[ Slobodan Milivojevic @ 29.05.2009. 03:21 ] @
mt:s je promenio cene i nacin tarifiranja dolaznih poziva za postpaid korisnike... Nigde obavestenja na sajtu nema, ali evo par primera nekih od atraktivnih turistickih destinacija za ovo leto:

- m:tel CG - 0din/min - nova cena dolaznih poziva za postpaid korisnike u m:tel mrezi 5din/min, obracun 60+1
- Grcka, sve mreze za voice pozive - 37din/min - obracun 60+1
- Grcka, dolazni video pozivi (WIND) - 30din/min - obracun 1+1
- Bugarska, sve mreze - 33din/min - obracun 60+1
- Spanija, svi operateri za voice pozive - 45din/min - obracun 60+1
- Spanija, dolazni video pozivi (Telefonica) - 36din/min - obracun 1+1

Za sve ove zemlje (sem CG) vazi sledece za prepaid korisnike:

- Dolazni pozivi - 36din/min obracun 1+1.

Poredjenja radi, Telenor postpaid korisnici dolazne pozive u Bugarskoj i Grckoj (voice i video) placaju 29,9din uz obracun 1+1, a u Spaniji, cena dolaznog poziva je 39,9 takodje uz obracun 1+1.

Kod Vipa je cena dolaznih poziva za postpaid i prepaid korisnike 29 din u celoj Evropi, uz obracun 1+1.


"Lepo iznenadjenje" bez ikakvog oglasavanja od strane mt:s-a pred turisticku sezonu

Detaljnije informacije o mt:s roamingu:
http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=2312

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 29.05.2009. u 18:56 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 29.05.2009. 08:51 ] @
Ovo za video pozive, verujem da su samo "zaboravili" da promene.... ocigledno je doslo do pomeranja cena dolaznih poziva i tarifiranja... e sad, verovatno se u stvari spremaju da naprave "promociju" od npr. 1. jula (kao i svake godine) pa ce onda biti - vau, bilo je 37 din +pdv, a sad je "samo" npr. 25 din +pdv - i to ce trajati dok je turisticka sezona, a onda ajmo opet na dranje korisnika...

A sto se tice telenora i vip-a- uskoro cemo videti da li i kod njih radi copy/paste kad su nepovoljne stvari u pitanju...
[ srdjan_m @ 29.05.2009. 13:41 ] @
Kod Telenora je Copy/Paste već odrađen-:)
[ Slobodan Milivojevic @ 29.05.2009. 13:54 ] @
^ Kako mislis?

Kod Telenora pise:
Citat:
Dolazni pozivi (video i govorni pozivi) se tarifiraju po sekundi poziva
[ Slobodan Milivojevic @ 29.05.2009. 17:55 ] @
Jos jedna izmena:

m:tel CG i RS mreze - dolazni pozivi za postpaid korisnike od 01. juna su 5 dinara po minutu! Tarifiranje 60+1

Sami su sebe nadmasili!
[ batancev @ 29.05.2009. 18:28 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:  Nigde obavestenja na sajtu nema


kako to mislis? evo ga
http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=202&Type=1
[ Slobodan Milivojevic @ 29.05.2009. 18:34 ] @
To je za ove promene u RS i CG, a za 60+1 nigde ne pise kao obavestenje.
[ zemun88 @ 30.05.2009. 21:16 ] @
Pa moraju da podignu cene usluga, jer su apetiti veliki

Najbolje da uvedu i taksu na posetu drugoj zemlji i jos da na to dodaju 10% zbog deficita budzeta i 18% pdv-a

Posto vlada korupcija i visi interesi u telekomunikacijama to moraju da placaju gradjani

Mts je dobro poceo krajem prosle godine, ali ove su uzas. Nista im ne radi, a usluga sve gora i gora, a druga dva operatera su samo copy - paste, i suprotno
[ slobapet @ 01.06.2009. 16:47 ] @
Citat:
srdjan_m: Kod Telenora je Copy/Paste već odrađen-:)


ne vidim da je kod njih odradjeno, kaze da su za postpaid u promonte mrezi dolazni pozivi besplatni .... ili gresim
[ whitie2004 @ 02.06.2009. 07:35 ] @
Ova drzava i drzavni mts nikako da shvate da je kriza i da se u krizi _mora_ obarati cena ako misle da prezive. Stalno dizu cene a u kasu sve manje stize. I nista ne kapiraju. Predug period negativne selekcije.

