[ Deni-2 @ 14.05.2009. 10:37 ] @
Imam problem sa rasporedom ikona na Desktopu, naime prilikom svakog restartovanja ili logouta one se poredjaju sa desne strane ispod ikona za diskove i to poravnate bez ikakvog redosleda.

Nije u pitanju "Arrange" nego je stvar u tome sto poneke ikone drzim sa leve strane desktopa a one koje cesto koristim su grupisane u drugom uglu i to se sve posle restarta premesti na desnu stranu

[Ovu poruku je menjao Deni-2 dana 14.05.2009. u 12:33 GMT+1]
[ madamov @ 14.05.2009. 15:14 ] @
Da nisi uključio "Snap to Grid" u View Options od Desktopa?
[ MacOS @ 14.05.2009. 17:15 ] @
>> Da nisi uključio "Snap to Grid" u View Options od Desktopa?

Pre ce biti da je ukljuceno Keep Arranged by Size ili Date cim su
svaki put na drugom mestu.
[ Deni-2 @ 15.05.2009. 08:09 ] @
Nikad ne ukljucujem "Snap to Grid" i "Arrange", ovo u sustini nije neki problem ali posle duzeg vremena strasno nervira.
[ madamov @ 15.05.2009. 09:16 ] @
Onda je problem, kao što ti je Toša na macserbia.org već rekao, u oštećenom fajlu .DS_Store. Uđi u Terminal, pa izvrši komandu:

Code:
rm /Users/tvojeusername/Desktop/.DS_Store


Pretpostavljam da posle toga mora barem logout, najsigurnije je da se restartuješ, pa neka Finder napravi novi .DS_Store za desktop folder.
[ Deni-2 @ 15.05.2009. 14:25 ] @
Reseno, hvala

[Ovu poruku je menjao Deni-2 dana 15.05.2009. u 15:40 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.05.2009. 20:48 ] @
Citat:
Deni-2: Izbrisao sam DS_store fajl, resetovao i opet sve po starom


I kako si sredio stvar? :) Greška u koracima ili nešto drugo?
[ MMX @ 15.05.2009. 22:23 ] @
Pretpostavljam da je obrisao .DS_Store, kao što Miki reče.
[ Deni-2 @ 16.05.2009. 12:35 ] @
Neznam kako ali tek posle dva brisanja i dva restarta se sve vratilo na staro
[ tedi97 @ 02.10.2009. 19:49 ] @
I kod mene se danas isti problem pojavio...ni da ih maknem!

A u terminal kada ukucam code, dobijam sledece:

Last login: Sat Jul 4 23:30:51 on console
Mac:~ tedi$ /Users/Teodor Konjevic/Desktop/.DS_Store
-bash: /Users/Teodor: No such file or directory
Mac:~ tedi$

Ili gresim u pisanju koda ...?

Da li imate savet sta da radim ( ni posle tri restarta nista se nije promenilo
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.10.2009. 19:53 ] @
Grešiš u pisanju...vidiš da ti je poruka da ne postoji folder/user Teodor :)

Stavi pod navodnike ili iza Teodor stavi znak \.
[ madamov @ 02.10.2009. 20:49 ] @
Ne može da postoji razmak u usernameu (ovo što ti kucaš je tvoje ime, a ne username iliti short name kako ga Mac OS X zove), ukratko, proveri koji ti je shortname (verovatno teodorkonjevic ako ništa nisi menjao kod instalacije sistema).

A najbolje je da pošto otvoriš Terminal da otvoriš u Finderu prozor u kojem se vidi tvoj home folder (default akcija kada odabereš opciju New folder iz Findera), i onda da kreneš da kucaš rm, pa dreguješ folder Desktop na prozor Terminala, dobiće u nastavku reda putanju do svog Desktop foldera u Terminalu. Ostaje samo da dokucaš .DS_Store iza toga i to je to.
[ tedi97 @ 03.10.2009. 10:21 ] @

probao nekoliko varijanti...user name mi je definitno tedi, tj. ona kućica u finderu je tedi...ali evo sta sam dobio...
( ono celo ime i prezime koristim za logovanje u komp, pa sam mislio da mi je to user name..)

