarske rasprave me ne zanimaju, stvarno... Samo bih da kazem da sam imao 2 klijenta koji su zeleli da im se domeni transferuju sa bivseg oklopa na godaddy. Prvo ljudi su mi u roku od 2 minuta odgovorili na mail, transfer je trajao manje od 3 dana i sve je bez problema proslo.

A ovi sto se osecaju osteceno time sto su im sajtovi prebaceni kod eutelneta slobodno neka se presele. Ja ne znam u cemu je problem i zasto se ljudi toliko zale.
[ wannadoo @ 11.06.2009. 18:34 ] @
Citat:
Posto nikom ocigledno nije jasno zasto sam izabrao Eutelnet, da Vam i to objasnim. Kao prvo nisam ja, niti imam kakve koristi od prebacenih hostinga na Eutelnet (osim jednokratne provizije). Kada sam birao GDE da prebacim klijente, hteo sam da to bude hoster koji IMA SERVERE U SRBIJI. Znam da je to skuplja varijanta jer nas Telekom dere, i po hostingu i po internetu i po fiksnoj telefoniji (citaj: moze im se) zbog mnogih stvari koje verovatno ti mozes mozda razumeti, ali velika vecina ne, pa ne bih da pisem razloge nasiroko i nadugacko. I takodje sam birao firmu koja ce da radi i dalje, koja nije prevarantska (bez obzira sto nema telefona i adrese, iako ste svi vec videli u prethodnom postu, a ima razloga zasto nema) i gde ce klijentski sajtovi i domeni BITI SIGURNI.

Dakle IMAŠ PROVIZIJU??? E to već nešto govori. Firma nije prevarantska? Ko to garantuje? Pa i za Oklop je govoreno da "firma nije prevarantska" pa je nema više
Voleo bih da čujem zašto firma koja "nije prevarantska" krije telefone. Živo me zanima. A ovo da će sajtovi i domeni biti sigurni- pa to si i za Oklop govorio...
Najsigurniji si u celoj ulici

Citat:
Ko kaze da je nestao? To sto sam www ne radi ne znaci da domen ne radi pogledaj recimo usa.oklop.com... necu da nabrajam dalje... tu je i moj "novi" sajt (doduse jos nezavrsen) sa starim klijentima koji su ostali, samo kao poddomen. I ja IMAM razloga zasto ne zelim da se www vidi. I ne zelim da ih iznosim.

Nestalo je ono što je korisnicima bilo "prezentovano". Neće niko sad da luta i da istražuje gde ti i šta imaš po netu, niti koga to zanima. Ljude nisu zanimali tvoji sajtovi već samo tvoja usluga. Odlično što eto i tu imaš nešto da sakriješ. To govori mnogo.

Citat:
Ja sam kod kuce, imate svi moju adresu i telefon, pa ko je za kafu, dobrodosao je. A spavam kao bebica.

Gde nas 700 da primiš. Koštala bi te ta kafa skoro kao nas naši sajtovi

Citat:
Ne znam na koji sajt konkretno mislis da sam se ja dicio. Najvise se dicim www.zoki.com jer sam ga celog sam napravio. I sto imam 10.000 poseta dnevno. Nije mala stvar.

Dičio si se Oklopom, pa onda onom redirekcijom... Sad je to sve "pomrlo". Ne postoje. Ima neki aligator i on dovoljno govori o "kvalitetu" i "sigurnosti".

Citat:
Bilo je i firmi sa telefonom i adresom, pa su pobegli glavom bez obzira i ostavili sajtove na cedilu. Znate o kome se radi.

Ovo ti nije argument. Mi smo sa tobom poslovali i tebi dali novac.

Citat:
Da, vidis, mogao sam da ugasim servere i da kazem svima: zao mi je, ugaseni su serveri, ne mogu da pristupim backupu, vraticu svima novac... Ali nisam. Nije mi ni padalo na pamet tako nesto.

Pa sigurno bi svima vratio novac.
Hajd malo računaj: 700 puta...... koliko dinara bi trebao onda da vratiš??. Mislim da bi Djilas morao da ti pomogne da taj novac vratiš..

Citat:
Veroatno si mislio na Panet... pa pitaj Duleta iz Paneta, mozda ti on objasni.

