[ Chellawy @ 06.06.2009. 21:20 ] @
Voleo bih , a verujem i mnogo nas , da se ili uvede opcija da mozes pristiskom na odredjeni taster, da iskljucis komentatora sportskih prenosa.
Bilo da je rec o fudbalu, kosarci , tenisa, formule itd....
Ili ako im je to tesko onda neka uvedu poseban kanal na kom nema komentatora.

Mislim da je razlog suvisno komentarisati.

Ovi komenetatori u Srbiji redom na svim televizijama su totalni kreteni. Njihov komentar me toliko iznervira da ili prebacim na drugi program ako postoji prenos recimo na HRT2 ili gledam na satelitu ili jednostavno ugasim ton.
Ali radije bih da cujem recimo na fudbalskoj utakmici publiku, i ton sa terena nego da gledam gluvo-nemi prenos.
Komentatori ...... bruka !!!!!

Ako moze da se po tom pitanju nesto uradi , mislim da bi veliki broj gledaoca koji bi hteli da se uzive i uzivaju u sporstkom prenosu bez suvisnih prica ko je kome devojka , gde zivi koja kola je kupio prosle nedelje, gde je piskio u pesku itd ..... bili sretni.
[ Fac Ut Vivas @ 06.06.2009. 22:48 ] @
Ko gleda HD Suisse zna da recimo tokom utakmice Lige šampiona može da se bira između nemačkog, francuskog i italijanskog komentatora. Takođe moguće je izabrati i samo "it ton" tj. samo zvuk sa stadiona.
Za ovako nešto je neophodno digitalno emitovanje i naravno želja emitera da tako nešto omogući.

P.S. Ko te toliko iznervirao? Aca?
[ dekster2 @ 06.06.2009. 23:03 ] @
Neznam ko je njega ali mene juce majmun koji je prenosio delpotro-federer njuska.
federer igra sa pola snage,sada ce i drugio brejk,delpotro neiskusan,vruce na terenu pa i u publici itd,itd.
[ Chellawy @ 07.06.2009. 13:01 ] @
ma ko me nije iznerivaro ???
lakse ih je nabrojati

jednostavno meni je grafika (koju takodje kao da ne gledaju komentatori i lupaju gluposti) sasvim dovoljna
i uzivo ton ... nista vise mi ne treba

ko hoce da zna ko je kome je... ma... neka kupuje novine trac magazine i slicno
mene to ne intresuje ....
[ Cileinteractiv @ 07.06.2009. 21:32 ] @
Hajde ovako, vidite koja je TV u pitanju, idite na njihov sajt i ostavite predlog, sugestiju ili kritiku komentatora.
Mislim da ova tema na ES sama po sebi ne može mnogo da utiče na izbor komentatora ili proširenje tehničkih mogućnosti.
Obavezno u tekstu postavite i link ka ovoj temi.
[ combuster @ 07.06.2009. 22:12 ] @
Joj ljudi, ja inace ne bazam po ovakvim temama ali ovaj put pravim izuzetak. Aca je nenormalan lik koji blage veze nema sa komentarisanjem, njegove uvodne recenice (slozenice) tipa: radost, tuga, zivot, smrt, biti ili ne biti... znate o cemu pricam, prenos formule 1 koju ja pratim jos od ranih 90-tih je bio ocajan, mesanje bolida, tupavi zakljuchci i ostalo a i sada na foxu nije mnogo bolje, skidao sam sa torrent-a prenose da gledam kao covek trku jer oni englezi stvarno znaju da komentarisu i pravo je uzivanje gledati i slusati. Makar znaju kad da stfu...

Bilo je tu naravno legendi, i peruanci su izasli na teren, nasi ne mogu da probiju odbranu jer je sesnaesterac pun peruanaca a igramo sa Iranom... :D Katastrofa... Jedino sam stvarno uzivao kada je Sarenac prenosio NBA...