Prevlačenjem u Terminal foldera desktop, a pre toga u terminalu napisao sam rm i samo posle prevlačenja dokucao /.DS_Store, dobio ovo:

Mac:~ tedi$ rm/Users/tedi/Desktop /.DS_Store
-bash: rm/Users/tedi/Desktop: No such file or directory



Pretpostavljam da je naredba ,,rm,, remove, i ako je stavljam ispred imena direktorijuma u kojem je fajl koji želim da brišem, to bi trebalo da obriše takav fajl u tom direktorijumu ...da li simbol kose crte / treba iza rm ili ne, ili da li treba prazan prostor -space- iza rm....pokusao i jedno i drugo...







[ madamov @ 03.10.2009. 11:36 ] @
Opet imaš spejs između "Desktop" i sledećeg slash karaktera (/), a izgleda da nemaš spejs između komande i putanje do fajla. Treba ovako:

Code:
rm /Users/tedi/Desktop/.DS_Store
[ tedi97 @ 03.10.2009. 17:54 ] @
Iskopirao kako kažeš i ništ...

dobio ovo
Last login: Sat Jul 4 23:30:51 on console
Mac:~ tedi$ rm /Users/tedi/Desktop/.DS_Store
Mac:~ tedi$


onda restarovao komp, pa opet to uradio i opet restartovao, kao ajd valda će već proraditi...
c, jok, ikone ni da maknem...poredjane po imenima...

šta bih još mogao pokušati?
ovako me baš,baš izludjuju


[ MacOS @ 03.10.2009. 18:17 ] @
Hm, ajde probaj da napravis kopiju nekog fajla/foldera na Destopu pa onda probaj da njega ubijes sa rm komandom, tek da vidis da li ti to radi i sta treba da prijavi.
Ili, ako imas FileBuddy odradi to iz njega a ako ne skini Cocktel koji ima opciju da ubije DS Store u odredjenom folderu.
[ tedi97 @ 03.10.2009. 20:32 ] @
Sve sam ubio. Više ni operativni sistem neće da se podigne ...

Zna li neko može da predloži u Novom Sadu neki servis ili nekog experta za Mac OS na Intelu da se hitno javim ?

:(

može na pm ili na [email protected]



[Ovu poruku je menjao tedi97 dana 03.10.2009. u 21:45 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.10.2009. 23:09 ] @
Šta si tačno radio kad si sistem uspeo da zezneš? :)

Upališ ga i šta se desi?
[ tedi97 @ 03.10.2009. 23:20 ] @
Upalim, krene, pojavi se pano sa opcijama da udjem u bios, zatim se pojavi simbol apple, jabuka, ispod nje vrti se znak za cekanje ...nece dalje...satima...restartujem i opet isto...ugasim, posle jedan sat upalim, isto...
mogu da odem u bios ali tu ne znam da radim ...da ne zeznem jos vise...

poslednje sto sam radio bilo je kucanje onog koda, dva tri puta i restart, a posle petog restarta, cvrc...
strasno !
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.10.2009. 23:31 ] @
Kakav BIOS na Macu?
[ tedi97 @ 03.10.2009. 23:44 ] @
...pise u opcijama na dnu prozora, ulazak u BIOS sa delete dugmetom, probam i otvara se slicno kao u windowsu...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.10.2009. 00:37 ] @
Jesi bio na Hackintoshu ili na Macintoshu?
[ tedi97 @ 04.10.2009. 09:24 ] @
Ups, sada vidim da sam na pogresnom forumu :(
Ja sam na Mac na Intelu, i trebalo je tamo da pisem...
Tek sad videh da ima forum bas za Hackintoshe ...

Sta sad da radim?

PS. Ali u delu foruma za Hakintosh teme su uglavnom vezane oko instalacije ....


[Ovu poruku je menjao tedi97 dana 04.10.2009. u 10:38 GMT+1]
[ MacOS @ 04.10.2009. 09:57 ] @
Za broblem oko butovanja ili reinstalacije mozes da pitas tamo pa kad to resis vrati se ovde da vidimo za ikone iako onda neces imati potrebu jer ces sigurno da reinstaliras sistem a onda ce sve da radi kako treba. :)