[ bane @ 10.11.2001. 13:14 ] @
Do sada sam radio jednostavnije programe. Na netu sam pronasao neke kodove. Posto se sastoje od zaglavlja i izvornog koda ne znam kako se uspjesno prevodi program. Inace koristim Borland 5.02.
[ Milan Aksic @ 10.11.2001. 20:07 ] @
U fajlu sa izvornim kodom ukljucis to zaglavlje
Code:
 #include headerFajl.h 

Ako imas vise fajlova sa izv. kodom i vise hedera, a modjusobno su svi povezani, onda, da bi to preveo preko Borland C++ 5.02 prevodioca, moras da stavis sve te fajlove u project.
[ leka @ 12.11.2001. 18:18 ] @
Pa ako si iole koristio taj Borland 5.02 (valjda je to Borland C++ 5.02?), onda bi trebalo da znas sta da radis sa header fajlovima i C/C++ kodom... Ukratko: kreiraj najobicniji projekat i onda dodaj jedan .cpp i jedan .h fajl u taj projekat i onda tu samo iskopiraj kodove koje si nasao...

Recimo:
Code:

-projekat
  +- program.h
  `- program.cpp


U program.h kopiraj HEADER fajl koji si skinuo sa NET-a, a u program.cpp kopiraj C/C++ kod koji si skinuo sa NET-a...

I onda kompajliraj "projekat" :) Mislim da se to radi sa CTRL+F9 u Borland C/C++ (ili samo F9)...

[ bane @ 14.01.2002. 17:39 ] @
Mislim da sam upravo tako i radio. Posle formiranja projekta i dodavanja .cpp i .hpp fajla kompajler mi je javljao da ne moze da otvori header fajl. Naravno kada klikne na hpp node javlja mi:

.hpp has no default viewer assigned to its SpeedMenu!
[ bane @ 14.01.2002. 19:14 ] @
Mislim da je sve uredu. Jednostavno program koji sam uzeo sa net-a nije bio kompletan.
Hvala.
[ Milan Aksic @ 14.01.2002. 21:06 ] @
Ok ako je sve u redu, samo sam ja zaboravio da ti kazem jednu drugu bitnu stvar.
Naime kada upises direktivu #include i ukljucis npr. <stdio.h> ili <iostream.h> on ce traziti taj header u ../BC5/INCLUDE tako da, ako si, header stavio u neki drugi dir, moras naznaciti i putanju u source.
Sorry, zbog kasnjenja :)