Moja majka, penzioner, trenutno u Crnog Gori. Pojma nema o desavanjima u Srbiji, na televizoru prati samo 'meksicki sadrzaj'. Trebao joj je samo jedan dan da primeti ogromanu razliku u ceni i da kupi crnogorsku karticu! A vi gospodo dizite cene i dalje. Pozdravite mi Dzeneral motors.
[ shadow-bg @ 04.06.2009. 23:18 ] @
Citat:
kaze da su za postpaid u promonte mrezi dolazni pozivi besplatni .... ili gresim


Moj najnoviji racun od telenora kaze da gresis
[ Jbyn4e @ 05.06.2009. 08:35 ] @
Onda ces morati da se zalis, jer na sajtu za Promonte za postpaid korisnike pise:
http://www.telenor.rs/?section=private&page=4305
Citat:

dolazni pozivi (cena/min) besplatno

Jedino ako si prepaid - onda na tom delu pise:
http://www.telenor.rs/?section=private&page=458
Citat:

Dolazni saobraćaj u okviru mreže Promonte (Crna Gora) se tarifira po sekundi i naplaćuje 6 dinara/minut.
[ slobapet @ 10.06.2009. 15:36 ] @
Citat:
Jbyn4e: Onda ces morati da se zalis, jer na sajtu za Promonte za postpaid korisnike pise:
http://www.telenor.rs/?section=private&page=4305


izgleda da su azurirali sajt jer stvarno ono sto sam i ja video da je besplatno sad pise 8 din/min

ko ce ga znati, vidis i oni poceli da ukidaju promocije, a na sajtu nigde info da nadjem
[ UGY @ 10.06.2009. 15:39 ] @
A joj kako bih saznao ovo da nisam procitao ovdje (osim kad mi racun stigne). Redovno idem za CG i koristim m:ts postpaid (do sad besplatni dolazni) u m:tel mrezi. E sad, pretpostavljam da je ovo od prvog juna... znaci ima da me obraduje racun u julu + ovih 10%.

Po svemu sudeci zbog ovog gasim karticu.
[ rolandinjos @ 11.06.2009. 13:23 ] @
Dva dana pred 01. jun sam pozvao korisnički servis da promenim tarifni paket zbog planiranog dužeg boravka u CG i "ljubazni i nadasve dobro obavešten" operater mi je rekao da o promenama vezanim za roaming ne zna ništa i evo...oni su verovatno to obaveštenje izneli u javnost u "minut do dvanaest"...toliko o njihovoj poslovnosti i korektnosti...

...što se mene tiče raskidam ugovor u najskorije moguće vreme...
[ owim @ 24.06.2009. 13:02 ] @
Citat:
Dva dana pred 01. jun sam pozvao korisnički servis da promenim tarifni paket zbog planiranog dužeg boravka u CG i "ljubazni i nadasve dobro obavešten" operater mi je rekao da o promenama vezanim za roaming ne zna ništa i evo...oni su verovatno to obaveštenje izneli u javnost u "minut do dvanaest"

Drugar mi ide u CG, juce sam pozvao 789 u sred noci, jedino vreme kada moze da se dobije postpaid kanal. Pitao sam da li i ove godine ima romeing promocije u m:tel mrezi, i rekao mi je da ima: "prosle godine dolazni pozivi su bili besplatni a ove godine su samo 5 din". Da li se on ludo zabavljao ili ne, 19. decembra mi istice MTS ugovor i -- adios amigos! :)
[ srdjan_m @ 24.06.2009. 13:49 ] @
Nije više 0 din nego 5 din, a šta je tu tako strašno ? Zar to nije bolje nego regularna cena od 30-35 din koliko je inače za prvu zonu ? Ako neko naplati svoju uslugu (bez obzira što je ista firma u pitanju) sa 80% on je lopov jer ne daje popust od 100 %...nemojte preterivati. MTS je u haosu, ali je ova promocija i dalje najpovoljnija po pitanju roaming-a uzimajući u obzir druge operatere (da ne pominjem Telenor sa njegovim cenama).
[ septimus @ 24.06.2009. 14:07 ] @
Pa Telenor uopste nema visoke cene bilo koje usluge...

