[ shmajser @ 24.05.2009. 23:35 ] @
Pozdrav svima,
želeo bih da postavim 2 pitanja:
1. da li je moguće na CISCO call manager sa kompletnom infrastrukuturom (serveri, svič, telefoni - sve je CISCO) da se preko wireless rutera poveže neki mobilni telefon sa windows mobile OS-om i da mi telefon bude ujedno i mobini i fiksni?
2. ako može samo mi dajte neki link (koji mi govori koji softver treba da nabavim ili kupim i kako da izvedem).

Hvala puno u napred i veliki pozdrav.
[ misk0 @ 25.05.2009. 23:19 ] @
1. sta znaci i mobilni i fixni? U sustini tebi treba WM programcic koji ce glumiti klijenta za CM. Znam da Cisco koristi propriety protokol - SCCP koji i nije bash otvoren. Nisam s dosad susreo sa WM klijentom za tako nesto (ne znaci da ne postoji). Druga mogucnost je da CM ima SIP interface? (moguce) - WM SIP klijenti postoje i nije ih problem naci.

2. Objasnih, pa trazi.
[ shmajser @ 25.05.2009. 23:56 ] @
hvala puno, ali odgovori poput mislim..., trebalo bi..., mozda..., moj drugar se mucio..., i tome slicno. samo kazes znam ili ne znam, tj moze ili ne moze, nema potrebe da se raspinjava tema. Hvala.
[ igor.vitorac @ 26.05.2009. 09:00 ] @
Citat:
shmajser: hvala puno, ali odgovori poput mislim..., trebalo bi..., mozda..., moj drugar se mucio..., i tome slicno. samo kazes znam ili ne znam, tj moze ili ne moze, nema potrebe da se raspinjava tema. Hvala.


Kakvo pitanje takav i odgovor. ;-)
A sto lepo nebi kontaktirao firmu koja je to postavila i odrzava? Prepusti ljudima koji to znaju, da odrade svoj posao.
Na osnovu tvog pitanja, bojim se da cak i da ti neko kaze tacno sta treba da se odradi, mozes da napravis haos u postojecem sistemu.
Resenje nije moguce samo instaliranjem "programcica" na mobilni i da sve radi.
[ misk0 @ 26.05.2009. 18:59 ] @
Citat:
shmajser: hvala puno, ali odgovori poput mislim..., trebalo bi..., mozda..., moj drugar se mucio..., i tome slicno. samo kazes znam ili ne znam, tj moze ili ne moze, nema potrebe da se raspinjava tema. Hvala.


Kao sto rece igor, za te precizne odgovore trebas znati postaviti precizno i pitanje. Uostalom ovo je forum sa besplatnim pristupom, za precizne i vrijedne odgovore obrati se proizvodjacu ili firmi koje je instalirala sistem.
[ shmajser @ 28.05.2009. 02:36 ] @
`ajd joos jednom da ponovim:
samo kazes znam ili ne znam, tj moze ili ne moze, nema potrebe da se raspinjava tema. I ne treba mi objasnjenje detaljno. A za igora informacija sto je napisao "Prepusti ljudima koji to znaju, da odrade svoj posao." - u tom i jeste problem.Hvala.

[Ovu poruku je menjao shmajser dana 28.05.2009. u 03:53 GMT+1]
[ shmajser @ 30.05.2009. 21:41 ] @
Resio sam problem. Hvala svima.