[ vladakru @ 13.05.2009. 12:47 ] @
kakva su iskustva ljudi koji su bili do sada, ima li ista vezano za racunare ili preovladavaju masine i industrija??? ima li u opste standova sa racunarima? posto vidim da je predhodnih godina bilo svega a racunara nigde... cip je mogao da se vidi samo na plakatu :))))
vredi li da se da 500din za ulaz ;)
[ gaganed @ 13.05.2009. 13:37 ] @
I sada je isto, jedino vezano racunara je bila Informatika 2009 gde sam bio u slusao da li ima nesto pametno da se kaze.
Mogu da kazem i planiram da otovrim temu u vezi predavanja Dragana Vargica sa FTN Novi Sad.
Covek me je odusevio! Objasnio je gospodi iz Microsofta, Spinakera ( i nama iz IT sveta) da treba da nauce srpski kako bi pordali nesto na nasem trzistu
a ne da se "vrljaju" sa stranim izrazima za koje tacno ne znaju sta znace, a jos manje znaju kupci koji to treba da kupe.
A sto se tice samog sajma ovo treba da nazovu sajam proizvodnih masina je drugog tamo nema, eventualno standovi ceta i kombiba sa knjgama na popustu.
[ vladakru @ 13.05.2009. 21:08 ] @
hvala ustedeo si mi 20evra :)))))
[ momsab @ 13.05.2009. 22:09 ] @
zar ne postji poseban Sajam racunarstva/informatike, odnosno zar nije racunarstvo izdvojeno iz Sajma tehnike kao poseban sajam?
[ gaganed @ 13.05.2009. 23:11 ] @
A kada je to i gde?
Ja nesto nisam to video u kalendaru beogradskog sajma, a i nigde drugde.
[ minikola @ 22.07.2009. 11:05 ] @
Pa sajam tehnike je nekad bio u glavnom racunari. Onda su domaci trgovci
poceli da ga bojkotuju zbog visokih cena i nenormalnih uslova
(klimatizacija i drugo). Vise im se isplatilo da zakupe salu u hotelu na
nekoliko dana. Sve u svemu sajam je godinama sistematski unistavan sa
svih strana a ni sadasnje rukovodstvo nikako da shvati da je masovnost
posete ono sto ce privuci IT firme.
[ Ivan Ivanic @ 22.07.2009. 11:26 ] @
Da da... I novosadski sajam informatike je preminuo...
[ minikola @ 23.07.2009. 23:05 ] @
Pa.. nije Bg sajam tehnike da ga nema. Ima ga ali mu treba zamah i da se
nekako nateraju domaći trgovci i mešetari d apredstave svoje firme i firmice kako dolikuje.
Sajam je da se sklapaju poslovi i vidi ponuda na licu mesta kao i za širu publiku.
To je opomena za sledeću godinu da se šire otvori ka građanstvu i da
domaće firme zaista predstave šta nude a ne samo da se kriju tokom cele godine po kancelarijama
a posle se pitaju što im ne ide prodaja.
[ misha topola @ 02.03.2010. 21:17 ] @
Pogledao sam na sajtu Beogradskog sajma, kalendar za ovu godinu. Sajam Tehnike se održava početkom Maja.
E, sada me interesuje, da li ima nešto na sajmu vezano za računare i mobilne telefone, jer se na sajtu nespominju računari i mobilini telefoni, već nešto sasvim levo :)