[ MP3MP3 @ 31.05.2009. 13:43 ] @
U okviru proslave milionitog korisnika Vip će od sutra novim postpejd korisnicima ponuditi duplo veći broj besplatnih minuta razgovora, besplatne SMS i MMS poruke prema svim mrežama u Srbiji, kao i besplatne internet pakete u određenim tarifama. Vip uvodi i novu veoma konkurentnu roming ponudu koja deli svet na samo 3 zone, ne praveći razliku u odnosu na gostujuće nreže.

Nove postpejd tarife su 60, 150, 350, 900 i 1800 i svaka, u zavisnosti od odabrane, sadrži od 60 do 1800 besplatnih minuta prema svim mrežama u Srbiji, kao i istu količinu SMS i/ili MMS poruka prema svim nacionalnim mobilnim mrežama. Dodatno, svi korisnici na poklon dobijaju i istu količinu besplatnih razgovora untar Vipove mreže. U tarife 350, 900 i 1800 su uključeni i besplatni internet paketi koji sadrže odgovarajući iznos MB za internet konekciju, surfovanje i mejlove u okviru nacionalnog saobraćaja.

Postojeći Vipovi postejd korisnici mogu da odaberu da li će se prebaciti na novi tarifni plan ili zadržati stari.

Značajna pogodnost je što novi korisnici mogu se odluče i za jedan od mnoštva atraktivnih telefona za 1 dinar, kao što je novi Samsung E250i koji dolazi u 6 boja, odnosno da besplatno izaberu lep 060 broj.

Nakon što se besplatni minuti iskoriste, cena za sve nacionalne pozive je 5,9 RSD/min, a nadoknada za uspostavljanje poziva iznosi 3,9 RSD. Pošto iskoriste besplatne SMS i MMS poruke u okviru tarife, korisnicima će biti obračunato 2.4 RSD za SMS, 10 RSD za MMS, odnosno 0.04 RSD/kb za prenos podataka. Navedene cene su iskazane bez poreza. Besplatni minuti, SMS/MMS poruke se ne mogu koristiti za roming, usluge sa dodatom vrednošću i međunarodne pozive.

Tarifa Mesečna pretplata

(RSD) *

Besplatni minuti ka svim nacionalnim mrežama
Besplatni minuti ka Vip mreži

Besplatni SMS i/ili MMS

Besplatni prenos podataka (MB)
Postpaid 60 350 60 60 60 -
Postpaid 150 600 150 150 150 -
Postpaid 350 1000 350 350 350 350
Postpaid 900 2000 900 900 900 900
Postpaid 1800 3000 1800 1800 1800 1800

* Cene su prikazane bez poreza

Od 1. juna Vip uvodi i nove, povoljne roming tarife u okviru kojih je ceo svet podeljen u samo 3 zone. Primera radi, cena odlaznog poziva u zemljama mobilkom austria grupe i susednim zemljama, u okviru posećene zemlje i prema Srbiji, iznosi 79 RSD/min što je najpovoljnija roming ponuda na tržištu. Cena odlaznog poziva u ostatku Evrope, u okviru posećene zemlje i prema Srbiji, iznosi 119 RSD/min, dok odlazni pozivi u ostatku sveta iznose 179 RSD za minut ra

[Ovu poruku je menjao MP3MP3 dana 31.05.2009. u 15:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao MP3MP3 dana 31.05.2009. u 15:26 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 31.05.2009. 14:13 ] @
Kakvo je tarifiranje, neki link?
[ MP3MP3 @ 31.05.2009. 14:15 ] @
http://www.personalmag.rs/mobi...a-poreza-nove-postpejd-tarife/

izvinjavam se svima jer sam zaboravio na link
[ MP3MP3 @ 31.05.2009. 14:23 ] @
Postpaid 60 350din. 60 60 60 ---
Postpaid 150 600din. 150 150 150 ---
Postpaid 350 1000din. 350 350 350 350
Postpaid 900 2000din. 900 900 900 900
Postpaid 1800 3000din. 1800 1800 1800 1800
[ Laki024 @ 31.05.2009. 15:01 ] @
nesto najpametnije, sto su ljudi iz Vip marketinga izmislili, sto mt:s sigurno nece moci da isprati, za telenor nisam siguran, iako ocekujem copy paste ove ponude i kod druga dva operatera, za neko vreme i u nekim segmentima.
Veoma zanimljiva ponuda, samim tim sto mi ugovor kod mt:s-a istice za nekih 20-tak dana, tako da ako i zadrzim taj ugovor zbog broja, smanjujem tarifu na minimum, odnosno broj stavljam u stand by rezim, a mozda ga i ukidam.
[ Slobodan Milivojevic @ 31.05.2009. 15:16 ] @
Ako budu menjali tarifiranje (pretpostavljam da je Vip uradio to), morace i da daju jos saobracaja. Nisu korisnici toliko vezani za nekog operatera, ako im drugi ponudi drasticno bolje uslove i mnogo vise saobracaja.
[ Slobodan Milivojevic @ 31.05.2009. 15:54 ] @
Evo neke preliminarne tabele:

[att_img]

* Cene su bez PDV-a i poreza na upotrebu telefona (? mozda i nisu ?)

Cisto orjentacioni pregled stanja. Sa novim informacijama kad ih bude bilo.
[ owim @ 31.05.2009. 16:22 ] @
Uee, kakva gužva nastala, kao da je rasprodaja pri otvaranju Metro robne kuće (u kojoj nikad, Bogu hvala, ni u jednoj zemlji nisam bio). Mnogo je bitnije ŠTA se uradi sa minutima, nego da ih ima što više, čak i besmileno puno.

Svako od nas ko ima ADSL ili kabl-Net ima bar 1Mbit/s. Sećam se vremena, jer sam možda tek malo stariji, kada je '97 godine ceo kapacitet RCUB-a (BUEF) koji je rutirao Internet saobraćaj za SRJ bio 254 kbit/s! Pa su od njih Beotel i EUnet krenuli, deleći taj mali link... a ja sam napravio veliki korak, sa 300 bit/s modema presao na 2400 bit/s, 9600 bit/s!

Svaki (mobilni, mada ne mora) operater prodaje prenos podataka. Oni mogu sada da kažu: 10.000 "minuta" (čega god) mesečno svakome - i mogli bi, jer niko to ne može da potroši. Dakle, nije problem da se "proizvede", resursa ima, već da se podeli u takve "paketiće" da svako calne 500din mesečno, ili 1.500din, ili 3.000din -- svakog meseca. To je jedino što je bitno. Da bi mašina mogla da nastavi da radi.

Zapravo, fora je tako osmisliti te paketiće da budu lepše zapakovani od konkurentskih, jer je sadržaj sasvim isti. Kao koka-kola biznis ili pravljenje parferma. Tek 1% cene koju plaća kupac je pravi trošak, sve ostalo je na lepe oči: "branding", "loyalty", šareniš, krpice i ventilatori za spotove. I 1.000 minuta, poruka, mega-giga-bajta za milione korisnika. Živeli!

N.B. Sutra će sve to ionako biti prošlost, jer će drugi operater ponuditi još šareniji paketić.

