[ filippp @ 22.05.2009. 13:18 ] @
Pre svega, izvinjavam se sto sa prvim post-om otvaram temu i kukam za pomoc, ali vec sam na granici nervnog sloma.
o cemu se radi...
vec duzi niz godina sam dj po klubovima, i do sada sam radio uvek klasicni dj set preko cDJ playera. medjutim od ove godine sam resio da se bacim na virtuelni djing, stoga sam kupio laptop. na njega sam prikacio svoju externu muzicku kartu preko usb-a, m-audio fast track pro koja me na stabilnom racunaru sluzi odlicno za produkciju. problem je u sledecem: kada prikacim fast trek na laptop, i povezem sa svojim studijskim monitorima (imam ESI near 08' studijske) cuje se noise. kao neki signal koji pisti... i vrlo remeti zvuk. dakle, nije onaj obican kontakt sound, vec bas pravi noise... sto je najzanimljivije frekvencija mu se menja kada pomeram mishem...
da li neko zna u cemu je fora? ovo bi sve trebalo da sljaka, driveri su sa zvanicnog m-audio sajta...
ukoliko je bitno, koristim vistu 32bitnu na laptopu.
napominjem da m-audio fast track pro u monitori odlicno rade na stabilnom racunaru, ali na laptopu se desava to krchanje.

ukoliko neko zna u cemu je caka, molim vas pomozite mi, jer mi je sto pre neophodan sa cistim zvukom zbog nastupa koji slede, vise sam u agoniji sto se toga tice...

hvala

filip
[ Aleksandar Đokić @ 23.05.2009. 03:05 ] @
Citat:
. sto je najzanimljivije frekvencija mu se menja kada pomeram mishem...


IRQ u pitanju, resenje malo nezgodno ali bi trebao resiti problem prebacaj u drugi slot, pci, usb, pc-mci...gde ti se vec fast track

p.s znaci nije problem u hardweru, nego laicki receni softwear tamo nesto "pobrka", probaj reinstall windows
[ filippp @ 23.05.2009. 10:22 ] @
ok izvalio sam u cemu je problem.. al nisam ni malo srecan zbog toga, obzirom da sam se nadao da je softverskog tipa.

kada laptop radi na baterije- nema nikakvog sustanja i pishtanja, ali zato kada ide na struju, onda se javlja ovaj nojz.
probao sam to sto si napisao, tj turao fast track pro u druge usb slotove (posto jedino tako mogu da ga nataknem na lap), ali svuda isto pishti kada je na struji.

ima li neko nekakvo resenje?
da kupujem bolji/jachi adapter?
sta da radim?
[ cyBerManIA @ 01.06.2009. 15:30 ] @
tebrac meni sad nije jasno..kao da ti se javljaju dve stvari..
kad ti je lap na punjacu javlja se noise, kad nije nema ga..
Obicno je problem do faze - promeni fazu s tim sto tad noise ne menja freq.
Promeni kablove: Zvucna > mixeta
I moguci problem do adaptera.

Kad ti sum menja freq/Amp u zavisnosti kako pomeras misa, obicno je problem do zvucne kartice.I to kod integrtisanih.
ja licno ne znam kako bi se taj sum sklonio.Probaj nesto kao sto ti je guslac rekao, cisto da otklonis IRQ kao smetnju.

Probaj sve isto kako ti je sad, ali s drugom externom zvucnom.
vrati se na CDJ :)

[Ovu poruku je menjao cyBerManIA dana 01.06.2009. u 18:39 GMT+1]