[ jalle @ 08.12.2003. 15:37 ] @
Imam irda port koji se prikljuciva na maticnu plocu ali mi nikako ne radi,kod prijatelja sam probavao i radi fenomenalno.

Maticna ploca je ASUS A7A133 u biosu sam podesio da radi kao 2f8h/irq9 to bi trebao da bude com port2 .A kod prijatelja ima u biosu nekakav UART2 mod koji se ukljuci na enable i cim sam ga ukljucio irda je proradila.A kod mene nema tog UART2 moda .

Da li se neko susretao sa ovim problemom i jos da napomenem da mi od irda porta gori stalno lampica koja bi trebala da treperi tokom komunikacije.
[ stojakovicv @ 08.12.2003. 22:39 ] @
Pa Jasenko sto se ne javis kad te zovem?


Evo ti resenja:


http://www.geocities.com/infraredirda/download/IRDA.zip

tu ti sve lepo pise


pozdrav
[ jalle @ 09.12.2003. 16:21 ] @
Nemogu da otvorim ovu stranicu
[ BeastMaster @ 09.12.2003. 16:36 ] @
Ne možeš, jer tog fajla više tamo nema.
[ jalle @ 10.12.2003. 17:39 ] @
P sta mi onda preporucujete da radim sa ovom maticnom plocom?

I jos nesto sto bi moglo da bude zanimljivo mjerio sam napone na izlazima

+5 - gnd = 4,998 v
tx - gnd = 2.888 v
rx - gnd = 1,566 v
I to napajanje stalno stoi dok se racunar ne ugasi bezobzira jesam li u biosu ili na sistemu uvjek isto napajanje.
A na ostalim plocama izmedju rx i minusa ,tx i minusa nema nista .
Jeli moguce da mi je ploca dosla fabricki neispravna ili treba prebacit neki svic.
[ stojakovicv @ 11.12.2003. 00:56 ] @
EVO PROBAJ SADA



http://www.geocities.com/infraredirda/download/IRDA.zip

ime fajla je IRDA.zip

a ne irda.zip


verovatno explorer nije hteo da otvori zbog greske u velikim i malim slovima, (moja greska jer nisam sve stavio malim, izvinjavam se)


ako nemozes opet

posalji mi mail na


[email protected]





ne znam tacno sta sinamestio u biosu, najbolje je da krenes ispocetka prema ovom uputstvu
[ jalle @ 12.12.2003. 08:43 ] @
Neide opet ovaj link ali nasao sam tu stranicu i skinuo onaj fajl irda.zip i procitao upustvo gdje spominje UART mod koji ja nemam u svom biosu .Ali smatram da je meni problem i do ploce jer sam sve isprobao .Irda mi radi na jos 4 racunara koja sam ja probao i oni imaju svi ovaj UART dok kod mene nema.I jos mene brine onaj napon koji daje na TX i RX.
[ jalle @ 12.12.2003. 18:53 ] @
I jos samo da pitam da li neko ima slucajno ili gdje se moze skinuti elektrica sema za maticnu plocu A7A 133 ?