U redu da shvatim nekog n00b komentatora, tek poceo pa frka ali ove iskusne poput Aca ne razumem... Ali zato navijam za one budalcine sto komentarisu WWE i Ninja Warriors kao i onu dvojicu mentalaca sa Eurosport-a... Najjaci su...
[ SASA M. @ 08.06.2009. 05:32 ] @
ajd` ako vec pravite petiiciju, da bude isto neko dugmence da se ponisti pogodak, bar kada se igra na domacen terenu. Mozda jos neko da se biraju vremenski uslovi na nekom dogadjaju. Pa ako mi se ne svidi da ukljucim oluju ili tornado.
[ Chellawy @ 08.06.2009. 09:49 ] @
he he da malo je saljivo ali je tako
dosta emisija kao i vremenska prognoza je smesno i ne profesionalno.
ali to me ne intresuje kao ni RTS glupstina....

temu sam smislio samo u vezi sprotskih prenosa.

A postujem sto kaze moderator, ali onda bih morao na sajt od svih televizija da odem i da pisem ovakvu temu.

Pa valjda neko od njih cita sve ovo. I generalno, uopste ne zelim da cujem komentatore sportskih prenosa a da ne kaze neko pa idi onda i gledaj uzivo jer takav komentar je cisto lupanje gluposti. Kako da milion nas koji gledamo svakakve sportske prenose sirom sveta da ode recimo u brazil i da prati prenos F1. ?

Uopste taj koji pravi digitalizaciju (i koji pise pravila), koju toliko hvale na sva usta, taj i treba da razmisli o toj opciji a ne sam urednik programa bilo koje televizije pojedinacno.

Neko ce mozda reci pa to nema niko sto mi da se pravimo englezi?
e pa zasto da ne ?? mozemo i mi nesto da se setimo pa da drugi "prepisuju" od nas !!!!

[ SASA M. @ 08.06.2009. 18:43 ] @
Kako nema niko, na satelitu mozes da biras koji audio hoces (kada su ponudjeni). Na svom starom tv-u, preko sbb kabla, imam opciju da biram izmedju dva audio signala, doduse nema ih bas nesto, a tamo gde ih ima, npr. eurosport, dobijem domaceg komentatora na levom, a stranog na desnom kanalu, plus blago kasnjenje zvuka pozadine na jednom od dva stereo kanala sa npr. teniskog terena: publike, loptice, pa da izludis.
[ Cileinteractiv @ 11.06.2009. 13:19 ] @
Da, ima promena Audio Pid-a na satelitskim kanalima. Pa tako neke TV stanice puštaju na jednom kanalu svoj ton a na drugom neki radio pa biraš šta ćeš od ta dva, odnosno 3 ili na jednoj radio stanici ima više Pid-ova na kojima biraš konkretnu radio stanicu koju slušaš itd. Kod IPTV-a je to verovatno samo još jedna tehnička rutina koju treba odraditi ali u ovakvoj zbrci bojim se da "njima" to trenutno nije od neke važnosti.
Ipak ne sumnjam da će to jednog dana biti rešeno.
[ anitag @ 31.05.2012. 11:47 ] @
Vec sam pisala na ovu temu, ali moram ponovo! Svaka cast onoj dvojici komentatora sto prenose karling i zenski fudbal, zaista su maestralni! Dobar je i samo jedan na snukeru, druga dvojica su.....
Ali se ocigledno nastavlja trend zaposljavanja polu ili potpuno nepismenih komentatora! Ajde sto svasta lupetaju i kada treba i kada ne treba, ali da ne umeju procitati ni imena sportista e to je neoprostivo!
Sad ste zaposlili i neku zenu koja potpuno upropasti Rolan Garos! Pa pobogu finac se zove JARKO NIEMINEN a ne NIMEN! DOKLE LJUDI TAKO!?
Samo malo pismenosti trazim! Nista vise!