[ annoying_master_c @ 20.05.2009. 10:50 ] @
Molim vas da mi pomognete oko ove dileme tj koji mi gateway treba da uspostavim konferenciju ili pak samo preusmeravanje poziva tako sto bih prvo sa skype nazvao fiksni telefon u inostranstvu a zatim taj poziv preko fiksnog (mog u Srbiji) povezao sa fiksnim takodje u Srbiji?

[ Zox @ 21.05.2009. 17:14 ] @
huh, odavno nisam video pitanje koje me je zbunilo i nateralo na razmisljanje vise nego ovo :)
Evo vec 20 min lomim glavu sta ti u stvari hoces da postignes ovim i koja je svrha ovog putesestvija preko pola sveta da bi se pozvao komsija ;)

Inace, treba ti 2 pstn<->sip GW sa FXO portovima, jedan na tom fiksnom u ino a drugi na toj tvojoj liniji. oba moraju da imaju i internet konekciju izmedju sebe, naravno. Linksys 3102 bi bio idealan za ovo, kostalo bi te oko 150 EUR.

Naravno treba ti i solidno poznavanje VOIPa da bi ih podesio kako treba.

Ajde molim te nagradi ovaj moj trud za odgovor pa mi objasni sta je svrha ove tvoje kombinacije? Ako me ostavis bez odgovora do veceras smatraj da ces biti odgovoran za moju neprospavanu noc ;)
[ Plug-n-Play @ 21.05.2009. 22:02 ] @
Zox, ma ne može to 3102, imam je... Može da radi kao gateway, tj. da taj neko pozove iz Srbije njegov broj i izađe preko VoIP-a napolje... A on valjda hoće da zove jednog pa drugog... Eventualno, ako bi imao sa dve linije, moglo bi... Nazove unutrašnjost (preko fixne), nazove inostranstvo (preko VoIP-a) pa prespoji...
Inače, Zox, slažem se, stvarno je šašava kombinacija hehe...
[ Zox @ 21.05.2009. 22:31 ] @
Pa ja sam ga bas tako i razumeo, poziv ide ovom rutom:
skype <---internet---->fixni ino broj <>[GW]<----internet--->[GW]<>fixni srpski broj <> [GW]<><---PSTN--->drugi fixni u SR
I to moze da radi uz 2 GW (naveo sam 3102 jer sam upravo ovako pre prilicno vremena povezivao belgijski i srpski broj oba PSTN. Zatim sam sa svog kucnog broja u BE zvao taj belgijski broj pa onda uz odgovarajuci dial plan dobijao GW u srbiji pa opet uz pravilan dial plan na tom GW u Srbiji dobijao izlaz na spoljnu srpsku pstn mrezu i okretao zeljeni broj. Samo sve je to bilo klimavo...

No svakako bespotrebno gubljenje vremena i na realizovanje kombinacije i na pricu ovde :)

[ annoying_master_c @ 22.05.2009. 11:04 ] @
bojim se da me ne prisluskuju :)


A varijanta gde bih ja kupio world pretplatu za skype pozive i na taj nacin sa mog account-a pozvao fiksni telefon u inostranstvu (pri cemu sam ja u srbiji) i tom nasem razgovoru pridruzio sagovrnika iz Srbije.

Srbiju bih zvao sa fiksnog.

znaci treba mi obicna konferencija skype i odvojena fiksna konekcija u jednu.
[ Kazo1 @ 22.05.2009. 12:39 ] @
Ok...Znam da zvuci ko reklama, ali zasto komplicirati.
Na gotovo bilo kojem Betamaxovom VoIPu postoji opcija phone2phone putem koje se uspostavi veza izmedju bilo koja dva broja u svijetu.
Upisec u obrazac dva broja koja zelis pozvati i to je to. Zvoni te.l 1 , i nakon sto se neko javi automatski se uspostavlja pozivanje telefona 2.
Ne treba nikakav dodatni uredjaj.
Druga opcija je da budes u konferenciji sa njima. Nazoves prvo jedan a onda nakon uspostave poziva i drugi broj i ostanes u konferenciji sa njima.

A cijene su jos uvijek povoljne, i po meni bolje od Skypea.

Eto toliko....

Sorri ako sam promasio temu :)

Pozdrav