[ Trantor @ 12.05.2009. 14:28 ] @
Pozdrav,

Potreban mi je postupak za generisanje G Code-a u Catia za MAHO CNC Glodalicu. Koristio sam i Help iz Catia ali jednostavno nigde nisam našao kako se to radi. Ja kad god generišem Code on napravi neki kod koji liči na Paskal ili koji već programski jezik a ne G Code.

Da li neko zna kako se to radi i gde bi mogao to da pročitam jer mi je to sad hitno!!!

Pozdrav
[ SlavishaT @ 12.05.2009. 18:13 ] @
Potreban ti je postprocesor za tu upravljačku jedinicu, da prevedeš APT (koji možeš generisati u Catia) u G Code.

Nisam tu stručan šta i kako detaljno, ali siguran sam da će ti kolege koji rade sa CNC-om izaći u susret.

Pozdrav.
[ Trantor @ 12.05.2009. 20:36 ] @
E da baš to. Ja mogu da generišem APT kod ali nikako G kod. Inače mašina je MAHO i u list postoji MAHO 432 tako da mi verovatno nikakav podprocesor ne treba već samo postupak kako se to radi.
[ SlavishaT @ 12.05.2009. 22:38 ] @
Ako si sve pravilno podesio u Machine editoru onda G Code generišeš preko Generate NC Code in Batch Mode:


NC data type: umjesto APT odaberi NC Code , podesi željeni folder u koji ćeš snimiti NC Code, ili ostavi da ga snimi u folder u kome je *.CATProcess. Podesi i ostale parametre i klikni na Execute.


[ Trantor @ 13.05.2009. 00:59 ] @
Pobao sam ja to ali neće. Ja uvek dobije APT kod.
Kako se podešava Machine editoru?
[ CNC SHOP @ 13.05.2009. 11:14 ] @
tool options manufacturing....promeni na IMS PP, , postavi da radi externi fajl...i ako treba promeni i extenziu...

prije stiskanja navedene ikone...obavezno snimiti proces kompletan

kada definiraš stroj promeniti APT u ISO kod...to je u stablu processa
i izaberi si PP koji ti paše sa IKMS PP-om onaj poslednji u nizu IMS PPa
[ Trantor @ 13.05.2009. 13:39 ] @
Pa ja sve to tako radim ali neće. Jel ima neko jedno uputstvo korak po korak kako se to radi?
[ aleksim @ 14.05.2009. 18:42 ] @
Po meni problem je u MAHO_CNC432 pp-u(izvinjavam se ako nisam naveo tacan naziv).Ako se u Tools, Options,Manufacturing, Output postavi IMS, a u Generate NC Code in Batch Mode selektuje mhv kao pp, onda se dobije G kod. Napominjem da, nazalost, jos nisam isprobao nigde svoje primere G koda, tako da ne mogu biti 100% siguran da li je to dobar G kod. Ipak kad uvezem dobijeni G kod dobijem, cini mi se, putanju alata koja odgovara zeljenoj.
[ CNC SHOP @ 14.05.2009. 19:23 ] @
da sada sam pregledao...

kako reče u IMS nema pp, sa točnim imenom MAHO 432, ali može proći kao "mhv.lib"


no ima cenit, koji promeniš isto u tools...

koristi u postavci stroja, CPOST_MILL.pptable , i onda imaš AHO 432 na raspolaganju

evo oba koda (prvi je IMS+mhv, drugi cenit+amho 432)
[ aleksim @ 14.05.2009. 22:19 ] @
Povlacim rec "protiv" cenit-a, radi ok :).Ali eto mozda nekom bude od pomoci da radi sa IMS-om...
[ Trantor @ 20.05.2009. 11:37 ] @
Vidim da ste obojica uspeli da dobijete G kod. Ja sam kao što sam već rekao prebacio na Cenit i našao u spisku MAHO 432 međutim i dalje nikako da generišem G kod. Može li neko malo detaljnije objašnjenje jer predpostavljam da mi fali samo neka mala glupost.

Citat:
CNC SHOP

koristi u postavci stroja, CPOST_MILL.pptable , i onda imaš AHO 432 na raspolaganju


Gde se nalazi taj CPOST_MILL.pptable?


