[ milosmisa @ 09.06.2009. 13:24 ] @
Koristio sam jednu memorijsku karticu micro sd za slikanje sa digitalnim, a od pre neki dan je u mobilnom, da li je moguce da povratim slike koje su uslikane sa digitalnim, i ako je kartica posle toga formatirana i popunjena skoro dokraja. Nasao sam milion slicnih tema, i jedni kazu moze da se povrate sve slike koje su ikada uslikane!!!!!!, drugi kazu moze samo zadnja serija slikanja ako posle toga nista nije slikano!!
[ StORM48 @ 09.06.2009. 13:41 ] @
Ne može.
Nikad.
Svi koji kažu da može - lažu.

Pozdrav
[ lazarovm @ 11.06.2009. 12:32 ] @
Najbolje da probaš sam. Skineš Sandisk Recovery Pro sa neta, ubaciš karticu u čitač i pustiš program da odradi svoje... Male su šanse, ali dešavalo mi se da sa kartice od 1 GB povratim par GB slika, koje su uslikane mnogo pre postupka povraćaja slika. Tako da te ne košta ništa da probaš...

poz
[ dswalk @ 12.06.2009. 12:18 ] @
Citat:
StORM48: Ne može.
Nikad.
Svi koji kažu da može - lažu.

Pozdrav



Može.

Svi koji kažu da ne može - lažu! Čak i ako su moderatori!

Radio sam vraćanje obrisanih slika sa formatirane kartice.
Bilo je drugih slika na njoj, ali nije bila u telefonu, nego u istom aparatu na kojem je i obrisana.

Program: File Scavenger 3.1 UnDelete.

Pozdrav
[ StORM48 @ 12.06.2009. 12:23 ] @
Aj' ne lupaj!

Pročitaj prvo PAŽLJIVO šta piše u uvodnom postu:
Citat:
...da li je moguce da povratim slike koje su uslikane sa digitalnim, i ako je kartica posle toga formatirana i popunjena skoro dokraja

U konkretnom slučaju, ako kartica naknadno nije popunjena 100% (odnosno ponovo prepisana u potpunosti), moći će da se vrati par fragmenata razlike (što će reći - da teoretski može da izvuče recimo 10%, ako je kartica prepisana npr. 90%).

Iza sebe imam gomilu spasenih diskova (odnosno podataka sa njih) i da bi razumeo o čemu se radi, mislim da ćeš morati malo više da zagreješ stolicu i naučiš neke osnovne smernice u vezi sa fajl sistemom i strukturom upisa podataka.

Pozdrav
[ Backy @ 12.06.2009. 13:17 ] @
a zašto je onda za "sigurno" brisanje potrebno više prolaza?
[ StORM48 @ 12.06.2009. 14:12 ] @
Ko kaže da je potrebno više prolaza?

Pozdrav
[ priest77 @ 12.06.2009. 14:31 ] @
Ako je popunjena do kraja nece moci da vrati nista, sto je i logicno jer na mesto gde su bili upisani stari podaci sada su pregazeni sa novim, ali na kraju krajeva neka proba i da nam javi. :)
[ StORM48 @ 12.06.2009. 14:39 ] @
^Amin!

Pozdrav
[ Backy @ 12.06.2009. 14:42 ] @
i meni tako zvuči logično, ali mnogi programi za brisanje podataka imaju brisanje u više prolaza po raznim algoritmima (npr red jedinica, red nula, red random i tako par puta)

znam da nije neki izvor, al mrzelo me je da tražim dalje :D
http://en.wikipedia.org/wiki/D...re#Number_of_overwrites_needed
[ StORM48 @ 12.06.2009. 15:10 ] @
Da, da... suvo teoretisanje.

I na tarabi piše...

Možemo da napravimo test, pa ko izgubi plaća troškove povratka podataka
Na forumu imamo čoveka koji se time profesionalno bavi već godinama, tako da to nije problem.


NHF, ali potrebno je samo malčice mućnuti glavom kada citiraš nešto što blage veze s ovom pričom nema. Već sam pisao o takvim stvarima, a problematika višestrukog nulovanja je vezana isključivo za flopi diskove (i prve HDD-ove), kada se mogao javiti "track-offset", usled loše kalibracije staza, odnosno njihovog periodičnog pomeranja. Tada su određeni podaci mogli biti čitljivi kada se glava izbaci iz staze, pa se štogod pokupi sa strane. Kod HDD-ova (pogotovo onih proizvedenih u poslednjih 20 godina) tako nešto nije moguće ni u najluđem snu.

