[ owim @ 16.05.2009. 15:01 ] @
- Postpaid stanje nije validno: 797 nekome radi, nekome ne;
- nije moguća SMS aktivacija tarifnih dodataka
- ako si dodaju minuti u mreži (MIN) neće se ažurirati u 797 ispisu
- ne radi 788 automat: preslušavanje stanja i promena tarife
- čeka se 10+ dana na aktivaciju postpaid broja!
- možda još nešto? ipak koristim deo usluga.

Zar nije previše za "radove na mreži", "trenutno ne radi aplikacija", "brojevi se unose ručno"...?

[Ovu poruku je menjao owim dana 16.05.2009. u 17:06 GMT+1]
[ mizob @ 16.05.2009. 17:04 ] @
Takodje kada 14. maja odes u njihovu poslovnicu i pitas za listing za april, nisu u mogucnosti da ga izdaju.
Takodje, 797 prikazivao je pogresan broj besplatnih poruka.
I posto ni sami ne znaju u poslovnici sta da kazu, ja sam im lepo vratio karticu. :)
[ owim @ 16.05.2009. 17:23 ] @
Citat:
kada 14. maja odes u njihovu poslovnicu i pitas za listing za april

Naslov je "Šta ne radi 2 meseca", a ovo ne radi nikad :-(. Listing pre 15-og preko sajta je nemoguć (isto važi i za poslovnicu). Pitam se šta rade 15 dana!
[ Caminero @ 18.05.2009. 10:48 ] @
dok se malo preracunaju... :)
[ Slobodan Milivojevic @ 18.05.2009. 11:24 ] @
Ma ovog meseca nisu ni racuni stigli jos... Strasno!
[ viktorparacin @ 18.05.2009. 18:11 ] @
....a i kod nas u "ruralnim" krajevima brojevi na 064/5/6 u spicu izmedju 11h-16h nisu dostupni, bez obzira sto se prikazuje maximalno prijemno polje na displeju...
[ enthusy @ 18.05.2009. 19:59 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ma ovog meseca nisu ni racuni stigli jos... Strasno!

Da već je 18. u mesecu, a račun (koji po pravilu treba da se plati do 20.) još nije ni stigao. Mada, to je u neku ruku i dobro jer ja još nisam platio ni račun za mart, a nije mi stigla poruka sa upozorenjem (ali sve je to "medveđa usluga"). Što se veze tiče, desilo mi se u ovom mesecu samo 3-4 puta da pukne što je zanemarljivo, ostale usluge (SMS, MMS, Data transfer...) mi rade kako treba.
[ UGY @ 19.05.2009. 12:56 ] @
Znaci nisam jedini kojem nije stigao racun.

Cekam danima, obicno sve racune placam oko 15-og u mjesecu, a od m:ts nista.
[ Dragan Krstevski @ 19.05.2009. 16:33 ] @
Ni meni nije stigao,pa sam prepisao iz poruke.pozz
[ bttp @ 19.05.2009. 16:50 ] @
Ni meni, još mi na *797# piše zaduženje 0,00din
[ DR83 @ 19.05.2009. 18:22 ] @
Obratite paznju na BROJ RACUNA na koji treba da uplatite iznos za april.

[ svetozar @ 20.05.2009. 06:42 ] @
Citat:
DR83: Obratite paznju na BROJ RACUNA na koji treba da uplatite iznos za april.

:)

Da, novi broj tekućeg računa je 355-1500002-49.
To je naročito bitno onima koji svoje račune plaćaju preko trajnih naloga i elektronskim plaćanjem u bankama.
[ owim @ 20.05.2009. 22:50 ] @
Kuriozitet:

U sredu kasno popodne pozivam 785, podršku za biznis korisnike, jer je to broj koji se odmah može dobiti a voljni su da daju neke info o fizičkim licima- postpaid korisnicima. Sve u svemu, kažem agentici da se i žiro račun račun promenio. U nastavku razgovora ona ga je zvala "tekući račun" (?). Kaže da je u CC načula nešto o tome ali da nema zvaničnu info.

O tempora, o mores!