Vaš owim
[ Slobodan Milivojevic @ 31.05.2009. 16:42 ] @
Na drugi pogled, ovo i nije tako mnogo dobro, ako su promenili (nedaj boze) da bude obracun 60+60.
[ MP3MP3 @ 31.05.2009. 16:46 ] @
Ni ja ne mislim da je nesto posebno jer 350 kosta 60min + 60 u vip mrezi koji nisu bas mnogo korisni

a 250din tarifa 60min


A 350 * 1.28 = 448 din, tako da to sa duplo vise minuta nije tacno, ali dobra maska a i ceo tekst deluje kao da poklanjaju i sms i mms i minute i mb a ustvari nije bas tako.

Za vise pretplate je mozda zanimljivo.
[ agasoft @ 31.05.2009. 20:46 ] @
Dobar ovaj postpaid, bez zezanja, pogotovo za net, ali, prepaid je opet
izvisio...
:(
Kad će prepaid nove tarife...
[ zzviktor @ 31.05.2009. 20:57 ] @
Ima dve male mane ali i nisu tako male ako se uzme u obzir da se radi o
novim paketima:
1. Minuti u vip mrezi se trose tek posle potrosenih nacionalnih minuta!!!!
2. Tarifiranje 60+30!!!

Najbolje je sve minute potrositi u vip mrezi i to je to!!!!
[ Laki024 @ 31.05.2009. 21:06 ] @
Nemogu da verujem da se bonus minuti u Vipu trose tek nakon iskoristenih bbesplatnih minuta.
Ipak ostajem na mt:sh-u barem za sada nazalost...

A sto se tice Vipa bolje da nisu nista menjali....
[ AnaIvanovicFan @ 31.05.2009. 21:09 ] @
-Nema niceg novog u prepaidu. Jedina novost je ta da oni koji kupe prepaid karticu pocev od prvog juna da bi ostvarili bonus moraju da uplacuju 200 din. za razliku od ostalih korisnika koji uplacuju 100 din. i time ostvaruju bonus kredit, SMS i MMS.
-Tarifiranje poziva za nove tarifne pakete u postpaidu su 60+30
-Postpaid se "osvezava" novim tarifnim paketima u kojima se dupliraju bonusi iz standardne postpaid ponude
-Usluga Halo melodije dopunjena pesmama sa Evrovizije 2009.
-1. juna krece oporezivanje usluga, kao sto je vec svima poznato


To bi bili svi noviteti od Vip-a za 1. jun... -_-'
[ Laki024 @ 31.05.2009. 21:19 ] @
Ok
A da li zna neko pouzdanu informaciju, ili izvor informacije, gde je da se prvo trose besplatni minuti, pa tek kad se potrose onda se dobija dodatni bonus minuti koji vaze samo u Vip mrezi, ili drugim recima ako se posle usudite da pozovete nekoga sa mt:Sh-a ili lelenora da ce vam to biti extra naplaceno?
[ zzviktor @ 31.05.2009. 21:20 ] @
To samo pokazuje dace minuti i poruke u mrezi biti jeftini ali van mreze
jako jako skupi, takodje se pokazuje da ce se pristupiti modelu po kome ce
biti jeftine komunikacije samo u koliko se nose dva ili vise telefona. Vip
je pionir ocekujem odgovor telenora, jer je on za sada jedini koji prati
tendencije da se pojeftine razgovori u mrezi ili da seda basloslovno velik
bronj minuta. MT:S to ne moze jer je mreza u rasulu...
[ zzviktor @ 31.05.2009. 21:22 ] @
Dva puta provereno kod agenta vip call centra, pre nesto vise od pola sata

izvor
0601234
[ AnaIvanovicFan @ 31.05.2009. 21:25 ] @
Znaci, sto se tice ovih minuta - uzecemo primer Postpaid 60. Na raspolaganju vam je pre svega 60 minuta koje mozete da koristite za pozive ka mt:s, Telenor, Vip i fiksnim mrezama. Kada to potrosite na raspolaganju vam je 60 minuta koje mozete koristiti ka Vip korisnicima (060/061).
[ zzviktor @ 31.05.2009. 21:36 ] @
Pojeftinili minuti u vipu, a ovo sto dobijate sa post paid 60 imate i na
promociji za pre paid... Na prvi pogled spektakularno a u sustini i dalje
jadno...
[ owim @ 31.05.2009. 21:52 ] @
"To samo pokazuje dace minuti i poruke u mrezi biti jeftini ali van mreze
jako jako skupi, takodje se pokazuje da ce se pristupiti modelu po kome ce
biti jeftine komunikacije samo u koliko se nose dva ili vise telefona."
===
Ne pokazuje nista od toga. Komunikacija (nema plural) ce uvek
(o)drzati cenu, samo ce ukljucivati druge komponente, tj. vrsice se
PRERASPODELA. Ukupna suma za komunikaciju uz dramaticni napredak
tehnike -- nije dramaticno snizena. I ne moze da bude, jer ova
industrija stvara "dodatnu vrednost", i kada se jedan kanal satushe
(recimo, video-pozivi pojeftine do cene regularnih poziva), novi kanal
nastane (recimo, super-brzi mobilni Internet).

Ako bi ti i Milica i Zorica i Mateja umesto po 1.000 din poceli da
izdvataje 700 din mesecno za VIP, oni bi morali da preraspodele sebe
(reinzenjering) ili svoju uslugu (re-brand, re-focus), jer samo sa
vasih 1.000 din mesecno imaju opstanak i rast -- potpuno nebitno od
toga da li ste dobili 100 ili 1.000 minuta. :)

Opet, ako mislite da ste ih nadmashili time sto nosite dva ili tri
telefona, oni ce medjusobno napraviti takav dogovor koji je ponistiti
prednost koju imate (npr. VIP je svojevremeno uveo istu cenu za sve
mreze u pri-pejdu i obesmislio multi-telefone). Svaki kompleksni
sistem (eko, geo, tehno, nano, socio...) tezi tome da bude
samoregulishuc i da se opire promeni -- a ona kada se desi, UVEK JE
JAKO BRZA I JAKO DRAMATICNA! (ovde bih stavio link na sjajan tekst o
teoriji kompleksnih sistema, ali linkovanje na blogove nije dopusteno)
[ zemun88 @ 31.05.2009. 23:24 ] @
Ja imam telefon sa dve kartice i super mi je. Kombinujem paket prenesi u telenoru i 066 broj i bas se isplati jer su poruke i mms(koji slabo koristim) samo 0.8 para sa pdv-om, sto je sasvim dovoljno, i razgovori u mts mrezi 0.8 para od 22h do 8h.

Dobro je imati telefon sa dve kartice, jer je to velika usteda, ili mozda dva telefona, svejedno.

Ovo sto su ubacili 60 minuta u vip mrezi je cista glupost. Pa u vip mrezi ima milion korisnika, a i to je pitanje posto nemaju strog rezim kontrole pretplatnika kao na primer telenor, da iskljucuju kartice na 6 meseci. Bespotrebni minuti koji ce tesko biti potroseni, jer mali broj ljudi koje svako od nas poznaje ima vip broj, kod mene cak manje od 5%. Taj potez bi recimo bio logican posle 3 - 5 godina kad povecaju broj korisnika na preko 2 miliona. Onda bi nesto i moglo da se uradi sa tim minutima. Super je sto su ubacili besplatne mb. Nadam se da ce to konacno uraditi i telenor i mts metodom copy - paste + koji mb vise

Mene najvise plase sto operateri polako uvode sistem tarifiranja 60+60 na svim paketima pri. i postpejda sto je lopovluk

+ i - za novi paket
[ Slobodan Milivojevic @ 01.06.2009. 14:32 ] @
Izmislili su ne toplu, nego hladnu vodu!

