[ nesa0802 @ 12.05.2009. 22:31 ] @
Imam sledeci problem: Treba da napravim ChechBox Listu ciji ce elemeniti biti dovuceni iz baze podataka nekim upitom. Dakle ne znam unapred koliko ce elemenata tacno biti. Da li je moguce napraviti generisati takvu listu C# kodom pri cemu. Pored toga treba mi i jedan Button koji kada bude pritisnut elementi ciji su ChechBoksovi cekirani treba da budu ubaceni u dru gu tabelu u istoj bazi. Nadam se da ste me razulemi. Recimo dovucem iz baze imena proizvoda kojue imam u njoj, ispred imena svakog proizvoda je ChechBox i kad kliknem na taster svi oni proizvodi koji cu cekirani budu upisani u drugu tabelu.
[ pl4stik @ 13.05.2009. 07:11 ] @
Nabacish dugme i na onclick
Code:

        foreach(ListItem item in CheckBoxList1.Items)
        {
            if (item.Selected)
            {
               //  the insert command
            }
            
        }


Happy coding
[ nesa0802 @ 13.05.2009. 11:03 ] @
OK. Ovo mi je jasno. Iskreno ovo redim nekom druga, a i ne znam dovoljno C#, uopste nisam znao da postoji ova petlja foreach(). U svakom slucaju hvala. Imam jos jedno pitanje: Da li ovo moze da se resi bez tastera. Recimo da cim selektujem odredjeni element on bude ubacen u bazu a cim ga odselektujem on bude izbacen iz nje.
[ pl4stik @ 15.05.2009. 10:55 ] @
Pa pazi, checkboxlist sluzi za multi selection i to sto ti hoces bi moglo da se odradi jscriptom ali on nije za to pravljen po meni mnogo je nekako prikladnije da koristish nesto sto radi postback po default-u dropdown, listbox ili da dodash linkove npr. gridu, repeateru. Naravno ovo je moje misljenje inace sve moze ;):)

Have fun :)