Zamolim sada nju da ostane na vezi, odem da skuvam kafu, vratim se do kompa, otvorim Mondo forum i izdiktiram joj "355-1500002-49". Kako je samo bila zahvalna. Trebalo je duže da je držim na vezi, zahvalnost bi bila još veća! :-)

owim grozni :)
[ Slobodan Milivojevic @ 20.05.2009. 22:58 ] @
Bravo! I treba da pocnemo da ih informisemo o njihovim uslugama!
[ VIDAKOVICV @ 20.05.2009. 23:12 ] @
Ja sam to pokušao par puta sa ovima na 789 ali odmah postaju neljubazni...
[ owim @ 21.05.2009. 00:19 ] @
Citat:
Bravo! I treba da pocnemo da ih informisemo o njihovim uslugama!

Ali uz obavezno čekanje -- što duže, to bolje! Takođe sam je obavestio da je rok plaćanja računa za april -- 20. jun.

I tu je trebalo da je stavim na hold, napravim šejk od jagoda u blenderu i: Hvala što ste sačekali, rok plaćanja je...

owim grozni
[ bttp @ 21.05.2009. 04:05 ] @
Ja mislim da ću definitivno rakinuti ugovor sa MTS i od sledećeg meseca preći na Telenor. Briga me za broj i za sve, obavestiću ljude da sam promenio broj telefona i prekinuću muke sa MTSom jednom za svagda. Oni se bukvalno raspadaju, iz meseca u mesec im je usluga sve gora i gora umesto da je obrnuto. Znači stvari poput tarifnih dodataka koje sam normalno koristio još od pre dve godine - sada ne rade. Jedini razlog što sam još uvek na 064 je što me je mrzelo da menjam broj ali više mi to ne izgleda tako strašno u odnosu na ovaj užas od usluge.
[ owim @ 21.05.2009. 06:13 ] @
Razmišljam naglas: kao što posle oluje dolazi lepo vreme, možda će zaista sve usluge proraditi daleko bolje od narednog meseca, sve ovo na šta smo se žalili i što je u prekidu -- očigledno je da se nešto menja -- verujem na bolje.

Da budem jasan: ne očekujem čuda, ali očekujem pomak.

Preći sada sa MTS-a na Telenor je kao kada bi u trenu kada vrednost neke akcije koju imaš ona dostigne jaku nisku vrednost - ti je prodaš, umesto da kupuješ, verujući da će porasti. Barem ja tako razmišljam.

Setimo se koliko je Telenoru trebalo da za postpaid korisnike uvede proveru stanja - bilo kakvu! Više od godinu dana, ako ne računamo Mobtel godine.

Konačno, u neko dogledno vreme, 6-10 meseci, očekujem portabilnost brojeva (najavljenu za 2009).
[ Mr. Bean @ 21.05.2009. 08:52 ] @
danas je 21. ja jos nisam dobio racun, iako je rok za placanje 20. :))
[ espresso @ 21.05.2009. 09:46 ] @
Piše tamo da si dužan da ih kontaktiraš kako bi ti dali podatke za plaćnje računa ;)
Citat:
Razmišljam naglas: kao što posle oluje dolazi lepo vreme, možda će zaista sve usluge proraditi daleko bolje od narednog meseca, sve ovo na šta smo se žalili i što je u prekidu -- očigledno je da se nešto menja -- verujem na bolje.

Ja ne bih mogao da zavisim od operatera kod koga je sve "možda", "verujem", "nadam se", "očekujem". Za te stvari se ide u crkvu.
[ Laza80 @ 21.05.2009. 10:33 ] @
Citat:
owim: Ali uz obavezno čekanje -- što duže, to bolje! Takođe sam je obavestio da je rok plaćanja računa za april -- 20. jun.


Zvanična informacija?


[ svetozar @ 21.05.2009. 11:36 ] @
Prema informacijama iz mt:s-a, računi se šalju, i uskoro će stići, a od danas se šalju sms poruke sa informacija vezanim za račun svima koji poruku do sada nisu dobili.
Inače, rok uplate je 29.05.2009. godine. Tako barem piše u poruci...
[ agasoft @ 21.05.2009. 12:24 ] @
Oh, znači gospoda više nije u Intezi?
Koja to beše banka 355, Vojvođanska ili?
[ Catch 22 @ 21.05.2009. 12:25 ] @
Juče sam bio u lokalnoj poslovnici i rekoše mi da niko nije dobio postpaid račun, pa su mi odštampali kopiju računa za mene i ćerku.
Kopija računa je bez specifikacije troškova, samo onaj deo uplatnica.
Takođe su mi rekli da stanje (797 i ostalo) ne radi i da ignorišem informacije koje dobijam, dok ne implementiraju novi biling sistem(?)
[ DR83 @ 21.05.2009. 12:28 ] @
Racuni ce stici, tako mi rece teta na 789, rekla mi je da je rok do 20.5 (doduse zvao sam pre par dana) i broj racuna za uplatu je promenjen samo za aprilski racun ...

edit- upravo dobih poruku da je rok za placanje produzen do 29.5.