Koja je to glupost da minuti ka Vip mrezi vaze tek nakon potrosenih nacionalnih minuta?! Pa svaka cast, prvo povecate pretplatu recimo sa 500 na 600 dinara i ukradete deo tarifiranjem 60+30, onda odrapite cenu uspostave veze od 3.9din + porezi, da coveku ne padne na pamet da pozove van Vip mreze.

Jedino je pohvalno sto su dali megabajte u "vecim tarifama", ali im je 3G pokrivenost svedena na BG, NS, NI i KG.

Bogami, dali su "lepu" ideju drugim operaterima! Nedao bog! Pu pu pu!
[ MP3MP3 @ 01.06.2009. 14:58 ] @
MTSu treba novac za ulaganja i ja vec vidim za 15-30 dana tarifiranje na mixu 60+30 bez ikakvih promena,
a da, zaboravice da na VIPu postoji i stara tarifa za postpaid.
[ bobale @ 01.06.2009. 22:21 ] @
Na VIP-ovom sajtu je vec i nema stara tarifa. Nadam se da nas nece primorati da predjemo na ovu novu, "poboljsanu", potpisao sam ugovor pre 3 dana.
[ zzviktor @ 01.06.2009. 22:48 ] @
Postovani bobale ne mogu vas naterati da predjete na novu tarifu, jer ona
ima vecu cenu, a vi ste se obavezali da ce te placati cenu od 250+ porezi, a
ne 350 +porezi... Jedino sto im ostaje kao mogucnost je da ukinu tarifu kao
komercijalnu, i da povecaju tarifni interval na 60+60 sto jeste lose ma da
ako razgovarate manje od minuta to vas i ne pogadja.
[ MaxM @ 02.06.2009. 11:28 ] @
@zzviktor

Ja i dalje tvrdim da hejtujes vip, tebi je sve jadno, bedno tako da ni ti vise ne znas sta valja, al ti ga pretera. Svaki tvoj post, pljuvacina vipa. Meni bi to bil osumnjivo.

Sve zavisi kako kome odgovara, ali meni se u imeniku nalazi 60% vip brojeva, jer svi ljudi oko mene su presli na Vip. Sto se tice nove tarife, stvarno je sjajna i daleko bolja od ovih ostalih lopova. Cak su i spustili cene telefona, npr Nokia 6300 je sada 1 din u 325 tj 350. Koliko je kod telenora? Ne razumem cemu opet ovo pljuvanje tarife, pogotovo od tebe Slobodane? Nisam na strani ni jednog operatera, svako ima svoju politiku zarade i nacin kako ce doci do para. Ali sta da vip nije dao ove minute ka vipu, nego samo ispostovao 28% pdv i to je to? Sada imaju ubedljivo najbolju ponudu i sledi copy od strane raspalog mt:s, kojeg drzava namenski unistava iz nekog razloga. Telenor da ne pominjem.
[ Slobodan Milivojevic @ 02.06.2009. 11:34 ] @
Zbog toga sto su povecali cene, i sto su uveli 60+30. To je jedini razlog.
[ septimus @ 02.06.2009. 11:36 ] @
VIPova ponuda trenutno se izdvaja po dodatnim MB u paketu, i nista vise.


Oni minuti u VIP mrezi su skoro prakticno neupotrebljivi osim za korisnike koji imaju preko 3/4 kontakata u VIP mrezi.

A to je jako retko ovih dana.
[ MaxM @ 02.06.2009. 11:55 ] @
Pa i ostali operateri ce da dignu uspostavu, samo je pitanje dana ili cak sata :D
[ Slobodan Milivojevic @ 02.06.2009. 11:58 ] @
Pa upravo to! Ali zasto Vip uvek, ali uvek, mora da bude prvi u povecanju cena i unakazivanju tarifiranja?! Zato ja ne volim Vip nimalo.
[ zzviktor @ 02.06.2009. 12:36 ] @
Kako naterati nekoga da koristi vip kada je vec nekoliko godina na
mts/telenor mrezi? Da menjju broj korisnici zbog vipa ne pada im na pamet...
E sada zar nebi bilo bolje da su napisali da daju duplo vise minuta u vipu i
mb i poruke nego ovako... Ja ne mogu da nateram svog oca koji koristi mts
biznet da predje na vip jer mu vip ne nudi nista bolje uslove nego mts.

Jedino u cemu se slazem sa maxm je da je mts u nikad gorem raspadu...

Telenor prenesi je super a vip treba jos da raste da bi se ovi paketi
isplatili.

VIP kopira sve naj gore od operatera!!!
[ zemun88 @ 02.06.2009. 14:43 ] @
Ja sam uzeo postpaid broj od vip-a i dao kevi da ga koristi, a ja koristim telenor prenesi.

Vip samo daje slag na tortu mts-u i telenoru da kradu jos vise i tu nema price

+ za novi paket
besplatni megabajti
besplatni minuti u vip mrezi - ali to je mizerno posto je jos broj korisnika vip-a mali - milion korisnika jos nije nista

-
novo tarifiranje 60+30
trosenje minuta prema vip mrezi, tek posle utrosenih besplatnih minuta prema svim mrezama
tj. glupost najveca

paket je glupost zbog tarifiranja 60+30, sto je uvod u nov lopovluk 3 operatera

ukusi su razliciti


[ enthusy @ 02.06.2009. 16:38 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: ...Ali zasto Vip uvek, ali uvek, mora da bude prvi u povecanju cena i unakazivanju tarifiranja?! Zato ja ne volim Vip nimalo.

Svaka čast za ovo.

Sad će svi početi tarifiranje na 60+30. Ja ne mogu da verujem šta se dešava. Kada su se korisnici mt:s BEL paketa obradovali dolasku MIX paketa (i slično tako na Telenoru), to je bio jedini korak NAPRED. Svaki sledeći korak od tada pa do dana današnjeg je samo korak NAZAD! Bukvalno primoravaju ljude da budu na velikim postpaid paketima i ugnjetavaju one koji su na malim paketima. Ja sam na MIX 1000 pa i mogu manje-više da koristim telefon, ali oni koji su na MIX 250 i MIX 500 tj. Prenesi 60 i Prenesi 150 ne smeju da dotaknu dugmence CALL više od jedan put tj. dva puta dnevno (ako imaju veći paket) i ne smeju da pričaju duže od minut ako neće dodatne troškove!
[ Slobodan Milivojevic @ 02.06.2009. 18:26 ] @
Najbolje je bilo pre dolaska Vipa - Telenor paketi Prica, Poruke, Posle 4, kao i revolucionarni Prenesi sa sekundnim obracunom!!!