Verovatno jesam a tvoj odnos sa Duletom me ne zanima niti znam čoveka.


Citat:
Vec sam objasnio sta je pljuvacina. Necu komentarisati to za istraznog sudiju. Nema svrhe. Svi ste se slozili sa pravilnikom i tu nema sta da se komentarise.

Vidim postao si lingvista jer tumačiš značenje reči i šta nešto znači, a šta nešto ne znači. Naravno, istražni sudija se ne komentariše. On se doživi.
A pravilnik. .pa gde je da se podsetimo???
Ne sećam se da tamo piše da ćemo biti prebačeni kod "haračlija i derikoža"???
Ako grešim ispravi me molim te.

Citat:
Mozda sam pokvario u necijim ocima samo. Jos uvek imam ljude koji imaju poverenje u mene. Hvala Bogu da ih ima.

Jeste. Bog je milostiv. Tu se slažemo...
.................
Sve u svemu po sistemu pričam ti priču o crvenom vrapcu - ništa nisi rekao a toliko si se napričao.
Ni jedan svoj postupak nisi opravdao.
Žalosno ako zaista veruješ u sve ovo što si napisao.

[ wannadoo @ 11.06.2009. 18:45 ] @
Citat:
vojjin: @wanadoo:
I jos nesto... Da si malo ozbiljniji, i ti bi stavio SVOJU ADRESU I FIKSNI TELEFON na svoj sajt Sam si sebi uskocio u usta pljujuci druge a i ti radis isto!!! Al Boze moj, nek komsiji crkne krava... Stavljanje samo mobilnog telefona je kao i da ga nema.. moz kupiti broj na svakoj trafici, i to pre i posle jela...

Da si pažljivije pogledao moj "potpis" shvatio bi "važnost" tog sajta.
Ja mogu sebi da dozvolim da budem neozbiljan, jer ja ljudima ne uzimam novac, napravim nešto i onda jednostrano raskinem ugovor na njihovu štetu.
To si ti uradio.
Kao kada bi kupio auto i mesečna rata ti je 100 evra i jednog dana banka "odluči" da će ti rata biti 200 evra, pa ti uzmi ili "vrati auto" koji si uzeo na lizing...
Upravo si to uradio i ako se tako gleda--- to je čista prevara sa tvoje strane.
Nema kod mene pljuvanja, a ako te boli istina i to doživljavaš kao pljuvanje - žao mi je.
Bol je subjektivna kategorija.
Neko je otporniji, neko ne.
Tebe očito istina užasno boli i nedostatak ikakvih relevantnih argumenata.
Sve što si rekao je prazna priča i zaista je bolje što se ranije nisi javljao kada je ovde bilo mnogo više diskutanata ozlojedjenih i besnih kao "gradjevinac".
Elem.
Potpuno ja tebe razumem i tvoju štetu, narušavanje tvog ugleda, tvoje ličnosti, nerava i zdravlja..
Sve ja to razumem..
I zaista iskreno mislim da bi te svi razumeli samo da si našao nekog NORMALNOG hostera!!!
Ova tvoja "kombinacija" i ova tvoja "jednokratna" provizija jako jako smrde....
Valjda ti niko nebi prigovorio da si sve prebacio kod gore pomenutog čoveka.
Taj bar ima iza sebe godine rada i iskustva.
Ima BRAND...
Ovi nemaju apsolutno ništa i to je tvoja ja mislim jedina greška u svemu ovome...
Shvati to.
Niko tebe ne mrzi, ja poslednji, ali da od nekog ko propagira "realne cene i svima dostupne" postaneš saučesnik u "globi" i da imaš za to proviziju.......niko to nije od tebe očekivao...
Srećno ti u tvojim novim projektima od srca.
Ovaj je bio totalni fijasko.
[ vojjin @ 11.06.2009. 18:51 ] @
Nisam ni imao sta da se pravdam. Za neistine se ne pravdam. Vidim da okreces sve na svoj curak, nisi ni ti nista rekao. Puno napisao, a nista rekao ni argumentovao. Jer i ne znas sta bi napisao.
A posto te zanima Pravilnik, na istom je mestu gde je uvek i bio - http://www.oklop.com/sr/pravilnik.html pa reci sta ti to nije jasno tamo.