Citat:
CNC SHOP

evo oba koda (prvi je IMS+mhv, drugi cenit+amho 432)


Vidim da se ovi kodovi razlikuju. Izgleda da meni ipak treba Cenit+MAHO 432 jer tu mašinu imam na raspolaganju za eventualan test kod-a.

Hvala još jednom.
[ aleksim @ 20.05.2009. 11:44 ] @
U process-u, treba dvoklik na Part operation, onda klikni na ikonicu koja predstavlja masinu, prva je u nizu, i tamo definises tip masine, odnosno kliknes na tab Numerical Conrtol, i tu treba u polju Post processor word table da izabers CPOST_MILL.pptable, pa tek onda izaberes postprocessor MAHO u polju iznad ...word table.Jos treba da podesis da je NC data type ISO i to bi bilo to....
[ Trantor @ 20.05.2009. 13:44 ] @
Opet neće ali evo ti dole sličice pa vidi da li je sve u redu. Možda ti nešto znači ako ti kažem da je ovo Catia v5 R19 jer znam da ima nekih razlika u svim tim verzijama.

Slika :1 ušao sam u Numerical Control i podesio CPOST_MILL.pptable i posle toga MAHO_CNC432_3X.pp i prebaci NC date type na ISO pa na OK.

Slika 2: Vidi se da sam definisao operaciju Pocketing. Ovo je inače onaj školski deo ih Help-a.

Slika 3: U prozoru Generate NC Output in Batch Mode pod tabom NC Code sam ponovo izabrao MAHO_CNC432_3X.pp.

Slika 4:E sad šta još u ovom istom prozoru Generate NC Output in Batch Mode pod tabom In/Out treba da definištem i dali je to sve što treba da odradim?

[att_img]

Hvala
[ SlavishaT @ 20.05.2009. 13:52 ] @
Nisi snimio proces. Polje Input CATProcess ti je prazno, slika 4 pa ne možeš izvršiti Execute.

CNC SHOP ti je ranije napisao
Citat:
prije stiskanja navedene ikone...obavezno snimiti proces kompletan
[ Trantor @ 20.05.2009. 14:06 ] @
To sam ovaj put ispustio. Hvala ti ali znao sam to evo sad je ispravljeno ali opet ništa. Ja pokušavam da snimim fajl u folderu "proba" na desktop-u ali se tamo ništa ne pojavi. Kad pokrenem execute izađe samo crni DOS ekran i to je to. Evo slika dole da vidiš kako to sad izgleda.

[att_img]
[ aleksim @ 20.05.2009. 18:10 ] @
Pokusaj sledece: da cekiras i opciju da se process snimi posle generisanja G koda.Da li si dobro sve podesio prepoznaces ako se posle pritiska na Execute pojavi cmd prozor (crni DOS ekran-kako si ga nazvao) u kojem ce nesto biti ispisano
[ CNC SHOP @ 21.05.2009. 10:48 ] @
sada sam se setio...


dal si slučajno pokušavao videti licencu za PP ?


ona plava slova me upućuju da si probao to, i s time kako nemaš "legal" verziju za PP , ode ti licenca...

mislim da ti je rešenje deinstalacija i ponovna instalacija da se obnovi licenca za pp

mislim da je čak potrebno brisati u USERU i podatke o settingu ise CATY

[ aleksim @ 21.05.2009. 12:33 ] @
Ne znam da li ima neke veze, ali kod mene, u polju Controler emulator stoji "neki" Zimmermann"... I sa "njim" dobijem G kod...
[ Tex707 @ 21.05.2009. 12:52 ] @
Da li ti se uopste pojavljuje crni "DOS" prozor kada kliknes execute?

Ne bih da skrecem temu, ali mi, gledajuci sliku toolpath-a, plunge izgleda isuvise dubok za taj precnik alata.
[ aleksim @ 21.05.2009. 12:56 ] @
Tex707, ako mene pitas - da, pojavljuje se DOS prozor...
[ Trantor @ 21.05.2009. 15:57 ] @
Citat:
aleksim

Pokusaj sledece: da cekiras i opciju da se process snimi posle generisanja G koda.Da li si dobro sve podesio prepoznaces ako se posle pritiska na Execute pojavi cmd prozor (crni DOS ekran-kako si ga nazvao) u kojem ce nesto biti ispisano


Uradio sam i to i opet ništa. Opet iskoči crni DOS prozor u kojem nema ničega i posle se samo zatvori nakon 5 sec.