Sve posle toga osim promocija je samo unazad, unazad... Ako ne racunamo internet, eto jedna svetla strana... Nedao nam bog da Vip pocne da nudi mobilni internet... Tek tad ce biti cudesa!
[ MaxM @ 02.06.2009. 22:47 ] @
Dajte ljudi o cemu vi pricate? Pa da vam nije dosao vip, jos uvek bi ste placali cenu od 15 din po minutu i bilo bi plus 28 % na to? Stvarno vas ne razumem. Toliko hejtujete taj vip da je to strasno. Vi ne shvatate koliko ste zaslepljeni vasim operaterimai niste svesni koliko vas deru, pa utehu trazite u pljuvanju vipa, a ne u vama i vasoj glupoj navici na broj. Vas je bolje ko ovce sisati, nego broj da promenite, pa vam ostaje da pljujete sve sto bolje dodje na trziste, ali takav sm oti mi narod, Ja sam prezadovoljan uslugama vipa i probao sam ova dva sr....a od operatera, svi su bre jedna velika nula. Briga me za broj ,ljudi su ponudili kada sam kupovao postpaid, da mi prebace kompletne podatke sa telefona na telefon, plus da besplatno obaveste sve kontakte u imeniku o mom novom broju, stedeci mi tako minute i poruke? Vip vam i nam je doneo samo bolje na trziste, a to sto vi ne mozete da se odreknete vasih poroka, tj vasih brojeva koji vas kao ovce sisaju, ne znaci da sada treba da pljujete vip. Stvarno jadno i bedno ovo deluje. Kao da je trebao vip da dodje, da bi drugi povecali cene. Ejjj pa slusajte samo sta govorite. Krivite vip sto su vasi operateri povecali cenu i zaokruzili minut. Pa to sve govori o vama i vasoj zaslpepljenosti. O zzviktoru nemam reci. Covek toliko hejtuje vip, da ja to nisam video ni na filmovima. Zabole mene za sva tri operatera, ali ovaj coveg ga pretera i sada sam siguran da radi za nekog od ova tri operatera, jer nema sanse da ovako nesto pise. Kaze da vip kopira, pa bre svi kopiraju vip, pa cak i onaj jadni telenor, koji je gigant u evropi, a nula u srbiji.


Jos jedna stavka. Uzeo sam preko telenora internet paket. 3G bazna stanica mi je 100m od kuce i gledam je sa prozora. Takodje je isti problem bilo gde da odem. Toliko ste izvikali taj internet, a meni je sada prosto zao sto sam se vezao za njih ugovorom, jer je ovo samo igracka za decu koja do sada nisu imali net. Ne daj Boze da neko, kome je internet posao koristi njihov net, pa probao bi odavno . Nula velika kako im radi taj cuveni 3G. Strasno!!!!!
[ zzviktor @ 02.06.2009. 22:54 ] @
VIP lansira prave pakete, ali u pogresno vreme!!!

Nije nista novo da jedan operater nudi pakete prilagodjene tako da je
jeftinija komunikacija u mrezi ali je ne logicno da to bude mali treci
operater koji ima malu bazu korisnika. Takodje nema nista cudno u tome sto
ce tog malog operatera prekopirati drugi veliki jer oni imaju veliku bazu
svojih korisnika pa su im ti paketi dobitak i za njih i za korisnika. Tako
jeftinom i nasminkanom kampanjom oni povecase profit. To je cilj i ka tome
teze kada god daju neku promociju i slicno svi ti veliki operateri ...
[ zzviktor @ 02.06.2009. 23:03 ] @
Maxm molio bih te da nas ne vredjas i takodje bih ti rekao da je to sto vip
radi cista obmana lakovernih korisnika. To sto vip radi je jedna laz koju
koristi u marketiske svrhe.
bilo bi ok da su dali paket sledece sadrzine:
primer za 60
broj minuta u nac saobracaju:
0
broj minuta u vipu
120
broj sms
60
cena bez poreza
350 rsd

Zamolio bih moderatora da privremeno suspenduje maxm!!!
[ pitikovski @ 02.06.2009. 23:55 ] @
@MaxM
Citat:
Sve zavisi kako kome odgovara, ali meni se u imeniku nalazi 60% vip brojeva, jer svi ljudi oko mene su presli na Vip..

Tvoji postovi mogu dobiti smisao jedino ako napises koliko imas godina i koliko imas ukupno brojeva u imeniku.
[ owim @ 03.06.2009. 02:24 ] @
"Tvoji postovi mogu dobiti smisao jedino ako napises koliko imas
godina i koliko imas ukupno brojeva u imeniku."

Ovo je mnogo jako! :-) Isto to sam pomislio kada sam citao.

Negativna korelacija postoji izmedju godina i broja VIP korisnika u
imeniku (sto manje godina, to vise VIP brojeva).

VIP je smesan i to je sve sto mogu da kazem i prilicno sam siguran da
nikada necu koristiti njihove extra-prevarantske usluge (druga dva
operatera su takodje manipulanti, ali VIP...).
[ enthusy @ 03.06.2009. 09:07 ] @
Pa i ja sam odmah pomislio na godine :) Verovatno im odgovaraju one reklame koje pokazuju da su Vip korisnici "cool" :)
[ owim @ 03.06.2009. 10:18 ] @
^ Emotivno brendiranje je mo�no oru�je!
[ MaxM @ 03.06.2009. 12:16 ] @
25 godina i preko 40 Vip brojeva u imeniku,ostali su na drugim mrezama. A ukupno oko 170 plus ljudi sa kojima svakodnevno komuniciram su na Vip.

@zzviktor

Nikoga nisam uvredio, a vrlo je bezobrazno sa tvoje strane sto trazis od moderatora da mi suspenduju nalog, samo zato sto moje misljenje nije isto kao vase. Pa to ni deca u vrticu ne rade!! Samo sam naveo cinjenicno stanje. I da nemam toliko br u imeniku i da nikada nisam imao postpaid, opet bi izabrao vipovu ponudu paketa sa minutima i telefonima, jer imaju ubedljivo najjeftinije telefone kroz tarife, plus pakete sa minutima koji mi najvise odgovaraju. Nemojte da vam bude krivo sto vip ima bolju ponudu od ova dva lopova, pa da na kontu toga ga pljujete :D :D. Navika je cudo.

Takodje mi je drago sto mi niko nije odgovorio za telenor internet, jer i vama radi ocajno kao i meni. Koliko mt:s ima telefona u svojoj ponudi? Sta su uradili da zadrze svoje korisnike? Ja sam prvi koji je pobegao glavom bez obzira od njih. Jedna velika nula od operatera i tak oce ostati, sve dok bude bio pod drzavnim rukama. Od Telenora se ocekivalo da budu malo ozbiljniji, jer jel te, strana je kompanija sa razvijenim biznisom sirom sveta. Drljava nokia 2630 je 1 din u 325 kod njih, a u vipu 1 din u 150. Takodje nokia 6300 je din u 350 u vipu. Pa sta je sada to sto bi me privuklo u Telenoru????Losija ponuda? Manje minuta nego kod vipa? Skuplji telefoni? Besplatni prenos podataka svakog meseca? Ma daj te bre, kako samo ne vidite i kako samo mozete ovo da pisete. Vip je ovde ,sad ce druga godina od pustanja signala, a vi pisete kao da je ovde 20 god. Garantujem da ce Vip za par godina osvojiti vecinu korisnika na trzistu, jer ce uvek imati nesto novije i zvezije ,za razliku od ostala dva operatera, koj ise ponasaju kao da nemaju konkurenciju na trzistu.
[ owim @ 03.06.2009. 12:47 ] @
VIP je imao sansu od dve godine da uradi nesto a nisu radili (skoro)
nista. Nista sem gomile skupih reklama i "milion korisnika" (haha). To
je ono sto vidimo spolja. Imao sam prilike da "vidim" i VIP "iznutra",
kao i Telenor, to su stvari koje kad bi se poredile, bile bi pijaca u
Indiji (VIP) i moderni trcni centar (Telenor) -- mislim na
organizaciju, brigu o zaposlenima, opstu klimu u firmi. U VIP-u su
debusolirani (izgubili kompas, velika fluktuacija). Sta vise?
[ trader6 @ 03.06.2009. 15:18 ] @
na zalost moram da se slozim sa korisnicima koji kritikuju VIP. Iako su odmah posle njihovog dolaska u Srbiju bilo poboljsanja, vrlo brzo su se utalili u pogorsavanju usluga. Bio sam prisutan kada su promovisali prvi jedinstvenu cenu ka svim mrezama ali sa tarifiranjem 60+1. Od tada svaka promocija je pogoorsanje usluga, i nijedna reklamna ne odgovara istini. Poslednji primer sa duplim minutima - nigde ne kaze da se prvo trose VIP Minuti. Ne bi mi bilo zao da se i ugase!!!!!!!!
[ demi035 @ 03.06.2009. 15:44 ] @
VIP su najobicniji slepci! ja ne mogu da verujem da oni imaju samo jednu tarifu na prepaidu? A ni na postpaidu nisu nista bolji. Oni su gori od jadnog MTS-a.

