[ owim @ 08.05.2009. 23:17 ] @
Skoro na svakom mestu gde sam imam Net. Međutim, nekad sam sa laptop-om van dometa WiFi mreže i ostaje mi data konekcija preko moba.

1) USB MODEM ILI MOBILNI KAO MODEM?
Ne bih da kupujem modem za mobilni net, može da posluži modem ugrađen u svaki mob (jer mi je ovo potrebno zaista retko).


2) POVEZIVANJE PC-MOB?

BT ---> Ako koristim bluetooth vezu (v2.0) teorijski imam sigurno 2Mbit/s, koliko bih imao ako bih koristio WiFi (802.11), Sloba mi reče da on praktično postiže 2Mbit/s, što je slično. (Bluetooth v3.0 objedinjuje obe tehnologije!) Neko na forumu napisao je da je preko BT imao protok od 921 Kbp/s na MTS. Mislim da "usko grlo" nije BT.

WiFi ---> Dok praktično svaki mobilni podržava BT v2.0, WiFi nisam našao ni kod jednog WiFi Sony Ericsson modela (Sloba mi reče za N82 WiFi).

USB data kabl ---> nepraktično za Sony Ericsson, jer deli isti port ("fast-port") sa punjačem; ako priključim USB kabl, baterija će se brzo potrošiti.


3) Telenor tarifni dodatak Dodaj Internet izgleda mi kao najbolje rešenje, cene su iste kao Telenor Internet Prepaid, a treba mi povremeno.

[Ovu poruku je menjao owim dana 09.05.2009. u 03:54 GMT+1]
[ change @ 09.05.2009. 22:00 ] @
Jedino usko grlo moze biti telefon koji koristis tj. koji standard on koristi za pristup netu.
ps.jedno od jeftinijih resenja za pristup je i 066 mts broj na koji svaki mesec stize besplatno 100 mb za gprs.Mada nije sigurno da ce to da potraje ali evo ide vec 5 meseci.
[ BBS @ 10.05.2009. 03:38 ] @
hajde ako ti nije tesko napisi kako si to izvela kakve rezultate -brzine dobijas
[ owim @ 10.05.2009. 05:36 ] @
Citat:
Jedino usko grlo moze biti telefon koji koristis tj. koji standard on koristi za pristup netu.

Mislio sam da je jasno samo po sebi. Ako bih koristio mob, koristio bih onaj koji ima HSDPA, ili bih se ipak odlučio za USB modem koji nije skup (opet HDSPA), dakle 3,6 MBit/s DL max po specifikaciji MTS i Telenora (ne znam u praksi).

Inače, živim u samom centru BG, to je mač sa dve oštrice - ima dosta baznih stanica ali i puno ljudi preko dana. Međutim, tek mali broj njih koristi 3G mrežu. Ovo je ipak za posebnu temu!
[ espresso @ 10.05.2009. 18:08 ] @
Ja ne mogu da izvučem više od 1.3-1.4Mbps preko HSDPA. Ipak odziv preko hsdpa je dosta bolji od samo umts-a.
[ boki @ 15.05.2009. 23:13 ] @
Ljudi sta ce vam vise od 1mbps preko mobilnog interneta. Iovako su cene takve da sigurno necete skidati filmove a za surf je 1mbps vise nego dovoljno.

Ja koristim Dodaj internet kod Telenora - 300MB i zadovoljan sam. Koristim preko telefona i BT. Jedina mana je sto se sa par sati surfa isprazni baterija na mobu.
[ zoltanf @ 16.05.2009. 07:57 ] @
Ja koristim telenor prenesi i kao dodatak internet 300. Da li ima neka mogućnost da se vidi negde koliko je preostalih MB?
Koliko sam shvatio oni koji imaju samo internet 300 mogu da vide to...
[ Slobodan Milivojevic @ 16.05.2009. 09:58 ] @
Za sad ne postoji mogucnost provere, mada sam dobio info iz Telenora da rade na tome da se omoguci provera preko USSD koda i portala moj telenor.
[ owim @ 16.05.2009. 16:22 ] @
^ Nemam ovaj dodatak, ali šta se onda dobija kada se pozovu besplatni brojevi 912 i 914? Mislio sam da je jedna od informacija preostali Net saobraćaj. Do skoro nisam ni znao da pozove obi brojevi (ne UUSD kodovi).

912 - omogucava dopunu kredita i administraciju jezika sistema (u ponudi je engleski i srpski). Poziv besplatan.
914 - Informacije o iznosu kredita i stanju saobracaja tarifnih dodataka (za korisnike koji su ih aktivirali). Poziv besplatan.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.05.2009. 16:32 ] @
Za prepaid provera postoji - *121*2# - preostalo data saobracaj, ovde je u pitanju postpaid.