MTS ga je sustigao.
[ slobapet @ 24.06.2009. 14:16 ] @
Citat:
septimus: Pa Telenor uopste nema visoke cene bilo koje usluge...

MTS ga je sustigao.


apsolutno tacno.... ali samo za cene, sto se tice kvaliteta usluge ne verujem :))
[ owim @ 24.06.2009. 15:56 ] @
^ Bejah samo ironican, s obzirom na odgovor operatera kakva je
promocija sada: "prosle godine dolazni pozivi su bili besplatni a ove
godine su samo 5 din".

Ako je smesno samo meni, dajte da nista ne diram i nahranim svinje :).
[ slobapet @ 24.06.2009. 18:11 ] @
Nije samo tebi, ja sam dva put procitao, jer mi je prvi put bilo toliko smesno da nisam mogao da poverujem.
[ rolandinjos @ 23.07.2009. 00:59 ] @
Htedoh da pogledam opciju "pregled računa" na sajtu MTS-a,pošto sam postpaid korisnik i nakon slanja SMS-a za šifru i njihovog urednog odgovora i logovanja na sajt ugledah da je poslednji račun za koji su mi dali uvid iz marta meseca ove godine...a danas je 23. Jul...

Račun za Jun mesec mi je nestvarno velik bez i jednog odlaznog poziva,pošto sam u roamingu pa sam hteo da vidim baš te dolazne pozive,koji su bili i koliko koštaju ali gospoda iz MTS-a ljubomorno čuvaju MOJ račun i ne dozvoljavaju mi da vidim o čemu se radi...a mi sve to i dalje trpimo...
[ zderavko @ 06.08.2009. 07:54 ] @
Od 15. jula promenjena je cena Rominga za m:tel mreze u BIH i CG odnosno tarifiranje dolaznih poziva

Cene dolaznih poziva po minutu
Svi dolazni pozivi 5 rsd
Interval tarifiranja 1 sec


bez PDV-a i bez poreza na upotrebu mobilnog telefona.


http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=2312
[ waikiki @ 10.04.2012. 17:45 ] @
jedno pitanje... da ne otvaram novu temu!

Koliko ja placam minut razgovora kad pozovem nekog ko se nalazi u roamingu (konkretno, nalazi se u Austriji sa 064 brojem)? Na sajtu mts-a ima samo da taj koji se nalazi u roamingu placa 46 din (dolazni poziv)... nema nista za onog koji poziva (sa mts postpaida) odnosno nema cene odlaznog poziva iz Srbije prema roamingu!
[ Slobodan Milivojevic @ 10.04.2012. 18:07 ] @
Samo malo razmisli... evo sledeći primer:

Neko je otišao u inostranstvo (ti ne znaš da on nije u zemlji), i pozoveš ga na mobilni, pričate, i tvoj sagovornik recimo ne napomene da nije u Srbiji. Prekineš vezu i vidiš zaduženje par stotina dinara? Da li je to tebi logično da zoveš nekoga na srpski broj, a da platiš dodatno?

Poenta roaminga je da korisnik koji se nalazi u roamingu plaća troškove uspostavljanja veze od njegovog matičnog operatera do operatera u čijoj mreži gostuje, a da korisnik koji ga poziva plaća troškove koje bi i inače plaćao kad se korisnik nalazi u matičnoj mreži.

Dakle tebe kao pozivaoca ne zanima da li je korisnik koga pozivaš u matičnoj mreži ili u roamingu.
[ Bonafides @ 04.07.2012. 13:24 ] @
Nadam se da sam nasao pravu temu za pitanje (problem) u vezi mt:s roaminga, a pisem zbog toga sto se na mt:s-ovom sajtu tesko snalazim.

Sestra mi je u Crnoj Gori od pre par dana, tako da sam se ja za to kratko vreme raspitao za roaming i dosao do podatka da je najbolje biti Telenorov prepiad korisnik za roaming u Crnoj Gori. Dao sam joj Telenor prepaid karticu na koju je zovem, njoj skine samo 7 RSD (naravno, tamo je uhvatila Telenor CG mrezu). No, ona je, ipak, korisnik mt:s-a, ima njihovu prepaid karticu i postapid karticu sa MIX 100. Ona je korisnik ove postpaid kartice od pocetka marta ove godine i kaze da kada je usla u Crnu Goru, ova postpaid kartica nije htela da se konektuje ni na jednoj mrezi, iako sam licno ja izmirio 3 njena racuna i to na vreme. Ne znam zasto nece tamo da joj radi...

