[ esperinos @ 18.05.2009. 16:29 ] @
Da li bi neko mogao da kreira jedan asp.net projekat (ili ajax projekat ako je .net 2.0 u pitanju) i u Update panel ubaci jedan dropDownList sa par itema, postavi autoPostBack=true, doda ListSearchExtender na njega , startuje aplikaciju i pokusa da selektuje neki item iz dropDown-a. Ja kada ovo uradim dobijam gresku:

Microsoft JScript runtime error: Sys.InvalidOperationException: Type AjaxControlToolkit.BoxSide has already been registered. The type may be defined multiple times or the script file that defines it may have already been loaded. A possible cause is a change of settings during a partial update.

Microsoft JScript runtime error: Sys.ScriptLoadFailedException: The script '/ScriptResource.axd?d=8nJV5xHAu8Sbiv5zET38dsCalQrrE_b-wGMc3W85o3ynKVhUpSkCH5T6BNwG2l-efICwL6j8MOME8sBw1pyzZg2&t=ffffffffa2b6d728' failed to load. Check for:
Inaccessible path.
Script errors. (IE) Enable 'Display a notification about every script error' under advanced settings.
Missing call to Sys.Application.notifyScriptLoaded().

Ista ovu gresku dobijam kada kreiram neki drugi extender npr. ConfirmButtonExtender na neko dugme na istoj stranici samo sto onda umesto 'Type AjaxControlToolkit.BoxSide' stoji 'AjaxControlToolkit.BehaviorBase'.

Ako moze neko da ovo kreira pa da mi kaze da li dobija gresku. Na netu sam trazio vec danima i svukuda je razlicit problem za ovakve greske. Ja sam konacno uspeo da izolujem gresku koja se kod mene javlja ali ne znam resenje. Ne znam da li imam dobre verzije .net i ajax-a ... Radim sa .net3.5

ovo dole je kod koji ide u <body> pa mozete samo prekopirati

Code:
        <asp:ScriptManager ID="ScriptManager1" runat="server">
        </asp:ScriptManager>
        
        <asp:UpdatePanel ID="UpdatePanel1" runat="server">
            <ContentTemplate>
                <asp:DropDownList ID="DropDownList1" runat="server" AutoPostBack="true">
                    <asp:ListItem>1</asp:ListItem>
                    <asp:ListItem>2</asp:ListItem>
                </asp:DropDownList>
            
                <cc1:ListSearchExtender ID="DropDownList1_ListSearchExtender" runat="server" 
                    Enabled="True" TargetControlID="DropDownList1">
                </cc1:ListSearchExtender>
            
           
            
            
            </ContentTemplate>
            
        </asp:UpdatePanel>


[ pl4stik @ 18.05.2009. 22:05 ] @
Kod mene radi ok
[ esperinos @ 18.05.2009. 22:30 ] @
sa kojom verzijom .net-a i ajax-a radis?
[ pl4stik @ 19.05.2009. 10:08 ] @
VS2008 Professional edition SP1 i AjaxToolKit 3.5.

Lepo sam ti napisao da ti se verzije ne podudaraju al ti nisam napisao da to ume da bude mali problem jer sad morash da menjash web.config rucno...
Tako da je pametnije da nadjes vremena za one filmove