[ Sapphire @ 22.05.2009. 23:30 ] @
Evo za pocetak jednostavno pitanje, oko kojeg ne bih htio zasad puno u implementaciju, nego uglavnom samo jednostavno da ili ne. Vjerovatno mi promice neki detalj...
Pitanje je: kakva je podrska WinForms-a da se napravi slijedeci feature - omoguciti poseban button, na koji kad se klikne, kursor se promijeni na strelicu sa znakom upitnika, te sljedecim klikom na bilo koji dio interfejsa dobija se odgovarajuci help.
Problem je u jednom projektu kojeg sam zamislio, i hocu da napravim nesto slicno. Zasto sam rekao odgovor samo ukratko? Zato sto ako odgovor bude NE (a mislim da je tako), postavicu slicnu temu na Art of Programming, te da malo prodiskutujemo o mogucem rjesenju. Uglavnom, radi se o Chain of Responsibility pattern-u kojeg bi primjenio na Control hijerarhiju klasa, C# me ogranicava zbog nepostojanja MI-a i tako... ali to (valjda) kasnije...

P.S. Razumijem da se to moze napraviti odgovaranjem na Click event svake kontrole u interfejsu, u kojoj se zeli dati podrska za help, samo pokusavam napraviti elegantnije rjesenje..

Hvala unaprijed!
[ Igor Gajic @ 22.05.2009. 23:45 ] @
Trenutno sam u frci pa nemam bas vremena za neke dugacke odgovore, ali to je vec implementirano u .NET Frameworku kroz klasu HelpProvider...

http://msdn.microsoft.com/en-u...indows.forms.helpprovider.aspx