Citat:
CNC SHOP

dal si slučajno pokušavao videti licencu za PP ?


Kako se to gleda. Pazi evo sasvim slučeno sam sinoć reinstalirao kompjuter i ovo je sveža instalacija Catia. Sad ja instliram nju pa neki Service Pack 4 i posle toga imam samo neki DLL fajl kao crack i do sada nisam primetio bilo kakve restrikcije u Catia. Kako da proverim da li je to problem?


Citat:
aleksim

Ne znam da li ima neke veze, ali kod mene, u polju Controler emulator stoji "neki" Zimmermann"... I sa "njim" dobijem G kod...


Gde se nalazi taj Controler emulator?

Citat:
Tex707

Da li ti se uopste pojavljuje crni "DOS" prozor kada kliknes execute?

Ne bih da skrecem temu, ali mi, gledajuci sliku toolpath-a, plunge izgleda isuvise dubok za taj precnik alata.


Da izlazi "DOS" prozor kad kliknem na execute ali kako što sam već rekao prazan je.

Što se tiče alata to je sada nebitno. Ovo je čisto odrađeno pokazno kako bih video kako da generišem G kod. Naravno da bi ovo trebalo da ide iz više prolaza ali kažem to sad nije bitno. Ovo čisto služi da bih video kako se u Catia generiše G kod. Neće to da ide na mašinu.

Hvala svima.
[ aleksim @ 21.05.2009. 18:05 ] @
Vec sam ranije pominjao: "U process-u, treba dvoklik na Part operation, onda klikni na ikonicu koja predstavlja masinu, prva je u nizu, i tamo definises tip masine, odnosno kliknes na tab Numerical Conrtol, i tu treba u polju Post processor word table da izabers CPOST_MILL.pptable, pa tek onda izaberes postprocessor MAHO u polju iznad ...word table", a iznad toga je polje Controler Emulator, e tu meni stoji podesen Zimmermann. Mislim da se on sam podesi prilikom izbora postptocesora u Tools, Options, tamo kad se odlucujes ili za CENIT ili IMS postprocessor-e (a mozda i nisam u pravu...)
Sinoc sam malo bolje pogledao-u V5R17 postoji folder ...B17\intel_a\startup\Manufacturing\CENITCE\ gde je navedeni Zimmermann.

[Ovu poruku je menjao aleksim dana 22.05.2009. u 09:23 GMT+1]
[ Voodoo_master @ 09.06.2009. 08:16 ] @
Da plunge izgleda zaista jako velik. Koliko vidim sve skidas u jednom sloju. Nesto mislim da ce biti problema sa tim alatom. Koji alat koristis, proveri dobro da moze "da nosi", da ne dodje do loma.
Ja inace koristim CAMWorks i svidja i se sto je lak za koriscenje i lako se dobija G code.
[ djadju @ 28.09.2009. 21:32 ] @
Pozdrav
Evo da se nadovezem na temu. Pratio sam sve upute i dobio ove fajlove. Sta dalje treba raditi da bi dosao do G koda?
Hvala
[ aleksim @ 28.09.2009. 21:48 ] @
Uz svo postovanje, trebalo bi jos jednom da procitas prethodne postove...Ili ces ici "putem kojim se redje ide"...Salim se, slobodno pitaj sve sto te interesuje, jer i ja sam ucio na taj nacin...
[ djadju @ 28.09.2009. 22:00 ] @
CNC SHOP "tool options manufacturing....promeni na IMS PP, , postavi da radi externi fajl...i ako treba promeni i extenziu..."
Ma pokucavao sam ovo prije jedno godinu ili nesto vise, ali nije isto za rukom. Bilo je tu jos dosta stvari koje se se morale nauciti prije ovog.
A i tada mi nije bas trebalo, dok sada bi moglo biti nekakve koristi.

