[ gm2004 @ 10.05.2009. 22:06 ] @
Imam karticu koja je kupljena kao prepaid bro, pa je zatim prebacena na postpaid broj, pa me interesuje da li je moguce vratiti se na prepaid, i ako jeste, da li se ta usluga placa, i koliko?
[ gojnik @ 10.05.2009. 22:34 ] @
Mislim da to ne rade. Ali pozovi 0601234 i pitaj.
[ MP3MP3 @ 11.05.2009. 15:02 ] @
To je jedino kod Telenora moguce koliko ja znam. Doduse za MTS ne moze, a VIP mozda pod pritiskom kao kod TELENORa hoce, pokusaj...
[ owim @ 11.05.2009. 16:21 ] @
^ Kod Telenora je moguće pod veoma specifičnim okolnostima, meni su dopustili, moj dug je sklopio specijalni postpaid ugovor sa klauzulom da može da se vrati na prepaid kad god poželi. Nije standardna usluga. Kod MTS-a -- nema šanse!
[ pekyht @ 13.05.2009. 22:23 ] @
dali je potrebno da se pre sklapanja ugovora nadje neka veza unutar telenora tipa poznavanje prodavca i sl ili ce sklopiti ugovor sa tom klauzulom bilo kome???
[ enthusy @ 14.05.2009. 10:04 ] @
Citat:
owim: ...moj drug je sklopio specijalni postpaid ugovor sa klauzulom da može da se vrati na prepaid kad god poželi. Nije standardna usluga...!

E to nama treba! Svaka čast tvom drugu, treba da svi koji potpisuju ugovore za postpaid traže da im u ugovoru stoji klauza da mogu na prepaid kada hoće il ga neće potpisati. Pa da vidim šta će onda kada ljudi počnu da im izlaze iz poslovnica bez ugovora.
[ owim @ 16.05.2009. 03:14 ] @
^ Nije se mog drug podrudio oko te klauzule ugovora. On je prosto prepaid Telenor korisnik godinama (i malo troši, do 1000 din/mesečno max), pozvali ga uz Call Centra da ga pozovu da pređe na postpaid, on kaže da neće jer ima drugi firmin mob, oni mu ponude da može u svakom trenu da se vrati na prepaid i zadrži broj - i takav ugovor je dobio.

A ja sam prešao sa Telneor postpaid-a na prepaid posle 8 godina, pozvao call centar da raskinem ugovor, sutradan me zvali da me pitaju želim li da zadržim broj kao prepaid. Lepo od njih! :)
[ Slobodan Milivojevic @ 16.05.2009. 10:05 ] @
Da, to obicno ponude korisnicima koji su vec godinama kod njih na postpaidu.
[ avala100 @ 04.06.2009. 08:54 ] @
Mozda nije prava tema, ali ne treba nova za ovo:

Iznenadilo me je da kod VIP-a ne postoji mogucnost promene pretplatnika, postpaid, znaci nikome ne mozete da ustupite vas broj, ili neko vama.
(znaci postpaid-postpaid, prenos ugovora)

To je sasvim uobicajeno kod druga dva operatera.
[ Slobodan Milivojevic @ 04.06.2009. 12:15 ] @
Nisam ni ja znao da kod Vipa ovo nije moguce? U telenoru ovo funkcionise neverovatno jednostavno. Dodju u prodavnicu stari i novi vlasnik, stari napise zahtev da hoce da ustupi broj drugom korisniku, raskine ugovor, novi odmah na licu mesta sklapa novi ugovor, i to je to... Sama SIM kartica se uopste i ne menja, i aktivna je sve vreme, samo se oko pola sata od izlaska iz shopa stanje resetuje, i od tog trenutka broj je vezan za novi ugovor i novog korisnika. Znam kako to funkcionise, jer sam i sam na taj nacin uzeo broj koji sada koristim.
[ biljanamarko @ 14.09.2009. 14:30 ] @
Ako je neko potpisao ugovor sa Telekomom na godinu dana trebalo bi da moze posle isteka ugovora da predje sa postpaida na pripaid?
[ espresso @ 14.09.2009. 17:51 ] @
Ne može, hteo je moj poznanik to da uradi pa mu nisu dopustili. Onda ih je oterao preko telefona ali ne vredi.
[ Mr One @ 14.09.2009. 19:55 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Da, to obicno ponude korisnicima koji su vec godinama kod njih na postpaidu.