Aj uzivaj malo, idi napolje, lepo je sad, zahladilo malkice...
[ wannadoo @ 11.06.2009. 18:59 ] @
Citat:
vojjin: Nisam ni imao sta da se pravdam. Za neistine se ne pravdam. Vidim da okreces sve na svoj curak, nisi ni ti nista rekao. Puno napisao, a nista rekao ni argumentovao. Jer i ne znas sta bi napisao.
A posto te zanima Pravilnik, na istom je mestu gde je uvek i bio - http://www.oklop.com/sr/pravilnik.html pa reci sta ti to nije jasno tamo.
Aj uzivaj malo, idi napolje, lepo je sad, zahladilo malkice...

hehehe,
Da ti samo znaš sa kakvim "retoričarem" si ušao u raspravu, nebi ni prvu repliku napisao, već bi odmah pokupio čaure i otišao.
Sve i da si u pravu, ja bih ti pokazao da nisi u pravu.
U ovom slučaju ti si toliko u krivu da je to i apsolutnom laiku više nego očigledno.
Voleo bih da čujem koju sam to neistinu rekao???
Ne okrećem na ćurak već vraćam temu nazad. Pričaš tu "markove konake" a ne pričaš o temi.
Sve sam argumentovao, ali ja znam da ti odgovora nemaš i da si svestan da sam ja u pravu.
Veruj, vrlo svestan šta sam napisao... Vrlo..
Pravilnik da idem da gledam... pa sigurno si ga modifikovao tako da .. nema svrhe...
Čak nema ni pisanog traga o našim "ugovorima"...
Postoje samo uplatnice koje su davno bačene jer je eto neko imao poverenja u tebe i nije želeo da ti "crkne krava"...
A bio si cool tip
[ srpsko gradjevinarstvo @ 11.06.2009. 19:00 ] @
Stvarno nismo dužni da trpimo ovog mazohistu bivšeg hostera oklop.com, koji je priznao da je bio ovde dok smo mi čupali kosu da oslobodimo svoje domene.

Ovo treba biti najbolja škola za sve nas koju smo kidajući živce skupo platili.


Fast Print je extra poslovna firma. Jednom sam poručio nešto kod njih i nikada nije stiglo. Hteo sam jednog komšijinog klinca da obradujem.
[ vojjin @ 11.06.2009. 19:01 ] @
Ne znam sto uporno pricas "kod gore navedenog hostera"... Ako pogledas cene site su i kod jednih i kod drugih, i lice odgovorno za servere je bas lice iz paneta. I ne vidim sta je tu sporno.

A kod provizije nesto smrdi? Onda nisi razumeo (ili nisi zeleo da razumes). Ja sam uzeo jednokratni iznos za "minuli rad" od novog hostera i ne vidim sta tu ima lose. Ili tebe mozda zanima koliko sam dobio? Mislim da te to boli najvise, ali to ti necu reci. Mozda 100 evra, mozda 1000, a mozda i 10.000... neces saznati.

U svakom slucaju hvala za zelje u uspesima u novim projektima. Takodje zelim isto. Nisam od onih "da komsiji crkne krava".

Ako ti zatreba hosting "za 5 min" znas da mozes da mi se obratis. iako necu znati ko si, jer si sve vreme ovde "no name".

S postovanjem,
Vojin Petrovic
Sv. S. Sarovskog 6
Batajnica 11273
+381-11-8480240
+381-65-6556700
+1-310-9283536
[ vojjin @ 11.06.2009. 19:07 ] @
Izvini, nisi u pravu, ali ja stvarno nemam vremena za prazne diskusije ovde. Ja sam u pravu. Ti si u pravu. Paja patak je u pravu. Don Kihot je u pravu. Ko hoce da veruje tebi, neka veruje. Ko hoce meni da veruje, neka meni veruje. Ko hoce da me tuzi, samo napred, neka tuzi. Ja nemam vremena da se igram macke i misa sa vama, ako ste vi zaludni, ja nisam.

A ti gradjevinac, bez vredjanja, vec si dovoljno "prideva" nabrojao. I nisam rekao da sam bio ovde, citaj malo. Ili ti je srpski jezik slaba strana?

Pozdrav.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 11.06.2009. 19:08 ] @
Eh da si bio toliko cool lik i došao ovde ranije kada smo se mučili da iščupamo svoje domene sve bi bilo ok.. ne razumem što sada dolaziš kada nema potrebe za tim..