Nego meni nije jasno, kada se dopusti number portability, pa ovako daju minute u mrezi, kako da znamo ko je na kojoj mrezi??

A sto se tice reklama, za to su zaduzeni oni slepci iz RRA, hostapleri obicni, samo znaju da povecavaju cenu pretplate za RTS, a ne pada im na pamet da nas zastite od laznih reklama i ostalih debilnih stvari koje se prikazuju na TV.
[ owim @ 03.06.2009. 16:23 ] @
"Nego meni nije jasno, kada se dopusti number portability, pa ovako
daju minute u mrezi, kako da znamo ko je na kojoj mrezi??"

Vidi kako je to rešeno u Hrvatskoj -- nađi na Netu. Zaboravio sam, ne
bih da dam pogrešnu info.

p.s. Uspeo sam da iz mejla šaljem YU snakove! Woo hoo: šđč枊ĐČĆŽ :)
[ bobale @ 03.06.2009. 22:49 ] @
Kod VIP-a sam pre 6 dana uzeo postpaid broj samo zbog toga sto je cena uspostave, minuta razgovora i SMS-a u proseku za dinar jeftinija nego kod slicnih paketa ostala dva provajdera. Medjutim, samo par dana nakon potpisivanja ugovora (sva sreca pa nisam uzeo telefon ) oni me "oduseve" ovom ponudom sa "duplo vise" besplatnih minuta. Ha ha.

Videcemo kako se stvari odvijaju nadalje, ja sam za sada zadovoljan kvalitetom zvuka pri razgovoru (ocekivao sam da prekida zbog nestabilnog signala), a telefoniranje je bio glavni razlog zbog kojeg sam uzeo postpaid.

Inace, kad smo vec kod toga, u imeniku imam oko 200 kontakata, od njih su VIP prepaid 4, a postpaid 1. Hvala na ponudi, ali za sada ostajem na starom paketu bez "duplo vise" besplatnih minuta .
[ septimus @ 03.06.2009. 22:57 ] @
Pa neces valjda da trosis saobracaj kad probijes paket? :)
[ bobale @ 03.06.2009. 23:02 ] @
Pa svi mi gledamo da ne trosimo kad se potrose besplatni minuti, ali moracu da racunam na makar 5-10 poziva preko paketa. A sledeci veci paket mi je vec veliki i nepotreban.
[ owim @ 04.06.2009. 08:59 ] @
Znam da se odomaćilo da kažemo "besplatni minuti", ali oni su sve,
samo ne besplatni, već plaćeni i "uračunati u pretplatu". Stvari treba
zvati pravim imenima.

I nije MTS prošlog leta korisnicima *poklonio* po 1200 SMS u akciji, već
su ih oni *kupili*. I kada se USSD kodom *103# kod MTS-a proverava stanje
poruka, piše "Vaše stanje besplatnih poruka je: xxx". Opet obmana.
Niko nam ništa ne polanja, zar ne?

There is no such a thing as a free lunch! :)

[Ovu poruku je menjao owim dana 04.06.2009. u 10:48 GMT+1]
[ bobale @ 04.06.2009. 09:08 ] @
Apsolutno se slazem s tim, owime . I ja sam do skoro sve redom ispravljao kako su doticni minuti sve sem besplatni, ali eto... kad na toliko mesta procitas "besplatno", pocnes i sam tako da ga zoves .
[ zemun88 @ 04.06.2009. 09:37 ] @
Poruka za neobavestene, kojima mora da se nacrta dijagram i prevede na neki svetski jezik posto izgleda ne razumeju srpski. Krtitike za vip najvise upucuju oni koji se razumeju u nesto, a ne zaslepljeni ljudi koji su uzeli telefon u vip-u za 1 dinar i to je to.

VIP je najveca krsina od mreze koja je mogla doci u Srbiju:

Pokrivenost ocaj posle 2 godine
Cesto korisnik nije dostupan
Call centar ne odgovara na email poruke korisnika
Unazadjivanje tarifiranja uz pomoc ostala 2 operatera
GPRS podesavanja uklanjatet rucno
Nepostojanje internet ponude, niti cak pokusaj

Evo vam primera bahatosti voljene vam mreze VIP-a. Posto operater nije mogao da mi iskljuci gprs - jer nisu tehnicki osposobljeni za to, jer te tehnologije jos nisu zazivele u Austriji, onda sam morao to da radim rucno ko u kamenom dobu. Samo da naglasim da je to bio kevin telefon. Nosila ga je na more u Hrvatsku. I kad se vratila racun joj je bio 2000 dinara. I kad sam proverio zasto, gprs protok je bio ogroman. Ne secam se tacno, ali mislim da je bio preko 1mb. A zasto. Odgovor je da se telefon u drugoj mrezi stalno prikljucivao na gprs, jer je keva pritiskala greskom to dugme, iako ponavljam sam prethodno iskljucio gprs. To nisu hteli da mi uvaze i to su naplatili. Eto vam primera njihovog bezobrazluka i tehnicke zaostalosti. A tek sto nece da odgovaraju na email kad im se ne svidja pitanje, to je druga prica.

Pa ne znam sto vas pogadja analiza ovih paketa. Jedina dobra stvar su besplatni megabajti, ali za za poslednje 3 - 4 tarife. Oni koji ostanu na najjeftinije dve jos i gube zbog tarifiranja 60+30. A sa besplatnim minutima za vip mrezu mogu dupe da obrisu.

Beskorisno filovanje od strane vip-a kao i uvek. I naravno skart telefoni. To su one serije telefona iz Vodafona koje su zastarele, pa ih nude glupim Srbima da potrose zalihe. Ja kao korisnik sve tri mreze mogu i imam pravo da kritikujem sve operatere, a najvise kritikujem telenor jer ga i najduze koristim. A oni koji su zaljubljeni u Vip, bolje bi bilo da pogledaju malo u sirinu i da se malo informisu, a ne da toliko brinu zbog vip-a.