[ Zoran Milovanovic @ 21.05.2009. 12:36 ] @
Citat:
owim:Setimo se koliko je Telenoru trebalo da za postpaid korisnike uvede proveru stanja - bilo kakvu! Više od godinu dana, ako ne računamo Mobtel godine.


Prisetimo se i kada je taj sistem "pao", nije radio 2 sata ili slicno? ;)

I zeleo bih da me neko podeti da li je telesmor imao ranije proveru preko wapa? Koliko se ja secam imao je. Tako da, provera stanja nije bas telesmor + mobtel = vreme.
[ enthusy @ 21.05.2009. 16:14 ] @
Ja sam danas dobio onu standardnu SMS poruku: "Vaš račun za april iznosi X din. Molimo Vas da ovaj iznos uplatite do 29.05.2009 na račun..."
[ Slobodan Milivojevic @ 22.05.2009. 00:09 ] @
Ni poruke ni racuna ni *797# nemam ja pojma kolko mi je racun.
[ owim @ 22.05.2009. 04:22 ] @
Citat:
Ja ne bih mogao da zavisim od operatera kod koga je sve "možda", "verujem", "nadam se", "očekujem". Za te stvari se ide u crkvu.

Uh, ovo ti je jako! :)
[ Slobodan Milivojevic @ 22.05.2009. 10:34 ] @
Obratite paznju da li vam je saobracaj koji je trebalo da bude uracunat u tarifne dodatke nije naplacen posebno po redovnim cenama.
[ dejdza @ 22.05.2009. 17:24 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Obratite paznju da li vam je saobracaj koji je trebalo da bude uracunat u tarifne dodatke nije naplacen posebno po redovnim cenama.

u aprilu sam izgubio 3,4 dana pokusavajuci da aktiviram sms 600 x 2 dodatke . posle natezanja sa cc i uz pomoc moderatora sa mondo foruma , pisanja reklamacija itd .. dobio sam informaciju da na oba postpejd broja imam aktivirano po 3 sms 600 dodatka.. ali ne lezi vraze stigo mi je racun gde je sve uredno naplaceno po ful cenama .. umesto po 3sms600 dodatka aktivan je samo po jedan koji se inace prenosi iz prethodnog meseca.. znaci moracu da platim oko 2000din vise nego sto treba .. znaci mora da se plati pa zatim reklamacija ...stanje sa aktivacijom i deaktivacijom dodataka je vec par meseci problematicno ... jedan broj su ugasiti .. drugi ne mogu .. aktiviracu jedan broj kod telenora i to je to ...jesu malo skuplji ali nemam vremena ni zivaca da se svaki mesec natezem sa cc i gubim vreme da aktiviram usluge .... imate prijatelje .. pored ovakvih prijatelja nisu vam potrebni neprijatelji...btw uvek sam hvalio mts ...ali.... inace provera -kakvog takvog nazovi stanja - opet ne radi
[ Slobodan Milivojevic @ 22.05.2009. 18:11 ] @
Ne verujem, stigla 3 racuna a imamo 5 mts brojeva ovde. Koja je to logika?!
[ DR83 @ 22.05.2009. 20:45 ] @
Citat:
dejdza: u aprilu sam izgubio 3,4 dana pokusavajuci da aktiviram sms 600 x 2 dodatke . posle natezanja sa cc i uz pomoc moderatora sa mondo foruma , pisanja reklamacija itd .. dobio sam informaciju da na oba postpejd broja imam aktivirano po 3 sms 600 dodatka.. ali ne lezi vraze stigo mi je racun gde je sve uredno naplaceno po ful cenama .. umesto po 3sms600 dodatka aktivan je samo po jedan koji se inace prenosi iz prethodnog meseca.. znaci moracu da platim oko 2000din vise nego sto treba .. znaci mora da se plati pa zatim reklamacija ..


A sad mi je jasno otkud meni onoliki racun za april.

Hahaha.