[ mkoznjak @ 23.05.2009. 22:24 ] @
Da li je netko spojio Nokia E65 na sip.freeipcall.com? Probao sam razne postavke, ali nisam uspio. Istovremeno, na sip.voipdiscount.com Nokia radi sasvim dobro. Hvala.
[ misk0 @ 24.05.2009. 00:37 ] @
Nemaju svi Betamax klijenti cisti SIP protokol za pristup servisima, potrazi negdje na netu listu ili informacije da li taj omogucava.
[ mkoznjak @ 24.05.2009. 11:47 ] @
Free IP Call nije dio Betamaxa, za razliku od Voipdiscounta ili Nonoha na kojima Nokia E65 radi sasvim dobro.
Kada na Free IP Call primijenim iste postavke kao i na Betamax, ne uspijevam dobiti konekciju na njihov server (proxy, registrar).
Tražio sam po netu slične probleme, ali nisam našao zadovoljavajuće rješenje.
Hvala na savjetu !
[ misk0 @ 24.05.2009. 20:21 ] @
Sorry, moja greska, Betamax ima tonu klijenata i svi imaju slicne nazive (voip, ip,free..) pa sam pomislio bez provjeravanja. Zasto ne probas njima pisati i pitati ih za uputstvo? Ili probaj sa nekim drugim programom ili uredjajem da se nakacis na njihov SIP server.
[ lexus-it @ 01.06.2009. 19:03 ] @
Konfigurisao sam Nokia e71 telefon da koristi sip server voipbuster-a. Mogu normalno da pravim pozive preko 3G/3,5G mreze koristeci sip, ali ne mogu da primam pozive na mobilnom preko sip servera.
Deluje mi kao da je problem u voipbuster serveru. Da li neko zna neki drugi besplatan sip server koji bih mogao da koristim za primanje poziva na mobilnom? Koji klijent moze da se koristi na kompjuteru za taj sip servis?


[ misk0 @ 01.06.2009. 22:50 ] @
Imas li voipbusteru dolazni broj tj DID?