[ nikola985 @ 20.05.2009. 01:52 ] @
jako zanimljiva kombinacija a pre svega funkcionalna u pogledu brzine otvaranja strane. medjutim nisam siguran da li je ovo moguce sto ja zelim.

Imam 10 buttonsa u flash meniju koji je izdvojen od drugih flasheva, znaci zaseban.
Svaki od njih ima link ka iframe-u i sve to funkcionise kada se otvara nova stranica,znaci ako je prva strana POCETNA.html i imam iframe koji poziva html sa tekstom on radi, kada imam O NAMA.html on otvori novu stranu i u njemu iframe koji poziva opet tamo neki tekst i sve to funkcionise.
E sad ja hocu da se svi ti iframe-vi otvaraju u jednoj strani a da se linkuju iz ovog flash menija koji sam gore pomenuo.
Sta se desava kad to napravim, POCETNA.html radi, ali kada flash dugme O NAMA ima zadatak da pozove tekst iz html-a preko iframe-a u istoj stranici i istom iframe-u on ne otvara njega vec nesto izbrlja i vidim celu moju pocetnu stranu???

Da li je zapravo moguce ovo sto ja hovu, dakle da imam deset linkova na flash meniju i 10 iframe-a koja imaju link ka html gde je tekst i da na svaki klik u flash meniju odnosno na tih 10 buttonsa meni otvori na jednoj strani? Ako da, da li je mozda neki drugi poziv iz flash-a osim standardnog za pozivanje url-a gde umesto window = _self upisem iframe (ime)
[ nikola985 @ 21.05.2009. 00:07 ] @
sad me zanima jel to niko nema resenja, nemoguce je ili nije najjasnije definisano pitanje :)
[ reject @ 21.05.2009. 14:12 ] @
Ne mogu reci da mi je jasno sta ti je tacno problem. Mozda si zeznuo target u flashu,
mozda zoves pogresan html, mozes da napravis greske na vise mesta.

Naravno da mozes da napravis to sto hoces, ako je to ono sto mislim da hoces, da iz
flasha promesnis 'src' nekom ifrejmu - sad, dal ih ima 1 ili 10 to nije bitno.

E, ali to se tako ne praktikuje, zato sto kad trazim kljucnu rec pretrazivac ima da me
odvede na stranicu koja tebi ide na ifrejm tako da nece otvoriti i tvoj flash menu.
Radi se kontra (ako se uopste mora koristiti iframe), tako sto se sam flash meni
stavlja u iframe. Pretrazi 'iframe and seo' na googletu.

Inace, ako mozes, batali iframes.
[ nikola985 @ 21.05.2009. 16:34 ] @
evo nadam se da ce ti biti lakse, dakle samo je taj meni izdvojen i nije u sklopu iframe-a,a poziv koji vrsi ka html-u sadrzi pored teksta i flash odnosno ovo sto si mi ti vec napomenuo, e sad me navodis da menjam celu koncepciju a sto mislim da ce uspeti da i taj flash meni ubacim u html ovaj koji pozivam preko ifram-a...hmmm, ajde proveri ovo i daj tvoje misljenje, kako realizovati...