Samo da naglasim da se uvek na forumu pojavljuju zaposleni poltroncici iz svakog od 3 operatera pa brane svoje gazde ko verne kuce
[ MaxM @ 04.06.2009. 11:02 ] @
E moj zemunac, ako si mislio na mene sto se tice zaposlenih koji brane svoje gazde, tu si se debel0o za...ao. Nisam se nasao prozvan, jer nemam razloga i sto puta sam ponovoio da ne radim za vip.Zabole me da reklamiram nekog, od koga nemam nikakve vajde, ni ti ce mi neko reci hvala za ovo, a i ne iteresuje me. Ja samo iznosim svoja iskustva sa vipom i ostalim operaterima. Ti krivis vip, sto ti je keva pritiskala dugme za internet greskom i sto joj je to bilo naplaceno?? Pa sta je trebao vip, da pozove tvoju kevu na obuku za rukovanje telefonom pre nego sto ode na put? Pricas gluposti. . Sta sam ja trebao da uradim pre godinu dana, kada sam bio na moru u bugarskoj i kada me je pozvao na 065 neki levi broj, pa mi za jednu sekundu skinuo 3470 din? Sta sam trebao da radim, da se ubijem? Ko me je terao da se javljam.

Pricas gluposti, a uopste ne koristis tu mrezu, nego si zaslepljen i blagom recju, odran
[ agasoft @ 04.06.2009. 11:18 ] @
Hey moderators, može li neko d apromeni naslov ove teme u postpaid, a ne
ovako, postapad
[ zemun88 @ 04.06.2009. 11:27 ] @
Nisam mislio na tebe licno, vec u globalu. A sto se tice gprs-a u sam sa njima vodio tesku raspravu, jer sam sam imao problema da iskljucm gprs. A i moja keva nije kriva sto je dugme za net stoji pored dugmeta za javljanje. A ja sam besan sto oni nemaju tehnicku mogucnost ni posle 2 godine da iskljuce gprs, sto je obicna smejurija.

Sto se tice koriscenja mreza kod mene stanje je sledece :):

1. Telenor - prenesi paket(prednost prenosenje minuta, mana lopovsko tarifiranje)
2. MTS - 066 prepaid broj(uzeo sam ga zbog cene poruka i mms-a od 0.8 dinara, i beslpatnih mb)
3. Vip - postpaid(ne znam ni sam zasto sam ga uzeo, ali dobro)

Prva dva broja koristim ja jer imam telefon sa dve kartice, a treci broj sam uzeo u vip-u na ugovor i dao kevi da koristi, ali sve znam o njihovim uslugama. Tako da dobro znam o sve tri mreze. Najgora stvar u novom paketu vip-a je sto tarifiranje 60+30 jede pratplatu, prosto besplatni minuti ispare, posebno za paket od 60 minuta.

Jos jednom zakljucak. Vip je uveo jos jednom nafilovanu prevaru, i to je uvod u novu prevaru od strane Telenora i MTS-a


[ MaxM @ 04.06.2009. 11:47 ] @
Sta da radimo sad, tako im se moze. Ni meni se ne svidja sto je takvo tarifiranje, ali kao sto se kaze, svaki gazda svoju politiku firme vodi, jbg. Takva su cene kakve su, a bez mobilnog se ne moze i cuti i trpi. Ja imam dosta ljudi u imeniku, koji koriste vip, tako da meni sasvim odgovara njohova tarifa, plus mi je i firma za koju radim dala vip biznis br i sada koristim BB storm sa beslpatnim prenosom podataka mesecno od 1GB plus 1800mb, znaci mesecno imam 2800 mb prenosa podataka, sto je idealno. Tako da meni vip najvise odgovara u odnosu na ostala dva operatera.A da, prevara je jako gruba rec, jer nas narod je takav, da stalnoi misli da hoce neko da ga prevari, svako ko misli da ce biti prevaren, ne treba ciniti stvari za koje misli da ce doci do nje. U ovom slucaju, nisi trebao potpisivati ugovor, ako mislis da je sve to prevara. Sto se tice GPRS, operater verovatno ga moze iskljuciti, ali politika mobilnih kompanija je takva, da im je gprs uvek ukljucen na svim brojevima zbog, jel te eventualnog koriscenjai eto jos novca u svom budzetu, to je normalno. A mogao si za min ta kevi podesis telefon da nema GPRS, jednostavno napravis blanko profil bez podesavanja i aktiviras ga i resio si problem.
[ zemun88 @ 04.06.2009. 11:54 ] @
Ako tarifiranje 60+30 nije prevara, onda ne znam sta je. Profil je bio obrisan za gprs, ali posto joj je izabrana mreza u Hrvatskoj bila VIP net, onda je sigurno i dobila podesavanja za gprs.

Blago tebi kad ti je firma dala bb storm. Da i meni neko da ne bi se ni ja zalio :)
[ stanojevic.mladen @ 06.06.2009. 16:19 ] @
Da li se zna kada ce biti uvedena opcija da se mozemo prebaciti na VIP ali zadrzati stare brojeve?
[ Slobodan Milivojevic @ 06.06.2009. 16:40 ] @
Imas na drugim temama na forumu informacije o toj temi.
[ zemun88 @ 06.06.2009. 22:47 ] @
Novine u fiksnoj i mobilnoj telefoniji
Telefonski broj u trajnom vlasništvu
Autor: Dragica Veljković | Foto:Northfoto | 04.06.2009. - 05:00


Građani Srbije postaće uskoro vlasnici mobilnih i fiksnih telefonskih brojeva i moći će da ih, za najviše tri dana, presele kod operatora sa najnižim cenama. Pri kraju je izrada pravnih akata koji će konstituisati ovakvo vlasništvo nad brojem, uključujući prefikse 063, 064, 060 i ostale mobilne. „Telekom Srbija” ove zime dobija konkurenciju u fiksnoj telefoniji koja će, takođe, izdavati brojeve sa geografskim prefiksima 011, 021 i ostalim. Srbija, najzad, izlazi iz malobrojnog kruga zemalja u kojima telekomunikacioni operatori ne moraju previše da brinu utvrđujući cenovnik usluga.

Ova akcija se odvija pod okriljem Ministarstva za telekomunikacije. Republička agencija za telekomunikacije (Ratel) upravo je izradila početnu verziju pravilnika o prenošenju telefonskih brojeva, koji će biti usvojen do kraja leta. Primera radi, vlasnik broja koji počinje sa 063 moći će da broj u celosti preseli kod „VIP Mobajla”, da njemu plaća račun za usluge i da nema prefiks 060.
- Pravilnik se odnosi i na fiksnu i na mobilnu telefoniju, ali će kod mobilne telefonije moći da se preseljavaju, kad je o pripejdu reč, samo registrovani brojevi. Evidenciju korisnika brojeva do sada su vodili operatori, radiće to i ubuduće, ali bi baza podataka vlasnika brojeva trebalo, prema onome što predlažemo u pravilniku, da se vodi pod okriljem Ratela. Tu je delikatno pitanje zaštite privatnosti jer operatori moraju o tome da vode računa - kaže za „Blic” Milenko Cvetinović, direktor sektora za informaciono-komunikacione tehnologije u Ratel.
Štefan Keler, međunarodni ekspert za propise u oblasti telekomunikacija, ističe da prenosivost telefonskog broja postoji u svim članicama EU koje na taj način podstiču otvorenost tržišta za suštinsku, a ne samo formalnu konkurenciju u oblasti mobilne telefonije.
- Svetska iskustva pokazuju da mogućnost preseljenja telefonskog broja utiče na povećanje kvaliteta usluga i povoljnije cene jer primorava operatore da se mnogo više trude ukoliko žele da zadrže ili prošire korisničku bazu - kaže Keler za „Blic”.
Slobodan Marković, specijalni savetnik ministra za telekomunikacije, ističe da neće biti probijanja roka za donošenje pravilnika o prenosivosti telefonskih brojeva, a taj rok je kraj ove godine.
- Kad pravilnici budu usvojeni trebaće tri meseca za sprovođenje konkursa za tehničko rešenje i softver za prenosivost, tako da očekujem da najkasnije u martu iduće godine naši građani počnu da prenose svoje brojeve telefona, i fiksne i mobilne. Kod prenošenja brojeva fiksne telefonije postojaće ograničenje u okviru iste mrežne grupe, tako da broj iz Beograda neće moći da se prenese recimo u Zaječar. Proces prelaska novom operatoru će za građane trajati kratko, od jednog do tri dana - otkriva Marković za „Blic”.
Nije broj korisnika koji će preseliti svoj broj jedini efekat koji će se javiti. Marković apostrofira da će glavna korist biti to što će operatori dobiti podsticaj za pružanje suštinski kvalitetnijih usluga .

