[ KiselinaXP @ 04.06.2009. 10:03 ] @
Pozdrav svima. Juce sam flesovao N95 8G preko Phoenix programa i stavio mu 31.0.015 verziju firmware-a. Ali je sada problem sto nema mreze niti mogu izabrati operatera, kada idem na rucno biranje izbaci mi ali kada ga odaberem pise "Nema pristupa". Kod mene je 065 m:tel kartica. Molim vas za pomoc vec mi 2 dana tel nije u funkciji.
[ KiselinaXP @ 04.06.2009. 13:28 ] @
Neznam da li ikakve veze ima kod mene je Product Code: 0566087 BH Telecom da li mi taj treba ili neki drugi???
[ Iksi @ 04.06.2009. 14:00 ] @
ok.
Prvo Koju si verziju koristio za flashovanje?
2. Dali je flashovanje proslo bez problema tj, da li je u toku procesa
flashovanja bilo poruka this hardware is not installed corectli and may not
work properly.
Ja u glavnom za nokia telefone koristim phoenix jer je accesible i mnogo
bolje radi sa govornim programima i od jaf-a i od mt software-a i nikada mi
se ovako nesto nije desilo. Zato te i pitam sve ovo...
Cudno mi je da je flash prosao ok a da telefon nema mrezu.

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 04.06.2009. u 15:11 GMT+1]
[ KiselinaXP @ 04.06.2009. 14:30 ] @
Iksi imas PP
[ Iksi @ 04.06.2009. 17:24 ] @
hm hm... flashuj ga ponovo i odaberi normalan product code tj recimo
za balkanske jezike i de brandiraj telefon
[ haloservis @ 04.06.2009. 20:06 ] @
1.Telefon je SIGURNO bio ispravan PRE tvoje akcije?
2. IMEI ostao nepromenjen posle fleshovanja?
3. Telefon se restartuje u roku od 30-40 sec?
4. Imas li iscitan BackUp PRE fleshovanja CRT i PM 308 ?
[ KiselinaXP @ 05.06.2009. 07:55 ] @
E ovako da vam odgovorim.

Telefon je radio prije flesovanja
IMEI je ostao isti posle flesovanja
Restartovao se kao i prije znaci nista duze od 40 sec

e sada ovo zadnje NEMAM POJMA ali gledaj

odneo sam ga u servis i kazu ma sacemo mi to srediti ih super mislim u sebi, dobro je pa nije nista strasno.

Kada je covek poceo da radi, tj. da ga ponovo flesuje bio sam prisutan, poceo je da izbacuje errore po pitanju PM-a, samo sam cuo od njega "A JOJ", i onda mi je rekao ostavi tel do sutra da vidim sta ce mo, ako budem mogao da mu upisem PM bice super, a ako ne, onda je vec komplikovano. Kaze da ce nesto morati slati NOKI-i da urade novi IMEI i na osnovu njega odrade PM kaze to ce onda potrajati, jer se zna desiti da se od njih ceka i po mjesec dana.

Izgleda da je sve ovo sto sam radio ispalo glupo. Kada su me pitali sa cime sam radio, i kada sam rekao preko Phoenix-a rekao je da oni vise ne rade sa tim programom, jer on samo lupa preko starog nema nikakvog BackUp-a da pravi od PM-a?

