[ baclawa @ 27.05.2009. 22:24 ] @
Nisam siguran da li sam pogodio temu, ali se iskreno nadam da jesam.

Nedavno sam napravio veliku prekretnicu u životu. Nakon 20 godina radnog staža, promenio sam firmu. Sada se u novoj firmi susrećem sa izazovom CNC mašina (strug, glodalica, a u planu je i plazma sekač). Na nesreću, tokom mog školovanja CNC mašine nisu postojale. Tako sada moram dopuniti i nadograditi svoje znanje.

Ergo, svaka pomoć na temu pisanja programa u G kodu je više nego dobrodošla. Molim samo da ne zaboravite da sam potpuni početnik u toj tematici. Nadam se da mi neko može pomoći. Ikako...
[ component @ 27.05.2009. 23:53 ] @
Možda bi najviše naučio uz pomoć vežbe. Skini neki od g code simulatora (ima trial i besplatnih) pa probaj da se poigraš malo sa tim...
[ baclawa @ 28.05.2009. 05:12 ] @
Zar ne postoji neki priručnik o osnovnim komandama? To bi mi dosta značilo pre nego što predjem na bilo kakav rad. Kao što reko prvi put se susrećem sa problematikom. Potpuna tabula raza!
[ Bobiska018 @ 28.05.2009. 20:23 ] @
Baklawa pozdrav povezacu te sa nekim ko bi mozda mogao da ti pomogne u vezi pisanja G-koda, samo mi daj malo vremena .
[ baclawa @ 28.05.2009. 20:29 ] @
Pošto sam od 01.06. pod otkazom ugovora o radu, imaću vremena da sačekam. Samo nemoj da bude baš, baš da čekam ;)
[ Bobiska018 @ 30.05.2009. 20:04 ] @
Pozdrav ..

Druze pokusaj ne CNC Srbija forumu da kontaktiras Littlgolub nick koliko znam ona se bahce sa nekim kodovima, postprocesorima i programiranjem CNC masina verovatno ce ti pomoci, a i poznaje dosta industrijskih CNC masina.

PS. I nemoj se iznenaditi sa kojim uzivanjem ona to objasnjava...
[ wex-alpha @ 23.06.2009. 13:33 ] @
Mozda ti ovo moze dati neke osnove.


http://www.linuxcnc.org/handbook/gcode/g-code.html