Hvala na savjetu ;)
Pozdrav
[ MaliBatica @ 05.10.2009. 19:47 ] @
Sve sve sve ista prica,sve prethodno uradim i znam da uradim ali ne mogu da dobijem nista drugo osim APT fajla.Ako moze bar neka mala pomoc bilo shta shto ce mi pomoci.Ne pojavljuje mi su uopste crni dos prozor kada pritisnem execute.Sta to znaci,gde greshim?
[ MaliBatica @ 05.10.2009. 21:26 ] @
Evo situacija se malo popravila u zadnjih sat vr.
Stavio sam :

1. Cotroller emulator:ZIMMERMANN_FZ30_S840D.ce
2.Post processor:ZIMMERMANN_FZ30_S840D.pp
3.NC data type:ISO


Obradu sam vrsio glodanjem,i busenje rupe FI 10 skroz,za neki predmet obrade koji sam ja onako sam smislio.
Ponovo se crni dos prozor ne pojavljuje,ponovo dobijam isto kao i DjaDju,mislim na tipove fajlova,tj APT.
Ali ide desni klik na Manufacturing Program 1.-> Display NC Code i dobijem ovo shto sam prikachio uz poruku.

Moze li mi neko objasniti,ajd tako prosto recheno zashto na mogu da dobijem oblik kao CNC Shop na prethodnoj str.
Znaci kako da dobijem kod bez ovoga:

N10 ;===========================================================
N11 ;== Copyright Cenit AG Systemhaus (mr) 2004 ==
N12 ;== ==
N13 ;== For demonstration use only: ==
N14 ;== cPost-Postprocessor for Zimmermann FZ30 ==
N15 ;== with controller SINUMERIK 840 D ==
N16 ;===========================================================

[ cnc-project @ 06.10.2009. 08:03 ] @
zovni me večeras na skype pa da ti objasnim po koracima
[ MaliBatica @ 06.10.2009. 08:48 ] @
@cnc-project :

Citat:
cnc-project: zovni me večeras na skype pa da ti objasnim po koracima


Ako si mislio na mene,nemam skype.Da li bi mogao ovde preko foruma,ako ti ne bi bio problem,bas sam se naostrio da ovo savladam.

[ MaliBatica @ 09.10.2009. 18:54 ] @
Uhh jel moze mala pomoc,ne predajem se,isprobao sam sve zivo ali ne ide nikako.
[ MaliBatica @ 18.10.2009. 18:01 ] @
Nisam digao ruke,nisam se predao.Kada sve uradim idem na NC manufacturing review->generate NC code in Batch mode,sve namestim kao sto je vec opisano sada mi se pojavi crni DOS prozor,zatvori se nakon nekoliko sekundi ali ponovo nista .

Ako moze mala pomoc.
[ djadju @ 18.10.2009. 19:06 ] @
Hajd jedan printscreen Tools/Options/Mechining/Output
[ MaliBatica @ 18.10.2009. 19:58 ] @
Nemam nijedan program za print skrin.

Ovako:

Cenit,
Store toolpath in an external file,
Toolpath edition-cekirano,
Machining axis origine-nije cekirano,
During toolpath computation-cekirano,
Tool output point-tooltip,
Toolpath files,NC code output...-cekirano
[ SlavishaT @ 18.10.2009. 20:35 ] @
Citat:
MaliBatica: Nemam nijedan program za print skrin.

Pritisni PrtScn na tastaturi a onda u Paintu, Photoshopu i sl. edit/paste.
Pozdrav.
[ cnc-project @ 19.10.2009. 07:56 ] @
http://www.gadwin.com/printscreen/


ili gore objašnjeno

Pritisnite "Print Screen" gumb u desnom gornjem dijelu tastature da snimite sve ono što se trenutno nalazi na vašem ekranu.
Na primjer, pritisnite gumb baš sad (ništa se nece desiti), ali otvorite Microsoft Word i idite na 'Edit->Paste' i vidjecete da ste kopirali sliku ekrana koja je bila u trenutku pritiska na gore spomenuti gumb. U redu, to ste možda vec znali, ali probajte kombinaciju Alt+Print Screen. Iskopirat ćete trenutno aktivni prozor, a ne cijeli ekran. Ovo je veoma korisno za pravljenje uputstava ili objašnjenja, da pokažete ljudima kako da nešto naprave na racunalu.
[ MaliBatica @ 19.10.2009. 16:47 ] @
@cnc-project i SlavishaT :hvala veliko na objasnjenju,necu da se foliram da sve znam i ovo stvarno nisam imao pojma,hvala.