Sta vi kazete na sve ovo???
[ haloservis @ 05.06.2009. 09:07 ] @
1. radio PRE fleshovanja SAD ne radi-ostecen u toku fleshovanja
2. IMEI ostao isti i POSLE fleshovanja-i na *#06# i na *#92702689# i na Info na Phoenix?
3. ConfigKey na info na Phoenix?
4. Da..verovatno je ostecen PM (Permanent memory) i za popravku istog potrebno je:
-SX4 auhorisation preko nekog od Servera koristeci neki od alata
-RPL po Originalnom IMEI-ju sa Nokia Servisnog Servera kome je ovih dana malo tesko prici i pored alata jer Nokija je zavrnula slavine
5. Da...Phoenix ti NIJE napravio BackUp-ove mada i SVI alati koje koristimo su zasnovani na Phoenix-u i FLPS uredjajima za fleshovanje koje koriste u Noki-ji
6. Da...trebalo bi da moze da se razresi uz malo strpljenja...i odredjenu cenu jer sve ovo sto navedoh vezano za Servere se placa
Pozdrav
[ KiselinaXP @ 28.07.2009. 08:50 ] @
Pozdrav svima. Evo jos jedno pitanje pa bih molio ako mozete da mi odgovorite. Ima vise od mesec dana kako sam uprskao stvari sa tel i rekao sam vam sta su mi u servisu rekli da se mora odraditi PM, sa cime ste se i vi slozili, nisam vam mogao prije pisati jer sam imao zdravstveni problema pa sam 20-tak dana lezao u bolnici ali evo me opet.

Ovako stoje stvari, rekao sam vam kada sam ja radio flesovanje sve je proslo kako treba samo sto posle toga kada sam ubacio karticu nije bilo mreze, e ovako sada ostavio sam tel u servisu i cekao da server proradi, posto nije radio, TAKO SU MI BAREM ONI REKLI, i onda je dosao i taj dan da je proradio, dok sam lezao u bolnici pozvali su me iz servisa i rekli da je PM odraden i da dodem po tel. HA jupi, pomislih napokon evo ga, kada sam izasao iz bolnice otisao sam i sav srecan stavio svoju karticu u tel, ali sta se desilo opet mreze nema, vratim se u servis i kazem im sta je bilo, oni stave svoju karticu i bila je mreza, tada su mi rekli da odem u telekom i zamjenim karticu kao da se ostetila i ona prilikom flesovanja. Posto nisam mogao odma da nadem papire od kartice uzeo sam novu reko da koristim novi broj dok ne nadem papire za svoju kako bi je zamjenio. Kada sam uzeo novu karticu i stavio u tel imao sam SIGNAL i mogao sam zvati ali svako ko je mene zvao nije me mogao dobiti, uvjek bude kao da sa NEDOSTUPAN, probam opet svoju karticu koja je bila u tel prilikom flesovanja i dobijem i na njoj mrezu, isto tako mogao sam zvati ali opet mene niko nije mogao dobiti.
Ponovo sam odnjeo tel u servis i onda su stavili svoju karticu i govore mi pa vidis da ima mrezu, kazem ja njima OK ali probajte nazvati na svoj broj, i tako su i uradili, ali kao sto je i meni bilo nisu bili dostupni. Onda su mi rekli da ostavim opet tel da urade neku autorizaciju ali opet moraju cekati na server da proradi. Prvi put su mi uzeli 20 evra za popravak, koji se ispostavilo da nisu popravili i ko zna sada koliko ce mi traziti.

Da li vi znate ista po pitanju ovog i ako moze vasa pomoc. Pozz i hvala unapred
[ www.mobiluy.co.yu @ 16.08.2009. 21:17 ] @
sta ti znaci ovo: Restartovao se kao i prije znaci nista duze od 40 sec?

mozda nisi razumeo kolegu, mislio je da li se sam restartuje?


ako se sam restartuje tu ti flashovanje ne bi pomoglo a i mora da se ceka ako nekad proradi taj server za RPL.

sad trenutno ne radi i ako nesto moze da se uradi mozda te kosta oko 50ak e.
[ bttp @ 06.09.2009. 20:15 ] @
Trebalo je da probaš sa isključenim 3G, znači GSM only.
[ cybergsm @ 07.09.2009. 07:45 ] @
@bttp

1. Odgovaras na post koji je star 20 dana
2. Odgovaras na post sa odgovorom koji nema veze sa kvarom nastalim ne strucnim flesovanjem (ili zatecenim)
3. Problem moze da resi samo strucno lice, ali je na ovom forumu zabranjeno reklamiranje istog