[ Danko_C @ 13.05.2009. 21:24 ] @
Koja je neophodna procedura za sticanje CCAI sertifikata
(Cisco Certified Academy Instructor). Ako se ne varam, prvo je
neophodno da budes angazovan od strane Cisco Learning partnera?!

Sta je potrebno od ispita, koje dodatne ispite treba poloziti?

[ Branko Santo @ 14.05.2009. 06:29 ] @
Trenutna procedura je da mora da se ide u Sloveniu i to kosta oko 2.500e zadnji put kad sam gledao (pre oko godinu dana) za jednu skolu koja hoce da postane Cisco training centar potrebna su dva ovakva coveka.

E sad koliko se iz glave secam polaze se neki odvojeni ispit i onda se polaze CCNA koji mora da se polozi sa tipa 903 boda da bi mogao da budes trener. Tako nekako. Znam da je u svakom slucaju bilo skupo :)
[ jorganwd @ 14.05.2009. 11:21 ] @
Ako se dobro sjecam, polaganje ima i u Beogradu, sudeci po pretrazi na ciscovom sajtu prije 2 godine. Sto se tice instruktora, potvrdjujem cinjenice koje je Branko naveo.

Ako imas CCNA vise od 903, onda ne moras da ga polazes. Ispit je da napravis neki case-study ako me pamcenje dobro sluzi, kao i da odrzis neko predavanje studentima na neku temu. Studenti su ustvari komisija :)

Dobro bi bilo da potrazis na ciscovom sajtu, ima pdf u kom se tacno kaze sta se trazi, sad ne znam da li se nesto promjenilo od prije 2 godine kad sam ja bio zagrijan za istu stvar. Isto tako imas i pretragu ispitnih centara za CCAI. Ako si vec upoznat sa ciscom, nadam se da ti je poznata cinjenica da cisco ima najbolju dokumentaciju i azurnost sajta :)