[ esperinos @ 08.05.2009. 16:31 ] @
Imam aspx stranicu uradjenu preko ajax-a koja sadrzi dropDownList. Kada selektujem neku vrednost iz te liste dolazi do sledece greske:

Error: Sys.ScriptLoadFailedException; The script .....The script ' /ScriptResource.axd? d= .......'
failed to load. Check for: Inaccessible path
Display a notification about every script error
Missing call to Sys.Application.notifyScriptLoaded()
Display a notiffication about every script error

Ovaj problem ne postoji u slucaju da se skine scriptManager tj. kada aplikacija radi u cistom asp.net-u. Ali iz odredjenih razloga neophodan mi je ajax.

Da li je neko imao slican problem? Link?
Na netu nisam uspeo da nadjem resenje problema....

[ pl4stik @ 09.05.2009. 10:24 ] @
Mozda ovako:

http://forums.asp.net/t/1170450.aspx
[ deerbeer @ 11.05.2009. 08:35 ] @
Ako nisi kreirao projekat preko wizarda tj. templejta "ASP.NET Ajax -Enabled Web Aplication"
vec hoces naknadno da dodas Ajax prvo proveri
1.) Referenca na System.Web.Extensions assembly
2.) Proveri da li u configuration sekciji/tagu web.config postoji :

Code:
 
<configSections>
    <sectionGroup name="system.web.extensions" type="System.Web.Configuration.SystemWebExtensionsSectionGroup, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35">
      <sectionGroup name="scripting" type="System.Web.Configuration.ScriptingSectionGroup, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35">
        <section name="scriptResourceHandler" type="System.Web.Configuration.ScriptingScriptResourceHandlerSection, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" requirePermission="false" allowDefinition="MachineToApplication"/>
        <sectionGroup name="webServices" type="System.Web.Configuration.ScriptingWebServicesSectionGroup, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35">
          <section name="jsonSerialization" type="System.Web.Configuration.ScriptingJsonSerializationSection, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" requirePermission="false" allowDefinition="Everywhere" />
          <section name="profileService" type="System.Web.Configuration.ScriptingProfileServiceSection, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" requirePermission="false" allowDefinition="MachineToApplication" />
          <section name="authenticationService" type="System.Web.Configuration.ScriptingAuthenticationServiceSection, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" requirePermission="false" allowDefinition="MachineToApplication" />
        </sectionGroup>
      </sectionGroup>
    </sectionGroup>
    <sectionGroup name="applicationSettings" type="System.Configuration.ApplicationSettingsGroup, System, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089" >
      <section name="Ime_tvoje_aplikacije.Properties.Settings" type="System.Configuration.ClientSettingsSection, System, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089" requirePermission="false" />
    </sectionGroup>
  </configSections>



zatim u system.web tagu dodaj :
Code:
 
  <pages>
        <controls>
          <add tagPrefix="asp" namespace="System.Web.UI" assembly="System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0,      Culture=neutral,PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
        </controls>
      </pages>


Code:

<httpHandlers>
        <remove verb="*" path="*.asmx"/>
        <add verb="*" path="*.asmx" validate="false" type="System.Web.Script.Services.ScriptHandlerFactory, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
        <add verb="*" path="*_AppService.axd" validate="false" type="System.Web.Script.Services.ScriptHandlerFactory, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
        <add verb="GET,HEAD" path="ScriptResource.axd" type="System.Web.Handlers.ScriptResourceHandler, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" validate="false"/>
      
</httpHandlers>
      <httpModules>
        <add name="ScriptModule" type="System.Web.Handlers.ScriptModule, System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
      </httpModules>

<compilation debug="true">
        <assemblies>
          <add assembly="System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
        </assemblies>
</compilation>

[ esperinos @ 11.05.2009. 12:39 ] @
Sto se tice predloga pl4stik : nemam js fajlove tako da to ne mogu da probam....

