[ bozilla @ 04.06.2009. 15:19 ] @
Da li neko zna kako radi aloritam CSP-Algoritam zadovoljenja ogranicenja pretrazivanjem (Constraint Satisfaction Problem)?
Osnovnu ideju, cini mi se, znam, ali trebam objasniti backtracking pretragu za CSP na osnovu koda pisanog u Javi, Lispu ili Pythonu datog na sajtu:

http://aima.cs.berkeley.edu/code.html

Da li neko moze da "provali" sta se ovdje desava, posto su meni sva tri ova jezika prilicno strana?
[ alex @ 05.06.2009. 15:05 ] @
Zar nije dovoljno dobro objasnjeno u petom poglavlju knjige?
[ bozilla @ 05.06.2009. 15:35 ] @
@Alex,
problem je jezik koji je izbaran da se algoritam implementira.
Da je dat u C++ ili C-u, vjerovatno ne bi bilo problema. Ovako, treba da ucim Python ili Lisp da bi mi bio jasan kod. Ponestaje mi vremena.
I da, knjiga je jako dobra ;)

Unaprijed hvala svima koji bi se potrudili da rastumace kod.
[ momsab @ 05.06.2009. 16:24 ] @
Python je jednsotavan, sintaksa se skapira za mali broj dana :)
a ako vec znas C i/ili C++, sta ti je problem Java?
[ alex @ 06.06.2009. 16:27 ] @
Nije mi bas jasno sta je tacno tvoj problem - u knjizi je lepo objasnjen algoritam i plus opisan u pseudo-kôdu. Pogledao sam Python kôd, na prvi pogled mi se ne cini nesto preterano komplikovan. Pogledacu malo detaljnije, pa se javljam..
[ bozilla @ 07.06.2009. 11:26 ] @
hvala, alex ;)
[ mmix @ 07.06.2009. 12:52 ] @
Kad smo vec na temi, nikad se nisam bas udubljivao u primenjeni AI, pa bih tome posvetio malo vremena. Da li preporucujete ovu knjigu posto nije freeware da ne kupujem ako ne valja?
[ bozilla @ 08.06.2009. 12:30 ] @
ja je imam u elektronskoj verziji. tako nam ju je profesor dao. mogu ti poslati ako si zainteresovan.