Što bre da te ne vređam pišem tonu mejlova da dobijem kod za transfer i niko me dva posto ne zarezuje...da mi te majka rodila i da si mi rođeni brat ima da te vređam
[ wannadoo @ 11.06.2009. 19:15 ] @
Citat:
vojjin: Ne znam sto uporno pricas "kod gore navedenog hostera"... Ako pogledas cene site su i kod jednih i kod drugih, i lice odgovorno za servere je bas lice iz paneta. I ne vidim sta je tu sporno.

A kod provizije nesto smrdi? Onda nisi razumeo (ili nisi zeleo da razumes). Ja sam uzeo jednokratni iznos za "minuli rad" od novog hostera i ne vidim sta tu ima lose. Ili tebe mozda zanima koliko sam dobio? Mislim da te to boli najvise, ali to ti necu reci. Mozda 100 evra, mozda 1000, a mozda i 10.000... neces saznati.

Ako ti zatreba hosting "za 5 min" znas da mozes da mi se obratis. iako necu znati ko si, jer si sve vreme ovde "no name".

Sad sam išao da pogledam cene.
Njihov "MINI" paket..... evo da ti dočaram.....
Za njihov mini hosting paket i domen.... kod drugog hostera možeš dobiti hosting, domen i još da ti ostane da kupiš štampač.
Mislim da sam ovo baš "plastično" objasnio..
Idi pogledaj ako ne veruješ meni... plus pdv naravno
Sporne su CENE....
Sporna je Pljačka...
To je sporno.
Ja ne želim da reklamiram provajdere, ali ću ti reći da taj o kome govoriš- znam ko je, jer eto gle koincidenicije - imam nekoliko sajtova upravo kod njih...
I znam koje su cene napamet, tako da nemoj da mi pričaš da su iste jer je to gruba neistina.
A to lice, očito radi bez znanja matične kuće i hoće nešto sa strane da zaradi ako nekog prevari ( a uspeo je očito).
Ne zanima me koliko si ti dobio, već koliko su oni koji su u tebe imali poverenja-- IZGUBILI !!!
Ti si dakle koliko vidim, i zaradio "napadom palestinaca"???
Uvek tako bilo, nekom rat a nekom brat.
Tebi je ovaj napad izgleda ipak bio "brat" i zato nisi išao kod onog već kod ovog.... (verovatno je onaj nudio manju proviziju od ovog)...
Žalosno.
Ja nisam "no name".
Ja sam ovde "glas razuma" Vojine ....
[ vojjin @ 11.06.2009. 19:16 ] @
Ma tebi je Vlado ocigledno bilo krivo sto tebi nisam prvom odgovorio.... E da znas, namerno sam te za kraj ostavio, prvo sam slao ljudiam koji su slali normalne mailove, Vas koji ste ucili iz knjige Crven Ban, umesto iz Citanke, ostavih za kraj.

A nisam dolazio jer sam danima sredjivao server, prebacivao na novi, tih dana mi je i majka umrla, i ne zelim da ti opisem u kom sam bio haosu. I sta, trebao sam da sedim na ES i odgovaram na Vasa "pitanja"?? Ma daj decko, ohladi se malo i spusti na zemlju.

Odoh malo napolje, idealno vreme za setnju. Adios.
[ wannadoo @ 11.06.2009. 19:24 ] @
Citat:
vojjin: Izvini, nisi u pravu, ali ja stvarno nemam vremena za prazne diskusije ovde. Ja sam u pravu. Ti si u pravu. Paja patak je u pravu. Don Kihot je u pravu. Ko hoce da veruje tebi, neka veruje. Ko hoce meni da veruje, neka meni veruje. Ko hoce da me tuzi, samo napred, neka tuzi. Ja nemam vremena da se igram macke i misa sa vama, ako ste vi zaludni, ja nisam.
A ti gradjevinac, bez vredjanja, vec si dovoljno "prideva" nabrojao. I nisam rekao da sam bio ovde, citaj malo. Ili ti je srpski jezik slaba strana?
Pozdrav.