A za drugi predlog situacija je sledeca:
Tacno je da sam kreirao iz templejta asp web projekat pa sam naknadno ajax ubacio medjutim ovaj problem se ne pojavljuje kada na isti nacin napravim jednostavnu asp.net aplikaciju i onda samo ubacim updatePanel i ScriptManager... (Radim u VS2008 .Net 3.5.)

U References imam System.Web.Extensions. Nije samo postojao u CS fajlu 'using System.Web.Extensions' ali i kad sam ubacio to nije pomoglo. Da li si mislio da ova referenca treba da se ubaci u neki tag u aspx fajlu? (Ja sam nov u web-u ... )

Sto se tice web.config fajla tu sve imam osim:
Code:
    
<sectionGroup name="applicationSettings" type="System.Configuration.ApplicationSettingsGroup, System, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089" >
      <section name="Ime_tvoje_aplikacije.Properties.Settings" type="System.Configuration.ClientSettingsSection, System, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089" requirePermission="false" />
    </sectionGroup>


Pokusao sam to da ubacim ali ni to nije pomoglo.

Jedina razlika je sto je u svim tagovima koje si mi dao gore kod mene verzija 3.5.0.0.
U assembly folderu sam video da postoji assembly System.Web.Extensions za 2 verzije 3.5.0.0 i 1.0.61025.0. Da li to moze problem da predstavlja?
[ deerbeer @ 11.05.2009. 14:09 ] @
Citat:

Tacno je da sam kreirao iz templejta asp web projekat pa sam naknadno ajax ubacio medjutim ovaj problem se ne pojavljuje kada na isti nacin napravim jednostavnu asp.net aplikaciju i onda samo ubacim updatePanel i ScriptManager... (Radim u VS2008 .Net 3.5.)

Ne kapiram... VS2008 automatski dodaje System.Web.Extension i sve potrebne tagove u web.configu .
U tom slucaju ne bi trebao nista da dodajes i editujes .Sve bi trebalo da ti radi iz prve ..
Ako si nesto zabrljao , napravi opet blanko projekat pa iskopiraj postojece fajlove

Ja sam pricao za VS2005 i .NET 2.0 gde je potrebno instalirati paket ASPAJAXExtSetup.msi
gde u project wizardu dobijas templejt aspAjax_enabled application .
U tom slucaju System.Web.,Extension assembly se lokalno kopira u projektni folder ,
dok kod .NET 3.5 on je u GAC-u .




[ esperinos @ 11.05.2009. 14:14 ] @
Jedno zanimljivo ponasanje koje sam upravo otkrio: kada se u ScriptManager-u property EnablePartialRendering podesi na true i startuje stranica, pomenuta greska se pojavljuje (sto je logicno jer je true default vrednost). Medjutim kada se ta vrednost promeni na false (i sacuvaju promene) a pri tome se browser ne gasi, greska se ne pojavljuje ali onda se refreshuje cela stranica. Kada se zatim opet vrati vrednost na true (takodje ne gaseci browser) sve radi korektno !??
[ esperinos @ 15.05.2009. 14:27 ] @
Ako nekome bude trebalo evo gde je kod mene bio problem:

kod DropDownListe je AutoPostBack bio na true (jer su mi bili potrebni neki podaci sa servera). Kada ova kontrola nema extender sve se korektno ponasa i ne dolazi do greske. Medjutim kada se doda ListSearchExtender dolazi do gore navedene greske. Zasto se razlikuje u ova dva slucaja ne znam, ali je sigurno da se prilikom novog postBack-a skriptovi ponovo ucitavaju i zbog toga dolazi do greske .... Resenje je naravno skinuti AutoPostBack, ali sada kako doci do potrebnih podataka...

Da li bi neko mogao da da predlog kako to sve moze da se uradi na strani klijenta... npr: hocu da dropDownListu napunim nekim vrednostima , zatim selektujem neku vrednost i klijent u zavisnosti od te selektovane vrednosti nadje odgovarajuci npr. opis koji upisujem u neko drugo text polje... (rec je o jednostavnom biningu ali na strani klijenta) ... Bitno mi je na strani klijenta da se sve to desava zbog performansi.... Kako bi ovo moglo da se uradi ... ?