[ psychaos @ 16.05.2009. 10:48 ] @
Zanima me kako je dobio ovaj zvuk, nalik na frulu http://www.youtube.com/watch?v=JGttxDgo6jc Moze li neko nesto slicno da mi isprogramira? Takodje ovde mozete postavljati neke svoje sheme za Euro melodicne zvukove ili preporuke za VST instrumente :)
[ Kovacevic Vladimir @ 16.05.2009. 15:48 ] @
Ne čujem nešto u tom zvuku, što bi tako bilo unikatno, fascinantno ili specifično.
Svaki synth, osrednje kategorije, ima u ponudi lead zvukove, koji se mogu u nebrojeno mogućnosti modifikovati.
Pitanje bi bilo: kako te "omiljene registre zvuka" save-ovati i potom koristiti u svojoj produkciji;
ili...malo "progooglati" i naći VST instrumente u Free softverima

Mislim, lakše da ih sam tražiš, možda pronađeš mnogo interesantnije...

Pozdrav
[ psychaos @ 02.07.2009. 09:49 ] @
Da brate to mi svi odgovore kada ih pitam ovo :) Da nisu nista specificni zvukovi....To je tacno u pravu si i za syntheve, ali oni nude samo neke osnove za zvuk koje moram dosta obraditi i stelovati....To je moj problem :) Zato i trazim preporuke.
[ Kovacevic Vladimir @ 03.07.2009. 21:23 ] @
Citat:
ali oni nude samo neke osnove za zvuk koje moram dosta obraditi i stelovati....To je moj problem Zato i trazim preporuke.


Pa, za utehu, zamisli klavijaturistu kad za instrument plati 3.500 € i onda mora štelovati 6 meseci, pa čak i godinu dana...da bi dobio ono što mu optimalno treba

I da Ti neko pošalje Euro lead zvuke, oni su opet u nekoj ograničenoj, standardnoj ponudi (najčešće upotrebljavani, tipični), a dalje ukuse zadovoljiti štelovanjem od jutra do sutra...a to opet moraš TI.

Pozdrav


[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 03.07.2009. u 22:34 GMT+1]
[ Petar Djurdjevic @ 04.07.2009. 00:53 ] @
Najbolje ti je da uzmes sintisajzer NEXUS,ima pregrst takvih zvukova.
(Nije besplatan naravno).

"Sylent" VSTi nije los a besplatan je.

[ psychaos @ 05.07.2009. 14:53 ] @
Citat:
Petar Djurdjevic: Najbolje ti je da uzmes sintisajzer NEXUS,ima pregrst takvih zvukova.
(Nije besplatan naravno).

"Sylent" VSTi nije los a besplatan je.


Imam Nexus...cak ti mogu reci i da njegova biblioteka preseta i nije nesto posebna. Vanguard je mnogo bolji cak. :)
[ Petar Djurdjevic @ 05.07.2009. 19:18 ] @
Pa ne znam bas,u pitanju je ista firma samo sto je Nexus par godina noviji.
Vanguardovi preseti su mi previse "genericki".Radio sam u njemu pre 2 godine,posluzio je za par izdanja,ne kazem...

Nexaru koristim od kad je izasao

www.myspace.com/petarns
[ psychaos @ 17.07.2009. 16:46 ] @
Pa u sustini pitanje i jeste to, kako da dobijem lead zvukove...ja nisam trazio samo preporuke za VSTi nego i to kako da dobijem nesto kvalitetno ili kako da doradim vec nesto postojece...:)
[ wujaymarkoff @ 27.07.2009. 17:04 ] @
Pa koji konkretno zvuk te interesuje?
Brass sound na pocetku ili onaj lead posle?
Osnova za brass zvukove ti je saw ocsilator. Kod filtera treba izabrati LPF sa cuttoff-om podignutim na 3/4 ukupne vrednosti. Resonance treba biti mali.
Envelope za amp treba ici otprilike ovako. Malcice podignut attack, dugacak decay i sustain (na 80 posto), release po ukusu (izmedju 30-50 posto)
Onaj lead mozes napraviti tako sto iskombinujes dva oscilatora jedan square sint, drugi saw(spusten za jednu oktavu dole), lpf , amp envelope (jako kratak atak, decay i sustain na pola, mali release), dodaj distorzije i malo delay-a. Ono eksperimentisi malo.

Citat:
Imam Nexus...cak ti mogu reci i da njegova biblioteka preseta i nije nesto posebna. Vanguard je mnogo bolji cak. :)


Pa i meni se ne svidja preterano, ali daleko da je Vanguard bolji od Nexusa, zato sto Nexus nije klasican vst, vec rompler (ripovani zvukovi sa Virusa i slicnih sintova). Ja ga koristim za baseve jer ne mogu da dobijem toliko masan i bas sa dosta snage sa klasicnim vst-ivima koji podrzavaju tradicionalne tipove sinteze (malo su granicu pomerili Sylenth i Zebra, ali nije jos to to).
Vanguard je solidan sintic, soft je dosta ,pa je pogodan za eurodens i ovaj tzv. "komercijalni" epic/uplifting trens. Ali dosta mulja i da izvines "prdi" na nizim oktavama, tako da je jako los za baseve i dublje zvukove.


[ psychaos @ 27.07.2009. 22:25 ] @
odradio sam ja iste osnove za zvuk otprilike, mnogo ranije nego sto sam postavio ovu temu ovde...ali jednostavno ne mogu da napravim nesto da zvuci krupno i da se uklapa svojom velicinom u miks....jednostavno siromasno zvuci na kraju....:) Postavicu kasnje i link mozda da skinete.