Ja sam početkom prošle godine uzeo jedan 062 postpaid zbog mogućnosti izbora broja koji mi je bio potreban (uzeo najmanji Prenesi 60), sa namerom da nakon 3 meseca raskinem ugovor i prebacim ga na prepaid. 3 meseca je inače minimum trajanja postpaid ugovora ako birate broj.

Nakon 3 meseca pozvao 9863 i podneo zahtev za raskid ugovora sa otkaznim rokom od 14 dana. Nakon 1 ili 2 dana su me zvali i pitali zbog čega raskidam ugovor i pokušali da me ubede da ostanem njihov korisnik. Ja sam im rekao da ću ostati korisnik jedino pod uslovom da mi omoguće prelazak na prepaid. Odgovorili su mi da ta opicija nije moguća! Rekao sam im da u tom slučaju definitivno raskidam ugovor. Njihov odgovor je bio da će me zvati sutra još jednom.

Sutradan su me zvali i rekli da mi je odobren prelazak na prepaid i u roku od pola sata prebacili su me na prepaid, bez menjanja kartice. Bilo je potrebno samo da ugasim i upalim telefon! :-)

[Ovu poruku je menjao Mr One dana 15.09.2009. u 03:15 GMT+1]
[ Java Beograd @ 15.09.2009. 13:28 ] @
Kod MTS nema šanse. Bio sam dugo zadovoljni korisnik Bel tarife, ali kad sam dobio karticu iz firme (sa neograničenim limitom ) bilo mi je glupo da i dalje plaćam, makar i najjeftiniji tarifni profil na MTS postpejdu. Otišao sam u poslovnicu, izložio činjenice i jedino što sam mogao je da raskinem ugovor. Kažu: "dozvolili bi oni prelaz na prepaid, ali nema tehničkih mogućnosti".
[ Joker @ 15.09.2009. 15:42 ] @
Siguran sam da ce biti tehnicki mogucnosti cim se uvede prenos broja.
[ Cik Stardust @ 07.10.2009. 13:35 ] @
Upravo sam izašap iz telekoma i magarci mi nisu dali da se VRATIM sa postpaid na prepaid, a još i lažu ko štuke!!! Ja je pitao da li mogu za 2-3 dana da se vratim i da promenim/ugasim paket, a ona kaže da može. Sada kada sam pogledao ugovor, lepo piše da mora da prođe bar 30 dana od poslednje promene paketa!!! Bar da me nisu slagali pre 2 godine da ću moći da se vratim sa postpaid na prepaid... LAŽOVČINE!!!
Ma i šta ih briga za korisnike - državna firma, još i monopolistička, pa šta ih onda briga za kvalitet usluge? Radno mesto obezbeđeno bez obzira na sve i to još sa kakvim platama!!!

Da li neko uopšte zna kada će građani, a ne operateri, postati vlasnici svojih brojeva? Znam da treba da se uvede ovaj novi zakon u vezi sa tim, ali KADA?
[ MaxM @ 07.10.2009. 19:15 ] @
Koliko sam upucen, nije moguce prebaciti se sa postpaida na prepaid. Tako je kod svih ja mislim.
[ svetozar @ 08.10.2009. 05:47 ] @
Citat:
Cik Stardust:
Da li neko uopšte zna kada će građani, a ne operateri, postati vlasnici svojih brojeva? Znam da treba da se uvede ovaj novi zakon u vezi sa tim, ali KADA?

Ima posebna tema o tome: Mobile Number Portability - MPN
[ srdjan_m @ 08.10.2009. 09:17 ] @
Apsolutno NIKAD nije moglo da se predje sa postpaid-a na pre-paid ni kod jednog operatera iako je bilo, prema pričama sa ovog foruma, neoliko izuzetaka kod Telenora.
[ Joker @ 08.10.2009. 09:37 ] @
Moglo je zvanično da se pređe sa postpaida na prepaid kod telenora mislim do 2002.
[ Backy @ 11.12.2009. 00:50 ] @
pogledajte šta piše ovde u ostalim uslovima ;)

http://besplatnozadvoje.teleno...%20i%20Uslovi%20koriscenja.pdf