[ owim @ 11.05.2009. 15:49 ] @
U temi http://www.elitesecurity.org/t...a-postpaid-tarife-tokom-meseca videli smo kako je to tokom meseca.

Najisplativije je početkom meseca, naravno!

Zvanično:
"sugerisemo Vam da nam zahtev za promenu paketa uputite 01.06., preko web portala Moj Telenor. Promena ce biti realizovana taj dan, pa isto nece mnogo uticati na racun i linearno obracunavanje besplatnog saobracaja. Ili pak zahtev nam mozete uputiti na dan 31.05., najkasnije do 13h, jer posle toga ocekujemo pocetak preseka racuna za maj mesec i promena u sistemu nece biti moguca sve do poslepodnevnih casova na dan 01.06."

Ne zaboraviti da se eventualno preneti minuti gube prilikom promene tarife.
[ scylerx @ 11.05.2009. 15:55 ] @
Uzmeš drugi broj na drugoj tarifi, tako da se ne lomiš s ovim detaljčićima. )))))))))
[ change @ 12.05.2009. 10:52 ] @
Na mts je isplatljivije promeniti tarifu na kraju meseca.Narocito ako prelazite na tarifu sa vise besplatnih minuta.
Kod Telenora je nebitno,mada treba obratiti paznju na minute koje vec imate jer se prelaskom oni ponistavaju.
[ septimus @ 12.05.2009. 11:07 ] @
U cemu je "caka" kod MTSa i promene tarife pocetak/kraj meseca?
[ svetozar @ 12.05.2009. 11:48 ] @
Citat:
change: Na mts je isplatljivije promeniti tarifu na kraju meseca.

Koliko je meni poznato, u mt:s-u nova tarifa postaje aktivna tek od 1. u mesecu.
Znači, promenili tarifu početkom, sredinom ili pred kraj meseca, nova tarifa biće aktivna tek od 1. sledećeg meseca.
[ owim @ 12.05.2009. 14:55 ] @
Citat:
Kod Telenora je nebitno

Kod Telenora je najbitnije zbog linearnog obracuna, dok je kod MTS nebitno.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.05.2009. 16:18 ] @
Ako menjate neki od prenesi paketa, prvo potrosite preneti saobracaj, pa onda promenite tarifu.
[ change @ 13.05.2009. 02:48 ] @
Citat:
septimus: U cemu je "caka" kod MTSa i promene tarife pocetak/kraj meseca?



Npr.ako predjete na neki paket sa besplatnim minutima pred kraj mesec, dobicete kopletan broj besplatnih minuta a placate pretplatu srazmerno broju dana u mesecu.Tacnije predjete 25. u mesecu i placate 1/6 pretplate a dobijate ful minuta za taj mesec.Vec je bilo kolko se seceam komentara na ovu temu pa da se ne ponavljam.
[ svetozar @ 13.05.2009. 06:24 ] @
Citat:
change: Npr.ako predjete na neki paket sa besplatnim minutima pred kraj mesec, dobicete kopletan broj besplatnih minuta a placate pretplatu srazmerno broju dana u mesecu.Tacnije predjete 25. u mesecu i placate 1/6 pretplate a dobijate ful minuta za taj mesec.

To važi ukoliko prelazite sa pre-paida na post-paid, ili aktivirate novu post-paid karticu.
Znači, aktivacija nove kartice je npr. 25. u mesecu, dobijate kompletan saobraćaj za taj mesec, a plaćate pretplatu samo od 25. do kraja meseca.
Dok za promenu tarifnog paketa važi ono što sam već napisao:
Citat:
svetozar: Koliko je meni poznato, u mt:s-u nova tarifa postaje aktivna tek od 1. u mesecu.
Znači, promenili tarifu početkom, sredinom ili pred kraj meseca, nova tarifa biće aktivna tek od 1. sledećeg meseca.
[ change @ 14.05.2009. 17:38 ] @
Citat:


Ok.Verovatno ste upravu.Ja imam samo to iskustvo.