[ prginfo @ 06.06.2009. 09:17 ] @
Imam sledeci problem, koji mozda i nije problem, ali bi bilo dobro da mi .php radi kako sam zamislio.

Imam formu sa 2 DropDown liste i dugme.
Kada se iz tih liste nesto izabere, i klikne dugme, izvrsi se neko racunanje i podatak se ispravno prikaze u tabeli ispod forme(koja nije na formi).

Problem je sto se posle toga, automatski uradi refresh stranice (ili forme), tako da rezultat ostaje prikazan, a forma (vrednosti u listi) se setuje na default vrednosti.

Sta treba da uradim da bi mi na formi fokus ostao na opcijama iz liste koje su izabrane pre klika na dugme.

Hvala.
[ Nikola Poša @ 06.06.2009. 09:26 ] @
Prvo što mi pada napamet je da ubaciš u neku sesiju te dve izabrane vrednosti iz listi, i onda samo da ispitaš da li se vrednost u sesiji poklapa sa vrednošću neke opcije u listi:
Code:

<select name = "lista1">
   <option value = "1" <?php if (isset($_SESSION['lista1']) && $_SESSION['lista1'] == '1') echo 'selected = "selected"'; ?>>Prva</option>
   <option value = "2" <?php if (isset($_SESSION['lista1']) && $_SESSION['lista1'] == '2') echo 'selected = "selected"'; ?>>Druga</option>
   <option value = "3" <?php if (isset($_SESSION['lista1']) && $_SESSION['lista1'] == '3') echo 'selected = "selected"'; ?>>Treca</option>
</select>

Tako isto i za drugu listu... Naravno, sve zavisi kako ispisuješ te liste, ovo može da se odradi i dinamički, da ne moraš da pišeš gomilu tih if-ova...

A te podatke bi u sesiju upisao onda kad submit-uješ formu...
[ loonies @ 06.06.2009. 11:33 ] @
Posle submita stranice "uhvatis" izabrane vrednosti sa dropdown listi i forme iz $_POST-a i ponovo ih prikazes na dropdown listi i toj formi + onaj novi podatak, sto si spomenuo, u tabeli ispod.