[ Bosko @ 06.12.2003. 16:22 ] @
Zdravo svima.
Imam jedan, ili bolje receno, jedan veliki i jedan manji problem s Linuxom.
Distro je Slackware 8.1 (kernel 2.4.18), VIA KT266A i Duron na 750MHz.
1. Veliki problem.
Povezivanje racunara na Internet, preciznije kako da nateram Lucentov modem da proradi. Naime, nabavio sam drajvere
za njega (8.22a4 i 6.00c) i kad se raspakuju dobiju se neki fajlovi madju kojima je i build_module. OK, napravi on module i nakon toga bi, po uputstvu, trebalo da se pokrene autoload, koji bi trebao da sredi /etc/modules.conf i jos neke stvari. Tu nastaje problem jer se doticni buni zbog kernel headersa koji su dobijeni na samom CD-u (a koji su definitivno iste verzije kao i kernel). Ako pokusam da ubacim module sa insmod lt_serial.o, lt_modem.o ,on ih ubaci, ali i dalje u minicomu nece da odabere zeljeni broj. Inace modem je na /dev/ttyS2 (COM3 port u Windowsu), ali ni pravljenje linka /dev/modem->/dev/ttyLT0 (kako se trazi u skriptu) nije dalo ocekivane rezultate. Naprotiv, ako startujem minicom i pocne da bira broj, onda se zaglavi sistem (jedino reset pomaze). Da li moze neko da mi pomogne oko ovoga? Napominjem da sam trazio da downloadujem kernel headerse, ali bez vecih uspeha.



2. Mali problem sa zvukom. Naime, prilikom slusanja muzike u XMMS-u, dolazi do nekih cudnih glitch-eva. Sumnjam da je u pitanju VIA chipset (i njihov poznati problem sa latencijom (inace kartica je Creative PCI128)). Da li moze ovo da se sredi na neki nacin?
Napomena. U Windowsu sve radi dobro (ovo ne shvatite kao propagandu, nego samo kao cinjenicu).

Unapred hvala na svim odgovorima.





[ manca @ 07.12.2003. 14:19 ] @
pogledaj ovu temu:
http://www.elitesecurity.org/tema/32774
[ tdjokic @ 07.12.2003. 15:14 ] @
Ovde imas drajvere razne, pa pogledaj http://www.physcip.uni-stuttgart.de/heby/ltmodem/. Nisam siguran da si uzeo pravilne drajvere. Sta ce ti 6.0c, to je za 2.2 kernel. Sta ce ti 8.22 kad imas 8.26.
[ anon676 @ 07.12.2003. 18:48 ] @
Bilo je reči o tome na forumu, koristi pretragu...