[ filipovic s @ 02.06.2009. 22:44 ] @
Na mreži pod domenom, napravio sam FTP za razmenu podataka između radnika (35 računara). Sve radi besprekorno, ftp otvaram preko windows explorera preko njega mogu da uploadujem i downloadujem fajlove. Međutim, na računarima koji imaju instalirani IE8 i Mozilu, mogu samo da skidam fajlove, bez uploada. Da li proxy to ne dozvoljava ili IE8 nemam pojma, ono što me interesuje, kako da vratim da mi FTP adrese otvara windows explorer a ne IE ili mozilla. Nisam napomenuo da prečica prema FTP serveru je u profilu svih domenskih korisnika tako da ulaze na FTP klikom na ikonicu na desktopu, a ne kucanjem adrese.
[ satan_avalski @ 06.06.2009. 19:35 ] @
preporucio bih ti total commander, ima u sebi solidan (ili odlican) ftp client, a imas i winscp, ako se ne varam podrzava i obican ftp, a okruzenje mu je slicno win exploreru.
win explorer i ie su ti maltene jedno te isto, u win exp mozes da ukucas sajt i ovorice ti se tu (ne drzi me za rec, vec godinama ne koristim ta dva *****)
da ne davim dalje, ne mogu ti pomoci oko ovog sto trazis, mozes da nastavis sa win exp ili da predjes na neko drugo resenje, tvoj izbor
[ charmed94 @ 12.12.2009. 00:05 ] @
Ne znam za tebe, ali ja koristim Filezilla i sve mi radi kako treba. Ne znam zbog čega koristiš Windows Explorer.