[ Blablabla @ 06.06.2009. 23:34 ] @
Imam Qtek 9000 sa AZERTY hardverskom tastaturom ali pri upotrebi je fakticki QWERTY (i simboli u kombinaciji sa SHIFT i FN su drugaciji a ne samo ta neka slova).

Da li postoji neki 'utility' ili .CAB da se instalira da ucinim da hardverska dugmad koju stiskam produkuju na ekranu simbolima koji su na njima i napisani? Nesto citam po ovim bunilima da je AZERTY francuska tastatura - zar ne postoji neki lagani nacin da se instalira njihova tastatura pa da pise kako je napisano (...)

Kako menjati koje simoble izbacuje stiskom na SYM taster? Da li postoji neki 'utility' ili neki drugi nacin.
(Znam za datoteku "sym.0409.txt", tu je sve izlistano, ali ne moze da se snimi prepravljena.)

Gde god da trazim samo brljaju sa odgovorima - nigde konkretnog 'pravolinijskog' resenja. Ne znam vise ni gde traziti u vezi ovog samo bauljam naokolo i tracim vreme.

I usput: da li moze da se nekim programom namesti da hardverska tastatura izbacuje cirilicu?

PS: takodje - setih se - da li ima neki servis u Novom Sadu gde mogu da promene tastaturu fizicki (izvade moju i stave tastaturu sa ispisanim QWERTY simbolima)
Takodje - koji freeware preporucujete za softversku tastaturu (da moze slobodno da se menja sta god hoces - cirilica, latinica, engleska, srpska koja god!)

[Ovu poruku je menjao Blablabla dana 07.06.2009. u 00:46 GMT+1]
[ mimahitna @ 07.06.2009. 08:54 ] @
Pozdrav,
da bi dobio azerty tastaturu trebas instalirati program koji se zove Schaps advanced conf.tool a mozes skinuti sa ovog linka:
http://www.mediafire.com/download.php?mljcy2w4tny

Da bi ovaj program radio u telefonu moras imati instaliran NetCF program koji ces skinuti ovde:
http://www.mediafire.com/download.php?xmwy3aymzw2

Kada instaliras oba programa restartuj telefon i u programu Schaps.... ces naci opciju da promenis hardvrsku tastaturu-mislim da pise German to French ili tako nekako(uglavnom tebi treba Francusko mapiranje tastera).

Iskren pozdrav.
MS
[ Blablabla @ 08.06.2009. 21:17 ] @
Kad kazes reset - da li mislis obican reset (soft reset) ili onaj kojim gubis sve iz memorije (hard reset)?

Kad to pomenuh - ima li neki 'freeware' za 'backup' memorije uredjaja (ali bas da odradi posao 100%)?

+ ...Ako ima neko da mi odgovori i na ostala pitanja iz prvog teksta...

-------
PS: Ono sa podesavanjem simbola koje SYM taster izbacuje sam resio (eto sta znaci prespavati do sledeceg dana :) ). Probao sam ono sto je na racunaru nemoguce - dve datoteke sa istim imenom u jednom direktorijumu: kopirao sam prepravljenu "sym.0409.txt" datoteku (ali sa izmenjenim nazivom (bilo sta - npr. "sym.0499.txt")) u '\Windows' direktorijum, i onda toj datoteci koja je sada u '\Windows' direktorijumu vratio ime u "sym.0409.txt" - tako da su bile dve datoteke sa istim imenom u istom direktorijumu. Kada sam isprobao SYM taster koristio je moju prepravljenu listu - promenio sam neke redoslede simbola, dodao slovo 'ž' kojeg nije bilo, stavio normalno slovo 'đ' i cak ubacio i cirilicna slova...
Ustvari, i pre na xda developers forumu sam citao neciji odgovor koji to nudi za resenje, ali nije dobro objasnio (kad probas da 'overwrite file' nece ti dozvoliti; moras da izmenis naziv, kopiras, pa vratis naziv).