Penali za dužnike
Vlasnik mobilnog ili fiksnog broja moraće da namiri sva dugovanja koja ima prema bivšem operatoru, ali postojanje dugova neće sprečavati prenosivost brojeva. Ako se građanin obavezao da će biti dve godine kod nekog operatora da bi dobio besplatan telefon, to neće biti prepreka za prenošenje broja, ali će svakako platiti neke penale starom operatoru, u skladu sa ugovornim odnosom koji je imao s njim.

Izvor Blic
http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=95606
[ SBSL @ 10.07.2009. 20:47 ] @
Koristim prenesi 700 kod telenora + 300mb tarifnog dodatka koji placam preko 600 dinara (sa pdvom)... Imam 700 minuta i 700 poruka!

Ja stvarno ne vidim razlog zasto ne bi presao kod VIP-a... za iste pare imam 200 minuta i 200 poruka vise + 900mb za GPRS... (b92 vesti, facebook, google, livescore)...

minutima u mrezi se ne zanosim iz razloga sto 1% mog imenika sadrzi prefiks 061 ili 060...

E sad moracu i da se naviknem na 60+30, ne znam koliko ce to da me pogodi...
[ Laki024 @ 19.07.2009. 17:16 ] @
Vec sam napisao da ove nove postpeid tarife nisu nista novo , i da nedonose nista novo , posto se prvo trose regularni minut, pa tek onda minuti u mrezi.
Medjutim iz ovih "novih" postpeid tarifa , jasno je sta je cilj i sta su ciljna grupa korisnika vipa. Naime vipo korisnike sto trose manje od 1000 din, zeli ili da prepussti konkurenciji, ili da se uopste ne bahce snjima, dok hoce da uhvati sve korisnike koji trose 1000+ mesecno, sto se vidi i iz tarifa posto daju 25-300 minuta vise, kao i megabajte tim korisnicima, dok korisnici koji su na tarifama 150 i 60 su cak i u gorem polozaju, postio je njima skuplja pretplata 100 dinara, a imaju isto minuta i poruka kao sto su i imali.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.07.2009. 17:20 ] @
A sto je Vip unakazio tarifiranje poziva na postpaidu, ja se toga najvise i plasim!
[ owim @ 21.07.2009. 19:14 ] @
Citat:
A sto je Vip unakazio tarifiranje poziva na postpaidu, ja se toga najvise i plasim!

Plašiš se da će neko to iskopirati pod sitagmom "novi standardi u oblasti mobilne telefonije"... "unapređenje...", "prenosti..."?

Da mi je da vidim strategiju razvoja VIP-a, ušunjam se noću, Mission Impossible, i dođem do tog vrednog dokumenta!
[ bttp @ 26.07.2009. 05:47 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: A sto je Vip unakazio tarifiranje poziva na postpaidu, ja se toga najvise i plasim!

Nije mi najjasnije ovo rezonovanje. Kako može jedna firma da svoju poslovnu strategiju nametne drugim, u ovom slučaju konkurentskim firmama?

Znači ne vidim kakve veze ima tarifni sistem VIPa sa tarifnim sistemima Telenora i MTSa. Jel negde piše da ako VIP uvede novi sistem tarifiranja, da to odmah moraju da urade i drugi operateri? Pa valjda je svaka firma pre svega sama odgovorna za svoje poslovne poteze i ne vidim zašto se jedna firma krivi za nepovoljnosti kod drugih? Zato što su npr. prvi uveli tarifiranje 60+1 ili šta već pa su ovi ostali brže bolje to "prekopirali", zato su ovi prvi krivi? Nije mi jasna korelacija. Stvara se neka iluzorna uzročno-posledična veza, da ako VIP napravi neki potez koji nije po volji korisnika, da to znači da će isti taj potez odmah da usvoje i ostali operateri. To je u najmanju ruku suludo razmišljanje.

Ja lično ne razmišljam o korišćenju VIP-a jer ne znam da li imam ijedan broj u imeniku da je iz njihove mreže. Koristio sam njihovu karticu kada su počeli sa radom i za 100 din dali 1000 din kredita. Kupio sam par kartica, častio sestru i još nekog i kad sam potrošio taj kredit hvala lepo i doviđenja.

Ne vidim kako to objektivno najslabiji operater može da natera jače da primene njegovu poslovnu strategiju. Kao da oni to čine protiv svojih i "naših" interesa, pa eto - ne bi oni uvodili tarifiranje 60+60 ali moraju pošto je to uradio VIP (pričam napamet ovo za tarifiranje ali bitna je suština).

Poenta priče je da su nominalne cene usluga u mobilnoj telefoniji stagnirale i stagniraju godinama, uprkos inflaciji, povećanim troškovima poslovanja, cena energije ie svega, pa su davaoci usluga (operateri) prinuđeni da ostvare dobit nemenjajući nominalne cene koliko god je to moguće ali menjajući sisteme tarifiranja i cene nekih fiktivnih usluga (tipa uspostava veze i sl.). S druge strane pokušavaju da ostvaruju privid pojeftinjenja raznoraznim promocijama itd.

Znači ako VIP prvi uvede tarifiranje 60+1, a ostali to jedva dočekaju pa i oni to uvedu, ja i dalje ne vidim kako je tu VIP kriv? Šta kao, da oni to nisu uveli ovi drugi se toga nikad ne bi dosetili? Mislim stvarno.. :) Jednostavno svako odlučuje za sebe i svako vodi svoju poslovnu politiku te je samo on "kriv" za skuplje cene svojih usluga a nikako neko treći.
[ zemun88 @ 26.07.2009. 10:44 ] @
Bttp to se zove ekonomija i ekonomski interesi. Pa u nasoj drzavi nije nista slucajno, takodje i u kapitalizmu koji se koristi u vecini drzava.
Udruzivanje dva proizvodjaca ili davaoca usluga na trzistu se naziva monopol, a vise od 2 oligopol. Tako da je ovde rec o oligopolu. Kako tebi nije jasno zasto oni njega kopiraju. Nije to kopiranje, to je samo primena istih usluga i nacina tarifiranja, ali samo pod izgovora "zbog novih trendova na trzistu", tj. primenio Vip pa ajmo sad i mi. To znaci da se oni dogovore da na primer Vip uvede tarifiranje 60+1. I posle toga polako uvodi Telenor, pa MTS. I tu nema nikakve slucajnosti. Slicnost usluga ova 3 operatera, je preko 60%, a slicnost telenora i mts preko 80%. Ako se to ne zove kopiranje, onda ne znam sta je.