Ma nema tu nedoumice.
Ti si naravno u pravu.
Kao što pesma kaže "Istina je da te lažem" .
Znam da nemaš vremena-- još brojiš proviziju u neobeleženim apoenima .
Možda grešim ali ja mislim da ti niko ovde ne veruje...
Ja ne tražim da mi iko veruje.
Ja sam izneo činjenice.
A činjenica je činjenica i tu nema šta da se veruje ili ne veruje.
Činjenica je da je mesec jun, a sad ti pokušaj da negiraš tu činjenicu i ubedi me da je maj.
Nisam zaludan već mi je drago da si provirio konačno ovde nakon mesec dana.
Trebao si doći o odgovoriti ljudima.
Nebi te ovde niko napao.
Moderatori su tu da održavaju red i brišu uvrede i off topice.
Činjenica je dakle da si napravio "deal" sa derikožama i totalnim anonimcima koji čak ni broj mobilnog ne smeju da stave, a traže da neko ima poverenja u njih !!!


PS.
Sad pročitah ovaj post i primi moje saučešće.
Žao mi je naravno zbog toga.
Znam kako je u tim momentima jer je i moja pokojna....
To ti je Marfijev zakon.
Jedno zlo nikada ne ide samo...
jbg
[ Silencer @ 12.06.2009. 11:04 ] @
Mene samo interesuje detalj tolko je o Oklopu bilo price, da ja vise ne znam kako se zavrsilo. Da li je neko ostao, bez sajta? Bekapa? Domaina?

Ili se ovde radi o prenosu sa oklopa na drugi hosting koji trazi vise pare ?
[ srpsko gradjevinarstvo @ 12.06.2009. 12:48 ] @
ja nisam ostao bez svojih domena, ali me iznerviralo ceđenje masti. Tražim kod za transfer i čekam 10 dana..to je nedopustivo..
[ kbajko @ 13.06.2009. 09:45 ] @
Posto vidim da nisam jedini koji je prevarenm,a bio sam na oklopu i sad na eutelnetu a forum mi ne radi ima 4 dana,to mi je znak da u buduce platim i 5 puta vecu cenu hostinga ali da u sirokom luku izbegnem ove 2 neozbiljne firme a bekap istog foruma dozvoljavaju samo na 20 sekundi iako je moja bekap baza oko 11 mb i ne moze se za 20 sekundi sve povratiti. Jako mi je zao sto nemaju nikakav telefonski broj da kazem gazdi ove firme sta mislim o njoj.

Hvala Bogu da ima negde covek da napise par reci o ovoj firmi.
[ wannadoo @ 13.06.2009. 11:52 ] @
Citat:
Silencer: Mene samo interesuje detalj tolko je o Oklopu bilo price, da ja vise ne znam kako se zavrsilo. Da li je neko ostao, bez sajta? Bekapa? Domaina?

Ili se ovde radi o prenosu sa oklopa na drugi hosting koji trazi vise pare ?

Radi se o "brutalnoj pljački".
Jednostavno mnogo je osoba zakupilo hosting i domen kod oklopa i "potpisalo" neki ugovor koji naravno niko nije pročitao.
Oklop je pukao i sada da bi mi zadržali naše domene, treba da platimo astonomske cene ili da se "njakamo" danima i danima da bi sve to preselili kod nekog drugog.
Problem se usložnjava time što su mnogi domeni pri isteku i ne mogu se preseliti kod drugog je je "kasno"..
Na ovaj način JA LIČNO SAM IZGUBIO NEKOLIKO MENI BITNIH DOMENA!!!
Neću da me tamo ˛plačka i da mi priča o "kvalitetu i garancijama" a ni broja mobilnog nema na stranici kontakt..
Zar treba nakon jedne prevare, da me drugi prevari na "istu žvaku"??
‚Tako da je meni lično napravljena direktna šteta, jer su mi domeni na isteku.
Kasno je da podnosim zahteve da ih selim.
Ne želim jajarama da plaćam da mi sajt bude kod njih.
Sve ću tamo pogasiti jer ne zaslužuju da moji sajtovi budu kod njih...
Dakle, ja sam lično ostao bez nekoliko sajtova , bez atraktivnih domena i pričinjena mi je direktna šteta..
Eto...
A onaj nek i dalje "mirno spava" sa provizijom...
Mogao je to da preseli kod nekog drugog sa "normalnim" cenama, ali očito nije provizija bila toliko dobra...