Evo print skrina tools->options->machining->output.

Pokushao sam i sa IMS,PPTableSample.pptable ,haas.lib pojavi se crni DOS prozor nestane posle nekoliko sec ali opet nishta.

@djadju:da li si ti ishta uspeo.

[ djadju @ 19.10.2009. 19:35 ] @
Jesam, sve je ok. Doduse to je samo bila proba da dodjem do G-koda nista ozbiljno.
Ako mi zatreba ozbiljnije cu se uhvatiti ovoga, do tad . . .

A evo pitanje Je li ti snimljen CATprocess? Hajd probaj podesiti nekakav folder u koji ce da snima sve ovo.
[ cnc-project @ 19.10.2009. 19:41 ] @
javi se na team viewer
prije mi javi skype na cncproject...da ga uključim

da uđem u računalo i vidim u čemu je problem...

ovo bi trebalo da radi

[ MaliBatica @ 19.10.2009. 21:04 ] @
Sve sam ja to tako uradio ,ali nishta.U pitanju je P2 V5 R18,imam tu i cd od P3 V5 R14,da nije do verzije ili...
[ aleksim @ 19.10.2009. 21:08 ] @
Izvinjavam se nisam ispratio ko je šta okačio od slika, ali...zar nismo rekli da ekstenzija mora biti CATNCCode ( u tools, options...)?O ovome je bilo reči još ranije, čak i sa moje strane... :).
[ SlavishaT @ 19.10.2009. 21:21 ] @
@Mali Batica: kod mene sa tim postprocesorom odradi posao bez problema:



Zakačio sam slike pa uporedi.
[ MaliBatica @ 20.10.2009. 08:15 ] @
Ne vredi nishta,sve sam pokushao ali ni makac.Za koji dan cu uraditi nov win,pa cu instalirati R14.Stvarno ne razumem u chemu je problem,ili tu ipak postoji nekoliko caka vishe.
[ MaliBatica @ 20.10.2009. 15:14 ] @
Citat:
aleksim: Izvinjavam se nisam ispratio ko je šta okačio od slika, ali...zar nismo rekli da ekstenzija mora biti CATNCCode ( u tools, options...)?O ovome je bilo reči još ranije, čak i sa moje strane... :).


Gde tacno u Tools,options ,hajde da i to proverim.
[ aleksim @ 20.10.2009. 20:29 ] @
Tools, options, machining, output,i onda pri dnu tog prozora treba postaviti
za ekstenziju CATNCCode.To je što sam uocio na nekoj od postavljenih slika...
[ MaliBatica @ 20.10.2009. 20:54 ] @
Evo slike,ali ja tu opciju ne vidim.Izgleda da je u tome problem.Da li imash ideju gde moze da se nalazi ta opcija.
[ aleksim @ 21.10.2009. 06:16 ] @
Na slici koju si postavio iznad polja Cancel postoji strelica na dole, treba nekoliko puta kliknuti na nju...i eto te opcije :). Prostije ne može da bude :). Uostalom, zar ti nije logično bilo da pomeriš scroll bar na dole (ili kako se već zove)?
[ MaliBatica @ 21.10.2009. 07:24 ] @
Citat:
aleksim: Na slici koju si postavio iznad polja Cancel postoji strelica na dole, treba nekoliko puta kliknuti na nju...i eto te opcije :). Prostije ne može da bude :). Uostalom, zar ti nije logično bilo da pomeriš scroll bar na dole (ili kako se već zove)?


Znam za to,i bila je ta ekstenzija mislio sam da postoji mozda jos nesto sto treba podesiti,hvala u svakom slucaju.Nishta nisam uspeo,sada mi stvarno nije bash nishta jasno,zbog cega nece.
[ cnc-project @ 21.10.2009. 07:48 ] @
EXTENZIJA IZLAZNOG FAJLA NIJE BITNA...JEL NC, CNC, TAP, TXT ILI NEŠTO DRUGO

po ovome što si poslao slike...morao bi dobiti kod, i sve ono što ide uz njega..dal ti radi APT ?...ajde prikači ga
[ MaliBatica @ 21.10.2009. 07:54 ] @
@ CNC:

