[ bttp @ 31.05.2009. 06:01 ] @
Ako bih danas (31. u mesecu) nazvao korisnički servis i blokirao postpaid karticu (broj) na ovaj ili onaj način (preko automata ili operatera, ne znam kako to ide), da li bi time de fakto raskinuo ugovor s obzirom da nemam nameru da je reaktiviram? Nisam stigao da odem da raskinem ugovor, pa će me od sutra zadužiti sa pretplatom i za naredni mesec, pa me zanima da li bi blokiranje broja bilo "workaround" za sprečavanje zaduživanja?
[ VIDAKOVICV @ 31.05.2009. 11:42 ] @
Ne bi, na taj način bi blokirao samo saobraćaj sa kartice, pretplata bi ti redovno dolazila. Moraš da odeš do poslovnice da raskineš ugovor.
[ owim @ 31.05.2009. 12:12 ] @
^ Pretplata za naredni mesec doći će ti LINEARNO, ne brigaj! :)

Istina, ja sam svoj Telenor postpaid ugovor raskinuo telefonom! Nikad ništa nisam potpisao.
[ Slobodan Milivojevic @ 31.05.2009. 12:28 ] @
Jedan moj drugar je slicno uradio pre par meseci, dobio je ceo saobracaj za svoj paket - 150min/150SMS, poslao ljudima da menja broj 150 SMS poruka i stigao mu racun za 2 dana pretplate par dinara.
[ dj.dragan @ 01.06.2009. 16:14 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Jedan moj drugar je slicno uradio pre par meseci, dobio je ceo saobracaj za svoj paket - 150min/150SMS, poslao ljudima da menja broj 150 SMS poruka i stigao mu racun za 2 dana pretplate par dinara.


I ja imam isti problem.Zbog najnovijih kretanja na trzistu vise nemam razloga da ostanem na MTS a smara me da idem do njihovog korisnickog servisa.Pitanje je kako da raskinem ugovor telefonom (kod Telenora je to moguce znam).
Koju pricu da pustim.Napominjem da nisam pod ugovorenom obavezom.
[ _andjela_ @ 01.06.2009. 16:21 ] @
Pa valjda da - zelis da raskines ugovor.

Zasto je neophodno da im dajes pricu i da im se pravdas?
[ espresso @ 01.06.2009. 19:44 ] @
Ma ne pitaju ništa; nemaju takav odnos prema korisnicima, da ne kažem "prijateljima".
[ bttp @ 10.06.2009. 01:26 ] @
Zvao sam MTS korisnički servis da pitam za blokiranje kartice, kaže mogu da je suspendujem na najviše 6 meseci i onda nemam ni dolazni saobraćaj, a kartica se automatski reaktivira nakon tog perioda - meaning stižu računi. Glupo je što bar nemaš dolazni saobraćaj, to ih ništa ne košta samo može da im donese traffic, a na prepaidu ako imaš 0 kredita 6 meseci ti je omogućen dolazni saobraćaj. Još jedan nedostatak postpaida. Inače ako blokiram karticu zbog razloga izgubljena - ništa se ne dešava, ne obustavljaju zaduženja.

To mi je sve rekla ljubazna operaterka koja nema pojma, i to ona sa postpaid 788 call centra - ako uopšte ima razlike među njima tamo.
[ bttp @ 16.06.2009. 16:31 ] @
Nego imam jedno pitanje za nekog ko je pametniji od mene - a u svetlu ovoga da se "parkiranjem kartice" gubi i mogućnost primanja dolaznih poziva.

Dakle, nakon što ne platiš postpaid račun, nakon izvesnog vremena ti onemoguće pozivanje sa tog broja ali možeš i dalje da primaš dolazne pozive - bar neko vreme.

Zanima me koliko dana/nedelja nakon isteka roka za plaćanje računa, ti isključuju odlazne pozive i koliko još nakon toga možeš da primaš dolazne?

Jer, kako stvari stoje, meni se više isplati da ne platim račun i da još neko vreme mogu da primam pozive na broju koji planiram da ugasim (za slučaj da me traži neko ko još nema moj novi broj), nego da odem i suspendujem karticu ili raskinem ugovor - gde istog trenutka gubim mogućnost primanja dolaznih poziva.

Šta vi mislite o tome i kolike su te kamate za neplaćeni račun? Znači recimo da će mi račun za ovaj mesec biti oko 400 din, pa meni se isplati i da dam još 100 din na kamatu a da mogu da primam pozive na toj kartici bar još mesec dana, nego da im izmirim račun na vreme i suspendujem (blokiram) karticu i sve gore opisano što ide uz to.
[ pitikovski @ 16.06.2009. 22:30 ] @
Citat:
Ako korisnik ne uplati dugovanje u roku od 90 dana od privremenog isključenja odlaznog saobraćaja Telekom pokreće raskid ugovora o pretplati i sudski izvršni postupak za prinudnu naplatu dugovanog iznosa iz pretplatničkog odnosa i zakonske zatezne kamate zbog kašnjenja u plaćanju usluga. Ovo je zvanična procedura, međutim u praksi se korisnicima ostavlja više vremena za izmirenje duga pre raskida ugovora. Korisnik dobija opomenu pred utuženje ukoliko račun ne plati na vreme. Ne dobija se opomena "par dana pred raskid ugovora".


Izvor: http://forum.mtsmondo.com/index.php?showtopic=3330
[ bttp @ 18.06.2009. 03:17 ] @
Ne znam samo da li privremenim isključenjem odlaznog saobraćaja obustavljaju i zaduživanje po osnovu pretplate (što bi bilo logično) ili ti i dalje gomilaju račun na račun, dug na dug? Sa tim MTS-om se nikad ne zna, s obzirom da im ovo oko suspendovanja kartice nema veze sa logikom, ne mogu se pouzdati u njihovo logičko postupanje ni u bilo kom drugom slučaju.

Ovo se naravno odnosi na korisnike koji nisu vezani ugovorom, po kom moraju da plaćaju pretplatu do isteka ugovorne obaveze, već na one - poput mene, koji nisu obavezni i mogu da raskinu ugovor u svakom trenutku bez ikakvih penala.
[ owim @ 18.06.2009. 15:25 ] @
Citat:
ovo oko suspendovanja kartice nema veze sa logikom

Mozda ti nisu lepo objasnili, logicno je i korisno.

Pojavis se 30.juna (mora licno) i trazis da ti suspenduju broj na neodredjeno vreme (koje ne moze biti duze od 6 meseci, nakon ceka se kartica opet aktivira). Za vreme supsnzije, kartica ti je potpuno neaktivna i nemas nikakva zaduzenja (mesecnu pretplatu), dok je ne aktiviras. Meni je ova opcija korisna kada par meseci nisam u SRB, i moguca je samo kod MTS-a.

Raskid ugovora nema veze sa suspenzijom.

Kamata je 2,5 ili 2,75% DNEVNO NA OSTATAK DUGA (neko je pitao).
[ chichak72 @ 08.05.2013. 21:41 ] @
pozzz imam jedno pitanje malo poduze 2012 decembar nisam ni do dan danas platio racun mts dosla mi opomena sad mi skroz iskljucili karticu i necu daim platim malo iz vise razloga za to gasenje zaniimame ako bih plato taj racun dali bime opet ukljucili na mrezi