E, sad ja sam kopao po mt:s-ovom sajtu u vezi prepaid i postpaid roaminga, ali mi se cini da su nedoreceni. Zanima me da li je i kod njih, kao i kod Telenora, cena dolaznog poziva fiksna bez obzira na trajanje dolaznog poziva. Oni, na primer, kazu da za prepiad korisnike dolazni poziv kosta 8 RSD i da je obracunska jedinica 60 sekundi. Znaci li to da se 8 dinara naplacuje po minutu dolaznog poziva ili kako vec?

Da, i to, kako bi se njoj tarifirao roaming za dolazne pozive u slucaju da joj tamo proradi mt:s postpaid kartica i da li bi slucajno (mada cisto sumnjam, ali tek da pitam) minute i poruke koje dobija u okviru MIX 100 mogla da koristi iz roaminga (znam da se sve to odnosi na saobracaj ostvaren iz Srbije ka brojevima u Srbiji, ali sa druge SMS-ovi koji se salju m:tel-ovim brojevima u Bosni i Crnoj Gori se tarifiraju kao domaci- vodjen tom logikom postavio sam ovo pitanje)?

Pozdrav i hvala unapred na svakom odgovoru/savetu
[ Slobodan Milivojevic @ 04.07.2012. 14:24 ] @
Moguce da nije aktiviran roaming na postpaid kartici, meni nije bio, cak za 1. maj sam imao problem, a korisnik mt:s-a sam od decembra prosle godine.

Dakle nadji neku zensku osobu koja ce se predstaviti kao ona (ili neka pozove ona iz crne gore na +38164789), najbolje poziv uputi sa druge mreze i kazi recimo da pozivas iz roaminga iz crne gore i neka trazi aktivaciju roaminga, trebace ti broj LK i JMBG kako bi ovo zavrsili preko call centra.

Kolko vidim mt:s ne aktivira roaming po automatizmu, vec mora da se trazi aktivacija istog.
[ Bonafides @ 05.07.2012. 09:17 ] @
Hvala, Slobodane, na predlogu, videcu sta mogu da uradim po tom pitanju, ali pre toga bih voleo da znam kakve su roaming mogucnosti (cene) mt:s korisnika u Crnogorskom mtel-u? Napominjem da nista nisam skontao na njihovom sajtu i da mi se cini da se cak i dolazni pozivi tarifiraju po minutu. Ili mozda imaju isti popust koji Telenor daje u Crnoj Gori... A da li oni minuti i poruke iz MIX 100 vaze i u Crnoj Gori...
[ miroo @ 06.07.2012. 18:08 ] @
1. Svi dolazni pozivi pod uslovom da koristite m:tel Crne Gore tarifiraju se 5,9 rsd sa PDV-om. Tarifiranje se vrsi po pozivu, a ne po vremenu.

2. Slanje SMS poruka 9.02 rsd

3. GPRS (1 kB) 0.13 rsd



Cene odlaznih poziva po minutu:

- mt:s, fiksna telefonija Telekoma Srbija – Open Home, m:tel Crna Gora, m:tel Republika Srpska i Telekom Srpske - 9.28 rsd

- Ostale mreže u Srbiji, Crnoj Gori i Republici Srpskoj - 13.16 rsd

(Uspostava veze je 6,96 rsd)

http://www.mts.telekom.rs/index.php/roaming-standard.html
[ KrkaCiC @ 06.07.2012. 19:27 ] @
Citat:
miroo: 1. Svi dolazni pozivi pod uslovom da koristite m:tel Crne Gore tarifiraju se 5,9 rsd sa PDV-om. Tarifiranje se vrsi po pozivu, a ne po vremenu.


Gde si ovo procitao?
Ja bas pogledao na sajtu i tamo stoji da je 5,9 po minutu,obracunato u sekundama.
[ viktorparacin @ 03.08.2012. 18:43 ] @
ne znam samo kad su provukli na kvarnjaka za dolazne pozive tarifiranje 60+60

http://www.mts.telekom.rs/index.php/Postpaidroamingstandard.html

e stvarno su....!"#$%&/()