Evo zakachio sam sve shto imam,predmed obrade sam uradio prema tutorijalu koji sam skinuo sa interneta,uradio sam samo prve dve operacije glodanja.
[ aleksim @ 21.10.2009. 09:51 ] @
Ako se ne varam, već sam pisao o ovome, treba da proveriš u CATProcess-u, odnosno dvoklik na part operatin, onda klik na machine, potom klik na polje Numerical control i onda u prvom polju controller emulator treba da stoji onaj Zimmermann, ispod u polju za Post processor odgovarajuci pp za tvoju mašinu (ja sam stavio MAHO_CNC432_3X.pp), a ispod u polju za PP words table treba postavitii cpost mill table... Ostalo si čini mi se dobro podesio...pretpostavljam da si o Tools, options, machining podesio CENIT kao post processor...Probaj ovako, pa nam javi :)

cnc-project: hvala, nisam znao da ekstenzija može biti bilo šta :)
[ MaliBatica @ 21.10.2009. 11:08 ] @
@aleksim :

Sve sam to i uradio,probao sam i kombinaciju Zimmermann za Post processor ,i Zimmermann masinu,sa CENIT-om ne ide.
Pokushao sam i IMS,u odgovarajucoj kombinaciji ni to ne ide i sad se troumim sta da radim ,da li da "opravim" racunar sa alatom motikom i mojim Post processor-om,ili da i dalje pokushavam,ili da reinstaliram R18 i instaliram R14.
[ cnc-project @ 21.10.2009. 13:51 ] @
jel ti neophodan zimerman ?

naime to je 5 axni pp...

ja imam "5axni pp za mach3 iz catiae"...ali to je moje vlasništvo...pa dakako nedam free

uz to radi se o potpuno neprilagođenom pp..jer je reš o poprilično velikoj portalnoj glodalici s gimbal glavom...
ne verujem da ti to treba

da koristiš ipak neki standardni 3 axni pp ?


ako želiš...možeš se igrati s mehanikom pa dobiti mere koje želiš i pp prepraviti za to...ali to je poprililčan posao... (od tog zimmernmanna)



[ MaliBatica @ 21.10.2009. 14:56 ] @
Koji mi ti 3 osni pp preporucujes.
[ cnc-project @ 21.10.2009. 16:24 ] @
pa za koji stroj trebaš...

nemam što preporučit.. ims+ fanuc ?..najčešće koristim
[ vakum82 @ 09.12.2009. 19:13 ] @
Pozdrav svima

Imam i ja slican problem kod generisanja G-coda.
Ovdje sam procitao sve komentar, pitanja, odgovore, savjete.... ali nisam opet uspio dobiti G-code.

Sta je problem?
Naime, APT file mogu dobti, ali G-code nikako.
- U prozoru Generate NC Output in Batch Mode ako izaberam "NC Code" opcija Execute jednostavno nestane (nemam vise tu pociju), a ako stoji neka druga onda je OK, uredno odradi Execute ali mi to ne treba, nego G-code.
- U prozoru Generate NC Output in Batch Mode/ NC Code nemam niti jednog Post-processora fajla , tu mi samo stoji "Not Specified"....kako cu ovdje dobiti post-processor?
- U Tools / Options / Output sam podesio: Systemes\B19\intel_a\startup\Manufacturing\ManufacturingBatch
Pokusao sam i sa: ZIMMERMANN_FZ30_S840D-Images. I jos par kombinacija...

Extension sam pokusao sa CATNCCode i nc.

Neznam sta vise da radim. Ako neko ima prijedlog bio bih jeko zahvalan!

Pozdrav
[ Tex707 @ 09.12.2009. 20:19 ] @
Reinstaliraj CATIA (uz prethodnu deinstalaciju, naravno), ili instaliraj neku drugu verziju, da vidimo da li ce to uspeti.

