[ zlajo_kv @ 29.05.2009. 15:08 ] @
dakel sledeca situacija: radim film sa jos par drugova kao maturski rad taj film treba da bude pustne u bioskopu na dodeli diploma.prosle godine kada je pustan film,on sa jako lose video na platnu(kazu da je bilo mutno).razgovrao sam sa kamermanom koji je prosle godine tu svecanost snimao u rekao je da moram(moramo) da namestimo kontrast u filmu da ne dodje do rasipanja boja tokom reprodukcije na platnu.e sad mene zanima na koje vrednosti treba namestiti i sta uraditi? inace montaza se radi u adobe premieru.
[ ERR @ 30.05.2009. 12:49 ] @
Mozes ti da malo napucas kontrast al' cisto sumnjam da ces da dobijes nesto sa tim cak mislim da ako budes mnogo drndao sliku napucavajuci boje i levelse samo ces je jos vise sjebati sto ce se tek vidjeti kada je razvuces na platno.To sto je slika bljeda na platnu je zato sto je snimano malom rezolucijom (koja nije predvidjena da se razvlaci na veliko, bioskopsko platno) kao i sto je vjerovatno projektor sa kojeg se pusta neki losijeg kvaliteta ili mu je lampa stara. To sto je mutno je 100% do projektora. Da je rezolucija materijala dovoljna za projektor i da je taj projektor sa koga se pusta neki dobar (skup) projektor onda bi ti na platnu imao istu sliku kao sto imas na monitoru na kojem si montirao.
[ zlajo_kv @ 30.05.2009. 20:20 ] @
to je biskopski projektor,valjda je kvalitetan...ali ceo film je snimana skolskom kamerom Panasonic nv-gs80eb,nije profi kamera ali sta je tu je informacije o njoj: http://www.twenga.co.uk/specs-...SONIC-Mini-DV-camcorder-157013
[ ERR @ 31.05.2009. 00:25 ] @
Bioskopski projektor sluzi da se sa njega pustaju reklame (domace) prije filma (ponekad i najave za druge filmove mada njih dobijaju uglavnom na traci). Bio sam u mnogo bioskopa i u 99% njih ti projektori koji se koriste su najgori (najjeftiniji) koji postoje jer i takvi njima vrse posao. Iskreno vrlo je malo bioskopa koji imaju neki vrhunski projektor (samo par najvecih bioskopa u srbiji ih imaju) sa kojeg se to moze kvalitetno projektovati na veliko bioskopsko platno.
Uostalom probaj da uradis nekoliko varijanti videa (napucaj kontraste, napucaj boje, itd) i zamoli te u bioskopu da ti puste sve varijante i sam se uvjeri u ovo sto ti pricam.

pozdrav!
[ zlajo_kv @ 31.05.2009. 09:33 ] @
razmisljao sam o tome....ali mi je kasnije pala jedna druga ideja na pamet.kako bi bilo da recimo pustim film na platno preko nekog playera i da u njemu na licu mesta podesavam kontrast i boje tako da mogu odmah da vidim kakva je slika na platnu.e sad ne znam ni ja sam sta je pametnije od ove dve ideje.....