Zato ozbiljne drzave imaju zakone protiv oligopola i monopola, ali naravno mi nemamo posto imamo korumpiranu vladu i ministre. A kad ce to promeniti, to je vec drugo pitanje
[ bttp @ 27.07.2009. 11:39 ] @
Pa da ali ako je tako kao što ti pričaš opet nije ViP kriv već svi zajedno.
[ zemun88 @ 27.07.2009. 13:22 ] @
Da, tako je
[ Slobodan Milivojevic @ 27.07.2009. 15:15 ] @
Moja poruka je imala za cilj da ukaze na verovatni dogovor operatera mobilne telefonije u vezi promene uslova...
[ hodac @ 01.10.2009. 22:36 ] @
Ja trenutno koristim telenor i vip. Ostlai u moj firmi telenor i mts. I ako bih uporedio za kratko vreme od neka 2 rachuna, moram rechi da je za firme ovaj novi post paid paket pravo olakshanje. I ako smo mi mislili da daje 150 minuta ravnopravno, vip minuti se aktiviraju kada potroshite minute u svim mrezama, od cega dobar deo predstavlja i lokalna komunikacija unutar zaposlenih. Ali na kraju imamo free komunikacija do kraja meseca medju nama, a kad istroshimo nacionalne predjemo na druge telefone, naravno ovo ume da umara ali radi posao.


Shto se tiche kvaliteta signala moru rechi da je ochajan, jako slabo cujem svakoga dok je zvuk na telenoru svugde perfektan. O pokrivenosti da ne pricham.
Tako da kao beck up mreza vip je dobar, ali za jedinu karticu boje ga je zaboraviti.
[ mikellli @ 13.10.2009. 19:21 ] @
Na brzinu sam preleteo forum, ali mi i dalje nije jasno da li se u ove tri mreze naplacuje uspostava poziva kada se koriste besplatni minuti?
[ zemun88 @ 13.10.2009. 22:34 ] @
neeeeeee
[ ZaMpA @ 16.10.2009. 20:25 ] @
Citat:
mikellli: Na brzinu sam preleteo forum, ali mi i dalje nije jasno da li se u ove tri mreze naplacuje uspostava poziva kada se koriste besplatni minuti?
Dobro pitanje, ni meni to nije jasno! zemun88 jel to ozbiljno ne naplacuju ili si sarkastican?
[ zALFex @ 16.10.2009. 21:52 ] @
U besplatne minute uracunata je i besplatna uspostava veze!
[ freeworld @ 14.11.2010. 20:16 ] @
Uvedena je nova tarifa postpaid 600.Dobra stvar za korisnike koje trose izmedju 325 i 1000 minuta.Zanimljivo je da ovaj kao slabiji paket od postpaida 1000 ima jeftiniju cenu minuta iz pretplate(mislim kada se 1490 podeli sa 600 ispada 2,483 din po minutu a veci paket postpaid 1000 2490 podeli sa 1000 dobija se 2,49).
[ negas @ 02.12.2010. 02:40 ] @
Sta znaci tarifiranje 60+30?! Da ako dodjem u drugi minut do npr 25 sec, dakle 1min25sec. tarifiraju kao 2min potrosnje?

Ako produzim ugovor koji sada koristim postpeid 60, a ne uzmem nov telefon, dobijam 60 min sve mreze, 60 sms sve. 500 min ka VIPu i na 390 din plus pdv popust od 25%!

Dakle, za 345 dinara, u naredne dve godine imam 60min nacionalne mreze, 60 sms i 500 min vip-verovatno nakon 60 min nac. mreze!

Pa sta raditi? Ili preci na pripejd?!

[Ovu poruku je menjao negas dana 02.12.2010. u 03:53 GMT+1]
[ srdjan_m @ 02.12.2010. 08:25 ] @
60+30s ti znači da se razgovor 1-60s tarifira kao 60s, razgovor od 61-90s se tarifira kao 90s, a npr. razgovor od 91-120s se tarifira kao 120s. Za ovo drugo imaš opcije:
1. Produžetak 24 mesečnog ugovora za 390 + PDV + PUMT sa nekim telefonom
2. Nastavljanje plaćanja 390 + PDV + PUMT bez produžetka ugovora i bez telefona (ako ti se kasnije pruži neka povoljna prilika za telefon, uvek možeš sklopiti novi ugovor)
3. Produžetak 24 mesečnog ugovora uz popust od 25% tj. 292.5 + PDV + PUMT

Pored svih ovih opcija ne shvatam kako uopšte razmišljaš o prepaid-u gde će te odrati 15ak din čim zineš. Ne može niko umesto tebe da odluči šta da uzmeš jer jedini znaš koje su tvoje potrebe i način uoptrebe mobilnog ali prepaid i to još na VIP-u koji je najskuplji (iako ga uskoro sustiže i Telenor) je... no comment.

[ negas @ 03.12.2010. 02:32 ] @
Hvala Srdjane na odgovoru! Slazem se za pripejd! PUMT valjda ukidaju od 1.01.11, tako rekla Dragutinovicka pre koji mesec, pa ce da vidimo...
Pazi, ja koristim stari postpeid 60, gde je osnovna pretplata 250, sada je 390! Dakle, da li si siguran, da ako ne produzim ugovor, nastavljam da placam sa 390, a ne 250? Nije mi to poznato? Dakle da li ce mi ostaviti 250 ili 390, ako imas iskustvo javi, ako ne zvacu VIP...ali mozda je i bolje ne produziti, placati po 390 plus...i cekati neki paket, ako bude OK-mada sumnjam!

Verovatno cu uzeti na 25% popusta, pa ce biti 350 mesecno...Mislim da pripejd ne valja ni jedan, jedino je kod njih dobro, pormocije, koje daje VIP i Telenor, verovatno i MTS, ono kada uplatius 200, a dobijesh 100min za nedelju dana...

Bogami barem po meni, nikad losije svi operateri nisu nudili jeftine pakete, tj osnovne nego sada, sada su bas zategli i deru, na pripejdu ne smes da zines...a na postpeid kad pocnu da jure da platis racun, ako nisi na vreme ko da ce da riknu...za 5 dana...zbog toga mi dodje da ukinem i postpeid...
[ srdjan_m @ 03.12.2010. 07:31 ] @
Nemam direktnog iskustva ali bi trebalo da ti ostane "stara" tarifa od 250 din ako ne produžiš ugovor, u suprotnom uz potpis bilo kog ugovora prelaziš na ovu novu od 390 din. Bolje proveri sa njima ali trebalo bi da je tako. Da sam na tvom mestu, ako mi u ovom momentu ne treba telefon, ostao bih na sadašnjoj tarifi i posle isteka ugovora jer u svakom trenutku možeš kasnije potpisati ugovor uz telefon ili 25% popusta.
[ negas @ 03.12.2010. 22:11 ] @
Ok, raspitacu se, pa cu ovde da javim sta je bilo!