[ kova[r] @ 19.05.2009. 14:26 ] @
Nisam nasao na ovom forumu diskusiju o programu Natura Sound Therapy, a bas me interesuje vase misljenje! Radi se o programu koji pusta razne opustajuce zvuke okeana, suma, kise.... a ima interesantnu opciju Brainwave Synchronizer koja navodno frekvecnijom moze da utice na vas mozak, od povecanja koncentracije za ucenje, preko raznih opcija podizanja raspolozenja do dubokog opustanja i smirivanja.

Da li neko koristi ovaj program i da li zaista deluje? Da li je to utemeljeno na nekim naucnim cinjenicama iz neurologije? Ima li tu neke zavere, hipnoze i sta ti ja znam

Sajt proizvodjaca:
http://www.opticalsweets.com/
[ draganmi @ 20.05.2009. 08:04 ] @
Citat:
kova[r]: Nisam nasao na ovom forumu diskusiju o programu Natura Sound Therapy, a bas me interesuje vase misljenje! Radi se o programu koji pusta razne opustajuce zvuke okeana, suma, kise.... a ima interesantnu opciju Brainwave Synchronizer koja navodno frekvecnijom moze da utice na vas mozak, od povecanja koncentracije za ucenje, preko raznih opcija podizanja raspolozenja do dubokog opustanja i smirivanja.

Da li neko koristi ovaj program i da li zaista deluje? Da li je to utemeljeno na nekim naucnim cinjenicama iz neurologije? Ima li tu neke zavere, hipnoze i sta ti ja znam ;)

Sajt proizvodjaca:
http://www.opticalsweets.com/


Slušao si mnogo puta u životu zvuke mora, vetra, kiše, i već znaš kako to deluje na tebe. Da li te je to trajno preporodilo na bilo koji način?
U prirodi uz te zvuke obično idu i mirisi, povetarac, ozonizacija vazduha, pejsaži, itd, što ovde nemaš, pa uzmi i to u obzir.
Ja lično ne bih mnogo eksperimentisao sa stranim uticajima na moj mozak.
Da li program ima opciju "reverse", ako nešto krene naopako?

Moguće je da sva ta zvučna inscenacija prirodnih događaja za one koji imaju malo kontakata sa prirodom može da ima i nekakvo opuštajuće dejstvo. Najbolje je da probaš, pa da nam javiš rezultate.

Inače, ovaj forum se bavi tehničkim aspektima audio softvera, pa i nije baš najpogodnije mesto za ovakve razgovore.