[ ghost2k3 @ 28.05.2009. 10:29 ] @
Da li se i vama desava to da dobijate gomilu spama na gmail account (ako to uopste ima veze sa gmail-om)?
Naime u zadnjih 2,3 nedelje bas dosta dobijam mail-va, sto u inboxu, sto u spam folderu. Dnevno 30-60 mailova, svaki 2,3 dan nadjem i u inbox-u 2,3 spama.
Taj mail nalog koristim za ozbiljne stvari sto bi rekli :), nigde ga nisam bez veze ostavljao. Jedino ako ih neko sa nekog foruma gde sam se registrovao, nije "prodao" nekom spam smradu.
[ bachi @ 28.05.2009. 11:01 ] @
Izgleda da su se i spameri opametili, ili je čika Google nešto pogrešio u konfiguraciji, tako da i ja dobijem kilo spama, a i vrlo često mi poruke završe u spam folderu iako nisu do sad.
[ Aleksandar Vasic @ 28.05.2009. 11:50 ] @
Od samog kreiranja gmail accounta sam dobijao mnooogo spama, za par dana se skupi 200-300 poruka....
[ bachi @ 28.05.2009. 21:47 ] @
Nije problem, neka je i 30000 hiljada poruka, ali u SPAM folderu. Pričam o tome da sam u inboxu počeo da dobijam poruke koje su spam.
[ reject @ 29.05.2009. 23:24 ] @
Report spam bi trebalo da resi problem. Meni se s vremena na vreme pojavi nesto od spama
u inboxu (valjda spameri znaju kako prevariti googleove filtere), ali nakon report spam slicno
djubre se vise ne javlja u inboxu.
Vidi da nisi nesto promenio u preferencama - ne znam tacno o cemu govorim, ali si mozda
rekao googlu da je sve sto dodje pozeljno, a ne 'mozda spam'.
[ djordje1979 @ 30.05.2009. 00:03 ] @
Meni se izuzetno retko desi da ne prepozna spam, a imam oko 400 poruka spama mesecno.
[ VelikiMaestral @ 25.06.2009. 00:28 ] @
Vremenom sam se navikao na spam i gmail... tim pre sto spam ide gde treba.

Razlog sto pisem ove redove je sto mi se poslednjih nedelja u spam folderu pojavljuje posta koja je potpisana kao da sam je ja poslao.
Nisam obracao previse paznje, jer su naslovi bili prepoznatljivi za spam. U pocetku. Izbegavao sam da ih otvaram, ali veceras jesam i video ime (zvuci kao africko) u zaglavlju, pored moje adrese na gmail-u!? Proverio sam pristup sesijama, i tu je sve u redu... a opet mi stize takva posta.

U cemu je fora?
[ ljuba.micic @ 25.06.2009. 10:34 ] @
Da to ( spam poruke ) možda nema neke veze sa OS koji se koristi na korisničkoj strani? Ja, da kucnem u ovaj drveni kompjuter, uopšte ne dobijam spam poruke.
[ Aleksandar Vasic @ 25.06.2009. 10:47 ] @
@VelikiMastreal da li bi mogao nam iskopiras ovde ceo header poruke, posto te nisam bas najbolje razumeo

@ljuba.micic

Ukoliko govorimo o posti koju citamo na nekom webmail servisu tipa gmail, zavisi iskljucivo od google anti-spam filtera, a ukoliko citamo u nekom email klijentu, zavisi opet od google anti-spam filtera, kao i od email klijenta koji koristimo. Neki email klijenti imaju u sebi ugradjen anti-spam filtere (primer: Windows Live Mail), a dosta antivirusa takodje ima ugradjene anti-spam filter.
[ ljuba.micic @ 25.06.2009. 11:02 ] @
Poštu čitam na webmail servisu gmail. U podešavanjima ništa nisam menjao. Jednom mesečno, grubo rečeno, u Spam folderu pojavi se Editor Bob ali ja to ne smatram spamom jer povremeno koristim usluge 123Greetings Cards.....
[ del-boy @ 25.06.2009. 12:11 ] @
Da kucnem u drvo, evo već godinu i po dana od kad koristim ovaj nalog (koji mi je sad primaran) ni jedan spam mi nije stigao, ni u Spam folder. Naravno, pazim dosta gde ga ostavljam i za registracije po raznim formumima i glupostima imam drugi nalog. Gde god ovaj primarni ostavljam bude u specijalnom obliku (sa + nešto ili sa tačkom negde, ako sajt ne dozvoljava plus u mail-u) za eventualno lakše filtriranje, ako procure adrese negde...

btw. u pitanju je Google Apps nalog, ali ne verujem da to ima mnogo veze...

Inače, sajtovi koji ne dozvoljavaju taj plus baš umeju da nerviraju :) ... A i ES je jedan od njih :P

[ Sudomaster @ 02.07.2009. 23:40 ] @
Imam nalog na Gmail još s'početka 2004 godine (bio sam jedan od 1500 ljudi koji su prvi dobili naloge na Google Account), naravno taj mejl mi je i dalje primaran, sve živo sam registrovao preko njega, i dnevno primam oko 100-200 spam poruka, to nije problem. Problem je što mi u zadnjih 2-3 meseca spamovi stižu u Inbox (barem 15 nedeljno)...

Šta li se dešava sa Gmail Spam Filter-om ja zaista ne znam, do sada su besprekorno radili. Ja uvek idem na "Prijavi nepoželjno" ali to mislim da nema nekakve velike vajde za ubuduće