[ Brolly @ 20.05.2009. 08:59 ] @
Nedavno sam cuo da je dovoljno samo da DODAS u kontakte neki email, i automatski osoba moze da ti uhakuje u komp... Imam nekoliko pitanja, pa ako neko zna:

1) Da li je ovo zaista moguce? Da neko uhakuje bez ikakvog trika tipa photo sharing, folder sharing, ird..?
2) Kako saznati da li je ubacen virus ili ne?
3) Jasno mi je da npr. moze doci do kradje sifre tog accounta. Ali moze li doci i do kradje sifre sa nekog drugog accounta koji se loguje sa istog messengera?
4) Postoji li nacin da se SPRECI neciji pokusaj kradje? I na koji nacin?
5) Uopste, na koju foru rade ti programi koje ti ljudi koriste...?

Unapred hvala.
Nikad mi nece biti jasni ti ljudi... Ja stvarno ne bih znao sta da radim sa tudjim accountom/passwordom.
[ Aleksandar Vasic @ 20.05.2009. 10:56 ] @
Citat:
Nedavno sam cuo da je dovoljno samo da DODAS u kontakte neki email, i automatski osoba moze da ti uhakuje u komp.


To su neki ljudi širili glasine, što naravno nije tačno, tačnije ne moguće je. Što je ujedno i odgovor na prvo pitanje.

2.) Preko antivirusa naravno
3.) Ukoliko imas neki virus cija je namena da krade msn passworde, verovatno da je moguce
4.) Postoji, samo nemoj koristiti web sajtove tipa "ko me blokira", "ko me obrisao", jer isti onog trenutka kada se ulogujes uzimaju tvoj email i password i spamuju tvoje prijatelje sa kojekakvim reklamama i ujedno i njih zaraze. I koristi antivirus sa uredno ažuriranom bazom
5.) Rade na foru čuvanja passworda u nekom browseru na računaru i td.

[ Brolly @ 09.07.2009. 08:44 ] @
Hvala na odgovoru (sa "malim" zakasnjenjem).

Pozdrav!