Da li si probao IMS-ove PP-ore?
[ cnc-project @ 09.12.2009. 21:54 ] @
1. TOOL -OPTION-MASHINING...
promeniti da radi externi fajl...
postaviti neki od post procesora (IMS npr)
to su obavezne stvari...
extenzija fajla po volji

2. kada se radi kod mora se u stablu (PART OPERATION...dupli klik )
ići na ikonu od mašine na vrhu je....definirati post procesor...npr IMS+fanuc (to je netko spominjao malo prije koji post.... )
postaviti da radi ISO fajl !!! ovo obavezno za G kod

3. generirati u kurvinom modu (jedan od načina)

za proveru pogledati dal je definiran PP , i dal će da radi ( celi program ili delove i sll, i najvažnije dal je kao NC ili neki drugi)
dakako nama je NC važan za G kode...

to je sve...?

e nije još

sve je to đabe ako niste posle izvršenih svih provera prije "kurvinog" posla...snimili sve to skupa!!!



e sada jeste sve

[ vakum82 @ 10.12.2009. 18:50 ] @
Pozdrav

Sve sto si naveo gospodine cnc-project nije mi pomoglo. Jedino nisam skuzio ovo pod:
3. generirati u kurvinom modu (jedan od načina).

1 >> Kakda uradim dupli klik na Part Operation / Machine / Numerical Control , u polje post processor words table postavim CENIT_MILL.pptable ili IMSPPCC_MILL.pptable ili neki drugi....u dva polja iznad nemam sta izabrati to mi stoji samo Not Specified i mislim da je tu GRESKA.
Controller Emulator: Not Specified
Post Processor: Not Specified


2 >> Isto tako u prozoru Generate NC Output in Batch Mode / NC code ,i tu ne mogu nista izabrati jedino Not Specified.
Cenit Post-processor file: Not Specified



3 >> Prije toga sam u Tools / options / Machining podesio Cenit ili IMS, pa izabrao neki Path za Cenit ili za IMS , zavisno sta sam izabrao.
Npr: Ako ukljucm Cenit, biram : C:\Program Files\Dassault Systemes\B19\intel_a\startup\Manufacturing\CENITCE

Npr: Ako ukljucm IMS, biram : C:\Program Files\Dassault Systemes\B19\intel_a\startup\Manufacturing\IMSPar\PP
I tako vise kombinacija , ali ne ide. Neznam gdje srijesim?

Naravno uvijek mi je ukljucen external fajl.

Mislim da je greska u stavci 1 i 2? Zasto ne mogu da izaberen niti jedan post processor???

Hvala svima na pomoci

Pozdrav
[ cnc-project @ 10.12.2009. 20:15 ] @
PA NEDIRAJ OVO

C:\Program Files\Dassault Systemes\B19\intel_a\startup\Manufacturing


ovo je tako za sve !

najbolje da resetiraš sve pa nanovo

[ vakum82 @ 11.12.2009. 20:27 ] @
Pozdrav

Hvala cnc-project na pomoci.

Evo uradio sam remove CATIE i ponovo instalisao.

Naravno kada sam uradio remove sve foldere od CATIE u Programs files sam obrisao, pa tek onda ponovo Install.

I ponovo ista stvar. U ona dva polja nemam mogucnost da izaberem niti jedan post processor.

Da li moram naknadno ubaciti neki post processor ili bih to trebalo biti unutar same CATIE?
Jel moguce da negdje grijesim prilikom instalacije?
Stvarno ne znam sta da radim i u cemu je problem?

Hvala
Pozdrav

[ cnc-project @ 12.12.2009. 00:26 ] @
javi se
na skype

pa da vidimo...ovako možemo beskonačno
[ maho600 @ 03.11.2013. 09:37 ] @
Zdravo svima, imam jedno pitanje. Da li je itko uspio generisati ispravan G kod za MAHO 600 masinu u CATIA V5?
Vidim da se ovdje o tome dosta pisalo, ja dobijem taj G kod ali me zanima da li je on ispravan te da li je netko radio na masini s kodom koji je generisan u CATIA programu.
[ cirko @ 03.11.2013. 22:02 ] @
Citat:
maho600: Zdravo svima, imam jedno pitanje. Da li je itko uspio generisati ispravan G kod za MAHO 600 masinu u CATIA V5?
Vidim da se ovdje o tome dosta pisalo, ja dobijem taj G kod ali me zanima da li je on ispravan te da li je netko radio na masini s kodom koji je generisan u CATIA programu.


Poz prijatelju
Zar mora u Catiji daj 3model u IGS ili STEP formatu pa da probam u Feature CAMU i saljem ti Gkod