[ danilche123 @ 09.05.2009. 12:04 ] @
Pozz, skinuo sam program InterVideo WinDVR 3. Kad gledam tv preko njega sve je ok, ali kad nesto snimim nema zvuka. Jel neko zna kako da resim ovo? Hvala unapred :D
[ ki111er @ 09.05.2009. 12:07 ] @
Trebas da podesis da snimas preko mikrofona u windows podesavanjima. Cini mi se da je tako, pogledaj u contol panelu mozda ti je smanjen ili mutiran ako nije da trazimo problem dalje.
[ danilche123 @ 09.05.2009. 12:16 ] @
Nije smanjen a ni mutiran... Juce sam snimao preko fraps-a ali fajl koji daje je mnogo veliki, 1 minut zauzme 500mb.
[ Ha-Nocri @ 09.05.2009. 13:58 ] @
Pa kompresuj taj fajl, tj. prevedi ga u neki drugi format pomoću programa koji to radi. Naćićeš na netu neki besplatan. Fraps ne kompresuje zbog snimanja u igrama jer kada bi to radio FPS bi značajno opao.
[ ki111er @ 09.05.2009. 14:26 ] @
Proveri jos jednom tamo u control panelu mora da je to, ili mozda je negde stiklirano u WIN DVR da ti ne snima zvuk!!! Procackaj sve u onom mikseru, znaci treba da ides na recording a ne playback. A sto se tice FRAPS-a ha ha pa nemoj da zajebavas bwe on ti i snima nekompresovan materijal, cini mi se da imas podesavanje tamo da kompresujes to odmah ili lepo uzmi Auto GK on ti je jednostavan i pouzdan.
[ Ha-Nocri @ 09.05.2009. 14:30 ] @
Nema u frapsu da se uključi i kompresija, ali možeš da snimaš video u "half-size" originala i da smanjiš broj frejmova po sekundi, što ja radim...
[ danilche123 @ 09.05.2009. 15:10 ] @
Resio sam problem, tamo u audio input u source je bilo stavljeno cd player pa sam promenio u line in i sada radi i zvuk. A sta preporucujete da stavim u record quality? Good, better, best ili nesto da izaberem u customized?
[ musicmaster @ 09.05.2009. 15:54 ] @
Kada snimash neshto, recording quality neka ti bude jednak sa mpeg-2.
To ti je oko 4.5 GB za nekih 2 sata.
Znachi DVD materijal.

E posle snimanja ide kompresija u kvalitetni, manji DivX,
osim ako nemash neku babarogu od kartice koja direktno (hardverski) prebacuje u .avi,
te ti onda nije potreban nikakav drugi krug kompresije iz mpeg-2 u mpeg-4 ili .xvid ili shta ti se vetj svidja..

Mpeg-2, PAL, 25fps.
To izaberi u custom.
[ danilche123 @ 09.05.2009. 20:16 ] @
Hvala. Imam jos jedno pitanje i postavicu ovde da ne otvaram gomilu tema za svaku sitnicu. Kakav mi ulaz i kakav kabli treba da bih prebacivao sa VHS u komp?
[ musicmaster @ 09.05.2009. 21:51 ] @
Skart u VHS uredjaj, kablovi iz grafichke (allinone) ili tjunera, zavisi shta imash,
spajaju se sa skartom.

Ovo ti je sasvim ok kao skart opcija,
ako ti je komplet (pa i onaj matori VHS hardware, ispravan)



Sve u svemu, to moze biti S-VHS prikljuchak ili chinch.
Skart na slici prima oba.
Osim ako nemash neki HDMI izlaz pa morash da jurish HDMI skart,
za to vetj ne znam....

I mozesh birati za shta ti treba na preklopniku.
Otjesh da gledash film preko TV izlaza ili tjesh na OUTPUT,
pa ondak da video rekorder shalje signal kompu preko..

... a sliku pratish na monitoru, preko programa gde vetj to i radish,
WinDVR...

Zvuk ide posebno, to ti je already clear..
[ danilche123 @ 04.06.2009. 20:49 ] @
Jos jedno pitanje. Kad nesto snimim ima nekoliko gb. Pomocu kog programa da ga kompresujem da ima manje?