Kod memorijskih kartica koje ne poznaju termin staza i magnetnih glava koje mogu da se pomere mikrometar levo/desno, nema ni govora o ovakvim mogućnostima.

Pozdrav
[ Ivand @ 13.06.2009. 14:45 ] @
Ali sto je sigurno sigurno je.
Pa recimo ako kupujete laptop racunare na aukciji, koje prodaje americka vojska, ni jedan od njih nema HDD.
[ milosmisa @ 15.06.2009. 17:10 ] @
Nasao sam slike koje su mi trebale, inace sam probao sa nekim programima i batalio jer je velika procedura, ali cini mi se da mogu da se povrate dokumenti sa flash memorija i kartica, nebitno da li je posle toga snimano, i nema nekih pravila, sta je zapamceno, zapamceno je, tako kaze program koji sam koristio





[Ovu poruku je menjao bakara dana 22.06.2009. u 20:22 GMT+1]
[ priest77 @ 15.06.2009. 17:24 ] @
Pa jesi li ih vratio sa kartice ili nisi?
[ instalater @ 24.09.2009. 20:51 ] @
Imam digitalni fotoaparat i u njemu memorijsku karticu. Obrisao sam par slika, ali bih hteo da ih trajno obrisem. Kako to da uradim?
[ zzzik @ 06.06.2011. 14:48 ] @
Slucajno sam formatirao memorijsku karticu sd sa fotoaparata,ali sam dodao jos 2-3 slike, ne radi mi nijedan program za recover,samo vraca te 2-3 slike,pa sam mislio da li postoji program koji vraca ne samo poslednje slikane fotografije....
[ JankoNIS @ 06.06.2011. 14:57 ] @
Portable Hetman Uneraser je jedan od boljih.
[ zzzik @ 07.06.2011. 10:58 ] @
to sam probao,vraca takodje samo poslednje slike,jel ima neki program koji trazi po datumu!!!
[ JankoNIS @ 07.06.2011. 11:28 ] @
Pa ako je tako, znaci da nema sta da se povrati. Ako ti vise programa daju iste rezultate onda si prebrisao ono od ranije. Proveri jos jednom u opcijama programa sta je setovano i obavezno idi na opciju "Deep Scan". Ako nece onda ti je to to...
[ zzzik @ 07.06.2011. 12:09 ] @
[quote]milosmisa: Nasao sam slike koje su mi trebale, inace sam probao sa nekim programima i batalio jer je velika procedura, ali cini mi se da mogu da se povrate dokumenti sa flash memorija i kartica, nebitno da li je posle toga snimano, i nema nekih pravila, sta je zapamceno, zapamceno je, tako kaze program koji sam koristio





ne znam koji program je koristio da vrati obrisane slike,i nakon snimanja i slikanja....
[ mikronac @ 15.06.2011. 12:13 ] @
Skini sa torenta GetDataBack. Ja sam juce greskom izbrisao 30GB podataka (shift+delete definitivno treba zabraniti). Pokrenem ovaj programcic, skenira disk nekih pola sata, a kasnije samo kopiras na drugi disk, ni slucajno na isti disk da snimas podatke.

Inace, ljudi, citajte sto kaze StORM48, covek je jedan od upucenijih ljudi na ovom forumu.
Pratim tehnologiju, razumem se solidno u sve sfere digitalnog svijeta i cesto sam na ovom sajtu, ali da me mrzi da pisem - mrzi me. Zato je tu StORM48!
[ vracarac @ 10.08.2011. 19:48 ] @
E sad imam pitanje... imam microSD karticu od bednih 128mb i odjednom telefon je prestao da je ocitava..probao sam sa citacem za memorijske ali mi komp ne vidi karticu....fora je sto su mi tu slike sa letovanja koje mi mnogo znace i za koje bi rado i platio samo da se vrate ,pa bih vam bio zahvalan ako biste postovali neko resenje....inace kada opet stavim karticu u telefon i otvorim galeriju on me pita da li hocu da je formatiram ponovo...macka u dzaku ?! da li da je ostavim tako i nosim u neki servis ili da je formatiram i probam sa recovery programom ??? VASE MISLJENJE ...
[ optimizator @ 11.08.2011. 19:45 ] @
A imaš li usb kabl kojim spajaš telefon i komp.? Ako imaš probaj tako da vidiš hoće li je videti kompjuter.